Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: Ερώτηση για μετατροπή σε LPG

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ότι κάνεις έχε στο νου ότι αέριο και ψηλές στροφές μοτέρ δεν πάνε μαζί....
    Αυτό είναι το βασικό ''μυστικό'' στην οδήγηση με lpg. Από εκεί ξεκινούν τα βασικά προβλήματα με κεφαλές, βαλβίδες, κλπ. Θέλει οδήγηση ταρίφα και όχι Εθνική με 160άρες και 5000+ στροφές πχ.

    Τουλ. για παλαιότερα συστήματα. Τώρα δεν ξέρω τι και πόσο έχει αλλάξει αυτό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #17
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    E παρτης το Ibiza CNG...
    Καλο χρυσο το Panda (το εχει ξαδερφος μου το CNG) αλλα με τετοια νουμερα στο crash test ειναι λιγο yolo η φαση.

    Με να 1000ρικο παντως βαζεις καλο συστημα αεριου.
    Τα αποτελέσματα των crash test (με τα σημερινά στάνταρ)για παλαιότερα αυτοκίνητα είναι απογοητευτικά , απλα δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα αυτοκίνητο που πριν μια πενταετία ήταν ασφαλές τώρα είναι τάφος.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.245
    Υποτιθεται στα καλά συστήματα μπαίνει η βενζίνη στις ψηλές στροφες. Επίσης για την προστασία του κινητηρα ψεκαζουν και βενζινη αραια και που.
    Αλλά αυτα ειναι τεχνικές λεπτομέρειες που αφορά το κάθε σύστημα.

    Εργαλείο το παντα. Έχει φίλος το cng και θέλει να πάρει και δευτερο πριν σταματήσει η παραγωγή του. Δεν ειναι τυχαιο που είναι τόσα χρόνια στην παραγωγη και μάλιστα στις πρωτες θέσεις πωλήσεων πανευρωπαικά.

    Το μειονεκτημα των vag ειναι το μικρό ντεποζιτο βενζίνης. Με 9 λιτρα ντεπόζιτο το παίρνεις συνειδητά για αποκλειστική χρήση με αέριο. Κατα τα άλλα και το ιμπιζα δεν ξεφευγει πολύ σε τιμη. Ελάχιστα ακριβότερο από το πάντα και είναι "κανονικό" αμαξι.
    Αλλιώς μτχ μέχρι του 18 που είχαν όλα κανονικό ντεποζιτο.

    Χαζεψα λίγο το καρ. Μου φαίνεται τα πιο πολλά μτχ με φυσικό αέριο ειναι εισαγωγής από γερμανία. Μου φάνηκε περίεργο που οι τιμές ειναι παραπλήσιες με τα γερμανικά, γεγονός που δημιουργει υποψίες σχετικά με την εγκυρότητα των χλμ.

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Bασικά η κουβέντα με το Panda γινόταν όταν αυτό είχε 12-13 χιλιάρικα (με κάτι επιδοτήσεις κλπ), και εγώ δεν είχα παιδί

    Τώρα με τον μπέμπη και τα αμάξια μαμά CNG να παίζουν κάνα 20ρικο, πολύ της είναι το 1000ρικο του LPG
    Νταξει τοτε. Αλλο αυτο...Βαζεις ενα καλο συστηματακι κ ξενοιασες.
    Στου πατερα μου (Χsara 1.6) μετα απο 80Κ δεν εχει κανει κιχ.
    Βαζεις κ ενα μπουζακι υγραεριου κ στην χειροτερη να ζητησει νωριτερα κανα πολλαπλασιαστη η σετ.
    Οπως λεει κ ο Panos δεν θελει υψηλες στροφες κ κυνηγι. Με χαλαρη οδηγηση δεν θα εχεις θεμα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι το βασικό ''μυστικό'' στην οδήγηση με lpg. Από εκεί ξεκινούν τα βασικά προβλήματα με κεφαλές, βαλβίδες, κλπ. Θέλει οδήγηση ταρίφα και όχι Εθνική με 160άρες και 5000+ στροφές πχ.

    Τουλ. για παλαιότερα συστήματα. Τώρα δεν ξέρω τι και πόσο έχει αλλάξει αυτό.
    Ετσι κ εγω. Οσα ταξιδια εκανα (κ κανω) εγω με το αεριο δεν το στροφαρω ανω των 4000 rpm (αρκει να ταξιδευεις ικανοποιητικα).
    Αν μου κολλουσε κανεις το γυρναγα βενζινη κ περνουσα ενα καθαρισμα τις επικαθισεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Τα αποτελέσματα των crash test (με τα σημερινά στάνταρ)για παλαιότερα αυτοκίνητα είναι απογοητευτικά , απλα δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα αυτοκίνητο που πριν μια πενταετία ήταν ασφαλές τώρα είναι τάφος.
    Καλα παλια ταξιδευαμε στο αμαξι χωρις ζωνες, ορθιοι, ξαπλα κ αλλα συναφη που τωρα αν το παιδι δεν ειναι σε καθισμα δεν κουναμε ρουπι.
    Παντα κοιταμε τα τελευταια crash test. Ο καθενας κρινει κ αποφασιζει.
    Υποψιν κ εγω το γουσταρω το Panda αλλα δεν μπορει να μην αναφερθει η παθητικη ασφαλεια.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.664
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    το Passat που είναι εντελώς άλλη κλάση αυτοκίνητο.
    Εντελως αλλη κλαση, ομως..

    (αμα δεν έχεις κατηφορα και ουριο ανεμο, αστο καλυτερα παρκαρισμενο..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αμαξι υγραέριο δεν έχω
    Αλλά λίγο που είχα ψαχτεί στο παρελθόν είχα καταλήξει στα εξής συμπεράσματα

    Σαν μετατροπή , απόσβεση κλπ σου τα αναλύσανε πολύ καλά οι παραπάνω.

    Στο κομμάτι της λειτουργίας χρειάζεται να κατανοήσεις ότι ναι το υγραέριο είναι ένα ενναλακτικό καύσιμο, ναι θα δουλέψει, αλλά δεν είναι πανάκεια.
    Τα πιο συνήθη προβλήματα στις εγκαταστάσεις είναι αντλία βενζίνης και βαλβίδες.

    Ακόμη και στην περίπτωση που ο κινητήρας σου δεν έχει αποδειχθεί εργοστασιακά αξιόπιστος για υγραέριο, το πρόβλημα λύνεται με (εξ αρχής αν με ρωτάς) τοποθέτηση ενισχυμένων εδρών βαλβίδων. Σαφώς είναι εργασία που κοστίζει έξτρα απο την τοποθέτηση κιτ υγραερίου, αλλά λύνει το πρόβλημα.
    Άλλες universal λύσεις ήταν η τοποθέτηση λαδιέρας (ότι λέει η λέξη, έσταζε λαδάκι περιστασιακά για να λιπαίνονται οι έδρες) και σε νεότερα πιο εξελιγμένα συστήματα, ο κινητήρας γυρίζει μονος του σε βενζίνη για λίγο για λόγους λίπανσης και ψύξης.

    Για την αντλία βενζίνης.
    Η τοποθέτηση κιτ υγραερίου γίνεται παράλληλα με το υπάρχον σύστημα παροχής καυσίμου.
    Το οποίο σημαίνει ότι το αυτοκίνητο εκκινεί με βενζίνη, ζεστένεται με βενζίνη και μετά γυρίζει σε υγραέριο.
    Εξ ορισμού δεν μπορεί να εκκινήσει με υγράεριο.

    Η αντλία βενζίνης, που κάνει αυτό το χαρακτηριστικό βζζζζζ, στο check του κινητήρα πριν βάλεις μπρος, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ να δουλέυει ακόμη κι όταν ο κινητήρας γυρίσει σε υγραέριο.
    Το υγραέριο έχει ξεχωριστά μπεκ, δεν χρησιμοποιεί τα υπάρχοντα της βενζίνης.
    Οπότε όταν ο κινητήρας γυρίζει σε υγράεριο, τα μπεκ βενζίνης ,απλά σταματάνε να ψεκάζουν.

    Για λόγους ασφαλείας όμως η βενζίνη είναι πάντα σε ετοιμότητα.
    Για αυτό η αντλία δουλεύει συνέχεια και κρατάει την πίεση στο κύκλωμα.

    Αυτό που κάνουν όλοι όταν βάλουν υγραέριο είναι να αφήνουν το ρεζερβουαρ βενζίνης μονίμως άδειο ή με ελάχιστο καύσιμο.
    Η αντλία υπερθερμαινεται μονίμως (καθότι υγρόψυκτη ή καλύτερα βενζινόψυκτη) και κάποια στιγμή παραδίδει πνεύμα.

    Μάντεψε...
    Το αμάξι δεν δουλεύει πλέον κι ας έχεις φουλ υγραέριο.
    Μιλάμε για κόστος 300-500€ αν δεν πάς για μαιμουδιές, το οποίο αντιμετωπίζεται πάρα πολύ εύκολα.
    Απλά φροντίζεις να έχεις πάντα το ρεζερβουάρ βενζίνης γεμισμένο στο μισό τουλάχιστον, έτσι ώστε να ψύχεται πάντα η αντλία.

    Αυτά.Ελπίζω να βοήθησα.

  7. #22
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    εγώ πάντως ψήθηκα, γιατί έχω ξεβρακωθεί με τις βενζίνες

    αν είναι για τα 700-800€ μηνιάτικο της γυναίκας να θέλουμε το 25% μόνο σε βενζίνες, κλάφτα Χαράλαμπε

    για πείτε τώρα και κάνα καλούτσικο σύστημα και κάναν αξιόπιστο εγκαταστάση για το κτήνος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	seat-ibiza-04.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	434725

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    685
    4 αυτοκίνητα είχα μέχρι στιγμής τα 2 με υγραέριο παλιότερης τεχνολογίας αγορασμένα έτοιμα με υγραέριο
    Λοιπόν έχουμε και λέμε:
    citroen saxo 1.4 με lovato 450.000χμ χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα λόγω χιλιομέτρων επειδή τα μπεκ του αερίου ήταν πιο καινούργια πήγαινε καλύτερα στο υγραέριο.
    Octavia 20vt με σύστημα europegas απο τις 80-130.000χμ που έχει τώρα τοποθέτηση πριν 8 χρόνια αυτό επίσης κανένα πρόβλημα ούτε αντλία βενζίνης δεν είχε αλλαχθεί σε κανένα απο τα δυο.
    Τα καινούργια συστήματα υγραερίου είναι κλάσεις ανώτερα και σε καμία περίπτωση δεν έχεις φόβο να σπάσει το αυτοκίνητο αν γίνει σωστή εγκατάσταση και ΡΥΘΜΙΣΗ. Δουλεύουν οι δυο εγκέφαλοι παράλληλα και ας πούμε μπορείς να ρυθμήσεις ανάλογα το φορτίο να ψεκάζει και ένα ποσοστό βενζίνης που να ανεβαίνει όσο ανεβαίνουν οι στροφές (πχ εμένα το οκτάβια πάνω απο τις 4.500 ψεκάζει 100% βενζίνη). Επίσης στα καινούργια σε περίπτωση που καεί η τρόμπα βενζίνης μπορείς να βάλεις μπροστά με το υγραέριο. Τρόμπα βενζίνης αν δεν το έχεις μόνιμα στο λαμπάκι και καίς και λίγο βενζίνη να αλλάζει δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
    ΑΑΑ επίσης ευαισθησία μεγάλη έχουν τα ιαπωνικά και τα φορντ στις κεφαλές τους. Όσοι γνωστοί μου έχουν σε γερμανικά ή γαλλικά δεν είχαν κανένα πρόβλημα με τα αυτοκινητά τους. Αυτοί με τα γαλλικά είχαν μόνο πρόβλημα με τα ηλεκτρικά τους

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλα παλια ταξιδευαμε στο αμαξι χωρις ζωνες, ορθιοι, ξαπλα κ αλλα συναφη που τωρα αν το παιδι δεν ειναι σε καθισμα δεν κουναμε ρουπι.
    Παντα κοιταμε τα τελευταια crash test. Ο καθενας κρινει κ αποφασιζει.
    Υποψιν κ εγω το γουσταρω το Panda αλλα δεν μπορει να μην αναφερθει η παθητικη ασφαλεια.
    Η βαθμολογία όμως δεν βγαίνει μόνο από το πως τσαλακώνονται οι λαμαρινες στη στουκα. Μπαίνουν και άλλες παράμετροι πιο άσχετες.
    Πχ επιπλέον πόντους δίνει το αν εχει μπιμπερ για τις ζώνες. Πρακτικά δεν κάνει το αυτοκίνητο πιο ασφαλές, το ανεβάζει όμως στη βαθμολογία.

    Κάτι ανάλογο έγινε και με το πάντα. Δεν άλλαξε το αμάξι, η βαθμολόγηση άλλαξε. Και όχι δεν έγινε πιο αυστηρή, απλά ως συνήθως μαλακίζεται η ευρώπη με τις νορμες της.
    Κατά τα άλλα είναι ασφαλέστατο.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Octavia 20vt με σύστημα europegas
    ιδιο αμαξι με ιδιο συστημα εχουμε. δουλευει ρολοι πραγματικα

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    267
    Καλησπέρα,

    Έχω ένα OPEL CORSA 1.200 του 2004. Του έχω βάλει LPG το 2014, όταν είχε περίπου 75.000. Σήμερα έχει περίπου 165.000. Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν μια αντλία βενζίνης το 2020.

    Το είχα βάλει σε έναν εγκαταστάτη πίσω από τα δικαστήρια και μου είχε πάει κάτι λίγότερο από €800, ένα τούρκικο σύστημα ATIKER. Γενικά οδηγώ πολύ στρωτά, απαλά και καθόλου νευρικά. μέσα στην πόλη έχω 350 μέχρι 400 χιλιόμετρα με ένα γέμισμα (η φιάλη είναι στον χώρο της ρεζέρβας και πέρνει σε γέμισμα 28 - 30 λίτρα). Σε ταξίδι με 3 άτομα και αποσκευές βλέπω 450 με 470.

    Γενικά έχω σωθεί, το σημαντικότερο όμως είναι πως όταν ήταν στο 0,64 ή 0,75, πραγματικά δεν το σκεφτόμουν καθόλου το κόστος. Σε διακοπές κάναμε περίπου 1000 χιλιόμετρα με 2 γεμίσματα, δηλαδή €45.

    Από εμένα είναι σίγουρα ναι.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εχω απο το 2017 και απο τα 170.000χλμ στο Ford Fiesta 2004 με κινητηρα 1600 και 100 ιππους.
    Το συστημα ειναι της EUROPEGAS με μπεκ απο την HANA.
    Το μοτερ μου δεν αγαπαει ιδιαιτερα τα LPG συστηματα αλλα ειμαι στα 252.000 χλμ και περα απο εναν πνευμονα και ενα αισθητηρακι δεν εχω τιποτα αλλο.
    Μου εβγαλε 3 φορες τρομπα βενζινης αλλα μαλλον εγω εκανα βλακεια γιατι η βενζινη εκει που εβαζα αποδειχτηκε πολυ σκαρτη.
    Επισης με 70€ μπαινει ρελε και η τρομπα μενει ανοιχτη ωστε να μην χαλαει απο οταν δεν χρησιμοποιειται.
    Δεν εχουν ολα τα αυτοκινητα τετοιο προβλημα παντως.

    Παω Καρδιτσα και γυρναω με 40€-45€ τωρα που ειχα φουλαρει με 0.93€.
    Πορεια με 120 σταθερα μια και το Fiesta ειναι λιγο φασαριοζικο πιο πανω. Ασε που πλεον εχουμε και μικρο επιβατη μεσα οποτε δεν το εφτιαξα για γκαζια.
    Θυμαμαι παντα να σχεδιαζω εξορμηση και στον προυπολογισμο να μην με νοιαζει το καυσιμο γιατι αν ηταν κοντινη η διαδρομη...γελαγα.

    Αθηνα-Λουτρακι με φουλ επιβατες και αποσκευες και ανοιχτο το ac ...6€
    Αθηνα-Θεσσαλονικη με αλλους τρεις νταγλαραδες βολλευμπβωλιστες και φουλ αποσκευες...26€ το 2017. Διοδια πληρωσα παραπανω.

    Γενικα αξιζει ειτε κανεις χλμ ειτε οχι.
    Εγω προσωπικα θα το κρατησω αλλα 3 χρονια οσο παει λογω κοστους και θα το συμμαζεψω το Fiestaki γιατι η εποχη δεν ειναι για οτι να ναι επιλογες. Τα ηλεκτρικα εχουν μια περιουσια και μηδεν υποδομες...τα βενζινοκινητα η τιμη ειναι αποτρεπτικη και στην αγορα και στην χρηση και επισης ενα μτχ εχει τσιμπησει 1000-1500€ επανω λογω ελλειψεων στην αγορα.
    Οποτε καθε σκεψη εμενα μου μοιαζει αστεια.
    Θα το κανω το Ford καινουργιο...

    να ψαχτει καλα οποιος θελει συστημα υγραεριου.
    BRC και LOVATO ειναι πολυ καλες και οπως ειπανε παραπανω να βρεις καλο εγκαταστατη γιατι υπαρχουν πολλοι που με ενα απλο σεμιναριο γινανε ειδημονες και χαντακωσανε πολυ κοσμο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    224
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Μάλλον θα το κάνω το βήμα γιατί στο μέλλον δεν βλέπω να πέφτει κάτω από 1,70 η βενζίνη. Αν κάποιος από Θεσσαλονίκη έχει μείνει ευχαριστημένος από τον μάστορα που του πέρασε στον ίδιο ή σε κάποιον γνωστό του και τι μάρκα Κιτ πέρασε ας προτείνει νομίζω ότι αυτό είναι η καλύτερη διαφήμιση απο έναν ικανοποιημένο πελάτη.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι πληροφορίες. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως έχει κρατηθεί το υγραέριο στα 90 λεπτά ενώ η βενζίνη έχει πάει 2 ευρώ και το πετρέλαιο 1.85. Παράγωγο του πετρελαίου δεν είναι το LPG? Πως έχει πάρει μόνο 20 λεπτά απο πριν 8 χρόνια που έπαιζε στα 70 λεπτά το λίτρο? Είναι θέμα ότι δεν το χρησιμοποιούν πολλοί οπότε δεν το χτυπάνε με φόρους? Και το σημαντικότερο, θεωρείτε πως θα παραμείνει έτσι εφόσον το πιο λογικό είναι να στραφούν σε αυτό όλο και περισσότεροι πλέον?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    685
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι πληροφορίες. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως έχει κρατηθεί το υγραέριο στα 90 λεπτά ενώ η βενζίνη έχει πάει 2 ευρώ και το πετρέλαιο 1.85. Παράγωγο του πετρελαίου δεν είναι το LPG? Πως έχει πάρει μόνο 20 λεπτά απο πριν 8 χρόνια που έπαιζε στα 70 λεπτά το λίτρο? Είναι θέμα ότι δεν το χρησιμοποιούν πολλοί οπότε δεν το χτυπάνε με φόρους? Και το σημαντικότερο, θεωρείτε πως θα παραμείνει έτσι εφόσον το πιο λογικό είναι να στραφούν σε αυτό όλο και περισσότεροι πλέον?
    Τον Σεπτέμβριο που πήρα το τωρινό αυτοκίνητο θυμάμαι ότι είχε 0.62-0.65€ το υγραέριο (πιο πριν δεν θυμάμαι γιατί είχα diesel ένα διαστημα). Τώρα έχει κάτσει στο 1-1.10€. Δεν την λες και μικρή την ανατίμιση σίγουρα. Σαν ποσοστό νομίζω είναι μεγαλύτερη αύξηση απο την βενζίνη σίγουρα. Τώρα αν θα στραφούν περισσότεροι στο μέλλον δεν το γνωρίζουμε καθως τα ηλεκτρικά και τα εξ ολοκλήρου και τα mild-hybrid είναι αποκλειστικά βενζίνη ή diesel. Δεν υπάρχει ας πούμε υβριδικό με φυσικό αέριο και ρευμα. Πάντως το σίγουρο είναι πως αν κάνεις πολλά χμ (του τύπου 30.000χμ τον χρόνο) κάνεις εγκατάσταση και κάνεις σε μικρό χρονικό διάστημα την απόσβεση.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ 6ΒΟΛΤΟΥ ΣΕ 12ΒΟΛΤΟ
    από irinia στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2016, 20:36
  2. Ερώτηση για λάδια σε Moulti 1000
    από alximistis στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2008, 13:15
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 14:34
  4. Ερώτηση για μπουζί σε CBF-600
    από ewsd στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF