Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
ειναι εντελως λαθος.

Χωρις να εχεις κανει ακριβη υπολογισμο ποσοτητας κατηγορεις οποιον βρεις μπροστα σου.

Πρωτα σιγουρεψου ποσα λιτρα εχεις μεσα και μετα γκρινιαξε για το βενζινα. Το λαμπακι δεν ειανι αξιοπιστο. Σε μενα αλλες φορες αναβει και βαζω 11 λιτρα σε αλλες 13 (bandit 650).

Η μονη περιπτωση να σιγουρευτεις οτι σε κλεβει ο βενζινας ειναι να πας με μπιτονακι, ή να εχεις 17 αρι τεποζιτο και να σου βαλει 16-17 λιτρα ενω το ακους οτι εχι μεσα.

Μου εχει τυχει αντιστοιχο σε αυτοκινητο, σε 42αρι τεποζιτο που δεν ειχε φτασει να αδειασει εντελως να βαλει 41,κατι λιτρα. Δεν ηθελε να κανουμε φασαρια ο πατερας μου, και φυγαμε και δεν ξαναπατησαμε. Αν ημουν μονος θα φωναζα αστυνομια και θα εκανα φασαρια.
Καταρχάς θέλω να μου πείς τι μηχανή εχεις και το λαμπάκι σου ανάβει με 2 λίτρα απόκληση?
+φονω οτι μπορεί να τυχει να ανάψει το λαμπάκι ποιο νωρίς η ποιο αργά άν είσαι σε κατηφόρα η ανηφόρα αντίστροφα αλλά φίλε μου όχι 2 λίτρα διαφορά εκτός αν κάνεις ορειβασία με τη μηχανή,
Εχω τονήσει οτι ημουν σε ευθεία,εκτός αυτού η μηχανή δικιά μου ειναι ξέρω πόσο καίω και πόσο βενζίνα έχω μέσα,αυτήν τη φορά όμος είπα να κάνω και μετρήσεις.
Δεν ειναι καθλολου λάθος...