Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Περιπολικο Χτυπησε Σταθμευμενη Μοτο Και Αυτη Επεσε Επανω Στη Δικη Μου!

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    υπολογιζε 2 ετη για την αποζημιωση απο το δημοσιο...

    εαν σε χτυπησε η αλλη μηχανη που ειχε χτυπησει το περιπολικο ισως εισαι τυχερος και τα παρεις απο την ασφαλεια της μοτο

  2. #17
    Δεν

    υπαρχει θεμα για το εαν τα παρω, ειναι τετελεσμενο γεγονος πλεον, το θεμα ειναι ποτε θα βγει η επιταγη απο το δημοσιο, το διμηνο τριμηνο που μου ειπε ο δημοσιος υπαλληλος ηταν απο την εμπειρια του στις τελευταιες υποθεσεις μιας και ειναι ο μοναδικος που χειριζεται τις υποθεσεις στη Βορειο Ελλαδα, βεβαια παλι το χρημα ερχεται απο Αθηνα.
    Χριστοφορος HONDA CBR600F4I
    Motor cycles are safe .... Riders are Dangerous

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Καλά ξεμπερδέματα!
    Τελικά όταν έφτιαξες την μηχανή σου, πόσο σου στοίχισε; τα τιμολόγια τα κράτησες; τα έδωσες σε αυτούς και δέχτηκαν το ποσό; πως έγινε η υπόθεση;
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  4. #19
    Κοιτα

    εν συντομια, δε φτιαχνεις, ερχεται εκτιμητης και πεφτει παζαρι στην ουσια. Αυτος προσπαθει να κοψει οσο περισσοτερο γινεται, λογω παλαιοτητας συνηθως και απο εκει και περα ειναι το τι θα κοψεις εσυ με τα παζαρια απο το συνεργειο, ωστε να κερδισεις κατι παραπανω, τα ευκολως εννοουμενα, δε το συζηταω για τα χρηματα, για το κατιτης παραπανω που θα σου κανουν στο μηχανακι αχρεωτο. Αυτη ειναι η συνηθης τακτικη και το ποσο ειναι το συμφωνηθεν με τον εκτιμητη παντα και πρεπει να αναγραφεται ακριβως οπως συμφωνηθηκε.

    Τα τιμολογια τα παραδινεις στο δημοσιο, κρατας αντιγραφα φυσικα για καθε ενδεχομενο, αυτα βεβαια στη περιπτωση που εισαι ιδιωτης οπως εγω.

    Για την ιστορια η εκτιμηση ηταν 2400 ευρω αλλα μετα απο συζητηση με το συνεργειο εκτιμητη και λαμαρινα, κοπηκαν τα χρηματα για το ρεζερβουαρ και εγινε μικρη σφυρηλατηση σε αυτο, καινουργιο μαμα εβγαινε στα 750 ευρω! Εν κατακλειδι 1650 ευρω τα τιμολογια, πληρες βαψιμο/αυτοκολλητα, με το μηχανακι να εχει γινει καινουργιο
    Χριστοφορος HONDA CBR600F4I
    Motor cycles are safe .... Riders are Dangerous

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBarbas Προβολή μηνύματος
    Κοιτα

    εν συντομια, δε φτιαχνεις, ερχεται εκτιμητης και πεφτει παζαρι στην ουσια. Αυτος προσπαθει να κοψει οσο περισσοτερο γινεται, λογω παλαιοτητας συνηθως και απο εκει και περα ειναι το τι θα κοψεις εσυ με τα παζαρια απο το συνεργειο, ωστε να κερδισεις κατι παραπανω, τα ευκολως εννοουμενα, δε το συζηταω για τα χρηματα, για το κατιτης παραπανω που θα σου κανουν στο μηχανακι αχρεωτο. Αυτη ειναι η συνηθης τακτικη και το ποσο ειναι το συμφωνηθεν με τον εκτιμητη παντα και πρεπει να αναγραφεται ακριβως οπως συμφωνηθηκε.

    Τα τιμολογια τα παραδινεις στο δημοσιο, κρατας αντιγραφα φυσικα για καθε ενδεχομενο, αυτα βεβαια στη περιπτωση που εισαι ιδιωτης οπως εγω.

    Για την ιστορια η εκτιμηση ηταν 2400 ευρω αλλα μετα απο συζητηση με το συνεργειο εκτιμητη και λαμαρινα, κοπηκαν τα χρηματα για το ρεζερβουαρ και εγινε μικρη σφυρηλατηση σε αυτο, καινουργιο μαμα εβγαινε στα 750 ευρω! Εν κατακλειδι 1650 ευρω τα τιμολογια, πληρες βαψιμο/αυτοκολλητα, με το μηχανακι να εχει γινει καινουργιο
    Πάλι καλά... άλλο κακό να μην σε βρει!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  6. #21
    Ενημεωση


    Εχθες πηγε ο φακελλος στην ΥΔΕ - Υπουργείο Οικονομικών/ Υπηρεσίες Δημοσιονομικού Ελέγχου Θεσσαλονικης.

    Απο οτι μου ειπαν, την επομενη εβδομαδα κατα πασα πιθανοτητα θα παρω την αποζημιωση.

    Περιστατικο 15/07/2012, σημερα 19/11/2013!

    Χαιρετισμους
    Χριστοφορος HONDA CBR600F4I
    Motor cycles are safe .... Riders are Dangerous

  7. #22
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBarbas Προβολή μηνύματος
    Περιστατικο 15/07/2012, σημερα 19/11/2013!

    Χαιρετισμους
    Να ρωτήσω κάτι αλλα μη γελάσουμε ολοι μαζι.

    Εντοκα θα τα πάρεις τα χρήματα?

  8. #23
    Δε λες

    καλα που δε χρωσταμε και πουθενα, αλλιως θα μου τα "τσιμπουσαν" απο το Taxis!
    Χριστοφορος HONDA CBR600F4I
    Motor cycles are safe .... Riders are Dangerous

  9. #24
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBarbas Προβολή μηνύματος
    Δε λες

    καλα που δε χρωσταμε και πουθενα, αλλιως θα μου τα "τσιμπουσαν" απο το Taxis!
    έλα ντε...

    αυτό το έχω δει να γίνεται, εργολάβος πληρώνεται από το δημόσιο για δουλειά, και τα λεφτά πάνε απευθείας εφορία...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Παρέσυρε σταθμευμένη μοτο και εγκατέλειψε
    από tasoulisk στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2011, 16:28
  2. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 06:45
  3. Μοτό και κουλτούρα!!!
    από latris mixanis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 11:14
  4. ΛΕΣΧΕΣ ΜΟΤΟ + ΚΑΙ -
    από dresg στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2006, 12:32
  5. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 21:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF