Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Μέγαρα λοιπόν....πολλές σκέψεις για την ασφάλεια..

  1. #16
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Δεν εκατσε καποιος σας πισω του (αν καταλαβα καλα).Ακομα και το δικο σας χαλαρο εως πολυ χαλαρο μπορει να ειναι πολυ γρηγορο για τον αλλο οταν ειναι απειρος....

    Η επιδαυρος δεν ειναι μερος για απειρους οσο και αν φαινεται περιεργο απλα προς γνωσην και συμορφοσην και απο την αλλη πλευρα ο απειρος δεν πρεπει να ξεγελιεται



    Αυτα τα λεω και δεν βαζω χερι σε κανεναν.

    Ειμαι ανοιχτος σε οποιεσδηποτε παρατηρησεις και εχω και εγω και αλλες παρατηρησεις


  2. #17
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Οπως το θέτεις το ζήτημα φίλε Γιώργο νομίζω οτι έχεις απόλυτο δίκιο.
    Παρ όλα αύτά το ξαναλέω οτι δεν την ψάχναμε...
    πάντως μια και το λές,
    θα πρέπει να μας βοηθησεις με κάποιες συζητήσεις σχετικά με τον τρόπο και την συμπεριφορά στην οδήγηση...
    μετά απο εικοσιπέντε σχεδόν ...χρόνια οδήγησης πάνω στις δύο ρόδες τωρα πια νομίζω οτι είμαι πολύ άσχετος σε αυτό που αγαπάω και κάνω...

    Αν βέβαια έχεις την διάθεση και την όρεξη..

    thanks man...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #18
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Δεν εκατσε καποιος σας πισω του (αν καταλαβα καλα).Ακομα και το δικο σας χαλαρο εως πολυ χαλαρο μπορει να ειναι πολυ γρηγορο για τον αλλο οταν ειναι απειρος....

    Η επιδαυρος δεν ειναι μερος για απειρους οσο και αν φαινεται περιεργο απλα προς γνωσην και συμορφοσην και απο την αλλη πλευρα ο απειρος δεν πρεπει να ξεγελιεται

    Αυτα τα λεω και δεν βαζω χερι σε κανεναν.

    Ειμαι ανοιχτος σε οποιεσδηποτε παρατηρησεις και εχω και εγω και αλλες παρατηρησεις
    Στάθη μάλλον αυτό πρέπει να έφτεξε και εδω ισως έχουμε κάποια ευθυνη,..
    αλλά τι θα μπορούσε να κάνει ο πίσω ...μόνο ισως να μην νιώθει οτι είναι τελευταίος και οτι πρέπει να παει πιο γρήγορα..
    πράγμα που έγινε στην επιστροφή που ο Γιάννης με το srad πήγαινε σκούπα..
    σωστον..
    αυτο δεν το σκέφτηκα...
    λάθος μου.
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #19
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Οσον αφορα για τη πιστα οι παρατηρησεις σου χρηστο ειναι ναι μεν σωστες αλλα απο την αλλη κρινεις σκληρα και δεν θα πρεπε......δηλαδη ειναι καλυτερα να πεσεις στα αγκωναρια στην επιδαυρο και στο φιναλε στη πιστα δεν πας με τα τζινακια παρα μονο με φορμες τουμπανος και αμα κανεις παπαρια και βγεις απο τη πιστα μπορει να μαζευτεις κιολας και πολυ σωστα ειπε ο anco δεν παιζουν μπαριερες.Το παλικαρακι χτυπησε στο χερι και ναι θα επρεπε να υπαρχει ασθενοφορο...!!!Εγω οταν πηγα υπηρχε επεσε ενα παλικαρι με VTR και εφυγαν με τη μια προφανως ηταν το πρωινο μουδιασμα.

    Αλλα ενταξει δεν ειναι monza - mungelo ειναι ενα πραγματακι που εχουμε και μπορουμε κουτσα στραβα να μαθουμε τιποτις.

    Φιλικα παντα και με διαθεση για συζητηση

  5. #20
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Χρηστο ο πισω τον κοβει!!!
    Αμα κανει παπαριες η παει σαν το χαρο τον περνας και τον κοβεις η τον σταματας
    Και του ριχνεις και δυο χριστ$@!!~!#ες και ερχεται στα ισια του.Δεν πειραζει για καλο ειναι

  6. #21
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Οσον αφορα για τη πιστα οι παρατηρησεις σου χρηστο ειναι ναι μεν σωστες αλλα απο την αλλη κρινεις σκληρα και δεν θα πρεπε......δηλαδη ειναι καλυτερα να πεσεις στα αγκωναρια στην επιδαυρο και στο φιναλε στη πιστα δεν πας με τα τζινακια παρα μονο με φορμες τουμπανος και αμα κανεις παπαρια και βγεις απο τη πιστα μπορει να μαζευτεις κιολας και πολυ σωστα ειπε ο anco δεν παιζουν μπαριερες.Το παλικαρακι χτυπησε στο χερι και ναι θα επρεπε να υπαρχει ασθενοφορο...!!!Εγω οταν πηγα υπηρχε επεσε ενα παλικαρι με VTR και εφυγαν με τη μια προφανως ηταν το πρωινο μουδιασμα.

    Αλλα ενταξει δεν ειναι monza - mungelo ειναι ενα πραγματακι που εχουμε και μπορουμε κουτσα στραβα να μαθουμε τιποτις.

    Φιλικα παντα και με διαθεση για συζητηση
    Σιγουρα στην πίστα και εγώ υποστηρίζω οτι η κατάσταση έχει ακριβώς αυτό το πλεονέκτημα..δεν υπάρχουν κοτρώνες και αυτό είναι το πιο σημαντικό, όμως αν θέλεις θα μπορούσε να έχει κάποιες έστω αχυρόμπαλες για προστασία....και κάποιους ανθρώπους της διοργάνωσης που να βρίσκονται και να ειδοποιούν..
    όμως θα έπρεπε να ήταν το μούδιασμα που αναφέρεις καθώς οι σκηνές ήταν μάλλον αστείες..πράγμα που κι εμένα όπως και άλλους που δεν τους ήξερα εκεί μας έκανε να αρχίσουμε να λέμε διάφορα σχόλια..

    μετά ισως τα πράγματα έστρωσαν και ισως θα ήταν καλύτερο να περιμένουμε και να μπούμε κι εμείς..
    στο επόμενο Track day λοιπόν..
    αλλά οχι πρωί πρωί..

    να έχουν ξεμουδιάσει λιγάκι..
    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #22
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Χαχαχα συμφωνω και εγω αυτο εκανα πηγα το μεσημερι!!!

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Χρηστο ο πισω τον κοβει!!!
    Αμα κανει παπαριες η παει σαν το χαρο τον περνας και τον κοβεις η τον σταματας
    Και του ριχνεις και δυο χριστ$@!!~!#ες και ερχεται στα ισια του.Δεν πειραζει για καλο ειναι


    stathi poso dikio exeis!!!!


    eyxaristw gia th symboylh, egw kathomoun mprosta kai angkazomoun na eimai synexws sto "koita pisw" na dw an ola reoun kala.

  9. #24
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    stathi poso dikio exeis!!!!

    Ααααα ...
    Τωρα ο Σταθης εχει δικιο, κι εμενα που ειπα τα ΙΔΙΑ ακριβως με κραξατε (ο ψηλος) ...

    :rotflmao:


    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    eyxaristw gia th symboylh, egw kathomoun mprosta kai angkazomoun na eimai synexws sto "koita pisw" na dw an ola reoun kala.

    Τιιιι?
    Παλι ΔΕΝ ειχες καθρεφτες ρε ???

    Δεν γεμιζει αυτο το κεφαλι με τιποτα μου φαινεται ... :wacko:

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #25
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Προς θεου ενας που να ξερει το δρομο και να ειναι εμπειρος μπροστα ρεεε!!!
    Μην πατε ολοι μαζι απατοι!!!!!!


    κοιτατε το βελτιστο και στη βολτα ειναι η μπροστα ενας εμπειρος-γνωστης της διαδρομης πισω παλι ενας εμπειρος 1 και τελευταιος με ενδοσυννενοηση ετσι ωστε να υπαχρει συνεχεις πληροφορια ειτε για δρομο ειτε οτι ο ρυθμος ξεφυγε !!

    Και μην το παιρνετε κατακαρδα εγω μια φορα πηγαινα με παιδια του forum πορο με βροχη και αθελα μου πηγαινα σχετικα γρηγορα στη βροχη με αποτελεσμα να πηγαινουν ψιλοχαρος πισω αλλα δεν ειχα εμπειρο για πισω και κανενας δεν ηξερε το δρομο...εκει πιπα!!!
    Ευτυχως δεν εγινε τιποτα....ευτυχως

    Απλα γειρασκουμε αει διδασκομενοι

  11. #26
    free rider
    πάντως μια και το λές,
    θα πρέπει να μας βοηθησεις με κάποιες συζητήσεις σχετικά με τον τρόπο και την συμπεριφορά στην οδήγηση...
    μετά απο εικοσιπέντε σχεδόν ...χρόνια οδήγησης πάνω στις δύο ρόδες τωρα πια νομίζω οτι είμαι πολύ άσχετος σε αυτό που αγαπάω και κάνω...

    Αν βέβαια έχεις την διάθεση και την όρεξη..
    -----------------------------------------------------------------------------------
    εγω ειμαι παντα στην διαθεση σας. το εχω πει επανηλημενα.
    ακομα και στο μουτζελο που ειχα αναλαβη ενα γρουπ απο 15 μοτοσηκλετες και καπου στον δρομο μου προσκοληθηκαν και αλλες και εφτασα να εχω πανω απο 45 μοτο ειπαν οτι ημουν πολυκαλος οδηγος και τους οδηγησα αψωγα στα στροφιλικια του φωρλη με την ιδανικη ταχητητα που ουτε μια στηγμη δεν εστανθηκαν κηνδυνο παρ οτι πιγεναμε γρηγορα και μπορεσαν μαλιστα να ευχαριστηθουν την διαδρομη.
    εγω ταξηδευω απο το 75 με παρεες μοτοσικλετων και εχω μαθη να δινω τον σωστο ριθμο ταξιδιου αναλογα με της εκαστοτε σηνθηκες. ισος αυτο ειχαν δει και απο το περιοδικο μοτο με τα ταξηδια που ειχαμε κανει και γιαυτο μου ειχαν προτινη να αναλαβω γκρουπ να τους οδηγησω στο μουτζελο. και μαλιστα μοτοσηκλετηστες αγνωστους μεταξη τους...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
    Μπήκαμε 3 φορές. Η τελευταία ήταν η καλύτερη και αν καθόμασταν και 4η φορά μπορεί να μη γεμίζαμε ούτε ταξί όσοι θα είμασταν μέσα στην πίστα... Ας όψεται η πείνα που μας έκοψε...

    Εμ λυσαξες παμε να φαμε...παμε να φαμε!!!!


    χαχχαα ψεμματα απλα ειχαμε μπει 3 φορες και ειχαμε κουραστει λιγακι ειναι η αληθεια και ειπαμε να μην το ριψοκινδυνεψουμε
    Απαντάω στον εαυτό μου;;; Στάθηηηη....
    Θάνος..

  13. #28
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
    Απαντάω στον εαυτό μου;;; Στάθηηηη....

    εε ενα μικρο λαθακι


    εκ της διευθυνσεως

  14. #29
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ,ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ (VTR,ΚΙΤΡΙΝΟ ΔΙΚΑΒΑΛΟ),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ !!!
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!
    ΤΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΜΑΙ...
    ΕΚΟΨΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ..

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ..
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ,ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ (VTR,ΚΙΤΡΙΝΟ ΔΙΚΑΒΑΛΟ),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ !!!
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!
    ΤΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΜΑΙ...
    ΕΚΟΨΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ..

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ..

    xexexexexe



    ela re thanassoura,



    to katalaba oti eisoun esy.


    apla de prolaba na dw to kranos an htan to diabolic, akousa to mpoumpounhto sou kai prolaba na dw to dixtaki sto bagster sou, elew posoi mporei na exoun dixtaki panw se kitrino VTR.




    kai o free se eide, alla thewrhse pws tha stamatouses opote pistepse pws epeze omoiothta.


    telos kalo omws ola kala.



    kollhsame th rwgmh sto kapaki me sygkollhsh TIG kathws kai thn bash ths ejatmishs.

    allajame th flantza, de stazei ladaki oute kata dianeia.


    balame kai to fanari dixws to fairingk, to mono pou menei einai na doyme me to fairingk ti tha kanoume,an kollietai.


    geia sou thanash

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι πρέπει να γνωρίζω για την ασφάλεια του κράνους
    από requiem στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2014, 02:37
  2. Μελέτη για την ασφάλεια των κρανών
    από billpos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2009, 10:12
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2008, 20:44
  4. Προσωπική αποκλειστικά άποψη για την δράση την 5/6/2005 ... μερικές σκέψεις..
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 19:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF