Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 208

Θέμα: "κάτι που είδα στην Πεντέλη και δεν μου άρεσε..."

  1. #16
    Απαντηση στην αρχικη παρατηρηση απο νιμπους:

    Οταν τα παιδια ειναι πολυ μικρα 3-5,6 ψαχνουν για το πιο γρηγορο το πιο δυνατο το πιο μεγαλο,να ταυτιστουν.Επειδη ψαχνουν τα ορια τους εχουν μια ταση προς την υπερβολη,και καλα κανουν.Αργοτερα με την ωριμανση(μακρια απο μας)θα αποκτησουν αισθηση του μετρου.Φυσικα, ρολλο παιζει και ο γωνιος. Οχι αυτα που λεει,αλλα κυριως αυτα που πρατει.Τα παιδια βλεπουν πισω απο τις λεξεις.Αν ως μπαμπας το πατας το γκαζι και τους λες οτι ειναι καλο να οδηγουμε αργα,σε γραφουν στα π@π@ρια τους.Αν εισαι αργος αλλα τους εκθιαζεις την ταχητητα,νιωθουν οτι κατι δεν παει καλα.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Συγγνώμη που θα το πω,αλλά απο τις 4 σελίδες που διάβασα δεν είδα κάποια εποικοδομητική συζήτηση.

    Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει παιδία πουθενά.Θα υπάρχει στο Μοτοσυκλετισμό;Περάστε στα παιδιά σος το μήνυμα ότι πρέπει να κάνουν συγκεκριμένα πράγματα και να φοράνε κράνος και γενικά εξοπλισμό ασφαλείας για να τα χαίρεστε.Ακόμα και όταν κάνουν ποδήλατο πάρτε τους ένα κρανάκι ποδηλασίας-με προδιαγραφές-και πείστε τα ότι το κράνος σώζει και τους ποδηλάτες.Εγώ πάντως στο ανηψάκι μου του έκανα δώρο ένα κράνος της UVEX με 70? και το φοράει πάντα!

    Για μένα Μοτοσυκλετισμός είναι:
    Ταξίδια στην Ευρώπη με ένα ZZR 1200 μετακινήσεις στην πόλη γρήγορα και οικονομικά με ένα παπί ή έστω ένα AX-1 ξεχαρμάνιασμα σε μια πίστα-αν βρω-με ένα ZX-6R εξερεύνηση βουνών με ένα Husaberg.Πάνω απ'όλα είναι ελευθερία.Όλα όμως με ασφάλια.Για να τα ξανακάνουμε....

  3. #18
    Σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολλοί πάσχοντες από τη γνωστή και ανίατη ασθένεια των μηχανόβιων, την δενθασυμβεισεμενα-ίτιδα.

    Ξέρουν πολύ καλά τον κίνδυνο που ενέχει η μηχανή, ξέρουν πως πολλοί έχουν κάνει το μεγάλι ταξίδι ξεκινώντας για μια "σβέλτη βόλτα", αλλά προτιμούν να σπρώχνουν αυτή την πραγματικότητα πολύ μακριά, εκεί που δεν πολυφαίνεται, και εκνευρίζονται ιδιαίτερα όταν κάποιος τους τη φέρνει λίγο πιο κοντά.

    Γκαζώνουν, ξύνουν, τελικιάζουν, σουζάρουν, πιστεύοντας ακράδαντα πως όταν και εκεί που εκείνοι οδηγούν, οι οδηγοί κουτιών είναι άψογοι, η άσφαλτος φρέσκια και τέλεια, χωρίς λακούβες ή σαμαράκια, δεν υπάρχει ίχνος χυμένου λαδιού, δεν διασχίζουν το δρόμο γιαγιάδες, δεν κάνουν αναστροφές παπούδες, όλα είναι όμορφα και ιδανικά. Ο θεούλης τους ανοίγει το δρόμο, και όταν περάσουν, επαναφέρει την άθλια άσφαλτο, τους κάφρους οδηγούς, τις γιαγιάδες και τους παπούδες.

    Λένε πως πολλοί άνδρες σκέφτονται με το κάτω κεφάλι. Οι πάσχοντες από δενθασυμβεισεμέναΐτιδα δεν έχουν κανένα τέτοιο πρόβλημα, τουλάχιστον πάνω στη σέλα μηχανής. Σκέφτονται με το δεξί καρπό.

  4. #19
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    βρε κοριτσακι....εσενα δηλαδη ΟΤΙ σου ειπαν οι γονεις σου μικρη σου εχει μεινει μεχρι τωρα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ? δικη σου αποψη δεν εχεις βρε κοριτσακι?

    ειλικρινα πιστευεις πως τα παιδια αυτα δε μπορουν να δημιουργησουν δικη τους αποψη για τις μηχανες οταν μεγαλωσουν? πρεπει ΣΤΑΝΤΑΡ να μεγαλωσουν με την εντυπωση οτι πρεπει να γινουν Ροσι?

    το πιο απλο...εσυ ειδες μια πολυ μικρη στιγμη απο τη ζωη αυτον τον ανθρωπον...και αμεσος εβγαλες συμπερασμα για το πως λειτουργει αυτος ο ανθρωπος με τα παιδια του...

    δε διαφωνω οτι οι γονεις πρεπει να ειναι καπως προσεκτικοι στο τι θα περασουν στα παιδια τους..εκει εισαι σωστη...αλλα θεωρω την αντιδραση σου υπερβολικη βρε κοριτσακι...που ξερεις δηλαδη οτι σε καποια αλλη στιγμη δε θα τους πει και τους κινδυνους? καλο θα ηταν να μην κρινουμε τους ανθρωπους απο μια μικρη στιγμη στη ζωη τους...και να μην βλεπουμε τα παντα ΤΟΣΟ πολυπλοκα και τραγικα! η ζωη ειναι πολυ ομορφη και πολυ συντομη για να προβληματιζωμαστε με το καθε τι που βλεπουμε γυρο μας!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα να μας προβληματισουν απο αυτο!

    φιλικα παντα!
    το original α-μηχανο™ μελος

  5. #20
    kala re nimbus ti na peis kai ti na katallabei to pitsiriki?
    na tou peis gia tin magia tis mixanis kai tin epafi pou exeis me tin fisi? ektos kai an thes na to valeis gia :ZZZ: :ZZZ:

    ta psitsirikia einai gia to theama... ixos kai fws ena pragma... autos einai o kraxtis twn mixanwn... o kindinos kai i dinami...
    ta alla erxontai meta... polli meta...
    dld me ti perimenes na psarwsoun ta pitsirikia?

    otan ta pas sto tsirko dld ti tha tous peis? oti ta zwa prepei na einai eleuthera? jenerwma re paidi mou... to exases to koino sou...



    p.s. krani dermatina kai prostateutika forane kai ta MAT! :rotflmao:

    (akoma thimame kati kalopaida katw sto nisi mia mera pou pigena sxolio (dimotiko) na pigenoun me souzes kai mpanties sto sxolio me kati kathara, akolouthoumena apo mia gourouna pou pigene
    oxi apo to tsirko den thimame tipota )



    p.s. mia wra prospathia gia na parei tin fwto!!! telika tin mikrina para poli kai exasa piotia

  6. #21
    Εαν δεν εχετε κοψει τουλαχιστον εναν τενοντα γιατι βρηκε το γονατο σας κατω ενω στριβατε, εαν δεν εχετε σπασει ενα κοκαλο να νιωσετε την στερηση τον πονο και την ματαιοδοξια του εαυτους σας(μου-μας) μεσα απο το γεγονος, εαν δεν εχετε νιωσει τι σημαινει 45-50 μοιρες με χλμ μεσα σε μια στροφη και ταχυτατη αλλαγη απο την μια πλευρα στην αλλη... εαν δεν εχετε ρισκαρει λιγο για την αδρεναλινη και την μαγεια της διαφορετικοτητας της μοτοσυκλετας απο τα αλλα επιγεια οχηματα... τοτε τι ασχοληστε με μοτοσυκλετες???, εαν θελετε κατι μονο ταξιδια πραπρα, εργαλειο για δουλεια, κουριερ, και χωμα-τουργικες εργασιες, μπορειτε να παρετε αντε κανα Χαρχαλει... κανα τρακτερ, ενα τρολει, ενα σκουτερ.... Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ενα Χιουνται... και μετα για να δεσει το γλυκο παντρευτειτε και απο πανω κιολας...

    ετσι θα ζησετε αιωνια, ευτυχισμενα, χωρις συμβαντα... και το κυριωτερο...

    ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ............



    :a44: :a34:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	runner0-300-k9-upload.jpg 
Προβολές:	238 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	24897

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Εαν δεν εχετε κοψει τουλαχιστον εναν τενοντα γιατι βρηκε το γονατο σας κατω ενω στριβατε, εαν δεν εχετε σπασει ενα κοκαλο να νιωσετε την στερηση τον πονο και την ματαιοδοξια του εαυτους σας(μου-μας) μεσα απο το γεγονος, εαν δεν εχετε νιωσει τι σημαινει 45-50 μοιρες με χλμ μεσα σε μια στροφη και ταχυτατη αλλαγη απο την μια πλευρα στην αλλη... εαν δεν εχετε ρισκαρει λιγο για την αδρεναλινη και την μαγεια της διαφορετικοτητας της μοτοσυκλετας απο τα αλλα επιγεια οχηματα... τοτε τι ασχοληστε με μοτοσυκλετες???, εαν θελετε κατι μονο ταξιδια πραπρα, εργαλειο για δουλεια, κουριερ, και χωμα-τουργικες εργασιες, μπορειτε να παρετε αντε κανα Χαρχαλει... κανα τρακτερ, ενα τρολει, ενα σκουτερ.... Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ενα Χιουνται... και μετα για να δεσει το γλυκο παντρευτειτε και απο πανω κιολας...

    ετσι θα ζησετε αιωνια, ευτυχισμενα, χωρις συμβαντα... και το κυριωτερο...

    ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ............

    Περίεργο...

    Για μένα το κόψιμο ενός τένοντα ή ένα κάταγμα δεν φαντάζουν και ΤΟΣΟ απολαυστικά... Μάλιστα το δεύτερο το έχω ζήσει πρόσφατα...

    Επίσης:

    Το να γλιτώνεις άπειρο χρόνο στη μετακίνηση και το παρκάρισμα... εν κακό...

    Το να είσαι σε θέση να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπυ μακριά από το σπίτι και τη δουλειά σου, χάρη στην ευχέρεια μετακίνησης που σου δίνει η μοτό.... ούτε κι αυτό με χαλάει...

    Το να ταξιδεύεις με την ταχύτητα χελώνας των 160χ/ω, δεν είναι άσχημο... χαζεύεις και τη φύση...

    Το να στρίβεις με κλίση 70 μοιρών αντί για 45, ούτε κι αυτό είναι ιδιαίτερα επώδυνο... Σιγά-σιγά, μαθαίνεις να το υπομένεις...

    Αλλά και το να ζήσεις μέχρι τα γεράματα δεν είναι απαραίτητα κακό... Θα είσαι σε θέση να μάθεις αν θα πάρει ποτέ η Ducatti πρωτάθλημα μέχρι το 2040...

    :rotflmao:


  8. #23
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω μου Κο gdevelek και θα προσθέσω ότι ούτε και ο γάμος είναι κάτι απαραιτήτος κακό και η πατρότητα (τουλάχιστον για τον γράφοντα) ότι καλλίτερο.

  9. #24
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Περίεργο...

    Για μένα το κόψιμο ενός τένοντα ή ένα κάταγμα δεν φαντάζουν και ΤΟΣΟ απολαυστικά... Μάλιστα το δεύτερο το έχω ζήσει πρόσφατα...

    Επίσης:

    Το να γλιτώνεις άπειρο χρόνο στη μετακίνηση και το παρκάρισμα... εν κακό...

    Το να είσαι σε θέση να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπυ μακριά από το σπίτι και τη δουλειά σου, χάρη στην ευχέρεια μετακίνησης που σου δίνει η μοτό.... ούτε κι αυτό με χαλάει...

    Το να ταξιδεύεις με την ταχύτητα χελώνας των 160χ/ω, δεν είναι άσχημο... χαζεύεις και τη φύση...

    Το να στρίβεις με κλίση 70 μοιρών αντί για 45, ούτε κι αυτό είναι ιδιαίτερα επώδυνο... Σιγά-σιγά, μαθαίνεις να το υπομένεις...

    Αλλά και το να ζήσεις μέχρι τα γεράματα δεν είναι απαραίτητα κακό... Θα είσαι σε θέση να μάθεις αν θα πάρει ποτέ η Ducatti πρωτάθλημα μέχρι το 2040...

    :rotflmao:


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  10. #25
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
    βρε κοριτσακι....εσενα δηλαδη ΟΤΙ σου ειπαν οι γονεις σου μικρη σου εχει μεινει μεχρι τωρα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ? δικη σου αποψη δεν εχεις βρε κοριτσακι?

    ειλικρινα πιστευεις πως τα παιδια αυτα δε μπορουν να δημιουργησουν δικη τους αποψη για τις μηχανες οταν μεγαλωσουν? πρεπει ΣΤΑΝΤΑΡ να μεγαλωσουν με την εντυπωση οτι πρεπει να γινουν Ροσι?

    το πιο απλο...εσυ ειδες μια πολυ μικρη στιγμη απο τη ζωη αυτον τον ανθρωπον...και αμεσος εβγαλες συμπερασμα για το πως λειτουργει αυτος ο ανθρωπος με τα παιδια του...

    δε διαφωνω οτι οι γονεις πρεπει να ειναι καπως προσεκτικοι στο τι θα περασουν στα παιδια τους..εκει εισαι σωστη...αλλα θεωρω την αντιδραση σου υπερβολικη βρε κοριτσακι...που ξερεις δηλαδη οτι σε καποια αλλη στιγμη δε θα τους πει και τους κινδυνους? καλο θα ηταν να μην κρινουμε τους ανθρωπους απο μια μικρη στιγμη στη ζωη τους...και να μην βλεπουμε τα παντα ΤΟΣΟ πολυπλοκα και τραγικα! η ζωη ειναι πολυ ομορφη και πολυ συντομη για να προβληματιζωμαστε με το καθε τι που βλεπουμε γυρο μας!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα να μας προβληματισουν απο αυτο!

    φιλικα παντα!
    Bρε κοριτσάκι ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει Σου κάνει εντύπωση? Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
    Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που??? Αυτό δεν θα στο πώ να το σκεφτείς, μόνη σου
    Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι
    Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν
    Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
    Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???
    Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???
    Ε? Κοριτσάκι?

    Φιλικά πάντα
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  11. #26
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Θα συμφωνήσω και εγώ με τη σειρά μου με τους gdevelek και arxaios!

    Πάντως, από την απάντηση του Runner Ducati, έμαθα γιατί υπάρχουν οι μηχανές!!! Για να κόβω τένοντες και να σπάω τα κόκαλα μου !!! για όλα τα άλλα υπάρχουν τα τρακτέρ και τα Hyundai…

    Sorry αγαπητέ συν-φορουμίτη αλλά δε θα αλλάξω την μηχανή μου με τρακτέρ ούτε θα χωρίσω την γυναίκα μου… και πίστεψε με, είμαι ευτυχισμένος!

    φυσικά είναι άποψη σου και δεν προσπαθώ να στην αλλάξω όπως βλέπεις, ελπίζω όμως να μην ακούσουν τίποτα παιδάκια αυτά που λες γιατί μετά σε περιμένει η nimbus.


    ΥΓ. γιατί φοράς προστατευτικό εξοπλισμό? θα σου στερήσει την χαρά ενός σπασίματος, ή το χειρότερο ίσως ζήσεις αιώνια !!!!!!!!
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Bρε κοριτσάκι ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει Σου κάνει εντύπωση? Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
    Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που??? Αυτό δεν θα στο πώ να το σκεφτείς, μόνη σου
    Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι
    Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν
    Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
    Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???
    Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???
    Ε? Κοριτσάκι?

    Φιλικά πάντα

    Kala milame

    eisaste apisteytes eseis oi gynaikes!

    malliotrabhgma kai kako!!!

    genika theodwra de nomizw pws sou zhtaei kaneis na apologhtheis!


    syzhthsh- koubenta -dialogos ginetai

    kai ton jekinhses esy!

    ektos kai an prepei na diabazoume mono!

    twra giati agrieyosaste de mporw na to katalabw!

    kai epitelous kapoia gkomena-kopela pou mporei kai trabaei enan andra, kathe allo para xwris proswpikothta einai,

    lew egw twra

    etsi!!!



    pantws o Z-bad-boys me epeise perissotero gia to olo skhniko!

    kai de nomizw pws prepei na ginomaste toso aysthroi!

    syzhthsh kanoume epanalambanw!


    kai na mh ginomatse aisxroi!


    (telika mia gynaika ginetai poly aisxrh an thelei!)

  13. #28
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Bρε κοριτσάκι ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει Σου κάνει εντύπωση? Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
    Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που??? Αυτό δεν θα στο πώ να το σκεφτείς, μόνη σου
    Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι
    Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν
    Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
    Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???
    Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???
    Ε? Κοριτσάκι?

    Φιλικά πάντα

    γλυκεια μου....με προκαλεις να σου απαντησω με την ιδια ειρωνια...αλλα δε θα το κανω γιατι θεωρω πως ειμαι ανθρωπος που μπορω να κανω νορμαλ σηζητηση. αλλη φορα καλο θα ηταν να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ λιγο....εστω και λιγο...
    να σαι καλα


    το original α-μηχανο™ μελος

  14. #29
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    Kala milame

    eisaste apisteytes eseis oi gynaikes!

    malliotrabhgma kai kako!!!

    genika theodwra de nomizw pws sou zhtaei kaneis na apologhtheis!


    syzhthsh- koubenta -dialogos ginetai

    kai ton jekinhses esy!

    ektos kai an prepei na diabazoume mono!

    twra giati agrieyosaste de mporw na to katalabw!

    kai epitelous kapoia gkomena-kopela pou mporei kai trabaei enan andra, kathe allo para xwris proswpikothta einai,

    lew egw twra

    etsi!!!



    pantws o Z-bad-boys me epeise perissotero gia to olo skhniko!

    kai de nomizw pws prepei na ginomaste toso aysthroi!

    syzhthsh kanoume epanalambanw!


    kai na mh ginomatse aisxroi!


    (telika mia gynaika ginetai poly aisxrh an thelei!)

    ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΑΜΕ
    ΟΥΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΛΑΒΗ
    δΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΛΛΙΟΤΡΑΒΗΓΜΑ
    ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ
    Η ΑΙΣΧΡΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  15. #30
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
    γλυκεια μου....με προκαλεις να σου απαντησω με την ιδια ειρωνια...αλλα δε θα το κανω γιατι θεωρω πως ειμαι ανθρωπος που μπορω να κανω νορμαλ σηζητηση. αλλη φορα καλο θα ηταν να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ λιγο....εστω και λιγο...
    να σαι καλα



    αυτό λέω κι εγώ πριν ειρωνευτείς πρώτη, να θυμάσαι ότι κι ο άλλος μπορεί να πράξει ανάλογα γκε-γκε?
    Και να θυμάσαι ότι πρέπει να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ σε ποιόν απευθύνεσαι κάθε φορά!


    να σαι καλά
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2013, 19:09
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2012, 14:14
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 19:57
  4. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:30
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF