Σελίδα 2 από 133 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1995

Θέμα: ηλεκτρονικο τσιγαρο

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    ποιο υγιεινο ειναι?
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.298
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fanfan
    η μέθοδο "κομάντο" πάντως δουλεύει σε μένα 8 μήνες τώρα!

    Για το ψευτοτσίγαρο, που λες, το έχει ένα φίλος και έχω παρατηρήσει τα εξής. Είναι πολύ βαρύ σαν όγκος στα δάχτυλα από το κανονικό τσιγάρο. Τελειώνει γρήγορα και θες να το ξαναγεμίζεις συχνά. Προσωπικά το βρίσκω μεγαλύτερη κοροιδία από το τσιγάρο, για τον λόγω ότι κοστίζει και αυτό αρκετά, δεύτερον είναι ένα fail από μόνο του στη γεύση και μόνο σαν αντικείμενο ψυχολογικής υποστήριξης το καταλαβαίνω. Τρίτο η γεύση του -αν συνηθίζεις να κάνεις καπνό ή τίποτα πεντανόστιμα Davidof Gold που έκανα κάποτε, δεν θα σου πει τίποτα. Γενικότερα, είδα άτομα που το αγόρασαν, το είχαν 3-4 μέρες άντε εβδομάδα μαζί τους και μετά το παράτησαν κάπου και ξανάρχισαν το κάπνισμα

    Άρα πάμε πάλι πάνω στη μέθοδο κομάντο...!

    +1... έχω 3 μήνες που το έχω παρατημένο σε ένα ράφι....δεν λέει τίποτα απολύτως σε μένα, ένας συνάδελφος όμως (απο τον οποίο το έμαθα κι εγώ) το χρησιμοποιεί 3 χρόνια τώρα και δεν έχει ξανακαπνίσει απο τότε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.506
    καποτε ενας γεροντας ειχε πει για εναν που ηθελε να κοψει το τσιγαρο:καποιος προτεινε(στον καπνιστη)να μασαει τσιχλα για να μην καπνιζει.ενας αλλος του προτεινε να παρει κομπολόι και να παιζει με τις χαντρες του.το αποτελεσμα;ο καπνιστης εκει που ειχε ενα χούι τελικα απεκτησε τρια

  4. #19
    Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει για το ηλεκτρονοκό τσιγάρο ,όπως επίσης και το πως μπορεί κανείς να προμηθευτεί σε πάρα πολύ χαμηλώτερες τιμές τα σχετικά ανταλλακτικά , θα πρέπει να έρθει σε επαφή με τον Saolin monk.

    Όταν είχε έρθει να μας δει , είχε όλο το τσαντάκι και με τα σχετικά εργαλεία και από την κουβέντα που έίχαμε ...φαινόταν πως είχε κάνει διατριβή .

    ..Αν και είμαι της άποψης ότι ...Ή καπνίζεις ή δεν καπνίζεις ...Σε εμένα έτσι λειτουργεί... Ο συγκεκριμένος έχει-είιχε δει αποτελέσματα .


  5. #20
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.784
    Θα το ξαναπω. Ο μόνος τρόπος να κόψεις το τσιγάρο είναι ο γνωστός.

    Το ηλεκτρονικό δεν είναι γι αυτή την δουλειά. Ή σου αρέσει και το επιλέγεις ή όχι. Ίσως κάποιοι το επιλέξουν για οικονομία ή για να αποφύγουν την πίσσα και το μονοξείδιο του άνθρακα. Άλλοι για να μπορούν να καπνίζουν στο σαλόνι τους επειδή από τότε που η γυναίκα τους έβαλε εκείνες τις καινούριες κουρτίνες καπνίζουν στο μπαλκόνι. Υπάρχουν και αυτοί που καπνίζουν ότι βρουν μπροστά τους.

    Για να το κόψεις πάντως δεν χρειάζεται τίποτα. Μόνο η απόφαση.
    Sent from me using a computer.

  6. #21
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.279
    Υπάρχει και μια άλλη μέθοδος με κάτι φιλτράκια (4 είναι), Venturi λέγεται.Χάρη σ αυτά το έκοψα πριν 15 χρόνια ΧΩΡΙΣ να υποφέρω καθόλου από το σύνδρομο της στέρησης.Ενδείκνυται γι αυτούς που δεν έχουν τη δύναμη να αντέξουν τις πρώτες δύσκολες βδομάδες(δηλ το 99,999% όλων μας)!
    Ψαξτε τα στα φαρμακεία και άμα τα βρειτε αγοράστε τα αβλεπί.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.784

    Re: Re: Re: Re: ηλεκτρονικο τσιγαρο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
    τουλαχιστον, δωσ'του πραγματικα χρησιμες πληροφοριες, οπως "οταν χαλασει, που θα παει να του το φτιαξουν"
    Όλα θα του τα πω? Άσε να βρει και τίποτα μόνος του.
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    ειναι υποκαταστατο κ κακο μαλιστα
    πανε παρε ενα τετοιο http://www.ok365.gr/products/health_...auty/etsigaro/
    τουλαχιστον σε μια βδομαδα που θα το βαρεθεις να μη κλαις το σχεδον κατοσταρικο που κοστιζουν καποια αλλα.


    τωρα αν θες να το κοψεις πραγματικα, κανόνισε το με τον εαυτο σου κ απλα μη ξαναπαρεις πακετο.
    ειναι ο μονος τροπος να το κοψεις,
    τπτ αλλο δε πετυχαινει επειδη ψαχνεις υποκαταστατα κ στα αληθεια δε θες να το κοψεις, απλα ψαχνεις τροπο για να κοροιδεψεις τον ιδιο σου τον εαυτο.....
    κ επειδη λιγοι τους αρεσει να τους κοροιδευουν κ ακομα λιγοτεροι να τους κοροιδευει ο ιδιος τους ο εαυτος δε προκειται να το κοψεις εαν δε το θελεις πραγματικα

    με τη δυναμη της θελησεις μπορεις να τα καταφερεις, οχι με placebo
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  9. #24
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Κι εμφανίστηκε τις προάλλες ο Σουπιάς στο μαγαζί μου με ένα μπουρί στο χέρι

    - Τι είναι αυτό ρε μαλάκα??? τον ρώτησα

    - Ηλεκτρονικό τσιγάρο, μου απάντησε

    Μοσχοβόλησε το μαγαζί από το άρωμα της μαλακίας και κάθε τόσο που θέλαμε περισσότερο, ρούφαγε ξεφύσαγε ο Σουπιάς.

    Με το μέγεθος που έχει και το άρωμα που βγάζει πιό πολύ για αρωματικό - αποσμητικό χώρου μου κάνει, γιατί για τσιγάρο δεν μου πάει με τπτ, άσε που ο χρήστης (πρώην καπνιστής τρομάρα του) κυνηγάει σαν τα λαγωνικά σε φέρμα, τον πραγματικό καπνό από τα τσιγάρα που φουμαίρνουν οι άλλοι. Τώρα αν είσαι σιδηρόκωλος και κάνεις το Θεσσαλονίκη Πάτρα 18 ώρες και 1450 χλμ, ναι είναι καλό, κάνεις μια στάση ξεμουδιάσματος και ρουφάς τη μαλακία. Δεν βγάζεις γάντια, βρίσκεις χαρτάκια φίλτρα καπνό αναπτήρα για να στρίψεις ένα τσιγάρο.

    Ηθικόν δίδαγμα.

    Το ηλ. τσιγάρο αυξάνει τη μουαγιέν στα ταξίδια σου.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #25
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.784
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    ...
    Εσύ που έχεις και ανοιχτό κρανάκι μπορείς να καπνίζεις και χωρίς να σταματήσεις. Αλλά μην βιαστείς και το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος πως στην επόμενη βόλτα που θα πάμε θα στο κάνει δώρο ο Νίο :rotflmao:
    Sent from me using a computer.

  11. #26

    Re: ηλεκτρονικο τσιγαρο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
    κανει κανενας?
    λεω να παρω ενα να δω τι παιζει γιατι εδω και λιγο καιρο δεν καπνιζω αλλα τρωω τον καπνο...εναν 25αρη την ημερα στο χαλαρο..
    στην αρχη νομιζα οτι τον τρως κανονικα κ θα σε ρωτουσα λεπτομερειες


    Κ εγω δυστυχως εναν 25αρη καπνιζω την ημερα (40-50 τσιγαρα) κ αν κανω το λαθος να παρω τσιγαρα κανονικα αυξανεται ο εθισμος στα 2 * 25ρια την ημερα

    Προσωπικα θα ηθελα αν γινεται να καπνιζω 10 τσιγαρακια την ημερα κ να ειμαι αρχηγος, αλλα αυτο δεν παιζει απ οτι καταλαβα.
    Με νικορετ το ειχα σταματησει αρκετο καιρο και μαλιστα επειδη η απελευθερωση ειναι αργη κ σταδιακη (σε σχεση με το τσιγαρο) μειωνεται ο εθισμος ΑΜΕΣΑ.
    Εαν δηλαδη μασας μαστιχες νικορετ για μια εβδομαδα κ αρχισεις παλι το τσιγαρο, με ενα τσιγαρο θα μπουχτιζεις. σιγα σιγα θα ξαναφτασεις στα προηγουμενα επιπεδα φυσικα.

    Αυτο το ηλ. τσιγαρο αν εχει μεσα νικοτινη θα ηταν καλη φαση να το δοκιμασω, αν κ μου φαινεται λιγο καραγιοζια να γυρναω σε δημοσιο μερος με τη βλακεια.

  12. #27
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Εσύ που έχεις και ανοιχτό κρανάκι μπορείς να καπνίζεις και χωρίς να σταματήσεις. Αλλά μην βιαστείς και το πληρώσεις. Είμαι σίγουρος πως στην επόμενη βόλτα που θα πάμε θα στο κάνει δώρο ο Νίο :rotflmao:

    Άσε μας ρε Μπζηλέ, με τις ταχύτητες που αναπτύσσω με τη χοντρή, αν αρχίζω να φουμάρω την ηλεκτρονική ψευτιά, κινδυνεύω άμεσα να καταπιώ όλο αυτό το αρωματικό λάδι που έχει η μαλακία και να μυρίζω για καμιά εβδομάδα σαν γιασεμί.

    Δεν θα πάρω, ευχαριστώ!!!!!!!!!

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #28
    αν διαβασεις αυτο http://www.free-ebooks.gr/gre/ebook/1433 πιστεψε με θα το κοψεις
    μαχαιρι...εγω το εκοψα με αυτο το βιβλιο...και δεν θα χαλασεις και καθολου λεφτα...
    απλως παρε μια αποφαση να το διαβασεις...αν οντως εισαι αποφασισμενος, μετα απο το διαβασμα
    αυτου του βιβλιου σιγουρα θα σταματησεις να καπνιζεις...το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο ειναι
    να σταματησεις το καπνισμα (εγω το εχω σταματησει πανω απο 20 φορες) το πιο δυσκολο πραγμα
    στον κοσμο ειναι να μην το ξαναρχισεις...εδω ειναι που αυτο το βιβλιο θα σε βοηθησει να μην καπνισεις
    ξανα γιατι θα σου δωσει να καταλαβεις τι πραγματικα ειναι η ψευδαισθηση της απολαυσης που
    νομιζεις οτι σου δινει το καπνισμα...δεν θα διαβασεις για το τι μπορει να σου προκαλεσει το τσιγαρο
    γιατι αυτα ειναι γνωστα...απλως θα μαθεις οτι δεν υπαρχει η απολαυση που ολοι νομιζαμε αλλα
    η ανακουφιση απο τις παρενεργεις των προηγουμενων τσιγαρων κι ετσι αλυσιδωτα αναβουμε ολα
    τα επομενα τσιγαρα σ'ενα φαυλο κυκλο που σταματαει μονο αν μαθεις την πραγματικη αληθεια
    οι περισσοτεροι που το διαβασαν και ηταν αποφασισμενοι να κοψουν το καπνισμα δεν εχουν ξανακαπνισει...
    στην χειροτερη περιπτωση να χασεις 2-3 ωρες απο τον χρονο σου (τοσο θελει περιπου ολοκληρο)
    ειναι ελληνικο και δωρεαν...απλως πατησε αυτο που λεει ''pdf στα ελληνικα'' για να το κατεβασεις (4mb)
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ, ΣΕ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ
    >>> click here for my youtube channel <<<

  14. #29
    ημουν και γω καπνιστης και δεν ειχα σκοπο να το κοψω ποτε.......
    εχω σοβαρο σπασιμο στο ποδι(σπασμενη κνημη)και γιατρος μου ειπε οτι αν δεν το κοψω δεν αναλαμβανει την περιπτωση μου....
    πηγα και γω λοιπον στο αναθεματισμενο ηλεκτρονικο τσιγαρο ΧΩΡΙΣ νικοτινη......
    τις πρωτες μερες ρουφαγα φρικαρισμενος ολη την μερα,το φορτιζα και αποφορτιζα 4 φορες την μερα....
    πλεον εχουν περασει 4 μηνες απο τοτε...το ηλεκτρονικο τσιγαρο το εχω ξεφοτωθει πριν 2 μηνες
    κατα την αποψη μου βοηθισε να ξεκολισω απο την νικοτινη,παραμυθιαζοντας τον εαυτο μου,ψευτοκαπνιζοντας,και με γλυτωσε απο τις δυσκολες ωρες που θα ξανακυλαγα στο τσιγαρο ,π.χ.πινοντας μπυρες χωρις τσιγαρο μου φαινοταν αδιανοητο,,με ηλεκτρονικο την σκαπουλαρα,χεχε!!
    αλλα ενταξει ολα αυτα ειναι σχετικα και απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλαζουν!!

  15. #30
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.664
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skordastm
    εχω σοβαρο σπασιμο στο ποδι(σπασμενη κνημη)και γιατρος μου ειπε οτι αν δεν το κοψω δεν αναλαμβανει την περιπτωση μου....
    Ο λόγος ..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 133 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  2. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 11:13
  3. Τσιγάρο με...250-270 χλμ./ώρα!!!
    από Multijohn στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 13:01
  4. παρομοιο με το τσιγαρο στα 270
    από harpoon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 22:40
  5. Κόψτε το τσιγάρο με... λέιζερ
    από rc31 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 12:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF