Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Ποιός είναι μηχανόβιος?

  1. #16
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    mixanovios

    ti ine o mixanovios?

    ti ine i patrida mas?

    min ine ta psila vouna.....


    simera den iparxi aftos o oros
    i mixani ine idos pou afora tin metakinisi
    ton xompista
    pou opos meriki pigenoun gia ski
    etsi pernoun SS ke pane gia xorta se piste ke lipa

    mixanovios itan palia
    aftos pou exi emoni me tin mixani tou olos o kosmos ine dromoi ke venzinadika

    ke i mixani pou ton antiprosopevi ine mia omorfi san gineka i mixani ine 8ilikia den iparxi tipota arseniko se mia mixani
    ke opos aloi 8eloun gatoules gkomenes aloi 8eloun aples ka8imerines ke meriki 8elou dinamikes ke alou pli8orikes etsi epilegoun ke mixani

    vevea iparxoun ke edo i savourogamides pou kavalane oti nane ke alazoun sinexia mixanes

    paliotera i mixani ke oxi to mixanaki se xaraktirize san mixanovio
    apo ta kivika tis ton ogko tis ton 8orivo tis

    oti ke na exis simera an akougete san raptomixani den ise mixanovios ise xristis motosakou

    o mixanovios itan alitis antikinonikos aprovleptos kiriolektika tou dromou
    kati san tin filosofia tou kerouak
    i ta me8isia tou mpoukofski

    ala omos ixan mia periergi i8iki
    ala den ixan xrono na asxoli8oun me tipota alo stin zoi ektos apo tis mixanes tous

    simera pernis mia mixani gia logous entiposeon ke an kapios ine ektos rois ektos modas katakrinete

    opos i gkomenes me ta rouxa ena prama


    exo xerome ena atomo edo mesa pou exi endfild

    giati etsi goustari

    o sostos mixanovios dialegi panta mia motosikleta analoga me ta gousta tou ke oxi ti ine sosto ke tis modas

    simera exi gemisi o kosmos fazer kawa Z pio pola ke apo ta kounoupia
    meta vlepis suzukia K eleos mia fagana na ta mazepsi ola leme....


    i mixanovioi den iparxoun pia tous patise to treno
    opos ke tous magkes pou anaferete palio laiko asma

    min pedeveste

    8eli magkia ke ksexoristi mixani ola me entoni prosopikotita ke ektos orion gia na iste mixanovioi

    alios iste afto pou sas leo ego

    MOTOSAKATOI

    me ntomatosikletes opos ixe pi mia giagia to 1976:rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  2. #17
    μηχανοβιος ειναι αυτο που λεει και η λεξη.... βιος..... ζει για την βολτα.... για το ταξιδι.... ειτε αυτο λεγεται σπιτι-δουλεια ή λεγεται παρισι-καστελοριζο..... με την μηχανη φιλοι μου ειτε 50 ειτε 1000 κυβικα η καθε μικρη βολτα ειναι απολαυση. η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη και να χει ταμπελες. ενας φιλος μου διευθυντης τραπεζας καθε πρωι χειμωνα καλοκαιρι παει με την bmw του στην δουλεια με το κουστουμι και την καπαρντινα.... δηλαδη αυτο τον κανει λιγοτερο μηχανοβιο απο αλλον???
    κοιταξτε να απολαμβανετε την βολτα σας ησυχα ηρεμα χαμενοι στην σκεψη σας και τον εαυτο σας...να στε παντα γεροι και δυνατοι και να μην το χασετε ποτε αυτο απο μεσα σας....αν ανεβεις μια φορα σε μηχανη εισαι για παντα μηχανοβιος ακομα και αν δεν μπορεις να ανεβεις σε μηχανη στα γεραματα....
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062

    Re: Ποιός είναι μηχανόβιος?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    Αφορμή για αυτό το post είναι μια κουβέντα που έγινε με κάποιον γνωστό μου, σε μία από τις βόλτες της ΛΕ.ΜΟΤ.Α.
    Μου λέει λοιπόν ο τύπος. «Βλέπω ότι αποφάσισες να πάρεις και εσύ μια μεγάλη μηχανή επιτέλους, που γυρνούσες με τα «τσικρίκια» τόσο καιρό. Πόσα κυβικά είναι?» «650» του λέω. «Α, μόνο τόσο είναι? Και εγώ τη πέρασα για χιλιάρα. Πάλι τσικρίκι πήρες χαχαχαχα�»
    O προβληματισμος σου ξεκινησε απο λαθος ατομο,εγω αυτο ξερω να πω....

    Γιατι καποιος που δεν ξερει να ξεχωριζει ενα Transalp 650 και θελει να την "πει" και σε καποιον ειναι απλα καραγκιοζης (:a31: :a31: :a31: :a31: )...τιποτα αλλο...γραφτους ολους στα π@π@ρια σου και κανε αυτο που εσενα σε ευχαριστει,οπως ειπαν και οι πιο πανω...

    Η ουσια της μηχανης ειναι απλα να περνας καλα μαζι της,οτι και να κανεις....

    (Το να την εχεις στο σαλονι και νατην κοιτας δεν πιανεται )...


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Βασικά μηχανόβιος είναι στην ουσία αυτό που λέει εκείνο το κωλόπαιδο ο αληταράς ο Άφρο! Άφρε-Κάφρε!

    Αλλά νομίζω με μια φράση...

    Αυτός που ΑΓΑΠΑΕΙ τη μηχανή!!!!! Αυτός που νιώθει ΕΡΩΤΑ για την μοτοσικλέτα.

  5. #20
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VatosE
    μηχανοβιος ειναι αυτο που λεει και η λεξη.... βιος..... ζει για την βολτα.... για το ταξιδι.... ειτε αυτο λεγεται σπιτι-δουλεια ή λεγεται παρισι-καστελοριζο..... με την μηχανη φιλοι μου ειτε 50 ειτε 1000 κυβικα η καθε μικρη βολτα ειναι απολαυση. η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη και να χει ταμπελες. ενας φιλος μου διευθυντης τραπεζας καθε πρωι χειμωνα καλοκαιρι παει με την bmw του στην δουλεια με το κουστουμι και την καπαρντινα.... δηλαδη αυτο τον κανει λιγοτερο μηχανοβιο απο αλλον???
    κοιταξτε να απολαμβανετε την βολτα σας ησυχα ηρεμα χαμενοι στην σκεψη σας και τον εαυτο σας...να στε παντα γεροι και δυνατοι και να μην το χασετε ποτε αυτο απο μεσα σας....αν ανεβεις μια φορα σε μηχανη εισαι για παντα μηχανοβιος ακομα και αν δεν μπορεις να ανεβεις σε μηχανη στα γεραματα....

    ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΑΠΙ
    ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΑ ΠΑΤΡΑ-ΚΑΛΟΓΡΙΑ(30+ΧΛΜ ΠΗΓΕΝΑ ΕΛΑ )ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΙΖΑΝΕ "ΕΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΕΛΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ". ΟΧΙ ΕΓΩ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ =ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ 100cc
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Η μηχανη ειναι υποθεση πολυ προσωπικη...και για να αποφασισει καποιος να παρει μηχανη ξεροντας τους πι8ανους κινδυνους που 8α διατρεξει και την ατελειωτη γκρινια απο οικογενεια και φιλους που 8α φαει στη μαπα, παει να πει οτι σιγουρα κουβαλαει μια δοση τρελλας...
    Αυτη η αισθηση ελευθεριας και η δυνατοτητα οτι μπορεις να πας παντου και εισαι για την παρτη σου,δε νομιζω οτι στη δινει ενα αμαξι...
    Απλα δεν ειναι το ιδιο και νομιζω πως με καταλαβαινετε χωρις να πρεπει να εξηγηθω περισσοτερο...Αυτος ειναι ο λογος αλλωστε που δεν παω να βγαλω καν διπλωμα για αμαξι...Απο τη στιγμη που εχω τη μηχανη το 8εωρω πεταμενα λεφτα...
    Παιρνω συνεχεια το μηχανακι και για γελοιες αποστασεις...Νομιζω πως αμα ειχα αμαξι 8α ηταν μονιμως στο γκαραζ... 8α το βαριομουνα...κατι τετοιο δεν παιζει ποτε με τη μηχανη....

    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  7. #22
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.500
    Για τον κάθε ένα η λέξη μηχανόβιος σημαίνει και κάτι διαφορετικό.


    Το θέμα είναι πώς το νοιώθεις εσύ! Ποτέ δεν είχα μεγάλη μηχανή, και είναι όνειρο. καποια στιγμή θα γίνει κι αυτό!

    Μα με τα 250 κυβικά μου, αρρωσταίνω όποτε δεν την έχω για τον αλφα ή βήτα λόγο. οι αποστάσεις φαίνονται αστείες μπροστά στην απόλαυση μιας βόλτα, μικρής ή μεγάλης! Η βροχή με δυσκολεύει μα δε με σταματά!!!!

    Όταν μου την χτυπάνε είναι σα να χτυπούν εμένα, ένα κομμάτι μου!

    Μηχανόβιος: Μηχανή-βίος, Μηχανή -ζωή!

    ο καθένας το διαβάζει όπως θέλει: Μια ζωή με μια μηχανή, η ζωή του η μηχανή κ.α.

    ένα είναι σίγουρο! Ο μηχανόβιος δεν είναι σίγουρα αυτός που καβαλάει μηχανή μόνο και μόνο για να το παίξει μούρη!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  8. #23
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


    ένα είναι σίγουρο! Ο μηχανόβιος δεν είναι σίγουρα αυτός που καβαλάει μηχανή μόνο και μόνο για να το παίξει μούρη!

    γιατι το λες αυτο ρε κοπελια??

    εγω δηλαδη που θέλω να παρω μια μηχανη για να πουλάω μουρη η να την εδω μανγκας θα πραξω καποιο αδικημα η θα προξενησω ψυχική οδυνη σε καποιον-καποια??


    με δικα μου λεφτα θα τη παρω...δικια μου θα ναι..οπως θελω λοιπον θα το παιζω..

    ετσι δεν είναι?

  9. #24
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.500
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    γιατι το λες αυτο ρε κοπελια??

    εγω δηλαδη που θέλω να παρω μια μηχανη για να πουλάω μουρη η να την εδω μανγκας θα πραξω καποιο αδικημα η θα προξενησω ψυχική οδυνη σε καποιον-καποια??


    με δικα μου λεφτα θα τη παρω...δικια μου θα ναι..οπως θελω λοιπον θα το παιζω..

    ετσι δεν είναι?
    Καλέ δεν πάμε καλά!!!!!

    Κάνε ό,τι θες!!!!

    Απλά αν τα κάνεις αυτά δεν πάει να πει ότι είσαι μηχανόβιος επειδή τα κάνεις με μια μηχανή!!!




    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  10. #25
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
    Καλέ δεν πάμε καλά!!!!!

    Κάνε ό,τι θες!!!!

    Απλά αν τα κάνεις αυτά δεν πάει να πει ότι είσαι μηχανόβιος επειδή τα κάνεις με μια μηχανή!!!




    δε καταλαβαίνω την απαντηση σου μα καθόλου.
    θα κανω οτι θέλω σε ευχαριστω πολύ....για την αδεια..

    εγω που θα τα κανω αυτα δε θα με μηχανοβιος γιατι το λες εσυ..η μπορεις να μου το εξηγήσεις και περισσότερο?


  11. #26
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.500
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    δε καταλαβαίνω την απαντηση σου μα καθόλου.
    θα κανω οτι θέλω σε ευχαριστω πολύ....για την αδεια..

    εγω που θα τα κανω αυτα δε θα με μηχανοβιος γιατι το λες εσυ..η μπορεις να μου το εξηγήσεις και περισσότερο?

    Συγνώμη κιόλας αλλά άμα γουστάρεις ό,τι λέω να το παίρνεις στραβά, και να ψάχνεις λόγο να τσακωθείς, δεν έχει νόημα να μιλάμε!

    όσο για την εξήγηση που ζητάς, αν δεν κατάλαβες από το πρώτο ποστ μου τότε συγνώμη αλλά ότι και να σου πω πιστεύω ότι δεν θα καταλάβεις!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  12. #27


    δε βάζω ποπκορν γιατί κάνω δίατα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #28
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
    Συγνώμη κιόλας αλλά άμα γουστάρεις ό,τι λέω να το παίρνεις στραβά, και να ψάχνεις λόγο να τσακωθείς, δεν έχει νόημα να μιλάμε!

    όσο για την εξήγηση που ζητάς, αν δεν κατάλαβες από το πρώτο ποστ μου τότε συγνώμη αλλά ότι και να σου πω πιστεύω ότι δεν θα καταλάβεις!
    Kαμία διαθεση για αντιπαραθεση( ) ισα ισα το αντιθετο..εγω ουτε σχολια εκανα με τρελά ανθρωπάκια..ουτε ειπα οτι δε παμε καλα κτλ.

    αν θεωρείς εσυ κατι για τους μηχανοβιους και οι αλλοι δεν μπορουμε να εχουμε αλλη αποψη εγω φταίω?
    εγω μπορω να ειμαι μηχανόβιος οπως διαλέξω εγω..η πρεπει να παρω μοτο για τους λόγους που λες εσυ?

    εγω θελώ να με μηχανόβιος μονο αμα εχει ήλιο..δε κανει κρύο ..και θέλω να πουλάω μούρη κτλ.


    εσένα σε ενοχλάει αυτο?και αν ναι..γιατι?

  14. #29
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
    Για τον κάθε ένα η λέξη μηχανόβιος σημαίνει και κάτι διαφορετικό.
    Iωάννα, την απάντηση την έχεις δώσει ήδη εσυ στο θέμα...
    Δεν ξέρω αν υπάρχει σωστός ορισμός για το μηχανόβιος αν πρέπει να βάλουμε κάποιους παραμέτρους ή κριτήρια και στην τελική ποιός θα κρίνει ποιος είναι μηχανόβιος??

    Όπως λες και συ για τον καθένα μηχανόβιος σημαίνει κάτι διαφορετικό, άρα για μένα μπορεί να είναι ταξίδια, για τον άλλον πίστα, για τον άλλον να βγαίνει μέσα στην πολή, για τον άλλον βόλτες μέχρι το λουτράκι κοκ
    Οπότε δεν μπορώ να κρίνω εσένα που δεν έχεις την ίδια άποψη ότι δεν είσαι μηχανόβιος!!


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  15. #30
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.500
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    Kαμία διαθεση για αντιπαραθεση( ) ισα ισα το αντιθετο..εγω ουτε σχολια εκανα με τρελά ανθρωπάκια..ουτε ειπα οτι δε παμε καλα κτλ.

    αν θεωρείς εσυ κατι για τους μηχανοβιους και οι αλλοι δεν μπορουμε να εχουμε αλλη αποψη εγω φταίω?
    εγω μπορω να ειμαι μηχανόβιος οπως διαλέξω εγω..η πρεπει να παρω μοτο για τους λόγους που λες εσυ?

    εγω θελώ να με μηχανόβιος μονο αμα εχει ήλιο..δε κανει κρύο ..και θέλω να πουλάω μούρη κτλ.


    εσένα σε ενοχλάει αυτο?και αν ναι..γιατι?

    Δεν ήμουν απόλυτη στην άποψή μου, και αν με το να βγάλω απ' έξω από τον όρο τη μερίδα αυτών που παίρνουν μηχανή για το image τους, δυσαρεστώ κάποιους, ζητώ και συγνώμη!!!!

    Δεν είπα ποτέ για ποιους λόγους πρέπει να πάρεις μοτο. Αλλά για ποιον λόγο δεν πιστευω πως πρέπει να πάρεις μοτο.

    Δε με ενοχλεί τι κάνει ο καθένας, αλλά κάποια πράγματα νομίζω είναι κοινή λογική.

    Τώρα μια άποψη έγραψα. Όσο για το πρώτο σου ποστ, αν πάρω καπελάκι, ποδιά και μια κουτάλα έγινα σεφ????????
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γυναίκα Πάνω σε Μηχανή (Ποιος είναι ο φονιάς)
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 19:44
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 20:21
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 13:34
  4. Ποιός είναι αυτός ο Παίδαρος ??
    από swtos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 15:00
  5. Μα ποιός είναι αυτός ο Σπύρος;
    από frikis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF