Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Benelli TnT

  1. #16
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    GST: Για να δούμε....


    OldMan: Ευχαριστώ για τον χρόνο σου ΟldMan. Είμαι πραγματικα πολύ περίεργος να μάθω την γνώμη ενός ιδιοκτήτη TnT... θα μαλλιάσει η γλώσσα μου/μας λέμε, ανεξάρτητα απο τα περιοδικα, αν μου αρέσει θα αγοραστεί.

  2. #17
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Ωραία μηχανή
    Εν Δια φέρουσα

    όμως δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για την συμπεριφορά του αντιπροσωπου προς τον υποψήφιο αγοραστή
    η συμπεριφορά του διάβασα, ότι είναι από προσβλητική έως απαξιωτικη και υπεροπτική
    Η αντιπροσωπεία λέει.... δεν θέλει να πουλήσει και πολλά γιατί είναι ειδικό μηχανάκι για λίγους !!!111
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  3. #18
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    τίγκα … δεν λεω


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tnt_studio_07lo (medium).jpg 
Προβολές:	310 
Μέγεθος:	69,1 KB 
ID:	9849
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  4. #19
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    όμως ανεβαίνεις λίγο σε χρήματα
    και είναι πιο τίγκα από την μάνα του
    160 αλογατα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	naked.jpg 
Προβολές:	306 
Μέγεθος:	68,8 KB 
ID:	9850
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  5. #20
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    αλλά και από τον αφέντη του


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κ1200.jpg 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	83,9 KB 
ID:	9851
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  6. #21
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    ...φαντάζομαι εννοείς για την περίπτωση του Γιάννη.
    Και 'μενα μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση αλλα προσωπικα δεν θα σταθώ εκει, αν μου αρέσει το μηχανάκι θα τους γράψω όλους και θα το πάρω... όπως και στην περίπτωση του speed triple, δε θα σταθώ σε έναν ή σε περισσότερους μ@@@@@ς που νομίζουν πως πουλάνε κλασσικά Aston Martin.
    Σε τελική η πολιτική της εταιρίας και ο γενικός διευθυντής της μιλάνε για διεύρυνση της παραγωγής και του κοινού που απευθύνεται και όχι για μηχανάκια για λίγους!


    Όσο για το BMW, ειδικά αυτό αισθητικά μου προκαλεί πολύ πραγματικά άσχημα συναισθήματα ... στο σύνολο η μοτοσυκλέτα δε μου λέει πραγματικά τίποτα, τώρα αν θές να πούμε και για τα 160 άλογα εγώ προσωπικά αμφιβάλλω για την ύπαρξη τους (μιλάμε πάντα για τα τελευταία 30+ όχι όλλα )

  7. #22
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Ναι για τον Γιάννη έλεγα
    Από την άλλη επειδή και εγώ με αντισυμβατικα κριτήρια ψωνίζω δεν έχω σοβαρές αντιρρήσεις στα υπόλοιπα

    Δεν κρύβω όμως ότι πριν κάποια αγορά βάζω μέσα και <<πολιτικά>> κριτήρια μέσα
    Δεν θα αγόραζα μια μηχανή άγγλων η αμερικανών (διέγραψα τα ντουκατι από την λίστα μου όταν την αγόρασε η πασιφικ) ,αντιπαθώ την χοντα εξαιτίας του αντιπρόσωπου της


    Όσο για την BMW πάντα στις μηχανές της υιοθέτησε ακραίες λύσεις με αποτέλεσμα είτε να της αντιπαθείς είτε να τις λατρεύεις
    Όσο για τα άλογα της και ας μην είναι 160 σίγουρα πρέπει να είναι +30 από οποιονδήποτε ανταγωνισμό
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  8. #23
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Γνώμη μου είναι πως πολιτικά κριτίρια δεν χωράνε στις μοτο, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπικό θέμα οπότε δεν χωράει να διαφωνίσω.

    Για το BMW τώρα, πές πως έχει 130 άλογα ρόδα... τι να τα κάνει αν είναι 230 κιλά στεγνό. Σε κάθε περίπτωση μηχανάκια σας τα tuono, speed triple 1050 (που όσοι το οδήγησαν είπαν πως είναι μια φάση τουόνο) super duke κλπ θα το περνάνε απο πάνω. Μαστρόδωντο θα είναι, κατηγορίας CB1300 και GSX1400 στο πολύ ασχημότερο και πιθανότατα χειρότερο (σσ. καλά μιλάμε για την τρελή προκατάληψη!!).
    Απο την άλλη το μηχανάκι σίγουρα θα πουλήσει στο κολωνάκι και στις λοιπές περιοχές που ο έλικας είναι must.

    Δεν θέλω να είμαι υπερβολικός (είμαι), απλά είναι ένα μηχανάκι που δεν θα αγόραζα με τίποτα

  9. #24
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Την λέξη πολιτική την έβαλα σε εισαγωγικά για να τονίσω όχι την κομματική πλευρά αλλά την έννοια του πολίτη που σκέφτεται και με αυτήν την ένοια δεν γουστάρω να ενισχύω χώρες που αντιπαθώ

    Αγοράζω συνειδητά προϊόντα από αυτές τις χώρες μόνο όταν ξέρω ότι αυτός που το πουλάει είναι αντίθετος στο σύστημα

    ασυνείδητα μπορεί να την έχω πατήσει πολλές φορές γιατί με τις πολυεθνικές δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται

    το θέμα με το bmw είναι ότι στην ντυμένη έκδοση πλασαρίστηκε (λάθος κατά την γνώμη μου ) σαν ανταγωνιστής και δήθεν φονεας των χαγιαμπουσα και των χχ
    νομίζω ότι είναι λάθος να δούμε και το απλό σαν streetfighter (άξονας βάρος), αλλά σαν γυμνή έκδοση της ντυμένης

    μόλις δε ξεπεράσει και τα προβλήματα νεότητας που έχω ακούσει ότι έχει η σειρά αυτή ,εγώ θα την σκεφτώ πολύ σοβαρά
    (υποψιν ότι δεν έχω δει κανένα από κοντά)
    το θέμα μας όμως δεν είναι το BMW (δεν ήθελα να χαλάσω το ποστ σου ) αλλά το ΤΝΤ
    το οποίο μου αρέσει και εμένα
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  10. #25
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Κατάλαβα ακριβώς τι εννοούσες πρίν με την έκφραση "<<πολιτικά>> κριτήρια", λάθος μου που δεν το αποσαφήνισα στο προηγούμενο ποστ μου.
    Πάντος απαντάς μόνος σου σε αυτό το θέμα, αν κάτσεις και διαβάσεις τα λογότυπα στο πίσω μέρος μιας συσκευασίας (απο μπλούζα έως ένα κουτί καφέ ή μία σοκολάτα) και τελικά καταφέρεις και εντοπίσεις την χώρα που ουσιαστικά κερδίζει απο 'σένα πραγματικά θα μείνει έκπληκτος. Προσωπικά θεωρώ άδικο να στερησω απο τον εαυτό μου την οδηγική εμπειρία μιας Buell XB12 ή την αγορά μιας μοτοσυκλέτας σαν το speed triple επειδή και οι δύο χώρες κυβερνούντε απο κοινούς βλάκες.
    Κοιτά το καθαρά σαν μια μοτοσυκλέτα και όχι ως συμφέροντα... το σίγουρο είναι πως αυτοί δεν χάνουν, κερδίζουν και απο αλλου Ακόμα και απο 'κει που δεν το περιμένεις

    Συμφωνώ και 'γω μαζί σου, πως πιο σωστή προσέγγιση είναι αυτή που περιγράφεις, χωρίς "ΖΗΤΩ! - τους φάγαμε" και λοιπές φανφάρες πρίν καλά καλά το οδηγήσει άνθρωπος!
    Ας μιλήσει η μοτόσυκλέτα μόνη της, όπως έγινε παλιότερα με το K1200RS και GT που παρ'όλη την (αρκετά) αυξημένη τιμή της δεν πήγε άσχημα, ή το R1100S που θεωρώ εξαιρετική μοτό, και τέλος την σειρά των R1100-1150-1200GS που επίσης θεωρώ εξαιρετικές για την κατηγορία...

    Το γυμνό τώρα, πέρα απο την πλάκα, σίγουρα δεν πλασάρεται σαν στρητ φάητερ. Είναι εναλλακτικό γυμνό, όπως ήταν και το R1100-1150R. Κακό δεν θα είναι (δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο η BMW). Υπερτιμημένο και για ανθρώπους που πάνε μόνο για BMW
    όμως είναι (Τα πάρω το S ή το R, το Κ με θερμαινόμενη ζελατίνα ή με αερόσακο? κλπ κλπ κλπ)


    Μη ανησυχείς, δεν χαλάς κανένα πόστ

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216
    θα ηθελα να προτεινω αλλο ενα μηχανημα .το γυμνο που εχει βγαλει η MZ.Δεν εχει ερθει ακομα...μεσα στο 2005 αναμενεται .απλως επειδη ειναι ιδια κατηγορια το αναφερω...


    απο τα αναφερθεντα επειδη και εμενα τα κριτηρια ειναι πρωτα οφθαλμολαγνικα τεινω προς το TnT....ειναι αλλου και καλα κανει!!!

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    20
    Kαλημερα αν το χεις αγορασει ηδη καλοριζικο εδω εχει σχολια του ευρωπαικου τυπου για το tnthttp://www.benellimoto.com/include.d...nt_diconodinoi

  13. #28
    Τι ειναι αυτα που ακουω για τον αντιπροσωπο της benneli!

    Δωστε μου το τηλεφωνο να τον παρω και να τον ξεφτιλισω....

    Δεν υπαρχει αντιπροσωπια που να μην θελει πωλησεις.
    Απλα πηγε να το παιξει οτι ''εμεις πουλαμε μοτοσυκλετες high class''
    Αλλος ενας αντιπροσωπος προιοντος που ουδεμια σχεση εχει με το αντικειμενο.....

  14. #29
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Νομιζω ότι υπερβάλετε γιατι ο αντιπρόσωπος της Benelli είναι ο Γκοργκολης (Modenas) από τον οποιο εγω προσωπικά εχω τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ εντυπώσεις.

    Μήπως ηταν καποιος πωλητης περίεργος?

    Κατά τη γνωμη μου ο Γκοργκολης είναι αν ενας από τους καλυτερους αντιπρόσωπους μοτοσυκλετων στην Ελλαδα!
    (ειδiκα αν συγκρινω με Σαρακακη, Σφακιανακη, ΤΕΟΜΟΤΟ κτλ κτλ... )

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Νομιζω ότι υπερβάλετε γιατι ο αντιπρόσωπος της Benelli είναι ο Γκοργκολης (Modenas) από τον οποιο εγω προσωπικά εχω τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ εντυπώσεις.

    Μήπως ηταν καποιος πωλητης περίεργος?

    Κατά τη γνωμη μου ο Γκοργκολης είναι αν ενας από τους καλυτερους αντιπρόσωπους μοτοσυκλετων στην Ελλαδα!
    (ειδiκα αν συγκρινω με Σαρακακη, Σφακιανακη, ΤΕΟΜΟΤΟ κτλ κτλ... )
    Αν ειναι ετσι,το παιρνω πισω

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF