Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΦΑΙ

  1. #16
    Τι γίνεται ρε ???
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Ποιός είναι..?

    Άνοιξες..?




  3. #18
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Άσχετο...

    Άμα την πάτε τη βόλτα τελικα,η ταβέρνα που λέει το παληκάρι είναι όντως πολύ καλή,πάμφθηνη και οι μερίδες τεράστιες.

    Γι' αυτό φροντίστε οι παραγγελίες σας να είναι μετρημένες,γιατί θα βάλετε και στίς τσέπες.

    Αν θέλετε δε,μπορείτε να πάτε στο "Αγνάντι" αντί για το Στορκ.Είναι στο δρόμο για την Τραχειά,στην κορυφή τού βουνού,με πολύ ωραία θέα.


    Νίκο...έλεος ρε. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
    Οχι δεν έχω τίποτα ενάντια στον sniper απλά απάντησα σε αυτό που είπε στο να μαζέψω παρέα.
    Ειναι δύσκολο να βρεις σωστή παρέα ετσι και αλλιώς και καλό είναι να εξηγήσε για να μη παρεξηγήσε.

    Σε απάντηση στο geronimo ειμαι 43 ετων αλλά εχω και εγώ λιγη ιστορία ιδίως στα δίκυκλα.
    Ο κολλητός μου ήταν στου east bay dragons και οταν ερχόντουσαν οι angels αυτοι κλείνονταν σπιτια τους μη γινουν επεισόδια. Θυμάμαι που είχα ερθει διακοπες στην Ελλάδα και έλεγα σε γνωστούς που ειχαν μηχανες για τη χάρλευ και δεν ήξεραν τι είναι και τους ελεγα για το έργο ξεγνιαστος καβαλάρης. Θυμοντουσαν τη σκηνή στη χρυσή γέφυρα τη γέφυρα που πήγαινα συχνά για παγωτάκι στο Σοσαλίτο....



    Good riden....
    TO XRYSO KLEIDI στην πλακα δεν το ειχες προλαβει λογω ηλικιας ,μιλαμε για 1974 και μετα ....και πριν το κλειδι λιγο πιο κατω ηταν το φολκ 77 .εκεινη την εποχη πολλοι αμερικανοι δεν ηξεραν που πεφτει η αμερικη ετσι μην λεμε και οτι θελουμε .μπορω να σου αποδειξω οτι η τοτε Ελλαδα ηταν αναλογικα ετη φωτος μπροστα ,η σημερινη βεβαια ειναι μια διαφορετικη ιστορια .

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2008
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    TO XRYSO KLEIDI στην πλακα δεν το ειχες προλαβει λογω ηλικιας ,μιλαμε για 1974 και μετα ....και πριν το κλειδι λιγο πιο κατω ηταν το φολκ 77 .εκεινη την εποχη πολλοι αμερικανοι δεν ηξεραν που πεφτει η αμερικη ετσι μην λεμε και οτι θελουμε .μπορω να σου αποδειξω οτι η τοτε Ελλαδα ηταν αναλογικα ετη φωτος μπροστα ,η σημερινη βεβαια ειναι μια διαφορετικη ιστορια .
    ΄

    Οντως δεν γνωρίζω για αυτά που λές.
    Αυτά που ξέρω όμως για τη σημερινή Αμερική ειναι
    (Στην Αμερική όλοι σε μια ηλικία παίρνουν σύνταξη δεν υπάρχουν ένσυμα και τέτοια ειται δουλεψες η όχι δικαιούσε σύνταξη καθώς και ιατρική κρατική ασφάλιση, γραφεσαι σε οποιοδήποτε πανεπηστήμιο χωρις εξετάσεις και όχι μόνο σπουδάζεις αλλά εάν δεν έχεις αρκετά λεφτά λαμβάνεις κρατικό μισθό γιατί οι σπουδές θεωρούνται δουλειά και τρίτον και τελευταίο ο απλός πολίτης εχει δικαίωμα ψηφου για νόμους και όχι καποια βουλή).
    Η Αμερικάνικη νομοθεσία ειναι φτιαγμένη βαση του αρχαίου Ελληνικού δικαίου.

  6. #21
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
    ΄

    Οντως δεν γνωρίζω για αυτά που λές.
    Αυτά που ξέρω όμως για τη σημερινή Αμερική ειναι
    (Στην Αμερική όλοι σε μια ηλικία παίρνουν σύνταξη δεν υπάρχουν ένσυμα και τέτοια ειται δουλεψες η όχι δικαιούσε σύνταξη καθώς και ιατρική κρατική ασφάλιση, γραφεσαι σε οποιοδήποτε πανεπηστήμιο χωρις εξετάσεις και όχι μόνο σπουδάζεις αλλά εάν δεν έχεις αρκετά λεφτά λαμβάνεις κρατικό μισθό γιατί οι σπουδές θεωρούνται δουλειά και τρίτον και τελευταίο ο απλός πολίτης εχει δικαίωμα ψηφου για νόμους και όχι καποια βουλή).

    Η Αμερικάνικη νομοθεσία ειναι φτιαγμένη βαση του αρχαίου Ελληνικού δικαίου.


    Είσαι σίγουρος γι αυτό;

    Πες μου ότι μας κάνεις πλάκα....

    Καλα ναι.... το βλέπουμε στις ουρες στα πανεπιστήμια....

    Μάλιστα.....

    Είχαν συντάξεις στην Αρχαία Ελλάδα;



    Ποιος αφησε την πόρτα ανοιχτή και μπήκε ο Ομπάμα στο φόρουμ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2008
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

    Καλα ναι.... το βλέπουμε στις ουρες στα πανεπιστήμια....
    Είχαν συντάξεις στην Αρχαία Ελλάδα;
    [SIZE=4]SIZE]
    Που στήριξαν τη νομοθεσία είπα οχι αν οι αρχαιει Ελληνες ειχαν συντάξεις.
    Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ στα πανεπιστήμια η τι θέλουν να σου δείξουν ουτε εγραψα τι γνώμη μου απλά τι ίσχυε και τι ισχύει και το λέω γιατι και εγώ σπούδαζα εκεί.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    εξετάσεις μπορεί να μη δίνεις για το πανεπιστήμιο αλλά αυτό δεν σημαίνει πως γράφεσαι σε όποιο θες χωρίς κανένα σκρινάρισμα από μέρους τους

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    Το σχολιο μου ειχε να κανει με τα χαρλευ ,τα τοτε στεκια ,και τους γνωστους αγγελους !!!! Η Ελλαδα τοτε ροκαρε οσο καμια αλλη χωρα ,(αναλογικα παντα μιλαμε σε επιπεδο πληθυσμου ) ,οσο και να φαινεται παραλογο η μοτοσυκλετα ειχε μπει για τα καλα στη ζωη των τοτε Ελληνων ,θελεις απο ψυχισμο ,απο αντιδραση για την τοτε πολιτικη κατασταση , η ως μεσο φυγης της νεολαιας ? απο το 70 και μετα καταστασεις τζοε μπαρ ηταν καθημερινο (νυκτερινο ) φαινομενο σε ολη την τοτε παραλιακη της αθηνας ,χαρλευ υπηρχαν αρκετα πρωτοι και καλυτεροι τα σπαγανε !! οι μουστακαληδες της χωροφυλακης ,τροχαιας , προσπαθωντας να πιασουν τα τοτε Ζηταρια και Σεμπε καμια φορα τρεχαν πισω απο υπερφιαγμενα Ζακσακια 125αρια μερα μεσημερι ανοδο στη Συγγρου ,, ωρεε γλεντια και γελια που ζησαμε ,τσοπεραδες υπηρχαν απο το 70 ,μολις παιχτηκε το εασυ ραιντερ ,σε μια νυκτα γεμισε η Αθηνα με ποδηλατα τσοπερ κατι πηρουνια με νεροσοληνες τρια μετρα ..ειχαν βρει το μπελα τους οι ηλεκτροκοληταδες της εποχης Μαρκος στο μοναστηρακι ,και λοιποι Γιοσυ..μουρηδες .Υπηρχαν απο την αλλη και τα 2 ρεισιγκ 500 καβα .το Ιμολα του ΣΜΑΡΤ .και αλλα ακομη ρεισονια της εποχης .στο αμερικα νομιζω τοτε τα 500 ηταν καμια 20σαρια μονο ,υπηρχε και το Στιγκραυ με κατι χιλιαδες κυβικα η στριγγλα του τζωνυ ,το εβαζαν μπροστα στην ελφιγκο και το ακουγαμε μεχρι το φαληρο !!! αυτα ηταν τα ηρωικα χρονια .Το 80 ειχε παλι την δικη του ιστορια την ζησαμε και αυτη με τις πρωτες λεσχες την πρωτη πανελληνια την πρωτη ,,,,την πρωτη ,,,,,,, γμτ γερασα ασχημα ,οταν αρχιζεις να κρινεις με βαση την πρωτη σου μαλακια εισαι ηδη ντετ . Τωρα στο σημερινο γιγνεσθαι οπως καταλαβαινεις απεχω και ειναι λογικο ,δεν μπορω να κοντραρω τα σημερινα νιατα που ζουν και δημιουργουν τους δικους τους μυθους ,Το μονο που εχει μεινει μια καλη παρεα.μια καλη βολτα ,και καποια ανεκπληρωτα ονειρα , Οσον αφορα την κατασταση στην ΑΜΕΡΙΚΗ την θεωρω γελοια οχι για τους ιδιους τους ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥς ,αλλα για εμας τους ιδιους που ανεχομαστε την γενοκτονια των Ινδιανων η οποια συνεχιζεται πλεον σε ολο τον πλανητη ,αυτο δεν ηταν το νοημα του εασυ ραιντερ ? για ποια λαντ αναζητουσε ο καπτεν αμερικα ? και τι εγινε τελικα ποιο αποτελεσμα ? αλλαξε τιποτα προς το καλυτερο ? Αλλαξε ο μανωλιος βαζοντας τα ρουχα του αλλιως ,το οτι εχουν ενα προεδρο εγχρωμο το θεωρεις αλλαγη ? ακομη τα χειροτερα δεν τα εχει δει η αμερικη .ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΕΚΕΙ ..αρχιζω ομως να ξεφευγω ,για βολτα και κανα μπυρονι ειμαστε εδω μεσα .να πεταμε και καμια μαλακια να περνα και η ωρα .ετσι για να θυμηθουμε τα παλια και οχι μονο .ειχα καιρο να παω σε ζωντανο ..ευτυχησα να ζησω σπυριδουλα σε μοναδικες στιγμες ,,ερχεται και ο θειος νωντας σαββατο καπακι να δεσει το γλυκο ,,,εσεις ρε παιδες που σκιζετε τα γκαζια καθε σαβ/κο και καθε βραδυ ριξτε και μια κουφη για μενα ,,,θα την καταλαβω να ειστε σιγουροι για αυτο .

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2008
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    Το σχολιο μου ειχε να κανει με τα χαρλευ ,τα τοτε στεκια ,και τους γνωστους αγγελους !!!!.
    Δεν έχω δει ποτέ όλο το έργο εασυ ριντερ αλλλα μερικές σκηνές εδω και εκεί στην τηλεώραση.
    Δεν ξέρω τους αγγελους στην Ελλάδα που ανάφερες.
    Ξέρω μόνο τους πρώτους αγγέλους (τους οποίους γνώρισα στα μετέπιτα χρόνια) .... τους "HELLS ANGELS" της πόλης που ζούσα και μεγάλωσα το Oakland της Καλιφόρνια..
    Ενα τμήμα της δράσης τους εκτός απο το να ελένγχουν εμπόρια ναρκωτικών ειχαν να ελένγουν εταιρίες και κέντα διασκεδάσεως παρέχοντας προστασία δια της απειλής κα.....

  11. #26
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    ...για βολτα και κανα μπυρονι ειμαστε εδω μεσα .να πεταμε και καμια μαλακια να περνα και η ωρα... .
    Εγώ τις βόλτες τις έχω κόψει προ πολλού...επιμένω όμως στα άλλα δύο.

    ...

  12. #27
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper





    Ποιος αφησε την πόρτα ανοιχτή και μπήκε ο Ομπάμα στο φόρουμ;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Βολτα για καφε...
    από pektis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2011, 20:01
  2. κυριακη 9/1/11 παμε για καφε και φαγητο.
    από granazi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2011, 14:09
  3. Η βόλτα για καφέ έγινε...βολτάρα!!
    από pepes1gr στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2009, 19:13
  4. Βολτα για καφε;; κανεις;;
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 11:58
  5. Βολτα για καφε περιξ Πατρων
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF