Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Γιατί ρε γαμώτο?

  1. #16
    Οχι δεν ειναι σωστο να πουμε καλα να παθει... εγω απλα θα αδιαφορησω.Το θεμα κρανος ειναι πανω απο ολα θεμα παιδειας !! Αν ο καθενας δεν σεβεται τον εαυτο του και τους ανθρωπους που τον αγαπουν,τοτε δεν αξιζει να ασχολουμαστε μαζι του !!!Αν θα βαλεις το γ@μο-κρανος σου ειναι καθαρα δικο σου θεμα και καθαρα προσωπικη επιλογη,αλλα οταν δεν το φορας μην περιμενεις να σε σεβαστω ή να δειξω συμπονια.Για μενα αυτοι οι ανθρωποι πολυ απλα δεν υπαρχουν.Αν αυτος ο ιδιος δεν σεβεται τον εαυτο του εγω γιατι να το κανω?
    Αν δεν θελετε να το φορεσετε,ποτε και μη σωσετε !!!

    τα παραπανω δεν ειναι προσωπικη επιθεση σε κανεναν ειναι μια κραυγη αγανακτησης!Ολοι εχουμε χασει φιλους που ηταν ακρανωτοι και οι περισσοτεροι χωρις να φταινε.Εγω στο περιπτερο να παω, φοραω κρανος,το καλοκαιρι φοραω κρανος (full face) επαθα κατι?εβγαλα την μπεμπελη?μου χαλασε το μαλι?αυτοι γιατι να μην φορανε και μετα να πρεπει εμιες να λεμε ¨κριμα το παιδι" και αυτη η μανα? τι να της πες? τι να πεις στην κοπελα του?ή την γυναικα του?στα παιδια του? ο μπαμπας σου/ο αντρα σου/ο γιος σου ηταν μ@λ@κ@ς??

    σταματαω εδω γιατι αρχιζω να γινομαι κουραστικος και γραφικος,ειναι προσωπικες αποψεις και κακος τα γραφω εδω,αλλα πρεπει και εγω να τα πω καπου...
    τεσπα προς ολους εσας : να προσεχετε ρε παιδια γιατι εκει εξω ειναι ζουγκλα και πρεπει πρωτα εμεις να φροντισουμε για εμας !!Ολοι πεφτουν το θεμα ειναι να φροντισουμε ωστε η πτωση να ειναι οσο το δυνατον πιο "ανωδυνη"
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Πριν λιγες μερες γυριζοντας απο service της μηχανης μου, απο την αρχη της Λ. Αλεξανδρας εχω σχεδον διπλα, μου ενα παλληκαρι με super sport που "φοραει" το κρανος στον αγκωνα! Σχεδον σε καθε φαναρι που σταματαγαμε διπλα, γυριζα και τον κοιταζα, περιμενοντας να με ρωτησει γιατι το κανω. Οταν φτασαμε πλεον στο Υπουργειο Υγειας, δεν αντεξα! Ανοιγω την ζελατινα και των ρωταω: ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ? Μου απαντα: Εεεεεεεεεεε, να μωρε τωρα θα σταματησω (οσοι γνωριζουν την Αθηνα, ας σκεφτουν ποση αποσταση ειχε ηδη κανει), γι'αυτο δεν το εβαλα. Το βγαζει απο τον αγκωνα και το φοραει! Δεν προλαβαμε να κανουμε 40 μετρα και ενα φορτηγο τον ψιλοεκλεισε, ευτυχως χωρις πτωση και προβληματα! Πιστευω οτι οχι μονο εγω εκανα αυτο που ενιωθα, αλλα και αυτος κατι να καταλαβε! Θα συνεχιζω να το κανω, οπως το κανω τοσα χρονια! Εστω και ΕΝΑΣ να σωθει ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ!!!!!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Δεν κοιμηθηκα καθολου καλα σημερα!

    Τα διαβαζω δυστυχως συχνα ΚΑΙ εδω μεσα!

    Τα εχω δυστυχως ξαναζησει!

    Καθε φορα δεν ξερω τι να πω και τι να γραψω!

    Καθε φορα ειναι αλλη μια πληγη!

    Παιδια, ειχα ολη την ωρα στο μυαλο και τα ονειρα μου το προσωπο του!

    Κινουμαι κι εγω συνεχως με τη μηχανη και ξερω μεσα μου πως ισως υπαρξει καποια φορα που ακομα και το κρανος ισως να μη με σωσει!

    Ειναι ομως καποια τρανταχτα παραδειγματα που απλως θα σηκωσεις τη μοτο απο κατω και θα πας σπιτι σου!

  4. #19
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι και υπεύθυνοι για τις πράξεις μας.
    Είναι απλά τα πράγματα,είναι απλό να το σκεφτείς.
    Αν πέσω θα χτυπήσω.Γιατί να μην προστατεύομαι αν πρόκειται να χτυπήσω?
    Ηλίθιος ή ανώριμος είμαι?

    Το περιστατικό και το όποιο περιστατικό,με αφήνει (όχι αδιάφορο) συναισθηματικά ουδέτερο και ασυγκίνητο
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  5. #20
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260


    efxes na einai kala
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  6. #21
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Α ρε Dimchios! Πραγματικα λυπαμαι για το παιδι αλλα πιο πολυ λυπαμαι που αναγκαζομαστε εμεις να βλεπουμε αυτα τα πραγματα!Τι φταις εσυ που πας τον δρομο σου και να εχεις εφιαλτες και την μουρη του οποιοδηποτε αλλου βουτηγμενη στα αιματα ξεροντας οτι αν φοραγε κρανος ισως να ζουσε.

    Προσωπικα αποφευγω οσο μπορω τετοια ατυχηματα για να μην εχω την εικονα αυτη στο μυαλο μου για πολλες μερες μετα και μου χαλαει και την διαθεση αλλα ΚΑΙ την αυτοσυγκεντρωση μου στον δρομο.Ποσες φορες δεν εχουμε "πιασει" τον εαυτο μας να θυμαται κατι που εχει δει και να χανουμε για καποια δευτερολεπτα την επαφη με το γυρω περιβαλλον?Αυτες οι στιγμες ειναι αρκετες για να μην δεις καποιο οχημα που μπορει πεσεις πανω του η να μην δεις καποιον πεζο που αποφασισε να μας κοψοχολιασει..

    Τα ματια μας αλλα ΚΑΙ το μυαλο μας στον δρομο οταν οδηγαμε οποιοδηποτε οχημα,ενα κλασμα ειναι αρκετο για να γινει το λαθος.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #22
    Κρίμα. Πραγματικά πολύ κρίμα.

    Δύσκολες στιγμές, πάντα κράνος με προσοχή και να έχουμε όλοι καλά χιλιόμετρα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


    να πω: ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ! διοτι αφου ειχε το μυαλο να παρει μηχανη +10χιλ ? και μπουφαν δερματινο αλλα 300? και ΔΕν ειχει το μυαλο να δωσει αλλα300? για ενα κρανος....

    να πω: ΜΑΚΑΡΙ το παλικαρι να επιβιωσει! το παθημα θα εγινε μαθημα και
    α) θα παρει κρανος και θα ασχοληθει να μαθει να οδηγει με ασφάλεια
    β) θα παρατησει τις μηχανές και παρει αυτοκινητο

    οπως και να γινει καλο ειναι για ολους!!!!


    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ ΡΕ ΓΤΠΜ ????????

    δεν υπαρχει λογικη πια.....

    μακαρι να μην το κλαψει κανεις! μακαρι να σταθει και παλι στα ποδια του! μακαρι......
    φιλε μου δεν ειναι σωστο αυτο που γραφεις (καλα να παθει) γιατι θα μπορουσε να ηταν ο καθενας απο εμας στην θεση του.
    Δεν ειναι σωστο.... παντα φιλικα η ταπεινη μου αποψη.

  9. #24
    Banned Το avatar του/της crewdriver
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    60
    αρχικα,συλληπητηρια στην οικογενεια και οποιον ηξερε το παιδι(εγω οχι).
    Στη συννεχεια...
    Το κρανος ειναι ενα τεραστιο θεμα...το να φορας το κρανος(προσωπικη αποψη) σου δινει μια ασθηση ασφαλειας...το να μην φορας,μια αισθηση ελευθεριας.....αν πηγαινε "γυρευοντας" ομως,κακως δε φορουσε κρανος...αν επιζησει το παλικαρι,θα καταλαβει τι λαθος εκανε....το να κακιαζουμε δεν ωφελει σε κατι....

  10. #25
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Οχι δεν ειναι σωστο να πουμε καλα να παθει... .................................................................Ολοι πεφτουν το θεμα ειναι να φροντισουμε ωστε η πτωση να ειναι οσο το δυνατον πιο "ανωδυνη"
    Συμφωνώ εν μέρη μαζί σου.
    Καλά κάνεις και αδιαφορείς αλλα αν δείς πεσμένο ενα μοτοσικλετιστή που ΔΕΝ φόραγε κράνος ΔΕ θα τον βοηθήσεις, θα αδιαφορήσεις και θα τον αφήσεις να πεθάνει επειδή δεν φόραγε κράνος?
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Τι καλά να πάθει ρε , δεν ντρέπεστε καθόλου !!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
    έλα ντε...κ μένα με τρελένουν και μ΄νο που το γράφουν?

    ρε πάτε καλά???δηλ επειδή δεν φορουσε κράνος καλά να πάθει??
    μην απαντάτε καθόλου...

    μην συνεχίσω γιατι θα ξεφύγω...
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  12. #27
    katarxas na einai kala to palikari gia na katalavei to lathos tou.
    to na leme "kala na pathei"sigoura den einai oute swsth oute wrimh apanthsh
    to kranos prepei na mathoume na to forame akoma k otan kanoume podhlato,akoma k se gymnasthkhs,PANTA KRANOS!!
    egw apo prwsopika viwmata exw gleitwsei to kefali mou(gia thn zwh mou den mborw na xerw)dyo fores
    otan den to foras exeis mia aisthsh eleytherias k "alhteias" ELEOS den vlepoume trygyrw mas!!
    einai k 300 eyrw prostimo gamw thn poutana mou!
    to kranos k thn kapota ta vazoume kala sto kefali mas.twra an pethanei kapoios apo ptesh k exei k aids,2 fores malakas!
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  13. #28
    Απλά κρίμα...και μακάρι να σωθεί το παιδί...και μετά να σώσει και άλλους...

  14. #29
    kati allo pou axizei na anaferoume pantws einai k ta kranoi foniades pou poulane sta pazaria k stis laikes gia 10 k 20 eyrw!apo to mono pragma pou mborei na se swsei afto to pragma einai to prostimo k gia ayto ta agorazoun dystyxws.
    mbrosta mou eixe pesei sthn thyvwn(sthn gwnia me thn pelasgias gia osous xeroun apenanti apo to vrwmiko) palikari k espase to kranos sto me apotelesma na ton kopsei liga xilliosta apo to mati!apla tragiko
    kranos sure,sure my ass
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Διαβαστε λιγο καλυτερα τι εγραψε, μην τον κραζετε, χωρις να εχετε καταλαβει τι γραφει !!!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. γιατι ρε γαμωτο??????????????
    από kawasaki ZX-12 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2006, 11:35
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 19:36
  3. Γιατι ρε γαμωτο......
    από gcrook στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF