Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: επαναχαρτογραφηση εργοστασιακου εγκεφαλου σε hayabusa 02-07...

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Kαλά, όχι μόνο τον πιστέψατε στις παπαριές που γράφει, τον ρωτάτε και που έχει συνεργείο...?

    Μόλις ακούσετε για άλογα, πώς τσιμπάτε έτσι ρεπμ....

    Αντώνη, σταμάτα ρε να πειράζεις τα παιδιά και πές μου τι πρέπει να κάνω για να κλείσω μια ταμειακή?
    Β2 για την παυση της ταμειακης και εναρξη της νεας και Β1 για το βιβλιο συντηρησης της νεας...

    απο εδω τα εντυπα...

    http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies...pa/e-docs.html

    υ.γ. τους τα λεω ρε τασσο αλλα αυτοι επιμενουν.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    frankly my dear, i dont give a damn...

  2. #17
    Reinmeister εχεις κανει κατι αναλογο με αυτο ? : http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=2079
    Για το 750 κ6 ξερεις πως να ξεκινησω , ευχαριστω....!

  3. #18
    Καλησπέρα φίλε, αν και αρκετά χρόνια μετά που έχεις βάλει το θέμα θέλω κι εγώ με την σειρά μου να σε ρωτήσω κάποια πράγματα, επίσης θέλω να σου πω ότι το δικό σου θέμα με παρότρυνε να γίνω μέλος του σάιτ, κατ'αρχάς συγχαρητήρια για τις γνώσεις και την υπομονή σου πάνω στο αντικείμενο!
    Εγώ πήρα (ξανά) ένα Hayabusa μοντέλο 2002, ξέρεις το παλιό πριν το 8 με λίγα λόγια, φοράει πάνω λαιμούς εξατμίσεων ακράποβιτς και ένα τελικό micron, μην με ρωτήσεις γιατί τέτοιο τελικό, έτσι το πήρα.... επίσης φοράει πάνω και φίλτρο αέρος Κ&Ν, από μηχανικά αυτά, τα άλλα είναι ξεχωριστά από μοτέρ άρα δεν παίζουν ρόλο στο θέμα μας, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, ότι επειδή εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορώ να διαθέσω τα χρήματα για Power commander ή άλλης μάρκας διαχειριστή καυσίμου, πως θα μπορούσα να το κάνω όπως το έχεις κάνει εσύ? δηλαδή έχεις αγοράσει κάποιο μηχάνημα ή έχεις περάσει αυτά στον εργοστασιακό εγκέφαλο όπως κάνουμε με ένα πρόγραμμα της Yoshimura για παράδειγμα? είναι εύκολο αυτό? ξέρω από υπολογιστές αρκετά πράγματα, εγκέφαλο από μηχανή πάνω όμως δεν έχω συνδέσει ποτέ! Σε ευχαριστώ πολυ...

  4. #19
    Δυστυχώς για σένα φίλε μου ο REin δεν υπάρχει πια σε αυτό το φόρουμ . Μας χαιρέτησε και την έκανε .

    Αν θέλεις , ψάξε μπας και τον βρεις αλλού ,αλλά δεν ξέρω ...

  5. #20
    Την καλωδιωση και το software για να ρυθμιζεις τον δικο σου
    εγκεφαλο θα τα βρεις εδω: www.boostbysmith.com

  6. #21
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vag_gsx1300r Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε, αν και αρκετά χρόνια μετά που έχεις βάλει το θέμα θέλω κι εγώ με την σειρά μου να σε ρωτήσω κάποια πράγματα, επίσης θέλω να σου πω ότι το δικό σου θέμα με παρότρυνε να γίνω μέλος του σάιτ, κατ'αρχάς συγχαρητήρια για τις γνώσεις και την υπομονή σου πάνω στο αντικείμενο!
    Εγώ πήρα (ξανά) ένα Hayabusa μοντέλο 2002, ξέρεις το παλιό πριν το 8 με λίγα λόγια, φοράει πάνω λαιμούς εξατμίσεων ακράποβιτς και ένα τελικό micron, μην με ρωτήσεις γιατί τέτοιο τελικό, έτσι το πήρα.... επίσης φοράει πάνω και φίλτρο αέρος Κ&Ν, από μηχανικά αυτά, τα άλλα είναι ξεχωριστά από μοτέρ άρα δεν παίζουν ρόλο στο θέμα μας, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, ότι επειδή εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορώ να διαθέσω τα χρήματα για Power commander ή άλλης μάρκας διαχειριστή καυσίμου, πως θα μπορούσα να το κάνω όπως το έχεις κάνει εσύ? δηλαδή έχεις αγοράσει κάποιο μηχάνημα ή έχεις περάσει αυτά στον εργοστασιακό εγκέφαλο όπως κάνουμε με ένα πρόγραμμα της Yoshimura για παράδειγμα? είναι εύκολο αυτό? ξέρω από υπολογιστές αρκετά πράγματα, εγκέφαλο από μηχανή πάνω όμως δεν έχω συνδέσει ποτέ! Σε ευχαριστώ πολυ...
    Υποθετω εχεις την 32bit ECU

    Εχεις τις ακολουθες επιλογες κατα σειρα κοστους:
    1) Κανεις τουμπεκι και το αφηνεις ως εχει
    2) Πας σε δυναμομετρο που να κανει flash τον μαμα εγκεφαλο να στο ρυθμισει.
    3) Παιρνεις ενα PC5 + autotune και τα κανεις ολα μονος στο δρομο.

    Καλλιτερη λυση η (3), οι αλλες δεν εχουν και πολυ νοημα σε μηχανη με ram-air
    Μην ασχοληθεις να φλασαρεις ετοιματζιδικο χαρτη, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ (δεν φωναζω, δεν μιλαω καν, μονο πληκτρολογω)

    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 18/04/2013 στις 00:51.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Υποθετω εχεις την 32bit ECU

    Εχεις τις ακολουθες επιλογες κατα σειρα κοστους:
    1) Κανεις τουμπεκι και το αφηνεις ως εχει
    2) Πας σε δυναμομετρο που να κανει flash τον μαμα εγκεφαλο να στο ρυθμισει.
    3) Παιρνεις ενα PC5 + autotune και τα κανεις ολα μονος στο δρομο.

    Καλλιτερη λυση η (3), οι αλλες δεν εχουν και πολυ νοημα σε μηχανη με ram-air
    Μην ασχοληθεις να φλασαρεις ετοιματζιδικο χαρτη, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ (δεν φωναζω, δεν μιλαω καν, μονο πληκτρολογω)



    Αν το πάω στον μηχανικό που είναι φίλος μου στην Σουζούκι και μου βάλει στον εργοστασιακό εγκέφαλο το πρόγραμμα της Γιοσιμούρα δεν κάνω δουλειά? κι επίσης αυτό που λέμε ανοίγουμε τα ram air τι εννοούμε??? Ευχαριστώ πολύ!

  8. #23
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vag_gsx1300r Προβολή μηνύματος
    Αν το πάω στον μηχανικό που είναι φίλος μου στην Σουζούκι και μου βάλει στον εργοστασιακό εγκέφαλο το πρόγραμμα της Γιοσιμούρα δεν κάνω δουλειά? κι επίσης αυτό που λέμε ανοίγουμε τα ram air τι εννοούμε??? Ευχαριστώ πολύ!
    Δεν εχω ιδεα τι εννοουμε με το 'ανοιγουμε τα ram-air'!
    Με το προγραμμα της yoshimura εδω που τα λεμε καλλιτερα θα δουλευει απ'οτι χωρις, αν προοριζεται για την εξατμιση που εχεις, αλλα δεν θα λαβαινει υπ'οψιν του το τελικο που φορας, το οποιο δεν ειναι yoshimura. Παντως παιζει κι αυτο, δικιο εχεις, απλα δεν θα ειναι η τελεια λυση. Το φιλτροκουτι σου ειναι μαμα η ανοιγμενο?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω ιδεα τι εννοουμε με το 'ανοιγουμε τα ram-air'!
    Με το προγραμμα της yoshimura εδω που τα λεμε καλλιτερα θα δουλευει απ'οτι χωρις, αν προοριζεται για την εξατμιση που εχεις, αλλα δεν θα λαβαινει υπ'οψιν του το τελικο που φορας, το οποιο δεν ειναι yoshimura. Παντως παιζει κι αυτο, δικιο εχεις, απλα δεν θα ειναι η τελεια λυση. Το φιλτροκουτι σου ειναι μαμα η ανοιγμενο?
    Το φίλτρο που φοράει είναι Κ&Ν μέσα στον παπά δηλαδή λογικά φοράει φίλτρο αέρος Κ&Ν, στο προηγούμενο φόραγα ολόσωμη Yoshimura 4-2-1 και μου είχε βάλει αυτό το πρόγραμμα κι είχαμε καταργήσει το P.C.3 που είχα εγώ τότε... δούλευε πολύ καλά θυμάμαι, τώρα με λαιμούς Ακράποβιτς και τελικό micron ένας Θεός ξέρω πως θα δουλέψει, αν και αποδίδει καλά, και ο ήχος είναι αρκετά καλός! Όσο για το θέμα που μου σβήνει ο μηχανικός μου είπε ότι μάλλον δεν είναι τρόμπα βενζίνης αλλά πηνία!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF