Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 116

Θέμα: ΑΤΥΧΗΜΑ - Fazer '07 - πλαίσιο

  1. #16
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    http://www.yamahafz1oa.com/forum/sho...t=69625&page=8

    δες εδω την διαφορα της κολησης σε πιο καινουργειο μοντελο!εκει που εχεις σημαδεψει εσυ με κοκκινο εχει ρουφηγμα αν προσεξεις!!
    Δεν ξερω εαν ειναι το σημειο που σημαδεψα εγω αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι τετοια defect σε κολησεις
    δεν επιτρεπονται. Επισης δειχνει οτι δεν ειναι σωστος ο ποιοτικος ελενχος. Με μια ραδιογραφια ή ultrasonic το βρισκανε το προβλημα (εαν βεβαια ειναι αυτη η αιτια που σπαει). Εαν η κοληση ειναι σωστη δεν σπαει ποτε στην μεση. Θα σπασει καπου διπλα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    καπου μεσα στα ξενα φορουμ εχουν κανει ραδιογραφια αλλα ειναι δυσκολο να το ξαναβρω!οι σωστες οι κολησεις ποτε δεν σπανε!το θεμα ειναι οτι μου κανουν την παπια και !βεβαια , μου ειπαν να μου την φτιαξουν με καινουργεια ανταλακτικα κανοντας μου εκπτωση 40% ,το κερδος τους δηλαδη αφαιρουν αλλα οταν η ζημια ανερχετε περιπου στις 10000€ πρεπει να πληρωσω και 6000€η αγοραστικη της αξια τωρα ανερχεται περιπου στις 5500€!μετα μου ειπαν να μου την φτιαξουν με μεταχειρησμενα ανταλακτικα κανοντας μου εκπτωση 80% αλλα το κοστος των εργατικων θα το επιβαρυνθω εγω και στις δυο περιπτωσεις το οποιο ανερχεται περιπου στα 1500€!εντωμεταξυ μεταχειρησμενο πλαισιο δεν μπορεις να βαλεις σε καμια περιπτωση!απαγορευεται απο τον νομο!!
    Τελευταία τροποποίηση από dimitrisfz1; 14/03/2014 στις 21:11.

  3. #18
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    ρε φιλε περαστικα & αγυριστα ειλικρινα , κυνηγεσε το & αν μπορεις να παρακαμψεις & την ελληνικη αντιπροσωπεια ακομα καλυτερα , αυτη η π@υτσα δικαιολογια το εφερε ετσι απο ολλανδια ελεος , επρεπε & εσυ να του πεις θα σε παω γ@μιοντας μεχρι ολλανδια , για ' μενα βασικο ειναι ο μαστορας που το πηγαινεις εφοσον ειναι εξουσιοδοτημενος να σε στηριξει & να μην το αφησει & αυτος ετσι , αν ειναι σοβαρος ουτε αυτος θα ανεχεται να ακουει τετοια φιδια , παντως για να μην πεφτουμε απ ' τα συννεφα , οτι αφορα την γιαπωνεζικη αξιοπιστια στα πλαισια εχουν ξεφτυλιστει ολοι την τελευταια δεκαετια , υπαρχουν αρκετα κρουσματα απ'ολους πλεον με κομμενα πλαισια , αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο - ισως να εξαιρεσουμε την χοντα ? - οι γιαπωνεζικες εταιρειες σε καποια μοντελα τους εχουν θεμα με τις ανοχες & τις αντοχες των πλαισιων , φταινε οι πειραματισμοι με τα κραματα αλουμινιου ? θελουν να ριξουν περισσοτερο το κοστος ? χαλαρα στανταρ ποιοτικου ελεγχου στις χωρες κατασκευης ? εμας δεν πρεπει να μας ενδιαφερει ! η ζωες μας ειναι πανω απ'ολα !

    στην τελικη μια εταιρεια που σεβεται το ονομα της & τους πελατες της , κανει ανακληση & διορθωνει το προβλημα ή αποσυρει εντελως το μοντελο , τελος , ολα τα αλλα ειναι καραγκιοζιλικια , σου ευχομαι να δικαιωθεις με τον καλυτερο τροπο

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    δεν μπορω να επικοινωνησω με τιποτα με την ιαπωνια !δεν εχουν mail επικοινωνιας!μεχρι και στην πρεσβεια τους στην ελλαδα πηρα τηλ. αλλα ουτε και εκει!εχω στειλει mail στην αγγλια και περιμενω απαντηση!!!δεν του ειπα οτι θα τον παω γαμιωντας μεχρι την ολανδια αλλα του ειπα το εξης οταν μου ειπε οτι εχει εκει ενα μηχανακι με ραγισμενο πλαισιο και αν θελω να το κανω test ride!τον ρωτησα αν εχει παιδακια και μου ειπε ναι εχω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ρωτας! τοτε του ειπα οτι οταν θα ερθω να την κανω test ride να μου δωσει να παρω για συνοδηγο τον γιο του αφου νιωθει και ειναι τοσο σιγουρος οτι και σπασμενο οδηγιεται!!
    Τελευταία τροποποίηση από dimitrisfz1; 14/03/2014 στις 21:12.

  5. #20
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    ψαξε σε ξενα φορουμ να βρεις τροπο
    να μιλησεις με τζαπαν!!
    Καποτε που ειχα θεμα με τη σουζουκι βρηκα ενα φαξ.
    Και αμεσως αλλαξε ο τροπος συμπεριφορας του ελληνα αντιπροσωπου!!

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    αυτες τις μερες θα στειλω ενα φαξ!το θεμα ειμαι πως θα ξερω οτι το ελαβαν αν δεν επικοινωνησουν μαζι μου?θα τους γραψω το δικο μου το mail βεβαια αλλα πως μπορεις να εισαι σιγουρος???

  7. #22
    τα κεντρικά της Ευρώπης είναι νομίζω ολλανδια....

    φίλος με τδμ, εκεί απευθύνθηκε και του αλλάξανε δύο φορές την μηχανή...

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    ....εντωμεταξυ μεταχειρησμενο πλαισιο δεν μπορεις να βαλεις σε καμια περιπτωση!απαγορευεται απο τον νομο!!
    Κάνεις λάθος. Μπορείς να αλλάξεις πλαίσιο.

    Οπότε, μίλα ξανά με τον δικηγόρο σου αν εκείνος στο είπε αυτό.


    Όταν έχεις κάποιο νεώτερο, ενημέρωσέ μας κι εδώ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    δεν χρειαζεται να ξερεις τιποτα!
    Και ουτε να περιμενεις καμια απαντηση.
    Απλα να εισαι σιγουρος οτι τη μια μερα θα το στειλεις και την αλλη θα σε παρουν την απο ελλαδα μονοι τους
    Τελευταία τροποποίηση από nic mor; 05/03/2014 στις 13:40.

  10. #25
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    δεν μπορω να επικοινωνησω με τιποτα με την yamaha στην ιαπωνια !δεν εχουν mail επικοινωνιας!μεχρι και στην πρεσβεια τους στην ελλαδα πηρα τηλ. αλλα ουτε και εκει!εχω στειλει mail στην αγγλια και περιμενω απαντηση!!!δεν του ειπα οτι θα τον παω γαμιωντας μεχρι την ολανδια αλλα του ειπα το εξης οταν μου ειπε οτι εχει εκει ενα μηχανακι με ραγισμενο πλαισιο και αν θελω να το κανω test ride!τον ρωτησα αν εχει παιδακια και μου ειπε ναι εχω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ρωτας! τοτε του ειπα οτι οταν θα ερθω να την κανω test ride να μου δωσει να παρω για συνοδηγο τον γιο του αφου νιωθει και ειναι τοσο σιγουρος οτι και σπασμενο οδηγιεται!!

    ενταξει την εχει τερματισει την :a31: ο ανθρωπος , μια χαρα του τα ' πες του καραγκιοζη , αυτο που με τρελενει & δεν μπορω να καταλαβω με τους ελληνες αντιπροσωπους - ευτυχως οχι παντα & με ολους - ειναι σ'αυτες τις περιπτωσεις γιατι συμπεριφερονται ετσι ? βρε γελοιε ενα μηχανημα ειναι & φτιαχτηκε με καποιο σφαλμα πανω του , αυτα συμβαινουν σε ολα τα ειδη τι να κανουμε δηλαδη ? & που δεν το εφτιαξες εσυ στην τελικη , γιατι το παιρνεις προσωπικα ? & αραδιαζεις ιστοριες για αγριους , επισης εχεις απο πισω την εταιρεια-κολοσσο αυτοι θα καθαρισουνε εσενα τι σε καιει δηλαδη ? μιλα & με αλλα μελη & με τον ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ ειναι μελος εδω & νομιζω διαιωθηκε με την δικια του περιπτωση , θεωρω οτι ισως μπορει να σε βοηθησει

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Σε τετοιες περιπτωσεις μπορει καποιος να απευθυνθει σε επαγγελματια εμπειρογνωμονα και να του ζητησει να κανει εκθεση?

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κάνεις λάθος. Μπορείς να αλλάξεις πλαίσιο.

    Οπότε, μίλα ξανά με τον δικηγόρο σου αν εκείνος στο είπε αυτό.


    Όταν έχεις κάποιο νεώτερο, ενημέρωσέ μας κι εδώ.
    πλαισιο μονο καινουργειο απο οτι ξερω και εχω μιλησει!δεν μπορεις να το δηλωσεις δηλαδη στο συγκοινωνιών σαν μεταχειρεισμενο!ουτος η αλλως δεν ειναι εκαι το θεμα!!

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Σε τετοιες περιπτωσεις μπορει καποιος να απευθυνθει σε επαγγελματια εμπειρογνωμονα και να του ζητησει να κανει εκθεση?
    μπορεις να το κανεις αλλα σε περιπτωση δικης ο δικαστης αν θελει το λαμβανει υποψιν του καθως εχει το δικαιωμα αυτος να ορισει πραγματωγνωμονα του δημοσιου οποτε μεχρι να γινει η δικη δεν την πουλας για κανεναν λογο!

  14. #29
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Σε τετοιες περιπτωσεις μπορει καποιος να απευθυνθει σε επαγγελματια εμπειρογνωμονα και να του ζητησει να κανει εκθεση?
    Εθνικο Μετσοβειο Πολυτεχνειο
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    ενταξει την εχει τερματισει την :a31: ο ανθρωπος , μια χαρα του τα ' πες του καραγκιοζη , αυτο που με τρελενει & δεν μπορω να καταλαβω με τους ελληνες αντιπροσωπους - ευτυχως οχι παντα & με ολους - ειναι σ'αυτες τις περιπτωσεις γιατι συμπεριφερονται ετσι ? βρε γελοιε ενα μηχανημα ειναι & φτιαχτηκε με καποιο σφαλμα πανω του , αυτα συμβαινουν σε ολα τα ειδη τι να κανουμε δηλαδη ? & που δεν το εφτιαξες εσυ στην τελικη , γιατι το παιρνεις προσωπικα ? & αραδιαζεις ιστοριες για αγριους , επισης εχεις απο πισω την εταιρεια-κολοσσο αυτοι θα καθαρισουνε εσενα τι σε καιει δηλαδη ? μιλα & με αλλα μελη & με τον ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ ειναι μελος εδω & νομιζω διαιωθηκε με την δικια του περιπτωση , θεωρω οτι ισως μπορει να σε βοηθησει

    ο τυπος ηταν πολυ ερειστικός! μου ειπε κιολας οτι παταω πανω στις περιπτωσεις που βρηκα και εκμεταλευομαι καταστασεις!!ποιο ειναι το μελος αυτο που μου εγραψες" ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ"ετσι γραφετε αν το ψαξω?

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. fazer 07 ρυθμισεισ ?
    από laryfz1 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2008, 13:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF