Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Εκδρομη 25/4 αποηχος......αποβροχο θα ηταν καλυτερα!

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Re: άλλη μία ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
    στην Ορεινή αργολίδα....

    Κοπέλα με την τοπική ενδυμασία...
    Χμμμμμμ........πολύ ωραία φωτο αυτη.

    Αλλα......ο σκύλος ήταν και αυτος στο ταξιδι???

    www.copacampagnia.gr

  2. #17
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    oxi... sto ploio tou girismou itan... tha deis tis photos kai tha katalabeis... isws i kaliteri fotografia tis ekdromis.. heh

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: άλλη μία ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    Χμμμμμμ........πολύ ωραία φωτο αυτη.

    Αλλα......ο σκύλος ήταν και αυτος στο ταξιδι???

    Όχι .... από κάποια αυλή βγήκε και μπήκε στο κάδρο....

  4. #19
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    ΝΑΙ ΡΕ ΣΠΥΡΟ!!!! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ.......


    ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΜΑΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  5. #20
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373

    Μπραβο παιδες...

    που περασατε ωραια...
    Οπως καταλαβατε λογο της βροχαρας και
    της απειρης συνεπιβατιδος,ειπα να μην το ζορισω
    το πραγμα μιας και δεν υπαρχει λογος να μισησει
    η κοπελα τις μοτοσυκλετες....
    Οποτε το επαιξα και Ιπποτης
    και την επεστρεψα σωα και αβλαβη Αθηνα....
    Οχι οτι δεν φαγαμε μπουγελο στην επιστροφη.....


    Υ.Γ Και για να προλαβω τις φαρμακογλωσσες του Φωρουμ..............................................................


    Ναι ρε το καραβι επαιρνε νερα!!! Ν'ΤΑΞ ;
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  6. #21
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Γιατι δεν δουλευαν οι αντλιες η ειχες ανοιχτα τα στεγανα;:rotflmao:

  7. #22
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374

    Re: Μπραβο παιδες...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
    και την επεστρεψα σωα και αβλαβη Αθηνα....
    ...μετά από 4 ώρες αφού εκμεταλέυτηκα που την είχα μόνος μου και είπα να την ψήσω :rotflmao:
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  8. #23
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    mono nera mpikan .... i mpike kai kana delfini??? mastigomeno???

  9. #24
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Και κάτι που θυμήθηκα...




































































    ΚΑΜΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΡΕΕΕΕΕ??!??!?!?
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  10. #25
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Έλεγα να γράψω και εγώ κάτι, σχετικά με την εκδρομή, αλλά με πρόλαβε ο Στάθης και ο Μαρίνος. Δεν θα σας γράψω για το ταξιδάκι μας στον Πόρο που τελικά κατέληξε στα Μέθανα. Ούτε για το σαγηνευτικό χρώμα, των «δικών μου» γαλάζιων νερών που είδα εκεί.

    Δεν θα σας γράψω για το υδάτινο, για μένα, ποίημα, για την αγκαλιά των σειρήνων, που με κρατάνε σε κάθε μου ταξίδι με καράβι τόόόσο «σφιχτά», για το Ελληνικότατο πέλαγος κεντημένο με νησάκια, γεμάτο κόλπους, ακρωτήρια και φάρους, που δεν θα κουραστώ ποτέ να τα κοιτώ. Για τις ώρες της Ανατολής και των λεπτών της Δύσης που κυματίζει η γαλανόλευκη, χορεύοντας με τον άνεμο σε έναν ατελείωτο πέρα-δώθε.

    Δεν θα σας γράψω για τις φωτεινές σκιές, για την υπογραφή του ορίζοντα στα αφρισμένα κύματα, για της δεμένες βάρκες αλλά ταυτόχρονα ελευθερωμένες για πάντα. Ούτε για μία θάλασσα πιο γνωστή και από τον Όμηρο, πιο άγνωστη και από τον Ελύτη. Δεν θα σας γράψω για τις πέτρες στις παραλίες, τους θάμνους στα βουνά και τους ανθρώπους.

    Δεν θα σας πω ότι, μέσα στο βουητό των μηχανών του καραβιού, υπήρχε μια σιωπή. Ούτε για τις ώρες που κυλούν το απόγευμα. Ούτε για εκεί, στο βάθος, η θάλασσα που ηρεμεί, που γλύφει τα βράχια και χαϊδεύοντας τις ακρογιαλιές, το φεγγάρι δεν λέει ακόμα να βγει. Δεν θα σας μιλήσω για μια πνοή, από τ'ανοιχτά, μια ανάσα της θάλασσας, ένα ψιθύρισμα στα αυτιά μου.

    Δεν θα σας γράψω για τις δικές μου γοργόνες που μπερδεύουν τα ξανθά μαλλιά τους, στην αλμύρα και τα φύκια. Που μου χαμογελούν, βουτούν και εξαφανίζονται στο κρυφό και σκοτεινό νερό σαν μια πληγή που δεν κλείνει. Εκεί που κανείς δεν θα μπορέσει ποτέ να τις φτάσει. Δεν θα σας πω γι'αυτό το φανταστικό συναίσθημα που έχω πάντα όταν μπαίνω σε καράβι της γραμμής.

    Δεν θα ήθελα να σας μιλήσω για την ώρα εκείνη. Την «δική» μας και κρυφή μας ώρα. Δεν θα σας πω για τις αναμνήσεις μου, που παντρεύονται και γλεντούν. Και πιο πέρα, ανάμεσα στα ψάρια, τα φυτά, στις πέτρες και τα κύματα, σαν εξερευνητής πλοίαρχος που κοιτά, στέκω στην πλώρη καπνίζοντας την πίπα μου, αγναντεύοντας, σιωπώ, έτσι η μορφή μου απομακρύνεται από το χρώμα του νησιού, πλέοντας για το γνωστό «άγνωστο» της φαντασίας μου. Δεν θα ήθελα να σας γράψω πολλά όπως και για την μουντή, γρήγορη, αλλά γεμάτη σύννεφα και άστρα αποχαιρετιστήρια νύχτα μας στο λιμάνι. Αλλά δεν μου είναι και τόσο εύκολο να σας κάνω να νιώσετε, έστω και λίγο από την αίσθηση που είχα σε όλη την διαδρομή.

    Αλλά θα ήθελα να επικεντρώσω λίγο την προσοχή σας, στην οργάνωση της εκδρομής. Θα με πείτε γκρινιάρη, και έτσι είμαι, αλλά τουλάχιστον θα προσπαθήσω να σας δείξω [και φυσικά να μάθω και εγώ μέσω των αντιπαραθέσεών μας], τα σημεία που, εμένα τουλάχιστον, δεν μου ήτανε αρεστά.

    Α.. δεν με βρήκε σύμφωνο στο, να οδηγήσω μέσα στην βροχή για να φτάσω σε χωματόδρομο. Ίσως να είχε συζητηθεί με τα υπόλοιπα παιδιά και να μην το άκουσα εγώ. Δηλώνω λοιπόν εν'όποιών σας ότι προσωπικά ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΧΩΜΑ και αυτό, το κάνω για να μην παρεξηγηθώ και για να μην «τυποποιηθώ» σε κάποια «λίστα» ατόμων, την επόμενη εκδρομή [που να έχει χώμα εννοώ].

    Β.. δεν συμφωνώ στο να περιμένουμε μέσα στο κρύο όταν κάποιο άτομο, κατ'ανάγκη προσπαθεί να ζεσταθεί -αγοράζοντας ρούχα σε κάποιο κατάστημα-. Δεν έχω τίποτα προσωπικό με το συγκεκριμένο άτομο διότι αυτό μπορεί να συμβεί σε όλους μας, το να ξεχάσουμε κάτι, πόσο μάλλον και σε μένα. Αλλά το να περιμένουν οι υπόλοιποι έξω, αυτό το θεωρώ λάθος. Δεν λέω να μπούμε στο κατάστημα όλοι, αλλά θα μπορούσαμε να πάμε σε κάποιο καφέ για ένα ζεστό ρόφημα μέχρι να έρθουν τα υπόλοιπα παιδιά και να συνεχίσουμε την περιήγησή μας για το νησί. Εκείνη την στιγμή ένιωσα «άσχημα» για τα παιδιά από την Πάτρα, τα οποία φάγανε ΤΗΝ βροχή και περιμένανε και αυτά μαζί μας. Τέλος πάντων.

    Γ.. Κάποιες αποφάσεις δεν παίρνονται εύκολα διότι ήμασταν και μία μεγάλη παρέα, αλλά πρέπει να παίρνονται λίίίγο πιο γρήγορα, ιδικά όταν ο καιρός είχε τις «μαύρες» του. Στο αν κάτσουμε εδώ η και λίγο παραπέρα δεν νομίζω να είναι τόόόόσο σημαντικό. Για μένα το σημαντικότερο κομμάτι, είναι η παρέα.

    Δ.. Όσο για τα υπόλοιπα; ήτανε Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Α ! ! ! ! ! Πραγματικά μου άρεσε η όλη φάση, η παρέα, το φαγητό, η παρέα, ο καφές, η παρέα, οι βόλτες δοκιμών μηχανών, η παρέα, η επιστροφή μας με το καράβι. Μάλιστα, αυτό το τελευταίο, θέλω να πιστεύω, ότι μας ένωσε περισσότερο. Ανακάλυψα ότι τελικά ο Άλκης και ο Σίμος ΔΕΝ είναι απόμακρα άτομα όπως μου είχε σχηματιστεί η ιδέα -βλέποντάς τους στην κοπή της πίττας-. Αντιθέτως, είναι φανταστικά παιδιά. Όπως είχα σχηματίσει την ίδια εικόνα και για τον Μαρκέλλο όπως και για τον Γιώργο [Julius] ο οποίος...μαθαίνω ότι...[δείτε σε άλλο post το τι έμαθα].

    Τέλος Καλά ΌΛΑ Καλά. Μάλλον σας κούρασα και γι'αυτό συγνώμη. Να μου είστε όλοι καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα. Μάκια πολλά στα κορίτσια [έτσι για να ζηλεύουν τα αγόρια]
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  11. #26
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    malaka mou anatrixiasa....

    ...tha to ektipwsw auto




    oso gia ta ipoloipa...

    ...koufala me eixes kai perimena misi wra se cafe kai twra nomizeis pos tha tin glitwseis toso eukola???

    tha se...e...







    ....xmmm....










    ti na sai kanw pou eisai kai gamw ta paidia...

    sxetika me auta pantws ego exw mia erwtisi: kouti prwtwn boitheiwn poios eixe?

  12. #27
    ireneepi
    Α ρεεεεεεεεεεεεεεε


    που θα παειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

  13. #28
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Ρε συ Τζιμ απίστευτος πρόλογος!!!!!!!!!!!!!!!

    Χωρίς πλάκα!

    ΓΜΤ ΓΜΤ ΓΜΤ!!!!!!!!! Να μην μπορώ να έρθω!!!!!!!!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #29
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Τζιμάκο, που να χειριζόσουν και καλά τη γλώσσα δηλαδή...

    Απλά ξέρεις ότι εγώ θα διαφωνήσω με όλα τα αρνητικά Έμαθα να κοιτάω πάντα και μόνο τα θετικά και έτσι κάθε φορά δίνοντας σημασία σε αυτά, γίνονται περισσότερα και καλύτερα και τα αρνητικά χάνονται μόνα τους στη δίνη του χρόνου.

    What's Great About This?
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  15. #30
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Ευτυχώς Γιώργο που έχουμε αυτή τη δυνατότητα ή το χάρισμα όπως θες πέστο.... Να ξεχνάμε τα αρνητικά και να κρατάμε τα θετικά!!!!

    Τι έγινε σε έχει πιάσει η αγωνία? Ώρες μετράς!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 06:06
  2. Μηπως θα ηταν χρησιμο......
    από ctpanoramix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 15:00
  3. Για την εκδρομη της 25ης όσοι θα έρθουν με ΦΕΡΡΥ!!!
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 06:51
  4. Καλό θα ήταν...
    από DEMINIO στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 21:30
  5. Καλό θα ήταν
    από superfour στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 17:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF