Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 65

Θέμα: Wr250x μετατροπή σε R

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ωραία τα wr...F ή τα CRF που αυτό θα ήθελα πολύ να είχα πάρει αλλά δέν κάνουν για να κυκλοφορείς
    μέσα στην πόλη δυστυχώς

    και η συντήρηση ενός wr250Χ ή R είναι σχεδόν ανύπαρκτη σε σχέση με κάποια από τα wrf crf, φαντάσου βαλβίδες κοιτάς στα 40.000km και μέχρι τότε μόνο λάδια.
    Δεκτόν αλλά μην έχεις την εντύπωση ότι εάν αρχίσεις να βγαίνεις στο βουνό θα μείνεις στα προτεινόμενα διαστήματα σέρβις.

    Επίσης κάτι που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι ότι το ρεζερβουάρ είναι μεταλικό και είναι το πρώτο που θα την ακούσει στις -αναπόφευκτες- πτώσεις, ακόμα και στο WR που είναι αρκετά καλυμένο-χωμένο στο σκελετό και με τα φτερά του ψυγείου γύρω του.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Δεκτόν αλλά μην έχεις την εντύπωση ότι εάν αρχίσεις να βγαίνεις στο βουνό θα μείνεις στα προτεινόμενα διαστήματα σέρβις.

    Επίσης κάτι που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι ότι το ρεζερβουάρ είναι μεταλικό και είναι το πρώτο που θα την ακούσει στις -αναπόφευκτες- πτώσεις, ακόμα και στο WR που είναι αρκετά καλυμένο-χωμένο στο σκελετό και με τα φτερά του ψυγείου γύρω του.
    Ενοειτε πως τα σερβις θα ειναι συχνοτερα αν το μηχανακι παει χωμα συχνα οσο για το μεταλλικο ψυγειο δεν φοβαμαι προσωπικα (αντε καμμια λακουβιτσα το πολυ) καθως ειναι παααρα πολυ συμαζεμενο (καθοτι μωλης 7.8λιτρα) το μονο που θα ηταν επιφοβο απο κανενα χτυπημα του ρεζερβουαρ κατ εμε ειναι η τρομπα βενζινης που ειναι στον πατο.....Νο τρομπα.....Νο μηχανακι!
    Θα το στρωσω που θα παει..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    οι χούφτες ούτε ξέρω τί είναι μου άρεσαν και τις πήρα.

    για τα επιπλέον προστατευτικά θα βάλω κάτι αυτάκια που έχει το R γιατί και σε απλό πέσιμο απο δεξιά η τρόμπα bye bye.

    λεφτά για να αλλάξω δαγκάνα δεν δίνω θα βάλω ίδιο δίσκο και εάν σπάσει ξαναβάζω άλλον

    Το θεμα ποιο ειναι ομως...εκτος του οτι καθε φορα που θα σπαει υπολογιζε ?100-?150 (οχι YAMAHA βεβαια αυτες οι τιμες) και το πως θα γυριζεις σπιτι σου απο εκει?Μονο με πισω φρενο?Αν δεν σπασει μονο ο δισκος και σου δημιουργησει ζημια και στην δαγκανα??Βασικα και εγω το ιδιο μαλλον θα κανω και ας με κραζουν ολοι....λεφτα για δαγκανα ΔΕΝ ΔΙΝΩ!!!(φυσικα με τον 298χλ δισκο δεν θα γινετε σκληρη χρηση εντουρο γιατι τοτε σιγουρα θα βρει καπου και αντε γεια!)
    Θα το στρωσω που θα παει..

  4. #19
    Αντε παλληκάρια,

    και όταν με το καλό τα μετατρέψετε,

    ρίχτε και κάνα μύνημα να τα δούμε τι κάνουν στο χώμα,

    γιατί μέχρι τώρα μόνο σε βιντεάκια τα βλέπω.

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
    Αντε παλληκάρια,

    και όταν με το καλό τα μετατρέψετε,

    ρίχτε και κάνα μύνημα να τα δούμε τι κάνουν στο χώμα,

    γιατί μέχρι τώρα μόνο σε βιντεάκια τα βλέπω.
    Φέρτο το σάββατο να το δείς και live...

  6. #21
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    σήμερα ρώτησα για κομπλέ ζάντες εμπρός πίσω(στεφάνια+κέντρα+ακτίνες) 800 ευρώ
    μου είπαν ότι φοράει ότι και το YZ, ρε μπάς και έχει κανείς τίποτα ζάντες να του πάρω

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    σήμερα ρώτησα για κομπλέ ζάντες εμπρός πίσω(στεφάνια+κέντρα+ακτίνες) 800 ευρώ
    μου είπαν ότι φοράει ότι φοράει και το YZ, ρε μπάς και έχει κανείς τίποτα ζάντες να του πάρω
    Δε το αφήνεις οπως έχει..... καλυτερα...

    Αν δώσεις 800 ευρω και βάλεις και τη συντήρηση που θα θέλει μετά απο βόλτες στο χώμα καλύτερα να δώσεις 2000 και να πάρεις ενα μεταχειρισμένο και να μη το λυπάσαι κιολας...

  8. #23
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Το θεμα ποιο ειναι ομως...εκτος του οτι καθε φορα που θα σπαει υπολογιζε ?100-?150 (οχι YAMAHA βεβαια αυτες οι τιμες) και το πως θα γυριζεις σπιτι σου απο εκει?Μονο με πισω φρενο?Αν δεν σπασει μονο ο δισκος και σου δημιουργησει ζημια και στην δαγκανα??Βασικα και εγω το ιδιο μαλλον θα κανω και ας με κραζουν ολοι....λεφτα για δαγκανα ΔΕΝ ΔΙΝΩ!!!(φυσικα με τον 298χλ δισκο δεν θα γινετε σκληρη χρηση εντουρο γιατι τοτε σιγουρα θα βρει καπου και αντε γεια!)
    εμένα πάντως το GS που φοράει μεγαλύτερες δισκόπλακες δέν έχει βρεί στα τερέν που θα κινούμαι, τέλος το wr δέν το ξανακαβαλάω για να πάω κάπου να κάνω εντουράδα, θα δουλέψει τρειλερ βολτούλα και φόρτωμα πάλι, η σέλα του δέν παλεύεται λέμε για πολύ είναι το ποιο χάλι μηχανάκι που έχω καβαλήσει απο πλευράς άνεσης, για μακρινές βόλτες με μεγάλη παρέα θα με ΄΄ξελασπώσει΄΄
    η μπέμπα.

  9. #24
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    σήμερα ρώτησα για κομπλέ ζάντες εμπρός πίσω(στεφάνια+κέντρα+ακτίνες) 800 ευρώ
    μου είπαν ότι φοράει ότι και το YZ, ρε μπάς και έχει κανείς τίποτα ζάντες να του πάρω
    Καλλυτερα να κανεις καποια παραχωρηση και να παρεις κατι αλλο για το χωμα.....

    Θα μπεις πολυ μεσα ( σε χρημα ) και δεν αξιζει τον κοπο ......



  10. #25
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Δε το αφήνεις οπως έχει..... καλυτερα...

    Αν δώσεις 800 ευρω και βάλεις και τη συντήρηση που θα θέλει μετά απο βόλτες στο χώμα καλύτερα να δώσεις 2000 και να πάρεις ενα μεταχειρισμένο και να μη το λυπάσαι κιολας...
    θα δώ μήπως βρώ και καμια μτχ, έχω κάτι από crf250 αλλά δέν ξέρω εάν μπαίνουν, βασικά για την πίσω γιατί εμπρός θα έχουμε πρόβλημα με το δίσκο, θα δούμε

  11. #26
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


    λεφτά για να αλλάξω δαγκάνα δεν δίνω θα βάλω ίδιο δίσκο και εάν σπάσει ξαναβάζω άλλον
    Δεν μπορουν να δουλεψουν αυτα τα φρενα στο χωμα.....

    ( πολυ δυναμη καθολου προοδευτικοτητα.... Και με το παραμικρο που θα ξεχνιεσαι θα μετρας θερμοκρασια εδαφους...)


  12. #27
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Δεν μπορουν να δουλεψουν αυτα τα φρενα στο χωμα.....

    ( πολυ δυναμη καθολου προοδευτικοτητα.... Και με το παραμικρο που θα ξεχνιεσαι θα μετρας θερμοκρασια εδαφους...)

    Σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε όλα, μου έχει χαλάσει και η μηχανή που βγάζει λεφτά ρε γαμωτ

    thnx πάντως

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    σήμερα ρώτησα για κομπλέ ζάντες εμπρός πίσω(στεφάνια+κέντρα+ακτίνες) 800 ευρώ
    μου είπαν ότι φοράει ότι και το YZ, ρε μπάς και έχει κανείς τίποτα ζάντες να του πάρω
    Oντος απο ΥΖ ταιριαζει η πισω ζαντα οχι απολυτα ομως χρειαζετε μεγαλυτερους αποστατες,επισης γραναζια μπρος πισω απο ΥΖ φορανε τα ιδια!(οχι σε δοντια)και απο WRF ταιριαζει το προστατευτικο πισω δισκοπλακας...800 ευρω φιλε μου πολλα ακουγοντε...με περιπου τοσα αλλοι παιρνουν ζαντολαστιχα για μοταρντ που υποτιθετε ειναι και πιο ακριβα απο τα χωματινα....ψαξιμο θελει η δουλεια....
    Θα το στρωσω που θα παει..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Δεν μπορουν να δουλεψουν αυτα τα φρενα στο χωμα.....

    ( πολυ δυναμη καθολου προοδευτικοτητα.... Και με το παραμικρο που θα ξεχνιεσαι θα μετρας θερμοκρασια εδαφους...)

    Ισα ισα απο τα πιο προοδευτικα φρενα που εχω δοκιμασει!(στο ΧRακι με ενα αγγιγμα εκανες εντο!)Για 298χλ δισκο δεν το περιμενα αλλα πρεπει να το δοκιμασεις για να το πιστεψεις!Το θεμα ειναι οτι με μεγαλο δισκο δεν μπορεις να πας κατσαβραχα.....γμτ
    Θα το στρωσω που θα παει..

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    !Το θεμα ειναι οτι με μεγαλο δισκο δεν μπορεις να πας κατσαβραχα.....γμτ
    me 320 disko δεν μπορεις να φανταστεις που εχω περασει...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ WR250X(supermotard) ΣΕ ENDURO??
    από PhiL στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2018, 16:46
  2. Μετατροπή σε μπροστινό
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2012, 23:29
  3. μετατροπη σε παπι
    από DrAvEnStOrM στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 14:36
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 10:15
  5. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF