Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Ψάχνω Fz6 - Τι να προσέξω

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    απ οτι καταλαβαινω εισαι κατασταλαγμενος,οποτε τα παρακατω ισως να μην εχουν καμια σημασια.

    ημουν λοιπον κατοχος fz6 του γυμνου πορτοκαλι με μαυρη ριγα και πραγματικα εμφανισιακα ηταν πολυ εντυπωσιακο.εντυπωσιακα μικρες και οι μαζεμενες διαστασεις του.καλη οδικη συμπεριφορα χωρις να προβληματιζει πουθενα ακομα και το φτηνο μπροστινο του...
    στα αρνητικα τωρα.το μοτερ χαμηλα ειναι απο τα πιο αδυναμα που εχω καβαλησει.οι καταβολες απο r6 δεν καλυφτηκαν απο το διαφορετικο φιλτροκουτι και αναφλεξη.για να αποδωσει θελει στροφες ψηλα.εκει ειναι πραγματικα γρηγορο και με ωραιο ηχο αλλα αναλογα αυξανεται και καταναλωση.
    οι εξατμισεις καταλαμβανουν ζωτικο μηχανολογικο χωρο κατω απο την ουρα και ετσι ακομα και απλοι ελεγχοι εχουν μια καποια βαβουρα παραπανω.πχ η μπαταρια ειναι κατω απο το ρεζερβουαρ.οι εξατμισεις θερμαινουν αρκετα την ουρα ενω εχει παρατηρηθει στο γυμνο μοντελο οτι τα καυσαερια στροβιλιζοντε και μυριζουν τα ρουχα του συνεπιβατη.
    αυτα τα ολιγα απο τη δικη μου εμπειρια,καλη αγορα σε οτι αποφασισεις
    οχι μονο στο γυμνο Σπυρο αλλα κ σε αυτο με τα φαιρνγκ ο συνεπιβατης θυμιζει διχρονο...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RizlaPlusPlus
    Κάτι που μου ειπαν εμενα οταν εψαχνα fazer (και πηρα), ειναι οτι τα κλειδια ερχονται 3 μαυρα και ενα κοκκινο. Το αγορασα απο οργανο της ταξης και μου ειπε πως εχει παιχτει κλοπη, οπου ο νεος ιδιοκτητης το αγορασε με 2 μαυρα κλειδια και του το ξαναπηραν επειδη ειχαν το 3ο. Το αναφερω σαν ιστορια, δε γνωριζω αν εχει νοημα/ισχυει...
    Σίγουρα είναι 3 τα κλειδια τα μαύρα? Έχω ακούσει για 2 μαύρα και ένα κόκκινο, όχι για 3 μαύρα κ 1 κόκκινο. Γενικά υπολογίζω 8000χλμ το χρόνο για το μέσο αναβάτη. Αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω βρει μια μηχανή με 15000 τα οποία φαίνονται πραγματικά. Σε αυτή τη μηχανή δε μπορώ να βρω κάτι που να πω ότι δε μου άρεσε, που μου έκατσε στο μάτι. Ούτε γρατζουνιά. Αλλα τα λεφτά είναι αρκετά πάνω από το max budget μου.

    Τα λεφτά όμως πες κουτσά στραβά θα τα βρω. Το μεγάλο πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ο πατέρας μου. Δε θέλει ούτε να το ακούει. Δε μου μιλάει καν. Μου λέει ότι με τα ίδια λεφτά θα πάρω αμάξι. Αλλα δεν καταλαβαίνει ότι στην Αθήνα δε με εξυπηρετεί το αμάξι. Μάλλον θα γίνει χαμός στην οικογένεια μιας και εγώ σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω και άστον να λέει...και ότι γίνει :P:P
    Yamaha FZS 600

  3. #18
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    ...δε μπορώ να βρω κάτι που να πω ότι δε μου άρεσε, που μου έκατσε στο μάτι. Ούτε γρατζουνιά. Αλλα τα λεφτά είναι αρκετά πάνω από το max budget μου.

    ... με τα ίδια λεφτά θα πάρω αμάξι. Αλλα δεν καταλαβαίνει ότι στην Αθήνα δε με εξυπηρετεί το αμάξι. Μάλλον θα γίνει χαμός στην οικογένεια μιας και εγώ σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω και άστον να λέει...και ότι γίνει :P:P
    α)Για πες, ποσο παει το μαλλι γι'αυτην που βρηκες;

    β)Μεταξυ μας τωρα, ουτε το fz6 σε βολευει ιδιαιτερα στην Αθηνα!

    Εγω το σκουτερακι το ειχα σκισει πραγματικα! Ουτε στην αποκατω γωνια δεν πηγαινα με τα ποδια! Τωρα με το gsr (το εχω απο τις 29 Σεπτεμβριου) να σου πω την αληθεια δυσκολευομαι λιγο, θελω να πιστευω πως ειναι μονο λογο του οτι δεν του εχω παρει τον αερα ακομα! Αλλα μονο το ξεπαρκαρισμα που σκεφτομαι να το βγαλω απο την πυλωτη για να παω δυο τετραγωνα πιο κατω λεω -ασε, θα περπατησω!

    Μεχρι και το ποδηλατο εφτιαξα για να βγαινω στη γειτονια (ναι, σκεφτομαι και τα 7,8 λιτρα που καει στα 100!)
    One with everything

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
    α)Για πες, ποσο παει το μαλλι γι'αυτην που βρηκες;

    β)Μεταξυ μας τωρα, ουτε το fz6 σε βολευει ιδιαιτερα στην Αθηνα!

    Εγω το σκουτερακι το ειχα σκισει πραγματικα! Ουτε στην αποκατω γωνια δεν πηγαινα με τα ποδια! Τωρα με το gsr (το εχω απο τις 29 Σεπτεμβριου) να σου πω την αληθεια δυσκολευομαι λιγο, θελω να πιστευω πως ειναι μονο λογο του οτι δεν του εχω παρει τον αερα ακομα! Αλλα μονο το ξεπαρκαρισμα που σκεφτομαι να το βγαλω απο την πυλωτη για να παω δυο τετραγωνα πιο κατω λεω -ασε, θα περπατησω!

    Μεχρι και το ποδηλατο εφτιαξα για να βγαινω στη γειτονια (ναι, σκεφτομαι και τα 7,8 λιτρα που καει στα 100!)
    Αυτό το πεντακάθαρο που βρήκα παίζει στα 3500ευρώ, αλλά εγώ πολύ δύσκολα μπορώ να περάσω τα 3000. 7,8 είναι πολλά είναι η αλήθεια. Αλλα και με το παπί 4 καίω τώρα τελευταία γιατί το πάω λίγο τέζα στην Κηφισίας.

    Εντάξει παπί δε θα είναι, αλλα ούτε και αυτοκίνητο στο βόλεμα. Αλλά ελπίζω να το συνιθίσω εύκολα και να το κυκλοφορώ. Θέλω να βγαίνω για βόλτα και παραέξω.
    Yamaha FZS 600

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Σίγουρα είναι 3 τα κλειδια τα μαύρα?
    Οχι, 2 ειναι. Μολις το τσεκαρα. Ειμαι κιτρινος τυπος τελικα...


    Για την ιστορια, το δικο μου μεσα στην Αθηνα το θεωρω παπι! Αν σου αρεσουν οι μοτοσυκλετες, μην το σκεφτεις καν για κατι πιο πρακτικο ...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RizlaPlusPlus
    Οχι, 2 ειναι. Μολις το τσεκαρα. Ειμαι κιτρινος τυπος τελικα...


    Για την ιστορια, το δικο μου μεσα στην Αθηνα το θεωρω παπι! Αν σου αρεσουν οι μοτοσυκλετες, μην το σκεφτεις καν για κατι πιο πρακτικο ...
    OK. Οπότε απαιτώ από τον πωλητή 2 κλειδιά μαύρα και 1 κόκκινο..Αλλίως να το κρατήσει να το χαίρεται!! Μου αρέσουν φίλε πολύ, παλιά είχα τρέλα με τα αυτοκίνητα, αλλά από τότε που πήρα το παπί, μου αρέσει πολύ περισσότερο η οδήγηση στους 2 τροχούς!!!

    Το μόνο βασικό πρόβλημα τώρα είναι πως θα το πάρει ο πατέρας μου, πως θα τον πείσω να μην είμαστε τσακωμένοι. Τα λεφτά που μου λέιπουν γι αυτή που θέλω, κουτσά στραβά θα τα βρω, ή αλλιώς θα πάρω κάποια πιο φτηνή.
    Yamaha FZS 600

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Μου αρέσουν φίλε πολύ, παλιά είχα τρέλα με τα αυτοκίνητα, αλλά από τότε που πήρα το παπί, μου αρέσει πολύ περισσότερο η οδήγηση στους 2 τροχούς!!!
    Σχεδον ομοιοπαθης. Οσο για την οικογενεια, κανε κουβεντες ωριμες. Δειξε οτι δεν εχεις σκοπο να γινεις το ατυχημα με το διαλυμενο παλικαρι που ετυχε να δουν καποια στιγμη οδηγωντας. Και ισως να μην ξαγρυπνουν περιμενοντας να γυρισεις καθε βραδι. Να μεινουν ησυχοι παντως, δεν προκειται. Προσωπικη εμπειρια...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RizlaPlusPlus
    Σχεδον ομοιοπαθης. Οσο για την οικογενεια, κανε κουβεντες ωριμες. Δειξε οτι δεν εχεις σκοπο να γινεις το ατυχημα με το διαλυμενο παλικαρι που ετυχε να δουν καποια στιγμη οδηγωντας. Και ισως να μην ξαγρυπνουν περιμενοντας να γυρισεις καθε βραδι. Να μεινουν ησυχοι παντως, δεν προκειται. Προσωπικη εμπειρια...
    Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις, αλλά μάλλον δε θα το χρειαστώ το thread. Η αγορά της μηχανής όπως δείχνουν τα πράγματα αναβάλεται .

    Το είπα χθες στον πατέρα μου και με το που άκουσε τα κυβικά ανέβασε πίεση και παραλίγο να τρέχουμε στο νοσοκομείο. Τον αναστάτωσα πολύ και τα πράγματα δεν είναι καλά.

    Ένα όνειρο ήταν και τώρα που είχα την ευκαιρία να το κάνω πραγματικότητα, πάει και αυτό.

    Σας ευχαριστώ όλους πάντως.
    Yamaha FZS 600

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    panagath αν θελησεις να ξανανοιξω το θρεντ πες το με ενα πμ.το κλειδωνω μια και αναφερεις οτι δεν θα το χρειαστεις το θρεντ πλεον.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    με το καλο λοιπον...!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    με το καλο λοιπον...!

    .

    Thanks!! Το κακό είναι ότι η πεντακάθαρη που ειχα βρει πουλήθηκε . Οπότε τώρα είμαι πάλι στο ψάξιμο.

    Επίσης ρε παιδιά, σε αυτό το μοντέλο... 40-45000χλμ είναι πολλά?? Εμένα μου φαίνονται πολλά. Πόσα θα βγάλει ακόμα?
    Yamaha FZS 600

  12. #27
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    .

    Thanks!! Το κακό είναι ότι η πεντακάθαρη που ειχα βρει πουλήθηκε . Οπότε τώρα είμαι πάλι στο ψάξιμο.

    Επίσης ρε παιδιά, σε αυτό το μοντέλο... 40-45000χλμ είναι πολλά?? Εμένα μου φαίνονται πολλά. Πόσα θα βγάλει ακόμα?
    δεν ειναι πολλα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #28
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    γενικώς οι κινητήρες αυτών των μηχανών είναι πολύ αξιόπιστοι. Έχω fz6n με 39000 χλμ, έχω δει μηχανάκια με 90000 χλμ και ήταν μια χαρά. Σε ότι αγοράσεις υπολόγισε και το κόστος γρανάζια αλυσίδα άμα χρειάζεται, όπως και λάστιχα! Και γενικώς να προτιμάς μοτοσυκλέτες όσο το δυνατόν εργοστασιακές, φίλτρα dynojet εξατμίσεις κλπ μπορεί να είναι κακός οιωνός..
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  14. #29
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
    .... Και γενικώς να προτιμάς μοτοσυκλέτες όσο το δυνατόν εργοστασιακές, φίλτρα dynojet εξατμίσεις κλπ μπορεί να είναι κακός οιωνός..
    δεν ειναι απαραιτητο.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    δεν ειναι απαραιτητο.
    Δεν είναι απαράιτητο αλλά είναι ένα δείγμα ότι έχει ζοριστεί λίγο παραπάνω .
    Yamaha FZS 600

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι να προσέξω για μετ/νο παπί?
    από teonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2009, 17:46
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. τι να προσέξω στην παραλαβή;
    από vthn στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 09:51
  4. ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΣΤΟ V-strom?
    από kostas_33 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2007, 23:52
  5. Xr 250, τι να προσεξω;
    από Stergios69 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2006, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF