Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 84

Θέμα: Ανακατασκευή ΚΤΜ 620 του 96

  1. #16
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Ξεμονταδορος καδενες κίνησης...

  2. #17
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Βασίλη καλή επιτυχία σε αυτο που ξεκινάς
    Θα σου πρότεινα να αποφύγεις τα αμφίβολου ποιότητας εργαλεία και τις συλλογές με πολλά άχρηστα μέσα είναι προτιμότερο να παίρνεις ενα ενα οτι σου χρειάζεται, εαν π.χ θελεις κάποια νούμερα καρυδάκια ( προτίμησε τα πολύγωνα δεν χαλάνε τα μπουλόνια ), πήγαινε πάρτα απο μαγαζί που τα πουλάει ένα ενα ετσι (και η FORCE καλή είναι) θα ξέρεις τι παίρνεις και δεν θα γεμίσεις άχρηστα εργαλεία .

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Σας ευχαριστω ολους για της πληροφοριες/συμβουλες ειναι πολυτιμες για μενα..αυτο ειναι που λενε ρωτοντας πας στη πολη..τα βηματα θα γινουν αργα και σταθερα, γιατι δεν ειχα υπολογισει οτι μετα απο 9 χρονια θα το'φτιαχνα...σημερα εκανα τηλ στη KTM Racing Center 500 μηπως παιζει κανενα service manual αλλα τζιφος, εχω κατεβαση ενα αλλα ειναι στα γερμανικα ρωτησα και για πηνια ποσο το μαλι και μου ειπαν 287 γιουρα...

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Εκει που σε ειπα να πας για εργαλεια εχει αρκετα απο επωνυμα
    Για να μην θεωρηθει διαφημιση λογω οτι ειναι και συγγενικο προσωπο
    Απςυθυνσου στον καφετζη αφου κανεις λιστα τι θελεις για να μην πληρωσεις παραπανισια

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mankam Προβολή μηνύματος
    Βασίλη καλή επιτυχία σε αυτο που ξεκινάς
    Θα σου πρότεινα να αποφύγεις τα αμφίβολου ποιότητας εργαλεία και τις συλλογές με πολλά άχρηστα μέσα είναι προτιμότερο να παίρνεις ενα ενα οτι σου χρειάζεται, εαν π.χ θελεις κάποια νούμερα καρυδάκια ( προτίμησε τα πολύγωνα δεν χαλάνε τα μπουλόνια ), πήγαινε πάρτα απο μαγαζί που τα πουλάει ένα ενα ετσι (και η FORCE καλή είναι) θα ξέρεις τι παίρνεις και δεν θα γεμίσεις άχρηστα εργαλεία .
    Συμφωνώ απόλυτα σε ότι λες για την επιλογή εργαλείων μόνο για τα καρυδάκια σίγουρα εννοούσες να πάρει εξάγωνα όχι πολύγωνα
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  6. #21
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fz600 Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστω ολους για της πληροφοριες/συμβουλες ειναι πολυτιμες για μενα..αυτο ειναι που λενε ρωτοντας πας στη πολη..τα βηματα θα γινουν αργα και σταθερα, γιατι δεν ειχα υπολογισει οτι μετα απο 9 χρονια θα το'φτιαχνα...σημερα εκανα τηλ στη KTM Racing Center 500 μηπως παιζει κανενα service manual αλλα τζιφος, εχω κατεβαση ενα αλλα ειναι στα γερμανικα ρωτησα και για πηνια ποσο το μαλι και μου ειπαν 287 γιουρα...
    http://www.manualedereparatie.info/e...gorii/ktm.html

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Τζονη σ'ευχαριστω, αντεε εις υγειαν

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Εκει που σε ειπα να πας για εργαλεια εχει αρκετα απο επωνυμα
    Για να μην θεωρηθει διαφημιση λογω οτι ειναι και συγγενικο προσωπο
    Απςυθυνσου στον καφετζη αφου κανεις λιστα τι θελεις για να μην πληρωσεις παραπανισια
    γες σερ

  9. #24
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fz600 Προβολή μηνύματος
    Τζονη σ'ευχαριστω, αντεε εις υγειαν
    Τιποτα....οτι βοηθεια θες και μπορω,εδω ειμαι.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    ...ετοιμαζομε να λυσο μοτερ, και σκεφτομε να το πλυνω με πετρελαιο και πινελο ειναι ενταξη για τα ρουλεμαν?το θαλαμο καυσης και βαλβιδες πως μπορω να τα καθαρισω?ψαχνω στο νετ αλλοι λενε για ντρεμελ αλλοι σπρευ καθαριστηκα και ουτο καθεξης... παντος απο τι βλεπω δεν εχει πολυ καρβουνα η εδρες ειναι καθαρες

  11. #26
    Εγώ πλένω τα πάντα με διαλυτικό νίτρου. Καθαρίζει τέλεια και στεγνώνει αμέσως. Αλλά και με πετρέλαιο ή βενζίνη μπορείς να τα πλύνεις.
    Όσο για τα ρουλεμάν – άξονες κ.α. μετά το πλύσιμο ρίξε λάδι και τυλίξετα με πανί ή χαρτί.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  12. #27
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αν θες να κανεις το μοτερ καινουργιο εξωτερικα κανε μια υαλοβολη και θα γινει μπριλαντι.Προσοχη μονο,να γινει καλο πλυσιμο σε κεφαλη για να φυγουν τα υπολειματα απο τα θραυσματα που θα κατσουν μεσα.Εσωτερικα για να φυγουν κολλημενα λαδια κλπ φυσηχτη βενζινη.

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Συναδελφοι επανερχομε με πολυ καλα νεα. Λοιπον στην ουσια, τοο μοτερ δεν πασχει απο μπιελα ουτε απο ρουλεμαν στροφαλου αλλα πασχει το μυαλο του τυπακου εξ αθηνον που τυνχανει και μηχανηκος τα τελευταια 7-8 χρονια στο νησι....δηλαδης με δαγκονουνε οι πρωτη που δεν ξερανε την τυφλα τους απο κατεμ ο υπαληλος αλβανος και ο ιδιοκτητις ντοπιος... παμε στον δευτερο ο οποίος το παιζε ο γιακουμπ τον μηχανον...φιλαρακι μου λεει εισαι για γενικη επισκευη, εχει χτυπισει μπιελα αλλα αφου θα ανιχτη και μπλα μπλα μπλα...1800 ανταλακτηκα και 700 εργατικα μου λεειτο λαμογιο για να κονομιση εβγαλε το μοτερ αχρηστο...εγω τον πιστεψα και λεω μπα αστο...εν ολιγης ειμουν ετιμος για λυσιμο μοτερ, αλλα εμένα με τρωγανε τα φιδια, τσεκαριζα και ξανα τσεκαριζα το μοτερ και δεν εβλεπα τζογο ουτε στην μπιελα ουτε στα ρουλεμαν...ρε λεω δεν παω σε ενα αλλο παλικαρη που φτιαχνη κανα xt -xl μην ανηγω τσαμπα το μοτερ και οντως επιβαιβεβεωθηκαν η ανισυχιες μου, μπιελα και ρουλεμαν μου λεει ειναι οκ...τελικα απο λαδια ειχε ξεμινη το μοτερ, γιαυτο κοπαναγε.. τεσπα το μοτερ πλυθικε με βενζινη και το γεμισα λαδι η κεφαλη/βαλβιδες τριφτηκαν με σμιριδαλιφη και καθαριστηκαν σχολαστηκά ολα τα περιφεριακα του μοτερ...φλατζες πηνια ελατηρια πιστονιου και κατι βηδες και φυγαμε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Snapshot_20140226.JPG 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	45,3 KB 
ID:	310643Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Snapshot_20140226_2.JPG 
Προβολές:	319 
Μέγεθος:	44,5 KB 
ID:	310644Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Snapshot_20140226_3.JPG 
Προβολές:	319 
Μέγεθος:	44,9 KB 
ID:	310645συγνωμη για την ποιοτιτα αλλα δεν ειχα κατι καλυτερο..ελπιζω στο δεσημο να εχω ψηφιακη

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.861
    Αρχηγε με το μοτερ αγκαλια κοιμασαι πανω στο κρεβατι??
    Η μηπως ειναι πολυθρονα?

    Ωραιοοοοος


  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Aϊ αμ ιν λοβ:a07:

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2009, 13:38
  2. Βενζινη για ΖΧ9r του 96
    από MRND στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 00:06
  3. bandit v400 του ΄96 ή DR800Big??
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 22:30
  4. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 13:00
  5. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2006, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF