Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: fazer78 vs fazerS2

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Βασικα δεν ξερω γιατι, αλλα επειδη μερικοι(δεν το λεω για τον auris) βλεπουν αλουμινενιο πλαισιο, αυτοματως νομιζουν οτι ειναι καλυτερο απο καποιο σιδερενιο
    Αν ειναι να πεταξουν ολοι της ducati που εχουν, γιατι ειναι χρεπια

    Βασικά όπως εξήγησα πετυχαίνω καλύτερη ανταλλάγη του pegaso στην yamaha το bandit δεν το προωθουν ουτε οι αντιπρόσωποι στην suzuki γιατι κερδίζουν προμηθεια πολυ μικρή οποτε ανταλλαγη ξεχνα την. Εδω πάς με τα φράγκα στο χέρι και μολις ακουν bandit παν σε μεταπέισουν και να σου πασάρουν κατι άλλο. Εν πάσει περιπτώση έγω ρώτησα εντυπωσεις για το fazer απο αυτους που έχουν το απλό ή το S2 δεν θέλω να προκαλέσω σύγκριση fazer bandit την είχε και το περιοδικό moto.....και την διάβαζα και απο εκεί.

  2. #17
    Mεταχειρισμενο σε ενδιαφερει?
    Θα βρεις απειρα fazer 600 των 98 ιππων σε καλη κατασταση

  3. #18
    Δες και το CBF 600 SA αν σε ενδιαφερει περισοτερο το ταξιδι παρα το γκαζι!

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Mεταχειρισμενο σε ενδιαφερει?
    Θα βρεις απειρα fazer 600 των 98 ιππων σε καλη κατασταση
    Με ενδειαφέρει βέβαια αλλά σου είπα πετυχαίνω καλη τιμη για να ανταλλαξω τον pegaso ο οποίος είναι απο τα πλεον δυσκολα στην μεταπώληση μηχανάκι για καινούριο yamaha και τα οικονομικά μου οδηγούν στο απλό fazer το ερώτημα μου είναι είναι τόσο τραγικό όπως μου το παρουσιάζεται το συγκεκριμμένο μηχανάκι?????????

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    14
    το cbf το οδήγησα αλλά αφενός ο εδω αντιπρόσωπος δεν παιρνει τον pegaso αφετέρου το μοντέλο θα αλλάξει σε κανα δύο μήνες. :smilea: :smilea:

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από auris
    ...................
    τοση ωρα συζητας φιλε μου με ατομα που εχουνε ο ενας z1000, ο αλλος bandit 650(και δε το γουσταρει κιολας) και ο τριτος cbf 600.

    αν βγαλεις ακρη σφυρα κλεφτικα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    τοση ωρα συζητας φιλε μου με ατομα που εχουνε ο ενας z1000, ο αλλος bandit 650(και δε το γουσταρει κιολας) και ο τριτος cbf 600.

    αν βγαλεις ακρη σφυρα κλεφτικα.

    εγω την ερώτηση την έβαλα στο ΜΟΝΤΕΛΑ>Υamaha Fazer

    μου κάνει εντύπωση που δεν απάντησε κάνενας απο αυτούς που έχουν fazer με 78 άλογα

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από auris
    εγω την ερώτηση την έβαλα στο ΜΟΝΤΕΛΑ>Υamaha Fazer

    μου κάνει εντύπωση που δεν απάντησε κάνενας απο αυτούς που έχουν fazer με 78 άλογα
    Οι ποιοι?

    :rotflmao:

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από auris
    εγω την ερώτηση την έβαλα στο ΜΟΝΤΕΛΑ>Υamaha Fazer

    μου κάνει εντύπωση που δεν απάντησε κάνενας απο αυτούς που έχουν fazer με 78 άλογα
    φιλε μου προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν με το μικρο fazer (δεν νομιζω οτι ειναι πολλοι) και σιγουρα δεν γνωριζω καποιον προσωπικα εδω μεσα για να σε παραπεμψω και ισως αυτος ειναι και ολογος που δεν πηρες καποια απαντηση!
    εσυ καλα εκανες φυσικα!!!


    η αποψη μου παντως αν τη θελεις ειναι να παρεις ενα φαζερ του 04-05 με τα 98 για πολλους λογους.

    οτι θες στη διαθεση σου (αρκει να μπορω να απαντησω)
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Γειά σου και απο μένα!

    Καταρχήν φίλε στο review γνωστού περιοδικού που έχω (και μπορείς να μου στείλεις pm αν θες να σου πώ ποιό περιοδικό και ποιό τεύχος) σε σύγκριση απλού και S2 έλεγε ότι το απλό ΔΕΝ έχει ενισχυμένες τις χαμηλομεσαίες όπως όλοι θα περίμεναν. Απλά του "έκοψαν" το παραπάνω γκάζι για να αποδίδει μέγιστο 78 άλογα αντί για 98! Είναι καθαρά στρατηγική μάρκετινγκ για να πάρουν τον πελάτη που και καλά δεν θέλει πολλά γκάζια, είναι αρχάριος κ.τ.λ.
    Για μένα δεν αξίζει να πάρεις το απλό. Τα περισσότερα άλογα του S2 δεν θα τα χρησιμοποιείς καθημερινά, αλλά σε ταξιδάκια είναι πολύ χρήσιμα. Δεν θα ζορίζεται καθόλου, θα μπορείς να ταξιδεύεις με περισσότερα km/h και φυσικά το ποιό σημαντικό θα προσπερνάς πολύ ποιο εύκολα και γρήγορα (ενεργητική ασφάλεια).
    Αυτό που λές ότι είχες on-off με λίγα άλογα οπότε και τα 78 σου είναι αρκετά είναι μεν σωστό, αλλά σύντομα θα τα συνηθίσεις τα 78 και θα το μετανοιώσεις πιστεύω. Εγώ απο 11 άλογα πήγα στα 98 και είμαι κατενθουσιασμένος. Σκέψου ότι αν πάρεις το s2, είναι στο δεξί σου χέρι το πόσα άλογα θα χρησιμοποιείς! Θα είναι εκεί έτοιμα να σε περιμένουν. Με το απλό αυτό δεν παίζει. Αν έχει τα χρήματα, μην φοβηθείς το s2 λόγω δύναμης. Επίσεις σε στήσιμο και περιφεριακά είναι ανώτερο το s2.

    Εγώ θα συμφωνήσω με τον Τρούπερ πάντως ότι αν δεν έχεις τα χρήματα για το s2, προτίμησε μεταχ. μοντ 2006 με τα 98 άλογα. Αν θες και καλά περισσότερη ροπή χαμηλά και λιγότερα άλογα, εγώ θα σου προτείνω cbf 600 παρά το fazer των 78 αλόγων.

    Ελπίζω να βοήθησα! Καλές αγορές!
    Chris

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.219
    Φίλε μου πάρε το 98άρι...

    Την διαφορά χαμηλά υπέρ του 78αριού ούτε που θα την καταλάβεις, ενώ την διαφορά ψηλά υπέρ του 98αριού θα την καταλάβεις και με το παραπάνω... Μην ακούς παπαριές ότι δήθεν το 78άρι είναι πιο δυνατό στις χαμηλομεσαίες και κάτι τέτοια χαριτωμένα... Ο υποτετράγωνος κινητήρας του Ρ6 ότι και να κάνεις δύναμη χαμηλά δεν αποκτά...Ουσιαστικά το 78άρι δεν είναι δυνατότερο χαμηλά - απλά είναι πιο αδύνατο ψηλά και αφού μειώνεται η σχετική διαφορά αποκτάς την (ψευδ)αίσθηση ότι είναι καλύτερο στις χαμηλομεσαίες....

    Και μην ξεγελιέσαι από την σκέψη ότι αφού μέχρι τώρα είχες πολύ πιο αδύναμο μηχανάκι το 78άρι θα σε ικανοποιήσει...Στην αρχή ναί, αλλά τα μαμημένα τα άλογα συνηθίζονται εύκολα και μετά από 2-3 μήνες θα κλαίς με μαύρο δάκρυ που θα σε περνάνε αέρα-πατέρα σχεδόν όλα τα Φέιζερ που κυκλοφορούν...

    Και μην μένεις μόνο στην διαφορά ίππων... πάρε και σαν μπόνους το αλουμινένιο ψαλίδι, τις τετραπίστονες, την πιο μοντέρνα αισθητική, την καλύτερη μεταπώληση και φυσικά τα όργανα του Fz1 που μπροστά στην παπαριά πολυόργανο του παλιού Φέηζερ είναι σαφώς πιο λειτουργικά και όμορφα...

  12. #27
    Καλό είναι η μηχανή να έχει περίσσεια δύναμης. Όποτε θες την χρησιμοποιείς. Αν είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα την χρησιμοποιήσεις ποτέ...πάρε τα 78 και τέλος.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #28
    RSV Tuono 1000RRRRR.... Το avatar του/της elmariacci
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Γειά σου και απο μένα!

    Καταρχήν φίλε στο review γνωστού περιοδικού που έχω (και μπορείς να μου στείλεις pm αν θες να σου πώ ποιό περιοδικό και ποιό τεύχος) σε σύγκριση απλού και S2 έλεγε ότι το απλό ΔΕΝ έχει ενισχυμένες τις χαμηλομεσαίες όπως όλοι θα περίμεναν. Απλά του "έκοψαν" το παραπάνω γκάζι για να αποδίδει μέγιστο 78 άλογα αντί για 98! Είναι καθαρά στρατηγική μάρκετινγκ για να πάρουν τον πελάτη που και καλά δεν θέλει πολλά γκάζια, είναι αρχάριος κ.τ.λ.
    Οπως τα λεει ο cartman ειναι,δεν εκοψαν αλογα-αυξησαν την ροπη,παρα μονο μειωσαν την διαδρομη του γκαζιου...γελιο
    Επισης το 98αρι ειναι και ποιο ωραιο(προσωπικη αποψη)
    I'm a mean machine drinking gasoline...

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    14
    Σας ευχαριστώ όλους σεβαστές όλες οι απόψεις σας έκλεισα το απλό με τα 78 άλογα γιατί για τα οικονομικά μου αυτή τη στιγμή με βόλευε αυτό το μηχανάκι άσε που είναι ετοιμοπαράδοτο σε δυο μέρες αύριο έρχεται σε μαύρο χρώμα

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Καλορίζικος! Το πήρες το δωράκι σου από τώρα!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Mercedes vs VW
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2010, 07:40
  3. 300v vs 5100
    από alex14 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 16:07
  4. Castrol vs Bel Ray
    από alexander_g16 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:34
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF