Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...

  1. #16
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ

    ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ???ΠΟΛΥ ΣΚΑΡΠΙΝΙ ΕΙΔΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!ΩΠΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΔΗΓΑΜΕ ΟΧΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΤΣΙ???
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  2. #17
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    είδα σκαρπίνι και εκεί που δεν το περίμενα αλήθεια

  3. #18
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    είδα σκαρπίνι και εκεί που δεν το περίμενα αλήθεια

    giati ego perimena oti 8a do loukoumades
    ke omos tous ida eki pou dden to perimena
    :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #19
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373
    Εγω παντως το ηξερα και πηγα προετειμασμενος:rotflmao: :rotflmao:
    Οι λουκουμαδες ειναι must εκει....
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  5. #20
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Jimακο και λοιποι καλημερα και απο μενα.
    η βολτα kicked ass οσον αφορα το μαθημα.
    Εγω ακουσα πραγματα που δεν ηξερα οτι υπαρχουν και οταν τα δοκιμασα στον γυρισμο οσο μπορεσα ειδα διαφορα.
    Εχω ψηθει να παω να κανω το σεμιναριο του 0-300.

    κατα τα αλλα ηταν λογικο να σπασουμε απομ ενα σημειο και επειτα διοτι ημασταν παρα πολλοι.
    Ετσι κι αλλιως ηταν super.

    ΥΓ τα καλαμαρια γ******ν!!!!!!
    Keep on rocking in a free world !!!

  6. #21
    πολύ χάρηκα με την χθεσινή βόλτα και με της καινούριες γνωριμίες.έλπίζω στης επόμενες βόλτες να γνωριστούμε και με τους υπόλοιπους.
    σίγουρα ήταν η πιό μαζική εκδρομή του moto.gr και γιαυτο τα όποια μικροπροβληματάκια δημιουργήθηκαν.
    αλήθεια ποιός ήταν ο ακριβής αριθμός των μοτοσυκλετών γιατί εγώ δεν κατάφερα να της μετρήσω.
    το αξιοσημείωτο της χθεσινής μέρας ήταν το ότι 10:00 που έφτασα στο τσαφ ήταν όλοι σχεδόν μαζεμένοι και 10:15 είχαμε είδη ξεκινήσει.απίστευτο

    αφού μέχρι και ο στάθης που πάντα είναι στην ώρα του έτρεχε για να μας προλάβει.

    άντε να ετοιμαζόμαστε για την επόμενη..έχουμε και αργία την πέμπτη.
    Cars are road furniture!!!!

  7. #22
    καποιος βαζι φωτιες η..... μου φενετε?

  8. #23
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916

    Thumbs up

    Ως μελος «γνωστου» moto club με συμμετοχη σε πολλες "οργανωμενες" εκδρομες επιτρεψτε μου να αναφερω τις δικες μου επισημανσεις :

    Υπηρξε oντως αδυναμια προγραμματισμου & συντονισμου – θα μπορουσαμε την στιγμη του ανεφοδιασμου ή πριν την εκκινηση να γινει ο προγραμματισμος των στασεων, να οριστει οδηγος (αρχηγος ή εκεινος που γνωριζει καλα την διαδρομη) και φυσικα η σκουπα και να ενημερωθουν και οι υπολοιποι. Αυτο που εγω αισανθηκα ηταν οτι δεν ηξερα που παω (εννοω την διαδρομη) ποιον να ακολουθησω, ποτε θα σταματησουμε για ξεμουδιασμα κλπ.
    Χαρακτηριστικο παραδειγμα ενας φιλος με μαυρο Ζαχαρια 636 μας αφησε 5km πριν την σταση μας γιατι κουραστηκε και δεν ηξερε τι θα γινει και ποτε θα σταματησουμε με αποστελεσμα να επιστρεψει Αθηνα μονος του.

    Απο την αλλη καταλαβαινω οτι μεσα απο ενα forum δεν ειναι ευκολο να οργανωθει τετοια μαζικη εξορμηση!
    Εαν εξαιρεσουμε το οργανωτικο περασα πολυ καλα ενω μεγαλη εντυπωση μου εκανε η μεγαλη συμμετοχη, και ο χαβαλες των παιδιων παρα το γεγονος οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζομασταν. ΣΙΓΟΥΡΑ θα ηθελα να το επαναλαβουμε!

    Σχετικα με τα μαθηματα εκτιμω την προσπαθεια της «Γιαγιας» και πιστευω οτι η θεωρια εχει φοβερη σημασια. Οδηγω μηχανες απο το ’89 και τοσα χρονια νομιζα οτι τα ηξερα ολα (φοβερος οδηγος, εμπειρος, κλπ) Τα τελευταια ομως μονο 3 χρονια καταλαβα πως πρεπει να οδηγω αφου ξεσκιστηκα στο διαβασμα & τη θεωρια πριν ακολουθησω τον Α.Τρουπακη (παλαιος αγωνιζομενος) στην «πιστα» της Πεντελης για να καταλαβω ποσο τελικα ΑΣΧΕΤΟΣ ημουν. Απο τοτε και τα τελευταια 2 χρονια προσπαθω να μεταφερω ολα οσα εχω μαθει σε οσους συναδελφους εχω γνωρισει και πραγματικα καταλαβαινω τον φιλο μας και γιατι το κανει.
    Κλεινοντας θα ηθελα να προτεινω να οργανωθει συντομα (μετα την πρωτη καλη βροχη) μια βολτα στην Πεντελη για ολες τις μηχανες να χωριστουμε σε 2 ομαδες Street / on-off να ξεκινησουμε θεωρια & στη συνεχεια πρακτικη!

    Ανυπομονω να το ξεκινησει η «γιαγια» και να ακολουθησουμε οι υπολοιποι!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079

    Thumbs up

    Πρώτη εκδρομή με το forum και γύρισα με τις καλύτερες εντυπώσεις! Δεν θα μπορούσα να την περιμένω καλύτερη! Ούτε θα περίμενα και περισσότερη οργάνωση από ένα χώρο χωρίς "αρχηγούς" όπου κάποιος ρίχνει μία ιδέα και όποιος θέλει ακολουθεί..

    Τελικά όμως μαζευτήκαμε πολλοί και απ'ο,τι φάνηκε μετά, λίγη οργάνωση καλή θα ήταν...

    Είναι και τα μαθήματα του ΓΙΑΓΙΑ που όπως φαίνεται τράβηξαν πολύ κόσμο...

    Νομίζω κάπου έσπασε η παρέα γιατί με τη θεωρία καθίσαμε πολλή ώρα για καφέ και μετά πήγαινε αργά για να συνεχίσουμε προς Αγία Άννα. Εγώ θα προτιμούσα να τα λέγαμε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (τρώγοντας...) και μετά να γυρίζαμε..

    Είμαι σίγουρος ότι από την επόμενη φορά θα το οργανώσουμε ακόμα καλύτερα!

  10. #25
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Καλησπεριζω κι εγω, το πρωτο σχολιο μου ειναι πως δεν εχω ξαναπαει βολτα με τοσους πολλους μοτοσυκλετιστες, στην καλυτερη να ηταν οι μισοι! Αυτο δημιουργει φυσιολογικα καποια προβληματα, δεν μπορει ολοι να εχουν την ιδια αποψη για το που και ποτε και πως θα πανε. Κατι τετοιο θα ηθελε τρομερη οργανωση και προγραμματισμο απο πριν, ποιος θα το εκανε; Εξαλλου ποιος περιμενε πως θα ερθουν τοσοι πολλοι, οταν ο NLS εκανε τσεκ σαββατο βραδυ, μονο 4-5 ατομα απαντησαν. Ολα καλα λοιπον...

    Προσωπικα την ευχαριστηθηκα παρα πολυ τη βολτα, η παρεα ηταν τελεια και η διαδρομη απιστευτη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Βρηκα το φυσικο περιβαλλον του Δουκα, τωρα πια εχω τυψεις που τον κραταω κλεισμενο στην πολη μακρια απο την εξοχη... Καμια σχεση τελικα η Αγ.Αννα με τον Επιδαυρο (κι ας τους να λενε στο Ciao )

    Μονο ενα προβλημα υπηρξε: Αυτος ο καταραμενος αρκουδος με τις κ@λοθεωριες του μας κετεστρεψε τη διαδρομη! Απο εκει που τα δωσαμε ολα και φτασαμε Α.Αννα ιδρωμενοι (αλλα πρωτοι με τον ΧΤΜPAM ) σε μια "δυσκολη" διαδρομη, καταντησαμε να γυριζουμε με τον hornet ομορφα, ευκολα κι ισως το ιδιο γρηγορα...

    Κι αλλο, κι αλλο, κι αλλο................

  11. #26
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Μετά τη σούπερ βόλτα που κάναμε χθες έχω να πω με τη σειρά μου ότι πέρασα πολύ καλά αφού μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστώ με κόσμο από το forum και να ανταλλάξουμε κουβέντα και από κοντά.

    Σίγουρα το γεγονός ότι είμασταν πολλοί είχε τα μειονεκτήματά του..... Αλλά αν θέλετε τη γνώμη μου αυτή ήταν τελικά η πλάκα.... Αν δηλαδή πηγαίναν όλα ρολόι δε θα ήταν βόλτα και εκδρομή αλλά στρατιωτική άσκηση......

    Εξάλλου να μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησα σαν βόλτα γνωριμίας σε συνδυασμό με μάθημα για τους περισσότερους από μας.

    Πιστεύω πως η επόμενη εξόρμηση μπορεί να οργανωθεί για να βελτιώσουμε μερικά πράγματα για να μην υπάρχουν παράπονα....

    Να πω για άλλη μια φορά πως χάρηκα για τη γνωριμία, τη βόλτα, το χαβαλέ!!!!!

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #27
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Οπως προανεφερα δεν υπηρχε καποια οργανωμενη προσπαθεια.Θα μπορουσαμε να το ειχαμε οργανωσει καλυτερα αλλα το moto.gr δεν ειναι τοσο οργανωτικο οσο καποια κλαμπς.Ειναι και λιγο ελευθερα τα πραγματα.Παρολαυτα σταματησαμε στην εθνικη για μια ατυπη ανασυγκροτηση και μετα στο Αι Γιαννη το Ρωσσο.
    Βασικα και εγω δεν ηξερα ποιοι ειμαστε και μαλλον το κακο ξεκινησε στο οτι στα Mcdonnalds δεν ηταν ευκολο να ξεχωρισουμε ποιοι ηταν μαζι και ποιοι ηταν ξεκαρφωτοι.Τεσπα στην επομενη θα ειναι καλυτερα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ολα τα κακα της μοιρας του
    από all right στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2008, 18:01
  2. Η γλυκα της ζωης και της βολτας
    από stratosZX10 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 02:01
  3. Οχι μόνο τα κακά μας, αλλά και τα καλά μας!!
    από LIBYKOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2007, 05:03
  4. όλα τα κακά της μοίρας μου....
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF