Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 45

Θέμα: Οι "περουκες" και τα κράνη...

  1. #16
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αυτή η κατάσταση με τα κράνη ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι στο Ζενίθ της!! Όλη η Ομόνοια και τα πέριξ του κέντρου είναι γεμάτα με μηχανόβιους τρελαμένους με κράνη ποδηλάτου!!
    Για να μην πω για την Αττική Οδό που την έχουν πιο χεσμάνη και από την Σταδίου και κυκλοφορούν με αντιηλιακά και μαγιώ με τα γκομενάκια πίσω κουνάμενα κτλ κτλ.. (φυσικά ο οδηγός φταίοει πρώτα και ύστερα ο συνεπιβάτης)


    Τι να πεις.......
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από swtos
    Tι να κάνω τώρα ρε Χρηστάρα, να το δώσω πίσω το ρημάδι ????? (90 ευρώπουλα έδωσα...)είναι και βαρύ ...
    Υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος της nova στην Ελλάδα ???
    Ευκαιρία να αρχίσουμε τις μηνύσεις πάλι ....

    Re: κουμπάρε πάλι κότσο με πιάσανε ....
    Ρε φιλαράκι δυστυχώς "εκ της απομάκρυνσης του ταμείου..."
    Κοίτα να δείς, υπάρχει αντιπρόσωπος αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω για ευνόητους λόγους. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι, μόλις κυκλοφορήσει το τέστ (νομίζω στην κυριακάτικη ελευθεροτυπία, θα μάθω και θα σου πώ) να πάς με αυτό και να του το τρίψεις στα μούτρα.

    90 ευρώ???????????? Για όνομα του θεού...

  3. #18

    ΡΕ ΚΟΥΜΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    ΠΑΛΙ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ;;;;:rotflmao: :rotflmao:
    ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ!!!
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ:rotflmao: :rotflmao:
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της swtos
    Εγγραφή
    22/07/2002
    Μηνύματα
    109
    Χρήστο ευχαριστώ, θα κάνω κάποιες κινήσεις.
    Αν σου είναι δυνατό στείλε μου προσωπικό μήνυμα
    με το όνομα αυτού....


    Κουμπάρεεεεεεεεεεεεεεε πάλι με κλέψανε ....

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Τα NOVA ρε συ τα ακριβούτσικα μια χαρά κράνη είναι!

    Απλά η εταιρία βγάζει και κάτι παρτάλια ανοιχτά "καλοκαιρίνα" σαν του Βέγγου.

  6. #21
    Por donde saldra el sol? Το avatar του/της antares
    Εγγραφή
    21/06/2004
    Μηνύματα
    68
    Και να'ταν μόνο αυτά!!
    Κάτι άλλοι που τα μισοφοράνε, τους έχετε δεί; Βάζουν το κράνος
    ΠΑΝΩ στο κεφάλι, δεν το φοράνε κανονικά! Και γαμώ τα γέλια δεν έχουν;
    Τους συναντάς συνήθως στο κέντρο, εκεί που πέφτουν τα πολλά μπλόκα. Καβαλάνε κατα κανόνα παπιά, αλλά προσοχή δεν είναι όλοι το ίδιο!! Διακρίνουμε δύο βασικούς τύπους:
    α) Ηλικίας εώς 20 ετών, σε κωλοπειραγμένο παπί που κάνει τις απίστευτες επιδόσεις και θόρυβο. Ο λόγος που φοράει το κράνος έτσι, είναι για να μην πατικωθούν τα μαλλία που με περισσή φροντίδα και τζελ έφτιαξε.
    β) Μεσήλικας με δίχρονο εξάβολτο της δεκαετίας του '70. Κάθεσαι πίσω του στα φανάρια και την ακούς απ' αυτά που βγάζει η εξάτμηση. Αυτός έχει την εντύπωση ότι για την καράφλα του φταίει το κράνος (που ποτέ δεν φόρεσε) και προσπαθεί να σώσει τα εναπομείναντα μαλλιά του. Συχνά ανοίγει και τη ζελατίνα, να αερίζεται καλύτερα το κρανίο του!
    Θ' αποθάνω θ'αποθάνω
    στο τιμόνι μου απάνω

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από swtos
    Χρήστο ευχαριστώ, θα κάνω κάποιες κινήσεις.
    Αν σου είναι δυνατό στείλε μου προσωπικό μήνυμα
    με το όνομα αυτού....


    Κουμπάρεεεεεεεεεεεεεεε πάλι με κλέψανε ....
    [FONT=century gothic]
    Καλά μιλάμε κύριε καθηγητά ότι σας πήρανε και τα σώβρακα έτσι?
    χαχααχχαχααχαχχααχαχαχ
    και γιατί δεν φοράγατε καλύτερα το γιο γιο του Μάχου.... έχει και ανεκτίμητη αξία τουλάχιστον χααχαχαχαχχαχαχχαχαχα


    Χρηστάρα....τρελό come back?
    αυτό που λέει ο Βαλ όντως είναι τρις-χειρότερο! τους βλέπαμε την Κυριακή και είχαμε πάθει πλάκα....Εδώ εγώ ακόμα να πάρω παντελόνι και νομίζω ότι είμαι γυμνός στην Εθνική!!!!!!
    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  8. #23
    are re idi argises ala to pires habari kai isouna kalos pelatis

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antares
    Καβαλάνε κατα κανόνα παπιά, αλλά προσοχή δεν είναι όλοι το ίδιο!!
    Eδώ στην Θεσσαλονίκη οι τύποι που περιγράφεις καβαλάνε κατά κανόνα Africa, Varadero, Transalp, V- strom, οτιδήποτε σε BMW και δεν κάνουν καν τον κόπο να το βάλουν πάνω στο κεφάλι!

    Έπαθα πλάκα τις τελευταίες μέρες το πόσοι πολύ "παπάκηδες" φοράνε κράνη!
    Περίμενα να είμαι ο μόνος γραφικός...

  10. #25
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Eδώ στην Θεσσαλονίκη οι τύποι που περιγράφεις καβαλάνε κατά κανόνα Africa, Varadero, Transalp, V- strom, οτιδήποτε σε BMW και δεν κάνουν καν τον κόπο να το βάλουν πάνω στο κεφάλι!

    Έπαθα πλάκα τις τελευταίες μέρες το πόσοι πολύ "παπάκηδες" φοράνε κράνη!
    Περίμενα να είμαι ο μόνος γραφικός...

    εεεεεπ!!! οι transalpάδες είναι οδηγάρες και φοράνε και κρανάκια και λοιπό εξοπλισμο...!!! γνωρίζω τουλάχιστον έναν τέτοιο (χεχε!!)

    ρε παιδιά δεν είναι μόνο οι φόλες κλειστά, αλλά και τα καπελάκια, τα οποία έστω και με προδιαγραφές έστω και μάρκα, τί να σου κάνουν αμα τη φας και τα μούτρα σου γίνουν κιμάς?

    βασικά γνώμη μου είναι οτι καθένας είναι υπεύθυνος για το κεφάλι του!! και απο τη στιγμή που δεν κινδυνεύω εγώ απο αυτή τη μαλακία του άλλου... δεν με νοιάζει καθόλου! είναι προσωπική ευθύνη και επιλογή και όχι άγνοια οπότε στα π@π@ρι@ μου!

    τώρα όσο για το μέσα στην πόλη κάνει και το φτηνό....πόσο θεωρείτε τη συγγρού και την παράλιακή σας δρόμο ''μέσα στην πόλη''?? και με τι ταχύτητες κινείστε εκεί?

    και κάτι πιο απλό.. 50χμ/ώρα βγαίνει θεία με αμάξι και τρως μετωπική.. πετάγεσαι... πετάς για λίγο... και σκας με το κεφάλι γιατί έτσι θέλησε η βαρύτητα, η στροφορμή σου κλπ.. και φοράς SURE....δεν το συνεχίζω αλλο...

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!


    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  11. #26
    Por donde saldra el sol? Το avatar του/της antares
    Εγγραφή
    21/06/2004
    Μηνύματα
    68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Eδώ στην Θεσσαλονίκη οι τύποι που περιγράφεις καβαλάνε κατά κανόνα Africa, Varadero, Transalp, V- strom, οτιδήποτε σε BMW και δεν κάνουν καν τον κόπο να το βάλουν πάνω στο κεφάλι!

    Έπαθα πλάκα τις τελευταίες μέρες το πόσοι πολύ "παπάκηδες" φοράνε κράνη!
    Περίμενα να είμαι ο μόνος γραφικός...
    Εντάξι ρε 'συ milaber,
    δεν τα έχω με τους παπάκηδες. Εννοείται, ή μαλακία δεν πάει με τον κυβισμό. Απλά, ενδέχεται να συναντήσεις κάπως περισσότερη επιπολεότητα ανάμεσα τους, ίσως λόγω της ευκολίας που έχει το παπί.
    Κατά τα άλλα , ναι... όντως, πολλοί δεν το φοράνε καν. Αλλά δε μιλάω γι αυτούς...
    Θ' αποθάνω θ'αποθάνω
    στο τιμόνι μου απάνω

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antares
    Εντάξι ρε 'συ milaber,
    δεν τα έχω με τους παπάκηδες. Εννοείται, ή μαλακία δεν πάει με τον κυβισμό. Απλά, ενδέχεται να συναντήσεις κάπως περισσότερη επιπολεότητα ανάμεσα τους, ίσως λόγω της ευκολίας που έχει το παπί.
    Κατά τα άλλα , ναι... όντως, πολλοί δεν το φοράνε καν. Αλλά δε μιλάω γι αυτούς...
    Νταξ ρε, δεν θίχτηκα κιόλας!
    Ούτε στο περίπτερο δεν έχω πάει ένα χρόνο τώρα χωρίς την κάσκα μου.

    Μην κολλάς πάντως στην μάρκα...
    Και πολλές "φίρμες" έχουν τα παρτάλια τους!

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΠΑΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΩ ΠΑΠΙ - ΜΗΧΑΝΗ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ. ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ 15 ΜΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ " ΕΓΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΕΣΤΡΑ ΜΕ ΣΚΑΤΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ ", ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΑΒΟΥΡΔΕΣ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΑΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ.
    ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΑΝΤΑ ΘΕΛΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΑΩ ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΤΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΟΥΝ ΤΟ VARADERO ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΝΤΕΨΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΑΝΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ.
    ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΕΝΑ ARAI ΝΑ ΣΑΣ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΜΕ 200 ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ 150.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ 0-60 ΧΛΜ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΑΝ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ.ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΡΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑ ARAI RX7 CORSAIR, ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΩΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΕΝΑ AIROH ΤΩΝ 130 ΕΥΡΩ.
    ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΦΤΗΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΙΟΓΙΟ.
    ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΠΛΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΚΟΥΒΑ ΦΟΡΑΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Η ΟΧΙ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΑ.
    ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΣ.
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

  14. #29

    ΦΙΛΕ ΣΠΥΡΟ

    Εμένα με γλύτωσε ενα NOLAN X LITE σε σύγκρουση με μπαριέρα με 140+kmh. Aλλα αν είδες και τον NAKANO να πέφτει με 300 και το κεφάλι του να κοπανάει συνεχώς την άσφαλτο και τελικά δεν έπαθε τίποτα τότε πιστεύω ότι αξίζει ένα καλό κράνος. Τώρα αν ενοείς σύγκρουση σε σταθερό σημείο με 200 δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Εγω μετά από το ατύχημα μου θα δίνω πάντα λεφτά για ένα καλό κράνος

    Και πάντα αγραντζούνιστα να είναι βέβαια
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  15. #30
    το ειχα ρωτησει και σε αλλο post αλλα δεν πηρα απαντηση,πιθανον για λογους δεοντολογιας...
    ομως εσεις που ξερετε 1-2 πραγματακια παραπανω(νομιζω)πρεπει να <<δινετε τα φωτα σας>> σε εμας τους πιο νεους.αφου με περνει λογω θεματος λοιπον,

    ξαναρωτω:

    to uvex supersonic που εχει προσφορα το moto market απο 500 σε 300 euro τι λεει?

    δεν προκειται να σκασω σε μπαριερα με 200(πολυ απλα γιατι δεν παω τοσο),αλλα δεν μου παει καλα να κυκλοφορω με ενα αρχαιο agv που εχει ληξει,ουτε κι εγω δεν ξερω απο ποτε...
    αφου θα παρω,θα παρω καλο.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2008, 18:37
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2006, 18:07
  3. Τελικά τα κράνη ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ??? και αν ναι ποια?
    από Tropeas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 08:58
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF