Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Σενάρια μεταγραφής Lorenzo

  1. #16
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    Μαλλον για Ferrari τον κοβω τον Vale!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #17
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Shoei X-Spirit
    r1200gs@hotmail.gr

  3. #18
    Ηρθε το τέλος Το avatar του/της CBRIDHS
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    208
    symfono!!!!tha goystara poly na epairne protathlima k me 3h etairia!!!!sto kato-kato exei dilosei pos an ta moto gp den exoyn antagonismo,de toy aresoyn!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Eν ολίγοις ο Ρόσσι θέλει να είναι το No1 στη Yamaha (λες και δεν είναι) έχοντας όμως πολύ μεγαλύτερη διαφορά απ'τον δεύτερο ομόσταυλό του ώστε όλα τα φώτα να πέφτουν πάνω του χωρίς να ζορίζεται και πολύ, κάτι που ο Lorenzo δεν του προσφέρει και τόσο απλόχερα..


    Πιο Κατίνα αισθάνομαι εγώ τώρα
    Ωραια τα λες Μακη μου αλλα δεν τα λες ολα...οταν υπεγραψε ο Lorenzo ειπε οτι ενας απο τους λογους ηταν γιατι του υποσχεθηκαν οτι θα εχει το ιδιο μηχανακι με τον Rossi...λες και ειχαν διαφορετικα....και βεβαια ο Vale σε κατι τετοια δεν κωλωνει (ειναι και υπεροπτης βεβαια) και του απαντησε οτι εκανε την πιο εξυπνη κινηση που εμεινε στην Yamaha μιας και ειναι η καλυτερη και η πιο γρηγορη στις στροφες χαρις στο δικο του σεταρισμα....και οτι καβαλαει μα μηχανη που εχει "φτιαχτει" και "σεταριστει" απο αυτον....

    και τα τελευταια νεα....για της φημες Ducati-Rossi....

    ''Δεν εχω αποφασησει ακομα για το μελλον μου...θα το κανω του χρονου...εχω συμβολαιο με την Yamaha μεχρι το 2010...ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΛΛΩΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ VALENTINO ΜΕ DUCATI...θα δουμε...δεν ξερω..."


  5. #20
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    νταξ, αμα παει ο ροσσι στη ντουκατι...ιταλος με ιταλικο μηχανακι...

    να δουμε το γιατρο στα κοκκιναααααααααααααα!!!!!!!!!





  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Πολύ λογικό μου φαίνεται, το ότι ο Ροσσι σκέφτεται να κλείσει την καριέρα του μακριά απο την Yamaha. Και ειλικρινές.
    Ούτε υπεροπτικό ειναι, ούτε αλαζονικό. Εγωιστικό λίγο, αλλά τι να κάνουμε, για τον Ροσσι μιλάμε. Του αξίζει να είναι λιγο εγωιστής.

    Όταν ήρθε στην Yamaha, το μηχανάκι ήταν γτπ. Μέσα σε λίγα χρόνια το εξέλιξε στο καλύτερο, με διαφορά. Και η βελτίωση αυτή πιστώνεται κατά μεγάλο ποσοστό σε αυτόν. Όταν τον ακούγαμε να λέει ότι το μηχανάκι δεν έχει δύναμη, εμφανίζει chattering, βάλτε πνευματικές βαλβίδες κτλ, τότε τον λέγαμε γκρινιάρη. Όμως κατόπιν δικών του οδηγιών διορθώθηκαν τα προβλήματα, βελτιώθηκε η μηχανή και έγινε η με διαφορά πιο γρήγορη στα motogp.

    Έχει δίκιο λοιπόν να θεωρεί ότι είναι δικό του επίτευγμα η Μ1. Συνεπώς είναι άδικο για τον ίδιο, να έρχεται ένας εξαιρετικά ταλαντούχος αναβάτης, όπως ο Λορένθο, και να βρίσκει έτοιμο το μηχανάκι στημένο από τον Ροσι.

    Άσε που το σενάριο Ρόσσι - Ντουκάτι θα τρελάνει πολύ κόσμο! Αν δε καταφέρει να πάρει και με τη Ντουκατι πρωτάθλημα, δεν θα μπορέσει ποτέ κανείς να τον ξεπεράσει.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  7. #22
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Το σενάριο Rossi - Ducati το βλέπω πολύ χλωμό.
    Η Ducati λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απο τις άλλες ομάδες...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Το σενάριο Rossi - Ducati το βλέπω πολύ χλωμό.
    Η Ducati λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απο τις άλλες ομάδες...
    Δηλαδή?
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Δηλαδή?
    Όπως η Honda...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αν και δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αν ο Ροσσι δεν μπορεί να πάει στη Ducati, δεν μπορεί να πάει στη Honda, τότε μόνο η Suzuki μένει. Εκτός αν δούμε καμιά BMW ή ακόμα καλύτερα καμιά Aprilia.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  11. #26
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Όπως η Honda...
    Ακόμα πιο περιοριστικά απο την Honda.
    Με άλλα λόγια η τακτική τους είναι σε γενικές γραμμές 'εμείς φτιάχνουμε το μηχανάκι κι εσύ το τρέχεις'.

    Ο Rossi όπου πάει, αν πάει αλλού, δεν πρόκειται να πάει χωρίς τον Jeremy και το team του, ωστε να φτιάξει το μηχανάκι όπως το θέλει αυτός, οπότε βγάζετε τα συμπεράσματά σας.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #27
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Ο Rossi όπου πάει, αν πάει αλλού, δεν πρόκειται να πάει χωρίς τον Jeremy και το team του, ωστε να φτιάξει το μηχανάκι όπως το θέλει αυτός, οπότε βγάζετε τα συμπεράσματά σας.

    +1
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Αν και δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αν ο Ροσσι δεν μπορεί να πάει στη Ducati, δεν μπορεί να πάει στη Honda, τότε μόνο η Suzuki μένει. Εκτός αν δούμε καμιά BMW ή ακόμα καλύτερα καμιά Aprilia.
    Όπως είπε και ο Αρης μόνο αν έχει ελευθερία μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα. Για την Suzuki είναι ακριβός οδηγός. Bmw & Aprilia δεν παίζει μιας και δεν υπάρχει δυνατότητα να υποστηρίζουν ομάδες και στα WSBK & MotoGp. Η aprilia τουλάχιστον έχει δηλώσει ότι σκοπός της είναι να φτιάξει και μια 2η ομάδα στα SBK.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Όπως είπε και ο Αρης μόνο αν έχει ελευθερία μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα. Για την Suzuki είναι ακριβός οδηγός. Bmw & Aprilia δεν παίζει μιας και δεν υπάρχει δυνατότητα να υποστηρίζουν ομάδες και στα WSBK & MotoGp. Η aprilia τουλάχιστον έχει δηλώσει ότι σκοπός της είναι να φτιάξει και μια 2η ομάδα στα SBK.
    Άρα σαν να λέμε ότι θα κάθήσει στη yamaha θέλει δε θέλει.
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι η Ducati θα έκανε κάθε αναγκαία υποχώρηση προκειμένου να τον έχει στην ομάδα. Τα χρήματα μόνο που φέρει για 2-3 χρόνια θα είναι περισσότερα από κάθε άλλη περίπτωση.
    Και επειδή έχει δείξει η Ducati ότι την εδιαφέρει πολύ το εμπορικό κομάτι (για αυτό άλλωστε πήρε και τον Hayden) νομίζω ότι είναι πιθανό σενάριο.
    Πάντως ο ίδιος ο Rossi δήλωσε για το θέμα:

    “I haven’t decided yet about my future, I will decide in the next year. I have a contract signed already with Yamaha (for 2010). For sure it is a great dream for everybody, to see Valentino with Ducati. We will see, I don’t know.”
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  15. #30
    χμμμμμμμμμμμμμμμμ......Αρη και Βυρωνα εχετε μεγαλο δικιο και σωστα τα λετε.....αλλα....

    http://www.motosprint.it/motomondial...A8+un+fenomeno

    28-8-2009 Rossi:o Preziosi ειναι ενα φαινομενο

    Ο Vale λεει οτι τον τραβαει την περιεργια η Ducati και υμνηει τον σχεδιαστη...

    Η Ducati δοκιμασε με τον Lorenzo και ειναι κατα ποδας στον αλλον Ισπανο Dani Pedrosa...Mα ο Rossi τι γνωμη εχει για την μηχανη του Borgo Panigale?''Ειχα παντα μια μεγαλη περιεργια-εκμυστιρευεται ο Rossi- αν και γιατι νομιζω οτι θα μπορουσα να οδηγησω την Ducati οπως θελω εγω,και ετσι θα ειμουνα ανταγωνιστικος.Μα το πιο σημαντικο σε αυτην την συζητηση ειναι:εγω ειμαι πολυ καλα στην Yamaha.Εχω ενα περιβαλλον που μου αρεσει,δουλευω με ατομα που θελω εγω,εχω το δικο μου team που δουλευουμε μαζι 10 χρονια και δεν ξερω αν θα ηταν δυνατον να τους παρω (να ερθουν) στην Ducati.Γιατι να φυγω?Εφυγα απο την Honda-συνεχιζει ο παγκοσμιος πολυπρωταθλητης-για την γευση της προκλησης και επειδη υπηρχαν καποια ''θεματακια'', ενω στη Yamaha δεν υπαρχουν.ΑΛΛΑ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ,επειδη κιολλας εχω σε μεγαλη εκτιμηση (τεραστια) για τον Filippo Preziosi που κατα την γνωμη μου ειναι ενα φαινομενο,αρα θα ηταν ωραιο να δουλεψω μαζι του,αλλα νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο''

    μεσα σε μια εβδομαδα 2 αναφορες για την Ducati ε???απο οτι φαινετε το τυρακι εχει πεσει αλλα δεν ξερουμε για ποιον ειναι....και ποιος θα τσιμπισει βεβαια...

    μακαρι να τσιμπισει η Ducati μπας και αξιωθει και ο Aλχιμηστης και τον παραδεχτει επιτελους...



Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF