Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 221

Θέμα: Track Days στα Μέγαρα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Valentino_Ptossi
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.Evil
    Τί εγινε ρέ πιθανόν νά είναι μαζί μου αλλο ενα 749 , ρέ θά μας φάνε αυτοί θά γεμίσει ducati??? Αντε καλά, θά τά πούμε νά πέσει γέλιο
    κουιζ:
    γιατι θα ειναι γεματη η πιστα με ντουκατι στις 28/8 ?
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    γιατι οι ντουκατιστι δεν εχουν λευτα για διακοπες!τους τα τρωνε τα σερβις!










    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    two beer or not two beer?

  2. #17
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
    [B]ναι ρε εγω πεφτω και με 250 ευρο το κανω καινουργιο!

    αληθεια το τεποζητο σου ποσο εχει(γιατι πλαστικα ευτυχως δεν εχεις....... )

    Μια χαρά πλαστικά έχω..το ντεπόζιτό μου είναι μια σταλιά, δεν είναι σαν τα japan που είναι δεξαμενές!!

    Κρήτη ε? ήταν οι γονείς μου διακοπές με μια Harley. γαμάτα είναι έχω πάει 3 φορές.

  3. #18
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
    [B]κουιζ:
    γιατι θα ειναι γεματη η πιστα με ντουκατι στις 28/8 ?
    .γιατι οι ντουκατιστι δεν εχουν λευτα για διακοπες!τους τα τρωνε τα σερβις!

    Η εταιρία μας αποζημιώνει όμως.
    Εκτός από την ίδια τη μηχανή, έχει τόσα event (Ducati week Mugelo, ducati Weekend Σέρρες, ducati party Κάλαμο) που αξίζει τον κόπο.

    Μπορεί να έρθει και κανένα γιαπωνεζάκι να δει τα μεγαλεία και το επίπεδο!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Valentino_Ptossi
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    112
    παιδια περα αποπ την πλακα καλα να περασετε, καντε και κανα γυρο για μενα!




    ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!
    two beer or not two beer?

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
    παιδια περα αποπ την πλακα καλα να περασετε, καντε και κανα γυρο για μενα!




    ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!
    Θα σου αφιερώσω το 1:10 που θα κάνω!!!
    Καλές διακοπές.
    Θα τα πούμε σε άλλο trackday!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Valentino_Ptossi
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    112
    το 1:10" δεν ακουγεται ασχημο!!!!με γομες φανταζομαι....παντως με καλειψες!!!!!

    εγω μεχρι 1:12" εχω κατεβει και μετα.....γαμωτ....γαμωτ.....μπακ κρακ_____βζζζζζζζζζ______χρατσ_______ντουπ! :hypnotize :rotflmao: :rotflmao:
    two beer or not two beer?

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Valentino_Ptossi
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    112
    θελω να μπω μια φορα με γομες!!!ετσι για την εμπειρια!!!!


    που θα παει θα ερθει η ωρα που δεν θα λυπαμε τα μπικικινια!

    ΟΛΑ ΚΑΤΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!1
    two beer or not two beer?

  8. #23
    εγω θα μπω, εφοσον τα καταφερω και δεν με ποναει η εχει σοβαρο προβλημα το γονατο, με σχεδον τελειωμενα σπορ-τουρινγκ λαστιχα, και με το μηχανακι να βρισκει κατω (εαν τα καταφερω και δεν ποναω, να περνω μεγαλες κλισεις και να αλλαζω θεση πατωντας στα μαρπσιε σε ρυθμο πιστας, γιατι να ξυνω σαν την κουτσομαρια μπορω και τωρα) κατι που δεν καταφερα να κανω μια μετατροπη με εξατμισεις-μαρπσιε γιατι το ατυχημα με πηγε πολυ πισω και οικονομικα, με δανεικα ζω πια μεχρι να γινω καλα........ και θελω και πιστα τρομαρα μου...................................
    αλλα προς στα καλη τι'ναι ο πονος???

    δεν μπορει... και σε τοσο down κατασταση ολο και καποιο γιαπωνεζικο 600-750 και 1000ρι θα περασω... :a5:




    (σας πειραζω και λιγο ρε γιαπωνεζοι)

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
    το 1:10" δεν ακουγεται ασχημο!!!!με γομες φανταζομαι....παντως με καλειψες!!!!!

    εγω μεχρι 1:12" εχω κατεβει και μετα.....γαμωτ....γαμωτ.....μπακ κρακ_____βζζζζζζζζζ______χρατσ_______ντουπ! :hypnotize :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν έχω κάνει 1:10, το καλύτερό μου είναι 1:14 αλλά μία φορά έχω μπει σε πίστα.
    Ήξερα για το 1:12 το δικό σου και το είπα για να σε πειράξω.

    Ελπίζω να το κατεβάσω...

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andrian
    Δεν έχω κάνει 1:10, το καλύτερό μου είναι 1:14 αλλά μία φορά έχω μπει σε πίστα.
    Ήξερα για το 1:12 το δικό σου και το είπα για να σε πειράξω.

    Ελπίζω να το κατεβάσω...
    Ωραιος... 1:14 πρωτη φορα ειναι μια χαρα... αρκετα καλα.........................

    στο 1:13,5-1:14 γυριζα στα τελευταια 20λεπτα στο δικο μας track day με τα παιδια του ΜΒ, ηταν η πρωτη φορα μου με το Μονστερακι το 800, και ειχα μονο 400 χιλιομετρα μαζι του (απο την αγορα του), γιαυτο ο "ασχετος" δεν ανοιγα το γκαζι στις εξοδους μην γλυστρισει χεχε, φοβομουν τα 73+ αλογα... (και τα μεταχειρισμενα απλα ελαστικα βεβαια) , δεν ειχα οδηγησει και μοτο με περισσοτερη δυναμη απο το πρωην μου 600 Μονστερακι... ομως ηταν το τριτο συνολικα trackday στα Μεγαρα μιας και ειχα μπει με το μικρο παλιο Μονστερ 600 με τα 48 αλογακια τροχο , με με το μικρο γυρισα την δευτερη στο 1:15-1:16 περιπου...

    με το 749 και καλα ελαστικα και σωστες πιεσεις, το 1:12 ειναι κατι που μαλλον θα το πετυχεις την δευτερη φορα, αφου ηδη εκανες 1:14 ... αναλογα και με τον κοσμο μεσα στην πιστα βεβαια...
    .............................................................
    το θηριο ο θανασης εκανε 1:12 ???
    ωωχχχ... εχω μελλον ακομα.......


    καλα να περασουμε πανω απο ολα περα την πλακα και χωρις πτωσεις......




  11. #26
    Φοράω τα εργοστασιακά pilot power και όταν μπήκα στην πίστα είχα 14.000 χμ αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα από πρόσφυση.

    Το πρόβλημά μου είναι ότι πατάω φρένο με το ένα δάχτυλο επειδή δεν έχει ανοίξει το γάντι καλά ακόμα και λόγω συνήθειας, οπότε δεν άνοιγα τέρμα από στροφή σε στροφή.Μια δυο φορές που πιέστηκα και φρέναρα με δύο δάχτυλα είχε τρελλή διαφορά!
    Κάνω εντατικά προπόνηση και θα φοράω το γάντι και στον ύπνο μου για να έχει ανοίξει μέχρι τις 28...

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andrian
    Φοράω τα εργοστασιακά pilot power και όταν μπήκα στην πίστα είχα 14.000 χμ αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα από πρόσφυση.

    14.000 χλμ ??? ........................

    βαλε αλλα τωρα, προβλημα προσφυσης εαν εχει ακομα λιγο γομα το ελαστικο στο 1:14 με τοσο καλη μοτοσυκλετα δεν εχεις μιας και βρισκεται στο 50% τις δυναμικοτητας της σε τετοιους χρονους... ομως οσο θα μαθαινεις την πιστα και θα βελτιωνεις τον εαυτο σου θα εχεις προβλημα με ελαστικα 14000 χλμ, και οχι ισως τοσο απο κλισεις, δεν καταλαβαινουν τα Ντουκατι απο κλισεις ετσι και αλλιως και με τουρινγκ ελαστικα, αλλα στις αποτομες φαπες στην εισοδο, και κυριως στο ανοιγμα του γκαζιου στην εξοδο...........
    εαν εχεις την οικονομικη ανεση να μπεις με κανα πχ Dunlop 208GP θα δεις πιστευω μεγαλη διαφορα......................
    επισης στα φρενα μπορεις να κερδιζεις αρκετα στα Μεγαρα, ειναι τετοια η πιστα, και το 749 εχει ΦΡΕΝΟΥΚΛΕΣ, γιαυτη την δουλεια.... (τελεια επιλογη)



  13. #28
    Τώρα έχουν φτάσει 16.000.
    Σκεφτόμουν να τα αποτελειώσω στην πίστα και μετά να τα αλλάξω και να βάλω Pilot Race Medium πίσω και Soft μπροστά.

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andrian
    Τώρα έχουν φτάσει 16.000.
    Σκεφτόμουν να τα αποτελειώσω στην πίστα και μετά να τα αλλάξω και να βάλω Pilot Race Medium πίσω και Soft μπροστά.
    Κοιτα, εαν εχουν αυλακια ακομα, και δεν εχουν "ξεραθει", οπως και επισης εαν διξεις αυτοσυγκρατηση , οκ δεν θα εχεις μαλλον προβλημα, δεν θα μπορεις παρεις αυτο που μπορει να δωσει το μοτορι βεβαια...

    Τα Pilot Race σε μαλακες γομες ειναι και γαμω για πιστα... πρεπει να εχουν φοβερη προσφυση ... αλλα για τον δρομο δεν ειναι και οτι καλυτερο μετα εαν το κυκλοφορεις αρκετα, εκτος και τα εχεις για trackdays κατα βαση...........
    εσυ αποφασιζεις ετσι και αλλιως, ξερεις τον εαυτο σου την μοτοσυκλετα σου και την αισθηση που σου δινει, και γω με το απλο Dunlop 208F θα μπω μαλλον γιατι δεν εχω λεφτα ουτε για βενζινη πλεον (ατυχημα-ανεργος, δεν εχω επιλογη), και εχει γινει καραφλο στο κεντρο απο τα παντιλικια... ....................

    αλλα αφου ξυνουμε στον δρομο με αυτα, η πιστα θα μας χαλασει??? ...
    κερναω τον καφε εκει... και θα χαρω πολυ να βρεθουμε και οι Ντουκατιστι (και οχι μονο) αυτου του φλορουμ....................

    DUCATI Ruleessssssss.....................

    :a34:

  15. #30
    Έχουν αυλάκια αλλά είναι λίγο ξερά. Πάντος στον Άγιο που πήγα εχθές και προχθές δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Βλέπω να κάνουμε πάρτυ στα Μέγαρα σαν Ducati club ή ακόμα και σαν forum.
    Κέρνα καφέ κερνάω φαί!

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Extreme Track Days ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/11
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 157
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 17:22
  2. Track Day ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ 13/7
    από kawasaki ZX-12 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 07:42
  3. TRACK DAY στα Μέγαρα
    από warm up στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 20:35
  4. Ποτε θα γινει το καινουργιο track-day στα Μεγαρα
    από anco στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2005, 18:34
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF