Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 56

Θέμα: ειδικότητα στο στρατό (μετά από λαϊκή απαίτηση)

  1. #16
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    lipon ixa ipopsies ala tora ime sigouros
    o NLS ine mpatsos ke mas fakeloni kanonika
    min tou lete tipota giati kati psaxni o tipos


    oust re xafie
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  2. #17

    ΕΓΩ ΠΑΛΙ

    ΗΜΟΥΝ ΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥ Μ106Α2 ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ!!! ΣΑΦΩΣ ΕΙΧΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ Μ113!!!! ΠΟΛΛΑ ΓΚΑΖΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΤΙΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΠΙΣΤΡΙΕΣ!!! ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΒΜW M3 ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ!!!! ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!! ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ 4 ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΜΕ FN KAI ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΜΕ 50ΑΡΙ!!!:smilea:
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  3. #18
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    οκ καλά ήμουν και εγώ - μαύρη μοίρα κάτω στην κρήτη (ΕΚΛΕΙΣΕ η μονάδα πρόσφατα) αφού ένα μεγαλύτερο βύσμα μου έφαγε μέσα σε μια μέρα το ΥΠΑΞ (το ΥΕΑ δεν το ήθελα ήδη) και την μετάθεση (του κώλου) στην 2η

    όμως πέρασα διάφορα σχολειάκια... ειδικότητα αρχικά καμία αλλά έκανα και μαθήματα με τους ΚΦ στην μονάδα (όχι όλα - το βιβλιαράκι μου έμεινε), σχολείο αυτοάμυνας (τρομάρα του - όλο το θέμα ήταν πως θα στήσουμε επίδειξη στο τέλος - το μόνο που έμαθα ήταν να κάνω καλές τούμπες με αρβύλες και όπλο στο τσιμέντο ), σχολείο ανιχνευτών/αρχηγών το οποίο και έγινε η ειδικότητα μου (και μου έδωσε και το αστεράκι)

    καλά ήταν, αρκετά παχουλό το paybook

  4. #19
    Μηχανικός αεροσκαφών ήμουν στο Ηράκλειο στην 126 Π.Μ.
    Μετά εδώ στην Αθήνα έγινα σκοπανθρωπος….

    ΥΓ. ρε συ wizard13 μην απογοητεύεσαι…ακου 800 και βλέπουμε !!
    ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

    :hypnotize
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  5. #20
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    lipon ixa ipopsies ala tora ime sigouros
    o NLS ine mpatsos ke mas fakeloni kanonika
    min tou lete tipota giati kati psaxni o tipos


    oust re xafie
    ναι οκ

    εσύ δεν θα πεις;

  6. #21
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
    Μηχανικός αεροσκαφών ήμουν στο Ηράκλειο στην 126 Π.Μ.
    Μετά εδώ στην Αθήνα έγινα σκοπανθρωπος….

    ΥΓ. ρε συ wizard13 μην απογοητεύεσαι…ακου 800 και βλέπουμε !!
    ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

    :hypnotize
    126; Τυμπάκι ήταν αυτό;

    και εδώ που; 115;

  7. #22
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ..

    ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΚΑΤΟ-ΟΛΜΙΤΗΣ!!
    ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΛΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!

    ΜΕΤΑ...ΑΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ!!:hypnotize :hypnotize

  8. #23
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    :hypnotize

    ρε συ δούκα τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει να χρησιμοποιείς αυτό το εικονάκι... μοιάζει με τα φώτα των boxer GS

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #24
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΙ Μ113 Ή Μ106 (ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΜΟ) ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!!

    ΤΟ ΒΜΡ (ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΩΝΑ) ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #25

    Προς NLS

    H 126 ηταν στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου. Εδώ στο κωλό Ελληνικο .. δεν θύμαμαι πως λεγόταν η μονάδα και ούτε θέλω.
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  11. #26
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Σώμα Υλικού Πολέμου (είναι κάτι σαν τα ΟΥΚ για όσους δεν ξέρουν)

    Σε όλη την θητεία γ@μήθηκ@ να παίζω flight simulator, έκανα και μπυροκοιλιά και τελειοποιήθηκα στο μπιλιάρδο. Με τον (σημερινό) γαμπρό μου στην Θεσσαλονίκη είχαμε γδύσει αρκετά θύματα που νομίζανε ότι ξέρουνε να παίζουνε.

    Παλιοζωή

    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  12. #27
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    εγώ είμουνα ΒΕΛΠ από τις πιο καλές ειδικότητες θεωρητικά μόνο που στην 117 ΠΜ (Ανδραβίδα) είμασταν 17 μεχρι 20 στις καλές μας μέρες άτομα στη μοίρα για 15 υπηρεσίες ημερησίως
    Οπότε τον πύργο ελέγχο τον είδα δυο φορές (εκεί έπρεπε να είμαι κανονικά) και κατά τα λοιπά, σκοπιές, μαγειρία, διάφορα αγγαρειούλες από δω κι από κει και μετά 2 μήνες το καλοκαίρι τηλεφωνικό κέντρο (24ωρη υπηρεσία και μια φορά μάζεωα 100 ώρες σχεδόν μαζεμένες, είχα κάτι γένεια δαν του Ρωβινσώνα, με είδε ο προσωπάρχης της μοίρας και φρίκαρε, εγώ του λεγα τα παλαβά του στυλ που να αφήνω τώρα το κέντρο για να ξυρίζομαι, στην πραγματικότητα τα ξυραφακια τα είχα ξεχάσει στο θάλαμο)
    Πολύ σκοπιά ρε γαμώτο στο εξάμηνο εκεί μάζεωα σχεδόν 300 ώρες συν καμιά 35 αριά (ίσως και παραπάνω) μέρες μαγειρία συν καμιά 50 μέρες τηλεφωνικό κέντρο (πάντως καλύτερο από τη σκοπιά καλοκαιριάτικο)
    Πάντως Νικο φαντάζομαι στο Ελληνικό πρέπει να μάζεψες πάνω από 1000 ώρες έτσι;

    Μετά την Ανδραβίδα ήρθα στο ΚΕΝΑ και βρήκα την υγειά μου, λίγο πήξημο τους 2 πρώτους μήνες αλλά μετά όλα μπήκαν στο δρόμο τους και οι επόμενοι 10 περάσαν τζάμι (ειδικά οι τελευταίοι 4 χλιδή)


    Με την ευκαιρία μιας και φακελωνόμαστε που φακελωνόμαστε δεν λέμε και φυλακές και σεξ που φάγαμε;

    Αρχίζω
    σεξ στο στρατό τίποτα (κορίτσια αυτό δεν είναι κακό ψάξτε το λίγο πριν βγάλετε συμοπεράσματα)
    Φυλακή 5 μέρες από το διοικητή (Ταξίαρχος έτσι δεν τρώμε φυλακές από τον κάθε χαμηλόβαθμο) γιατί ... δεν φορούσα δίκοχο
    έπρεπε να χα φάει καμιά 40αριά ακόμα γιατί με πιάσαν τρεις φορές στη σκοπιά να κοιμάμαι και κάτι άλλα μικροπράγματα αλλά μου τη χαρίσανε


  13. #28

    Pros cityfly

    Άστα να πάνε 850 ώρες σκοπιές μάζεψα και αυτό γιατί ευτυχώς !!!!! έσπασα το πόδι μου στο μπάσκετ και πήρα 30 μέρες αναρρωτική και άλλες 15 εκτός υπηρεσιών συν ότι είχα 30 ημέρες κανονική άδεια οπότε το γλίτωσα το 1000ρικο….Φαντάσου ότι είχα φάει και φυλακή γιατί πήγα 1ωρα νωρίτερα! Στη σκοπιά να αλλάξω ένα σειρά μου που ήταν 10 ώρες σερί!
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  14. #29
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    0 φυλακή, δεκάδες σεξ (που δεν τις έκανα εξάλλου μετά από κάποιο μήνα )

    φυλακή με είχε βγάλει μια φορά για τριάρα (δεν είχα ξανακούσει κάτω από 5) ο λοχαγός του λόχου μου για μια μαλακία που δεν θυμάμαι (είχε κόντρα με αυτόν του 3ουΓΡ που με συμπαθούσε), όπου βγήκα στην αναφορά μοίρας, με κοίταγε περίεργα ο δ/κτης (γαμώ τα άτομα - άλλο θέμα αυτό το συζητάμε άλλη ώρα) σαν να σκεφτόταν "τι μαλακία του είπε του ψαρούκλα να πει ο μαλάκας ο λ/γος;", οπότε μου έδωσε άκυρο (και αυτό σε στυλ "δεν με χέζετε που με απασχολείτε με μαλακίες;")... μετά όταν ήμουν (χωρίς να το θέλω) λίγες μέρες πριν γίνω απολυώμενη σειρά στο ΣΑΛ πιά, με πήρε ένας απολυώμενος για να με... δείξει στο δ/κτήριο εκεί που ήταν αυτός, ενώ ο τχης του λόχου είχε πει να μην εμφανιστώ πουθενά (με ήθελε για εκείνον χαχαχα)... εγώ τι να πω, πήγα... μόλις το έμαθε μας έριξε από 5 αλλά ποτέ δεν τις έκανα ενώ ως αρχαίος πια (σε πολύ μικρό λόχο που τα κάναμε όλα μόνοι μας) δεν τις έγραψα και στο paybook

    οπότε 0

  15. #30
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    10 ώρες σερί

    τι νούμερα είναι αυτά τον έχωσε κανένας και δεν είχανε αμοιβό και τον άφησαν να κάθεται;

    τι νούμερα έιχατε εμείς παίζαμε
    14.30 - 18.00 και 01.30 - 04.00
    18.00 - 22.00 και 04.00 - 07.00
    07.00 - 11.00 μονό
    11.00 - 14.30 μονό
    22.00 - 01.30 μονό

    κάποια από τα μονά γινόντουσαν σε συγκεκριμένα σημεία αλλά όχι πάντα πάντως το πρωί μαζεύανε άτομα από 15 σκοπιές και αφήνανε λιγότερα

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μετα απο λαική απαιτηση
    από dukeandthecity στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 15:49
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 12:04
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF