Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: 750ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ?

  1. #16

    Re: 750ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ - ΕΒΓΑΛΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ Ζ750 - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ - ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΟ Ζ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Πόσων ετών είσαι?

  2. #17
    ηρεμηστε παιδες , ισως φταιω εγω που δεν διευκρινησα καποια πραγματα - λοιπον εμπειρια για μενα σημαινει να εχεις φαει στην μαπα κατι για χρονια, οταν ειπα δεν εχω εμπειρια δεν ενοουσα οτι δεν εχω οδηγησει μηχανη απλα δεν ειχα ποτε δικια μου γιατι δεν ετυχε, καποιος ειπε κατι για διπλωμα αυτοκινητου, 3 χρονια εχω διπλωμα και οδηγαω απο τα 15, τελοσπαντων η λογικη ξεκινα απο παπι δεν μου λεει κατι. και EVI δυστηχως για το φιλαρακι μου που εχει ενα S σαν το δικο σου μου το εχει δωσει αρκετες φορες .και πληροφοριακα το Ζ 750 ειναι 195 κιλα, αν εξερεσουμε το γκαζι πιστευω οτι ειναι καλυτερο να μαθεις σε μια καλη μηχανη με καλα κρατηματα, με καλα φρενα και παει λεγοντας παρα σε ενα παπι. και οσο για τον φιλο που μου προτεινε καποια μηχανακια, πανω απο 3500 δεν δινω και για αυτο ειμαι ενδιαμεσα στο monster 620 και στο Ζ750

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ε μιλα ρε παληκαρι κ απορησα ............ παρε το Z 750 τοτε μη το συζητας............... εγω θα περνα το μτ-3 για αρχη αλλα οκ
    love will save the planet,hate is a good start.

  4. #19
    EXlrakias cbakias k wild Το avatar του/της BornToBeWild
    Εγγραφή
    04/04/2008
    Μηνύματα
    19
    αν θες να με ακουσεις κ ντε κ καλα να μεταβεις σε μηχανη παρε το cb 400 sf θα μαθεις τα βασικα θα το αγαπησεις θα δωσεις λιγα (αν παρεις ενα καλοσυντηρημενο) κ το σημαντικοτερο θα πιθανοτατα θα εισαι αγρατσουνιστος.
    αυτα απο μενα.
    δε μας ειπες ακομα ποσο χρονων εισαι

  5. #20
    δεν ξερω.. το mt 3 πολυ γυναικειο μου κανει, σαν να το εβγαλαν για γκομενες :rotflmao: και ειναι και σαν ψεφτικο

  6. #21
    22 ειμαι φιλαρακι...καθολου μεταπωληση το cb και γυρω στο 1 με 1,5 χιλιαρικο παει, αν ηταν να παρω ενα μηχανακι ετσι για να μαθω θα επαιρνα ενα WR200 που γουσταρω και βουνο απλα επειδη δεν εχω λεφτα για ξοδεμα θελω να παρω κατι που να το γουσταρω και να το εχω και για καιρο

  7. #22
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mparmpanik
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    ηρεμηστε παιδες , ισως φταιω εγω που δεν διευκρινησα καποια πραγματα - λοιπον εμπειρια για μενα σημαινει να εχεις φαει στην μαπα κατι για χρονια, οταν ειπα δεν εχω εμπειρια δεν ενοουσα οτι δεν εχω οδηγησει μηχανη απλα δεν ειχα ποτε δικια μου γιατι δεν ετυχε, καποιος ειπε κατι για διπλωμα αυτοκινητου, 3 χρονια εχω διπλωμα και οδηγαω απο τα 15, τελοσπαντων η λογικη ξεκινα απο παπι δεν μου λεει κατι. και EVI δυστηχως για το φιλαρακι μου που εχει ενα S σαν το δικο σου μου το εχει δωσει αρκετες φορες .και πληροφοριακα το Ζ 750 ειναι 195 κιλα, αν εξερεσουμε το γκαζι πιστευω οτι ειναι καλυτερο να μαθεις σε μια καλη μηχανη με καλα κρατηματα, με καλα φρενα και παει λεγοντας παρα σε ενα παπι. και οσο για τον φιλο που μου προτεινε καποια μηχανακια, πανω απο 3500 δεν δινω και για αυτο ειμαι ενδιαμεσα στο monster 620 και στο Ζ750

    μου αφησες την εντυπωση οτι υπερεκτιμας τις ικανοτητες σου και μακαρι να ειναι μονο δικια μου εντυπωση.
    εκεινο το "δεν ειχα ποτε δικια μου μηχανη αλλα οδηγαω των φιλων μου" ειναι η παγιδα
    γιατι η στραβη σου καθεται οταν συνηθισεις το μηχανακι σου και επαναπαυθεις οτι πλεον εισαι οκ
    ενω πανω στην ξενη μηχανη εισαι παντα στην τσιτα.
    το καλυτερο ειναι να μαθεις πανω σε μια μηχανη που δεν θα σε σκοτωσει αν παρασυρθεις
    και την γκαζωσεις λιγο πιο πανω απο τα ορια σου.

    σε ακουω να μιλας για καλα φρενα και κρατηματα αλλα υποθετω οτι δεν λαμβανεις υποψη σου
    πως τα καλα κρατηματα θα σε βοηθησουν οταν οδηγεις στα ορια.
    και για να φτασεις να οδηγεις στα ορια πρεπει πρωτα να λιωσεις καμμια εικοσαρια ζευγαρια λαστιχο (διαφορετικων διαστασεων)

    (195 κιλα σου φαινονται λιγα? )

  9. #24
    Ρε παιδιά το παλλικάρι έχει όνομα GiannisZ750,τί προσπαθείτε να τον πείσετε να πάρει κάτι άλλο;Ποιός ξανακάνει account από την αρχή;:rotflmao: :rotflmao:



    Πέρα από την πλάκα,φίλε Γιάννη σου εύχομαι να το πάρεις και να το χαρείς αλλά πρόσεξε ΠΟΤΕ μην περάσει από το μυαλό σου ότι του έχεις πάρει τον αέρα,γιατί για να μπορέσεις να το πεις αυτό θα πρέπει να βγάλει κ@λους ο πισινός σου γράφοντας χιλιόμετρα πάνω στην σέλα.Πάντα να πηγαίνεις μέχρι το 50% των δυνατοτήτων σου,για τις δυνατότητες της μηχανής δεν το συζητάω,θα κάνεις πολύ πολύ καιρό να τις αντιληφθείς.Προσοχή και μυαλό
    Fortis Fortuna Adiuvat

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.003
    Ε πάρε το Ζ αφού το θέλεις τόσο και το έχεις αποφασίσει...
    Τι μας ρωτάς? Ολοι λένε όχι, εσυ λες ναι, πάρτο να τελειώνουμε και να προσέχεις.

    Όπως ξαναέγραψα παραπάνω δεν είναι τίποτα δύσκολο, ωριμότητα θέλει και σεβασμό το κάθε γκάζι που καβαλάμε.

    Και μια που αποφασίστηκε, γνώμη μου πάντα,κοίτα να επενδύσεις σε καλό εξοπλισμό(κράνος μπουφαν, μπότες, γάντια- έστω και μεταχειρισμένα)

    Καλές βόλτες λοιπόν και πάντα όρθιος φίλε!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    για τον εξοπλισμο δεν το συζηταω,τον θεωρω εντελως απαραιτητο σε ολους οχι μονο σε σενα που τωρα θα παρεις την πρωτη σου μηχανη

    φαινεται να το εχεις αποφασισει,οποτε οτι και να σου πουμε,πιθανον να μην το λαβεις σοβαρα υποψη

    αν δεν σαρεσει αισθητικα η μτ-03,παρε την er-6

    προσωπικα,θα πηγαινα ακομα πιο κατω,πες με συντηρητικο,πες με οπισθοδρομικο,αλλα απο μηδενικη εμπειρια9οπως λες ο ιδιος μιας και δικια σου μηχανη δεν ειχες ποτε) σε 750 κυβικα δεν γιλε απλα δεν...

    σβηνεις ολες τις αλλες κατηγοριες,λες και δεν υφιστανται

    δηλαδη δεν σε φτανουν ας πουμε τα 250 κυβικα για να καβεις την δουλεια σου?

    γνωμη μου παντα,εννοειται πως μπορει να εχω λαθος,αλλα καλυτερα να κανω λαθος εγω παρα καποιος αλλος(if yoy know what i mean)

    οτι και να παρεις τα μυαλα στο κεφαλι και προσοχη πολυ εκει εξω...

    φιλικα

    γιαννης

  12. #27
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    κρανος-jacket-μποτες-γαντια και συνεση και παρε οτι γουσταρεις αφου ετσι και αλλιως δε θα μας ακουσεις

  13. #28
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    και EVI δυστηχως για το φιλαρακι μου που εχει ενα S σαν το δικο σου μου το εχει δωσει αρκετες φορες .και πληροφοριακα το Ζ 750 ειναι 195 κιλα, αν εξερεσουμε το γκαζι πιστευω οτι ειναι καλυτερο να μαθεις σε μια καλη μηχανη με καλα κρατηματα, με καλα φρενα και παει λεγοντας παρα σε ενα παπι.[/B]

    και πληροφοριακα...... 195κιλα ειναι στεγνο το μηχανακι χωρις λαδια - βενζινες κλπ

    και πληροφοριακα αν εγω βαλω στην οδηγικη μου εμπειρια τις μηχανες φιλων που εχω οδηγησει τοτε παω καρφι Moto.gp για να μην χανω και το χρονο μου.

    Και αφου εχεις οδηγησει τοσες μηχανες και ξερεις και εχεις οδηγησει και Ζ οπως λες.Γιατι μας ρωτας????


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #29
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
    μου αφησες την εντυπωση οτι υπερεκτιμας τις ικανοτητες σου και μακαρι να ειναι μονο δικια μου εντυπωση.
    δεν ειναι μονο δικια σου εντυπωση.... +750
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #30
    ευχαριστω τον φιλο για την αγγελια αλλα δεν ενδιαφερομε για S . και δεν ειναι οτι δεν θα ακουσω αλλιως δεν θα ρωτουσα καν. εχω μαζεψει απλως καποια λεφτα εγω ξερω πως :rotflmao: και δεν θελω να παρω μια μαλακιτσα που σε 6μηνες 1 χρονο θα την βαρεθω γιατι μετα δεν θα εχω την δυνατοτητα να το αλλαξω, και δεν ειμαι ατομο που πανω στο 3μηνο θα πω εγινα rossi...απλα ρωτησα για να μαθω ποσο δυσκολο ειναι να ξεκινησεις απο μεγαλη μηχανη? δεν το εχει κανει κανενας σας? και να καταληξω αν ειναι στο monster 620 που ειναι πιο χαλαρο και να μην σκεφτομαι για Ζ750...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hornet για νέο οδηγό
    από dimik στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2012, 14:12
  2. Συμβουλες για νεο οδηγο xtx
    από TXC στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2011, 20:35
  3. Hornet 600 '03-'04 (μεταχ.) για νέο οδηγό??
    από panos_SF στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 21:01
  4. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 23:18
  5. vfr 400 για νεο οδηγο?
    από koufaloni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2005, 05:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF