Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Τι να προσέξω σε GSXR 1000 K8 μεταχείρω

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το συγκεκριμένο το πόσταρα για να ξεκινήσει η κουβέντα, κατσαβίδια και λαδωμένα χέρια και πολλή διάθεση πέρα από την κ@ύλα υπήρχαν και θα υπάρχουν όσο λειτουργεί το μυαλό και το σώμα μου.


    Κ7 του ξάδερφου έχει θέμα με την τρόμπα φρένου...13.000km μόνο αλλά και 5μιση χρόνων...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος


    Κ7 του ξάδερφου έχει θέμα με την τρόμπα φρένου...13.000km μόνο αλλά και 5μιση χρόνων...
    Ναι, όταν μένει λέει για κάμποσο καιρό στο γκαράζ τραβάει αέρα, έχει βάση.

  3. #18
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Γενικά νομίζω τα Κ5 έως και Κ8 είχαν ένα θέμα με την απόδοση των φρένων, αλλά δεν ξέρω τι έφταιγε περισσότερο... Η τρόμπα, οι δαγκάνες, οι δισκόπλακες ή όλα μαζί? Έχω οδηγήσει Κ8 Σέρρες με Brembo RCS και καλό τακάκι και όταν πάτησα το φρένο στα 200 μέτρα για την Κ1 απλά τρόμαξα...

    Κλασσικές μετατροπές ήταν οι δαγκάνες από Yamaha...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.967
    εμένα μ αρέσει το 7,5....


  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    εμένα μ αρέσει το 7,5....

    Καλό και το 750 αλλά το 1000 είναι 1000.

    Από Κ9 και μετά έχουν βελτιωθεί σε πολλά σημεία, αληθεύει;

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Καλό και το 750 αλλά το 1000 είναι 1000.

    Από Κ9 και μετά έχουν βελτιωθεί σε πολλά σημεία, αληθεύει;
    εγω με το 7αρι δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα μετα τις αλλαγες που εκανα εκει που εδειχνε αδυναμο.
    φρενα:εβαλα υψηλης μπροστα,και με τακακι dp ειμαι μια χαρα.
    οσο για αποδοση να ναι καλα ο dimst
    καποια στιγμη πρεπει να φτιαξω κατι και με τις αναρτησεις μου αλλα να δω ποτε...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Γενικά νομίζω τα Κ5 έως και Κ8 είχαν ένα θέμα με την απόδοση των φρένων, αλλά δεν ξέρω τι έφταιγε περισσότερο... Η τρόμπα, οι δαγκάνες, οι δισκόπλακες ή όλα μαζί? Έχω οδηγήσει Κ8 Σέρρες με Brembo RCS και καλό τακάκι και όταν πάτησα το φρένο στα 200 μέτρα για την Κ1 απλά τρόμαξα...

    Κλασσικές μετατροπές ήταν οι δαγκάνες από Yamaha...
    το πρόβλημα δεν εμφανίζεται στο δρόμο παρά μόνο σε πολύ σκληρές συνθήκες π.χ. πίστα...κατα τα άλλα τα φρένα μια χαρά είναι...εγώ πάντως έβαλα όλο το σύστημα (τρόμπα,monoblock δαγκάνες) από 2011 CBR1000....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #23
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Ως πρωην κατοχος Κ7 εχω να σου πω οτι ειναι ενα πολυ αξιοπιστο μηχανακι.Δεν σπαει δεν χαλαει και εχει αρκετο γκαζι.Κατα τη γνωμη μου ειναι και ομορφο.Τα μειονεκτιματα του για μενα ειναι οτι εχει θεμα με τα φρενα.Η τρομπα ειναι απλα για τα σκουπιδια.Οι δαγκανες πολυ μετριες και οι δισκοι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να κουδουνιζουν.Εγω ειχα βαλει τρομπα Βembo rcs 19x20 δισκοπλακες PFM μαντεμενιες δαγκανες απο cbr 1000 08 kai σωληνακια υψηλης.Το φρενο ηταν αλλου!!!Ακομα να σου πω οτι το πιρουνι εχει πολυ κακη αισθηση και δεν σου δινει εμπιστοσυνη.Επισης να πω οτι ειναι λιγο αργο στις αλλαγες κατευθυνσης.Αυτα.
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    Τα μειονεκτιματα του για μενα ειναι οτι εχει θεμα με τα φρενα.Η τρομπα ειναι απλα για τα σκουπιδια.Οι δαγκανες πολυ μετριες και οι δισκοι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να κουδουνιζουν.Εγω ειχα βαλει τρομπα Βembo rcs 19x20 δισκοπλακες PFM μαντεμενιες δαγκανες απο cbr 1000 08 kai σωληνακια υψηλης.Το φρενο ηταν αλλου!!!Ακομα να σου πω οτι το πιρουνι εχει πολυ κακη αισθηση και δεν σου δινει εμπιστοσυνη.Επισης να πω οτι ειναι λιγο αργο στις αλλαγες κατευθυνσης.Αυτα.
    κατά τα άλλα το μοτόρι τα σπάει......

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    Ως πρωην κατοχος Κ7 εχω να σου πω οτι ειναι ενα πολυ αξιοπιστο μηχανακι.Δεν σπαει δεν χαλαει και εχει αρκετο γκαζι.Κατα τη γνωμη μου ειναι και ομορφο.Τα μειονεκτιματα του για μενα ειναι οτι εχει θεμα με τα φρενα.Η τρομπα ειναι απλα για τα σκουπιδια.Οι δαγκανες πολυ μετριες και οι δισκοι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να κουδουνιζουν.Εγω ειχα βαλει τρομπα Βembo rcs 19x20 δισκοπλακες PFM μαντεμενιες δαγκανες απο cbr 1000 08 kai σωληνακια υψηλης.Το φρενο ηταν αλλου!!!Ακομα να σου πω οτι το πιρουνι εχει πολυ κακη αισθηση και δεν σου δινει εμπιστοσυνη.Επισης να πω οτι ειναι λιγο αργο στις αλλαγες κατευθυνσης.Αυτα.
    Το μοτέρ είχε βγάλει κάτι;

  11. #26
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κατά τα άλλα το μοτόρι τα σπάει......
    εγω δεν εχω τετοια θεματα παντως.το μονο που αντιμετωπισα ειναι οτι εκλαναν τα φρενα, προβλημα το οποιο παραπανω ειπα πως το αντιμετωπισα, και ξερεις οτι το βαζω σερρες.

    θα το δοκιμασω καποια στιγμη και στα μεγαρα (που εχουνε πιο πολλα φρενα) και θα δω αν χρειαζεται κατι παραπανω (τρομπα ας πουμε). παντως οι δισκοι δεν κουδουνισανε ποτε και το μπροστινο και οι αλλαγες δεν με προβληματισανε ποτε. βεβαια το στησιμο του ειναι πιο εντουρανς σε σχεση με τα αλλα και σιγουρα η θεση (μεσα στο μηχανακι και οχι πανω οπως τα υπολοιπα) ισως να δημιουργει μια αισθηση ελλειπη στο μπροστινο αλλα οχι κατι τοσο σοβαρο. πιστευω με τη χρηση προσαρμοζεσαι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #27
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το μοτέρ είχε βγάλει κάτι;
    Το μοτερ ειναι απροβληματιστο.Εγω του εκανα 22000 χιλ και δεν μου παρουσιασε το παραμικρο.Εχω φιλο μου με τα διπλασια χιλιομετρα και παλι δεν εχει κανενα προβλημα.Ο μηχανικος μου επισης εχει ενα κ7 με πουσαρισμενο μοτερ 200 HP και δεν εχει βγαλει κιχ.
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  13. #28
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κατά τα άλλα το μοτόρι τα σπάει......
    Ολα τα supersport εχουν τα θεματακια τους.Αλλα καινε λαδι αλλα εχουν θεμα στα ηλεκτρικα κτλ.Το gsxr ειναι ενα καλο και πανω απο ολα αξιοπιστο μηχανακι
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    Το μοτερ ειναι απροβληματιστο.Εγω του εκανα 22000 χιλ και δεν μου παρουσιασε το παραμικρο.Εχω φιλο μου με τα διπλασια χιλιομετρα και παλι δεν εχει κανενα προβλημα.Ο μηχανικος μου επισης εχει ενα κ7 με πουσαρισμενο μοτερ 200 HP και δεν εχει βγαλει κιχ.
    Γ@μήθηκες στα χιλιόμετρα κι εσύ...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    εγώ έχω 45.000km κι ακόμη ανοίγει...μόλις έστρωσε...

    μέχρι τις 200.000km έχει ακόμη................
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2009, 10:11
  2. Helppp ΡΥΘΜΙΣΗ Power Kai ΦΙΛΤΡΟ ΣΕ Gsxr 1000 K8
    από no more sorrow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2009, 16:45
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2009, 19:35
  4. τι να προσεξω σε μεχειρησμενη αφρικα?
    από tigionapas στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2009, 03:16
  5. Xr 250, τι να προσεξω;
    από Stergios69 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2006, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF