Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Αποψεις για μαθηματα οδηγησης

  1. #16
    DrifterS


    Ρωτηστε ποσοι οδηγοι του Ελληνικου πρωταθληματος που τους βλεπουμε και μενουμε με το στομα ανοικτο εχουν κανει μαθηματα?
    ____________________________________________________


    πολλοι σχεδων οι μισοι. και τουλαχιστον10-12 μαζι μου οταν εκανα πρωτο και δευτερο λεβελ



    DrifterS


    Και το κερασακι : Δυο γνωστοι και απο Θεσσαλονικη εκαναν τα sessions του CSS .....

    ΞΕΡΕΤΕ τι αποφασισαν? Ετοιμαζονται να τρεξουν στον αγωνα του Σεπτεβριου στις Σερρες (αντοχης)!!!!!

    Ερε ξυλο που θα τους ριξω οταν τους δω.......
    ____________________________________________________

    και καλα θα κανεις...






    Οι κλασικοί ελληναρες…. Πάνε και κάνουν μαθήματα ασφαλούς οδήγησης, και με το που βλέπουν ότι κινούνται πιο γρήγορα, χάρη στης γνώσεις που απέκτησαν, καβαλάνε το καλάμι και το παίζουν ροσσι. Τα πρώτα 2 λεβελ είναι για να μάθεις ασφαλή οδήγηση, και δεν έχουν σχέση με το 3 λεβελ. Εγώ έκανα βέβαια και τα 3 λεβελ γιατί έχω πάθος με την μάθηση. Μετά την οικογένεια μου η αγάπη μου είναι η μοτο. Και θέλω αυτήν την αγάπη μου,( την στιγμή που ανεβαίνει η γυναίκα μου, η τα παιδιά μου) να την μοιράζομε μαζί τους με ασφάλεια. Και να μεταφέρω της γνώσεις που απέκτησα και στα παιδιά μου. Στα πρώτα 2 λεβελ μαθαίνεις το πώς να κινείσαι με ασφάλεια, και μαθαίνεις τον σωστό χειρισμό της μοτο σου. Στο 3 λεβελ μαθαίνεις αγωνιστική οδήγηση. Όχι ότι κάνοντας τα μαθήματα την άλλη μέρα είσαι και ο ροσσι. Κακά τα ψέματα. Όσα μαθήματα και να κάνεις ούτε μια τρίχα από τα αρχ#@$% του ροσσι και του κάθε ροσσι δεν μπορείς να φτάσεις. Στο τρίτο λεβελ μαθαίνεις να ισορροπείς στην άκρη του γκρεμού. Φεύγεις από το θέμα της ασφαλούς οδήγησης και πας στην ασφαλή αγωνιστική οδήγηση. Και από εκεί και πέρα παίζει το ταλέντο του κάθε ενός για το πόσο καλά θα πάει. Δεν είναι μαθήματα που μπορείς να τα κάνεις στον δρόμο. Εγώ έκανα το 3 λεβελ 2 φορές. Για να μπορέσω να το κάνω με άνεση ( σχετικό αυτό) και να το εμπεδώσω. Κανένα σχολείο δεν σε βγάζει οδηγαρα. Απλά σου δείχνει τον σωστό τρόπο, και σου δείχνει το πώς πρέπει να κάνεις το κάθε βήμα για να γίνεις καλύτερος. Δεν θεωρό ότι Μετά τα μαθήματα που έκανα είμαι γρηγορότερος, και ούτε που με ενδιαφέρει αυτό. Θεωρώ ότι μου έδηξαν τον τρόπο να οδηγώ ασφαλέστερα, και μέρα με την μέρα, κάνοντας το καθημερινό μου μάθημα, ακόμα και μέσα στην πόλη, αισθάνομαι μεγαλύτεροι ασφάλεια. και αυτό πιστεύω ότι είναι το ζητούμενο. Και όχι να κάνεις μαθήματα ασφαλούς οδήγησης, για να πας να τρέξεις σε αγώνες, η να τρέχεις σαν τρελός ,για να αποδείξεις ότι είσαι γρήγορος. Όλοι μου λένε ότι πάω πολύ πιο γρήγορα από πριν. Για εμένα δεν είναι αυτό το ζητούμενο, ούτε και το επιδιώκω. Απλά νιώθω πολύ ασφαλής και καμία φορά κινούμαι πολύ γρήγορα. Και δεν έχω ούτε και πρόκειται να καβαλήσω το καλάμι. Για εμένα καλός οδηγός είναι αυτός που κάθε βράδυ γυρνά στο σπίτι του υγιείς.
    Γιώργος

  2. #17
    Σεβομαι την αποψη σου

    Δεν γνωριζα οτι πηγαν και αγωνιζομενοι αφου δεν μου το ειπαν ουτε οι φιλοι που παρακολουθησαν τα sessions αλλα δεν το αμφισβητω.

    το γεγονος ομως οτι οπως και εσυ ειπες ηρθαν στα session 1-2 για μαθηματα ασφαλους οδηγησης και οχι στο τριτο της αγωνιστικης οδηγησης μου δινει την εντυπωση οτι ηταν περαστικοι. Θα ρωτησω παντως να μαθω!

    Για τα υπολοιπα που αναφερεις καμμια αντιρηση - αρκει να υπαρχουν τα χρηματα.....




  3. #18
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αφοι Συνιωρη , Χαλαρης , Jane Σαμπανικου , Μ.Κουλης και αλλοι.

    Μερικοι και μεχρι το 3ο level.

  4. #19
    με τον διατσιδη. τον χαλαρη ,την σαμπανικου, και δεν θημαμε πιος αλλος ηταν καναμε μαζι το 1-2 λεβελ. τοτε εκανε και ο αλκης το 3 λεβελ,μαζι με καποιους αλλους αγωνιζομενους. με την τζεην καναμε μαζι το τριτο, οπως και με τον στεριοπουλο και καποιους αλλους.
    αντρεα τον ξερεις τον χαλαρι? αν ναι ρωτησε τον για εμενα,να σου πη. πες του ο γιωργος με το μπλε zzr που κανατε μαζι προτο και δευτερο λεβελ πως πιγενε με το υπεροκυανιο μεσα στην πιστα?
    μου ειπε στο τελος ... μωρη παλιογρια εισαι απιστευτος... μακαρι στην ηληκια σου να πηγενω ετσι.... αλλα ημασταν πολυ καλοι μαθητες . καναμε το μαθημα για να μαθουμε.
    τωρα οσον αφορα το αν δεν καταφερης καλα το μαθημα.... απλα αν δεν πας καλα στο ενα μαθημα απο τα 5-6 της ημερας δεν μπορεις να βγαλεις τα επομενα. οποτε καταλαβενης οτι θα πρεπει αν θελεις να το ξανακανεις για να το μαθης. εγω οπως ειπα εκανα 2 φορες το 3 λεβελ. στην μεση του 3 λεβελ την πρωτη φορα κουραστηκα πολυ. ειμαι και καποια κιλα... εχω και μοτο που για να χορεση στην πιστα πρεπει να κανεις ακροβατικα.....οποτε αν και μου ειπαν οτι ημουν πολυ καλος δεν εφχαριστηθηκα αυτο που εκανα. και μια που εχω τον χρονο και το χρημα, αλλα και το μερακι να μαθω δηλοσα να το ξανακανω.
    για να καταλαβετε το ποσοστο δυσκολιας σε καθε λεβελ με αριστα το 10.....
    1 λεβελ... εδω πρεπει να ξεχασεις οτι ξερεις και να μαθης να οδηγης απο την αρχη.. ποσοστο δυσκολιας 4-5. αναλογα το ποσο ξερεις να οδηγης.. οσο λιγοτερο τοσο καλυτερο. εγω ημουν 28 χρονια οδηγος μοτο..... οποτε καταλαβενετε..... αντε να μαθης σε γερικο γαιδαρο καινουρια περπατισια, που λεει ο λαος..
    2 λεβελ.... αν εχεις βγαλει με επιτυχεια το προτο και το εχεις μαθει καλα το μαθημα... τοτε ειναι ευκολα τα πραγματα.. δυσκολια...6-7...
    λεβελ 3......
    εδω την εκατσες την βαρκα...σηνδιασμος της ασφαλους οδηγησης με την ταυτοτητα στο στομα....
    τι ενωω...ενδικτηκα της δυσκολιας..
    στην κ 13 στο πρωτο λεβελ εμπενα με 4η και 5000 στροφες και εβγενα με 7-7500.
    στο δευτερο εμπενα με 6-7000 και εβγενα με 9500-10500.
    στο τριτο εμπενα με 8000 πριν την μεση της στροφης χτηπαγε κοφτη εβαζα 5η και εβγενα με 7-8000 στοφες.
    σημιοση... εισοδος κ 5 ...4η με 4500= 95χιλιομετρα... οποτε καταλαβενετε τι ταχητητες μηλαμε...
    βαθμος δυσκολιας με αριστα το 10.......12 βαθμοι...
    οταν μπικαμε στην πιστα για τους προτους γυρους.
    κ5 ( δεξη πετελο) εισοδος...... 1500-2000 εξοδος... συνηθως με τα ποδια κατω και στο χωμα να προσπαθουμε να στριψουμε.
    κ 10 ( αριστερο πεταλο) εισοδος 1500-2000 και τα ματια πεταγμενα εξω απο τον πανικο.
    κ 13 ( δεξια παρατεταμενη) 2500-3000 και κανωντας ζικ ζακ για να βρουμε την σωστη γραμη...
    ολα τα μαθηματα ειναι με 4η χωρης φρενα, ουτε κατεβασματα ουτε τιποτα.
    για να μαθουμε να αναγνωρηζουμε την στροφη και να προβλεπουμε την μαλακια πριν την κανουμε.
    ειναι δυσκολο αλλα αν καποιος εχει τον χρονο και το χρημα αξειζη να τα κανει. αν δεν τα εχει ..... οσο μπορω θα σας βοηθησω...
    πιθανων τον οκτωμβρη να παει ο μεγαλος μου γιος να κανει το 1+ 2 λεβελ αν εχει θεση μπορει να δηλοσω να ξανακανω και εγω απο την αρχη. η αν βρω καμια μοτο σουπερ σπορ να κανω και το 4 λεβελ. οχι οτι θα παω να τρεξω.. αλλα να μαθω περισοτερα..... ειμαι ψωναρα με της μοτο... γιατι να το κρυωψομεν αλωστε?
    γιωργος

  5. #20
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Γιωργο καλησπερα,

    τον Χαλαρη τον ξερει ενας φιλος μου καλα και απο εκει τον γνωριζο και εγω (ελαχιστα) αλλα ξερω οτι με τον Ζουζουρα σου δεν μπορουσε να σε πιασει στην πιστα με το ΖΧ6-RR του.

    Αν παρεις καποιο supersport ΑΝΤΕ ΓΙΑ !!!.

    4ο level θελει δυνατη μηχανη για να κανει το power slide (υπεστροφη μεσα στην στοφη).

    Εισαι best !!!.


  6. #21
    Tραχταμπιδουλ ινος Το avatar του/της DrιfterS
    Εγγραφή
    15/08/2004
    Μηνύματα
    7
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    [B]Γιωργο καλησπερα,

    τον Χαλαρη τον ξερει ενας φιλος μου καλα και απο εκει τον γνωριζο και εγω (ελαχιστα) αλλα ξερω οτι με τον Ζουζουρα σου δεν μπορουσε να σε πιασει στην πιστα με το ΖΧ6-RR του.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Eιδατε τι ελεγα για τους φιλους απο Θεσσαλονικη!

    Δηλαση εαν ερθω και εγω....θα περναω και τον...Μπουστα?

    Αντε και του χρονου πρωταθλητης!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ολη η αληθεια για τα μαθηματα οδηγησης!!
    από makocer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 08:31
  2. Μαθηματα οδήγησης
    από madtank στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2005, 12:36
  3. Μαθήματα οδήγησης στο χώμα - 11 & 12 Ιουνίου 2005
    από ninja9r στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 00:11
  4. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 09:49
  5. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 01:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF