Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 96

Θέμα: Παντα με κρανος?

  1. #16
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.415
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά απ'το να βάλω το μοτέρ να δουλεύει, να ζεσταίνεται, να κουβαλάω κράνη (ειδικά αν δεν έχω που να τ'αφήσω) κλπ κλπ

    Όλα αυτά εκτός εάν θέλω να κάνω μια βόλτα πριν πάω εκεί που θέλω να καταλήξω, γενικά πάντως το βλέπω μεγάλη ταλαιπωρία να βάζεις ένα κράνος κι ένα μπουφάν για να πεταχτείς δυο βήματα παρακάτω για ένα καφέ ή ένα ποτό που στο φινάλε, θέλεις και χώρο για να τ'αφήσεις.

    Εκτός κι αν στην ουσία θέλεις να μοστράρεις το μηχανάκι στην πλατεία !


    Επηδειξιας δεν ειμαι απλα ΒΑΡΙΕΜΑΙ να περπαταω!!!!

    Υ.Γ Και το παπι που ειχα πριν λιγο καιρο με αυτο πηγενα!!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  2. #17
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    το μαλλι μπορεις να πας να το φτιαξεις αμεσως με λιγο νερακι στο WC των καφετεριων !!!

    δικαιολογια 1 κατερριφθει....



    οσο για το ΠΑΝακριβο κρανος σου που φοβασαι μη γρατζουνιστει ... τοτε μπορεις να παρεις ενα φθηνο και να μη σε νοιαζει αν εχει 1 γρατζουνια ή 10 επανω του !!!

    δικαιολογια 2 κατερριφθει ....

    κατι αλλο???


    και γω εχω ενα ARAI 670ΕΥΡΩ και ενα KBC των 160ευρω .... μαντεψε ποιο χρησιμοποιω στα ταξιδια και ποιο στις μετακινησεις εντος πολεως ή στις καφετεριες αν θες να το συγκεκριμενοποιησουμε .... α και επι την ευκαιρια μη ξεχασωω !! ειμαι γυναικα και εχω πολυ μακρια μαλλια... γιατι αραγε δεν ασχολουμαι με το αν χαλασε το μαλλι αλλα με το να εχω το κεφαλι μου στη θεση του ????


  3. #18
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.415
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    το μαλλι μπορεις να πας να το φτιαξεις αμεσως με λιγο νερακι στο WC των καφετεριων !!!

    δικαιολογια 1 κατερριφθει....



    οσο για το ΠΑΝακριβο κρανος σου που φοβασαι μη γρατζουνιστει ... τοτε μπορεις να παρεις ενα φθηνο και να μη σε νοιαζει αν εχει 1 γρατζουνια ή 10 επανω του !!!

    δικαιολογια 2 κατερριφθει ....

    κατι αλλο???


    και γω εχω ενα ARAI 670ΕΥΡΩ και ενα KBC των 160ευρω .... μαντεψε ποιο χρησιμοποιω στα ταξιδια και ποιο στις μετακινησεις εντος πολεως ή στις καφετεριες αν θες να το συγκεκριμενοποιησουμε .... α και επι την ευκαιρια μη ξεχασωω !! ειμαι γυναικα και εχω πολυ μακρια μαλλια... γιατι αραγε δεν ασχολουμε με το αν χαλασε το μαλλι αλλα με το να εχω το κεφαλι μου στη θεση του ????

    Συγνωμη αλλα σου λεω οτι αυτη την στηχμη δεν μου περισευουν 150€ για δευτερο κρανος.
    και οσο για το μακρι μαλλι , οταν καποτε ειχα και εγω μακρι δεν με ενοιαζε το κρανος γιατι απλα
    δεν μου χαλαγε το μαλλι
    !!!!
    Παντως εχεις δικιο.Γιαυτο ανοιξα αυτην την κουβεντα για να δω αποψεις και συνηθειες
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #19
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αυτην την νοοτροπια δευτερου κρανους την ειχα και εγω μεχρι προτιστος αλλα οχι πια τωρα φοραω το shoei καθε μερα με μηχανη με σκουτερ γιατι .......τις ποιο πολλες φορες που φοβηθικα πολυ ηταν μεσα στην πολη.............το νολαν εγινε για τους συνεπιβατες κρανος....(που τους αποφευγω).


    gcrooc δε ξερω τι βλεπεις αλλα εγω φλας αναβω 2 και 3 το βραδυ σε δρομο που οχι αμαξι οχι μηχανακι ουτε γατες και σκυλια δεν υπηρχαν.......................και δε λεω ψεμματα οπως ειπες <<οποιος το πει ειναι ψευτης>> δε το εκανα αλλα ο φιλος σου μου εβαλε χερι να το κανω παντα για να το συνιθισω...και το συνιθισα ..............




    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #20
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.614
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά απ'το να βάλω το μοτέρ να δουλεύει, να ζεσταίνεται, να κουβαλάω κράνη (ειδικά αν δεν έχω που να τ'αφήσω) κλπ κλπ

    Όλα αυτά εκτός εάν θέλω να κάνω μια βόλτα πριν πάω εκεί που θέλω να καταλήξω, γενικά πάντως το βλέπω μεγάλη ταλαιπωρία να βάζεις ένα κράνος κι ένα μπουφάν για να πεταχτείς δυο βήματα παρακάτω για ένα καφέ ή ένα ποτό που στο φινάλε, θέλεις και χώρο για να τ'αφήσεις.


    + όσα θέλεις


    εγώ το απολαμβάνω όταν πάω κάπου με τα πόδια και δεν έχω την έννοια πού να παρκάρω, πού να αφήσω κράνος, ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ειδικά τώρα που ζεσταίνει γιατί το χειμώνα και πεζός κουβαλάς μπουφάν και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για το αν θα πιεις μισό ποτό παραπάνω και πώς θα οδηγήσεις μετά (ή για τους περισσότερους αν θα πετύχεις μπλόκο για alcotest)

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer

    Είπμε να περπατήσουμε λίγο όχι να ξεκωλιαστούμε..
    :rotflmao:
    Καλά ρε σε 20' έχεις περπατησει ΟΛΗ την πολη..Τι το θες το μηχανάκι..;
    :rotflmao:
    Θα ξεφύγω λίγο απ'το θέμα του θρεντ αλλά θα στο πω για να καταλάβεις τι κάνω για να πάω με τη μηχανή στη δουλειά που βρίσκεται σε απόσταση 4 χιλιομέτρων απ'το σπίτι μου (20 λεπτά με τα πόδια)

    Δουλεύω στις 8 και ξυπνάω στις 6:40 κάθε μέρα, απ'το σπίτι την κοπανάω στις 7:10 και κάνω βόλτες μέχρι να πάει 8 παρά κάτι που θα πρέπει να έρθω ν'ανοίξω το μαγαζί

    Κάνω 30 χιλιόμετρα για μία απόσταση 4 χιλιομέτρων σχεδόν κάθε πρωί απλά και μόνο για να έχω τη μηχανή δίπλα μου τις ώρες που δουλεύω !

    Λέω "σχεδόν" γιατί παίρνω και το ποδήλατο πολλές φορές.



    Ξέρω ξέρω :a24:

  7. #22
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    afiste ton an8ropo re
    pou dinoume ena skasmo lefta na paroume tin mixanara mas ke anti na kikloforoume na kanoume ke entiposi stis gkomenes me ta ergalia
    forame krani ke den pezi tipota ti na kitaksi to gkomenidio ke ama vgi kanas papous apo kato apo to kranos?

    eno ksekranotos pefti to kamaki sinefo

    ta krani ine gia tis aderfes ke tous pantremenous re


    min foras file min tous akous

    i mikropsolides 8a ine i ntikiktakes....

    i mouroxavli pantremenoi
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #23
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.415
    gcrooc δε ξερω τι βλεπεις αλλα εγω φλας αναβω 2 και 3 το βραδυ σε δρομο που οχι αμαξι οχι μηχανακι ουτε γατες και σκυλια δεν υπηρχαν.......................και δε λεω ψεμματα οπως ειπες <<οποιος το πει ειναι ψευτης>> δε το εκανα αλλα ο φιλος σου μου εβαλε χερι να το κανω παντα για να το συνιθισω...και το συνιθισα ..............




    [/B][/QUOTE]

    Τα φλας πρεπει να παιζουν παντα μπαλα.
    Και αμαξι να μην ειναι απο πισω ολο και καπου θα υπαρχει καποιος που θα βοηθηθει στην πορεια του με το δικο μας φλας.
    το κακο ειναι οτι στι παπι απο το πολυ φλας την ακουσε ο διακοπτης και κατεβηκε σε απεργια
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  9. #24
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf?

    ξερω πως τωρα το καλοκαιρι τα πραγματα γινονται αφορητα με το κρανος..για τους καφετεριακηδες να ξερουν οτι ιδρωτας+κρανος+ζελε κανουν μια αφορητη κατασταση..
    επισης αυτη η γλειωδης υφη που μενει στο κρανος απο ιδρωτα+ζελε δημιουργει δυσμενες περιβαλλον για το κεφαλι και ειναι λογος για δερματομυκητιασεις του τριχωτου της κεφαλης και δημιουργια τριχοφαγου που οδηγουν σε.....φαλακρα-καραφλα (δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο)
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  10. #25
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κάνω 30 χιλιόμετρα για μία απόσταση 4 χιλιομέτρων σχεδόν κάθε πρωί απλά και μόνο για να έχω τη μηχανή δίπλα μου τις ώρες που δουλεύω !

    Ξέρω ξέρω :a24:


    Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..

    :rotflmao: :a53::rotflmao:

    Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf?
    Καλά λες μικρή η διαφορά

    Τα πόδια μου βγάζουν 75 άλογα ιπποδύναμης αντί τα 78 του CBF

    Είμαι ο μάκις Μαραντόνας

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #27
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.415
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    afiste ton an8ropo re
    pou dinoume ena skasmo lefta na paroume tin mixanara mas ke anti na kikloforoume na kanoume ke entiposi stis gkomenes me ta ergalia
    forame krani ke den pezi tipota ti na kitaksi to gkomenidio ke ama vgi kanas papous apo kato apo to kranos?

    eno ksekranotos pefti to kamaki sinefo

    ta krani ine gia tis aderfes ke tous pantremenous re


    min foras file min tous akous

    i mikropsolides 8a ine i ntikiktakes....

    i mouroxavli pantremenoi
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Με κοιταει ολο το γραφειο που εχω γαμ... στα γελια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer

    Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..
    :rotflmao: :a53::rotflmao:
    Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;
    Η ζωή πάνω σε ένα CBF είναι απόλαυση και πάει λέγοντας , τα υπόλοιπα οτι σε έχω κλπ κλπ τα ξέρεις δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε

    :rotflmao:

  14. #29
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


    Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..

    :rotflmao: :a53::rotflmao:

    Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;

    +2000000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #30
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.614
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf?

    ξερω πως τωρα το καλοκαιρι τα πραγματα γινονται αφορητα με το κρανος..για τους καφετεριακηδες να ξερουν οτι ιδρωτας+κρανος+ζελε κανουν μια αφορητη κατασταση..
    επισης αυτη η γλειωδης υφη που μενει στο κρανος απο ιδρωτα+ζελε δημιουργει δυσμενες περιβαλλον για το κεφαλι και ειναι λογος για δερματομυκητιασεις του τριχωτου της κεφαλης και δημιουργια τριχοφαγου που οδηγουν σε.....φαλακρα-καραφλα (δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο)

    υπάρχουν και υφασμάτινα προσταυτικά για αυτήν ακριβώς τη δουλειά

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. παντα με μοτο οτι και αν συμβει!
    από zefos1100xx στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2009, 19:12
  2. Ταξιδι στα 200+ Celsius... με κρανος.
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 22:33
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 00:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF