Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Πρόβλημα τροφοδοσίας / καυσίμου

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
    Το φιλτρο δεν εναι ακριβο.Αρκει ν το δινουν μονον του....
    Οσο για την εγγυηση μην δεχτεις να πληρωσεις και ζητα να σου τεκμηριωσουν που αναφερετε ως αναλωσιμο.
    το φιλτρακι βενζίνης που αναφέρεται στοιχίζει 40-45 ευρώ.Όσο για τα υπολοιπα θα κινηθείς όπως αναφέρει ο ληστής ακριβώς παραπάνω
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  2. #17
    το φιλτρο εχει 20 ευρω περιπου θελει αλλαγη καθε 24000 χλμ εχει γινει θεμα στην αμερικη γιατι η suzuki το εχει παραλειψει απο τις εργασιες συντηρησης εγω το αλλαξα για δευτερη φορα τωρα εχω 50000χλμ και απ'οτι μου ειπε ο μηχανικος μου το προηγουμενο που αλλαξα παιζει να ηταν και τι πρωτο στην ελλαδα γιατι το παραγγειλαμε και ηρθε μετα απο μια εβδομαδα περιπου και στην αντιπροσωπεια δεν ηξεραν οτι αλλαζεται.

  3. #18
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Πάντως και στο ελληνικό και το αγγλικό manual πουθενά δεν περιλαμβάνεται στις εργασίες υπόδειξη για αλλαγή φίλτρου βενζίνης.
    30000+ χμ και δεν έχει κάνει κιχ
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #19
    META ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ Ο ΛΗΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΧΘΕΙ ΜΕΣΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ Η ΤΡΟΜΠΑ(ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ-ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ).
    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΒΕΝΖΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ????
    ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ!

  5. #20
    http://www.twtex.com/forums/showthre...=Fuel+strainer δεν νομιζω να ηταν θεμα τρομπας αλλα θεμα φιλτρου,αλλα αφου επαιξε εγγυηση κανενα προβλημα.

  6. #21
    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΒΕΝΖΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ????
    να μεταναστευσεις περα απο την πλακα αλλαζε τοφιλτρο καθε 24000 και μην ασχολεισαι.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TONYBANDIT
    http://www.twtex.com/forums/showthre...=Fuel+strainer δεν νομιζω να ηταν θεμα τρομπας αλλα θεμα φιλτρου,αλλα αφου επαιξε εγγυηση κανενα προβλημα.
    το φιλτρο που έχω αλλάξει και τις 2 φορές, το χρώμα τους ήταν προς το κόκκινο...Σε αυτόν πως είναι προς το κίτρινο????Σε σας τι χρώμα βγήκε???
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Πάντως και στο ελληνικό και το αγγλικό manual πουθενά δεν περιλαμβάνεται στις εργασίες υπόδειξη για αλλαγή φίλτρου βενζίνης.
    30000+ χμ και δεν έχει κάνει κιχ
    +656

  9. #24
    το φιλτρο που έχω αλλάξει και τις 2 φορές, το χρώμα τους ήταν προς το κόκκινο...Σε αυτόν πως είναι προς το κίτρινο????Σε σας τι χρώμα βγήκε???
    σκουρο γκρι προς μαυρο

  10. #25
    Είχα την εντύπωση πως το φ. βενζίνης είναι καθαριζόμενο και είχα σκοπό να ανοίξω τεπόζιτο και να το καθαρίσω... anyway. Βγάζοντας λοιπόν το φίλτρο έχει ένα o-ring στεγανοποίησης. Χρησιμοποιήθηκε το ίδιο όταν ξαναδέσατε το φίλτρο στο ντεπόζιτο ή το άλλαξατε?

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.360
    πρεπει να ειναι καθαριζομενο.θελει καλο πλυσιμο, αφου το βγαλεις απο την τρομπα, σε λεκανακι.ενα παρομοιο προβλημα ειχα με 1 cb1300.καθαρισα και την τρομπα και το φιλτρακι και εφτιαξαν ολα.καθαρισμα φιλτρου με βιομηχανικο οινοπνευμα και οδοντοβουρτσα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yes-u
    Είχα την εντύπωση πως το φ. βενζίνης είναι καθαριζόμενο και είχα σκοπό να ανοίξω τεπόζιτο και να το καθαρίσω... anyway. Βγάζοντας λοιπόν το φίλτρο έχει ένα o-ring στεγανοποίησης. Χρησιμοποιήθηκε το ίδιο όταν ξαναδέσατε το φίλτρο στο ντεπόζιτο ή το άλλαξατε?


    Έκανα λάθος διατύπωση, για το o-ring ρωτούσα... πάντως χρήσιμη η συμβουλή σου viper1, αυτό έχω σκοπό να κάνω

  13. #28
    ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΟ-ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟΥ.ΑΦΤΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΦΥΣΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΝΥΒΑΝΔΙΤ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΤΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ??

  14. #29
    ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΟ-ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟΥ.ΑΦΤΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΦΥΣΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΝΥΒΑΝΔΙΤ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΤΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ??
    το φιλτρο ειναι ανταλλακτικο suzuki με δικο του κωδικο το παραγγελνεις οπου πουλανε ανταλλακτικα .αν το αλλαζεις προληπτηκα σε καθε μεγαλο σερβις δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.υπαρχουν bandit και v-strom (ειναι ιδιο) που δεν το εχουν αλλαξει σε 70000 και 80000 χλμ και αλλα που σε 30000 εκανε σαν κοψιματα στις υψηλες στροφες.παντως επειδη το εχω ψαξει απο αμερικη η suzuki ελλαδας αλλαξε αρκετες τρομπες βενζινης στην εγγυηση μη ξεροντας καν την υπαρξη του φιλτρου,και επαναλαμβανω το πρωτο φιλτρο που πουληθηκε για bandit ηταν το δικο μου γιατι μου ειπαν οτι ο κωδικος του δεν ειχε ξαναεισαχθει ποτε.

  15. #30
    πρεπει να ειναι καθαριζομενο.θελει καλο πλυσιμο, αφου το βγαλεις απο την τρομπα, σε λεκανακι.ενα παρομοιο προβλημα ειχα με 1 cb1300.καθαρισα και την τρομπα και το φιλτρακι και εφτιαξαν ολα.καθαρισμα φιλτρου με βιομηχανικο οινοπνευμα και οδοντοβουρτσα
    φιλε viper1 δεν ειναι καθαριζομενο δυστυχως εχει μεσα και κατι σαν μπιλιες οι οποιες λειτουργουν σαν μαγνητες ετσι φανταζομαι τουλαχιστον μπορει να λεω και μ......ς.η φωτο ειναι clopyright απο φορουμ του εξωτερικου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00809.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	200,3 KB 
ID:	247997

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σοβαρο Προβλημα Τροφοδοσιας ?
    από MavrosPan στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 06:21
  2. Πρόβλημα τροφοδοσίας (κουλό!)
    από SF στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 12:59
  3. Πρόβλημα τροφοδοσίας ή καυσίμου?
    από xtapodias στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 22:46
  4. Πρόβλημα Τροφοδοσίας ;;;;;;;;;;;;;;;;
    από xartoyra στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF