Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 150

Θέμα: Cbr 125r Malossi!!!!

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    SORRY PAIDIA ALLA SAS PROLABA....FORAO IDI DISKOPLAKES TIS BRAKING MARGARITA
    KAI OSO GIA TA SOLINIA TON ALLON MINA 8A MBOUNE....

    H PARATIRISI HTAN PADOS SOSTI POU KANATE.PROTA FTIAXNOUN TA FRENA KAI META TA GAZIA (OSI KSEROUN KATI PARAPANO...).

    LEO ME TO POU PLIRO8O NA PAO MIA BOLTA APO TO MAGAZI

  2. #17
    @madlef

    Λάστιχα???

    Απορία: Συνολικά πόσο σου έχουν πάει οι βελτιώσεις?
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    ENNOEITE OTI EXO ALAKSI KAI LASTIXA!EXO BALI FARDITERA POU BGAZI H MICHELIN SPORTY GIA TO MHXANAKI AFTO.
    SINOLIKA EXO DOSI PERIPOU....1200? POLI XONDRIKA XORIS NA IPOLOGISOUME KA8E FORA TIN TARIFA TOU MHXANIKOU MOU....
    AFTA

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.659
    να τολμήσω να ρωτήσω αν αξίζουν τόσα φράγκα για ένα μηχανάκι 125κυβικών?
    έστω και έγινε 180κ.κ. με την μετατροπή.
    ε και?πόσο να κερδίσεις?και πάλι μικρό δεν θα είναι?
    Με κάθε "πείραγμα" χάνεις άμεσσα απο την μεταπωλητική αξία.
    Δεν θα ήταν "φρονιμότερο" να τα κράταγες και να ανέβαινες σε λίγο καιρό κατηγορία?
    γνώμη μου έτσι?

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
    ENNOEITE OTI EXO ALAKSI KAI LASTIXA!EXO BALI FARDITERA POU BGAZI H MICHELIN SPORTY GIA TO MHXANAKI AFTO.
    SINOLIKA EXO DOSI PERIPOU....1200? POLI XONDRIKA XORIS NA IPOLOGISOUME KA8E FORA TIN TARIFA TOU MHXANIKOU MOU....
    AFTA
    και εγω τα ίδια ελαστικά έβαλα!

    @o_gayros
    Συμφωνώ μαζί σου ότι ενδεχομένως δεν αξίζει να ξοδεύεις λεφτά για τη βελτίωση του συγκεκριμένου μοντέλου.
    Αλλά από την άλλη αν το γουστάρει αυτό που κάνει ο madlef και έχει και τα λεφτά καλά κάνει!
    Δεν μας πέφτει λόγος.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  6. #21
    Θα συμφωνήσω μαζί σου o_gayros αλλά αν έχεις σκοπό να ανέβεις κατηγόρια. Εγώ αγόρασα το cbrακι για να κινούμε μέσα στην πόλη και για κάποιες μικρές εξόρμησης στη θάλασσα (καλοκαίρι δεν λέει να έχεις αυτοκίνητο). Απλά περίμενα το cbrακι να πηγαίνει κάπως καλύτερα και για αυτό το λόγο το βελτιώνω λίγο.
    Όσο για τι κιτ το παρήγγειλα από το Moto Gini θα το έχω σε 10-15 μέρες.(330 Eyro)
    Να ρωτήσω κάτι το στρώσιμο πως γίνετε? Δεν έχω σώσει ποτέ μηχανή η μηχανάκι (πάντα είχα μεταχειρισμένα) και δεν ξέρω όποτε αν κάποιος μπορεί ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GEORGEL
    Θα συμφωνήσω μαζί σου o_gayros αλλά αν έχεις σκοπό να ανέβεις κατηγόρια. Εγώ αγόρασα το cbrακι για να κινούμε μέσα στην πόλη και για κάποιες μικρές εξόρμησης στη θάλασσα (καλοκαίρι δεν λέει να έχεις αυτοκίνητο). Απλά περίμενα το cbrακι να πηγαίνει κάπως καλύτερα και για αυτό το λόγο το βελτιώνω λίγο.
    Όσο για τι κιτ το παρήγγειλα από το Moto Gini θα το έχω σε 10-15 μέρες.(330 Eyro)
    Να ρωτήσω κάτι το στρώσιμο πως γίνετε? Δεν έχω σώσει ποτέ μηχανή η μηχανάκι (πάντα είχα μεταχειρισμένα) και δεν ξέρω όποτε αν κάποιος μπορεί ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

    Για 1000 χιλιόμετρα
    Ομαλές επιταχύνσεις
    Στροφές μέχρι 4000-5000 (εντάξει που και που μπορείς να ανεβάζεις και παραπάνω, αλλά όχι απότομα)

    Μετά από αυτά τα χιλιόμετρα σταδιακό άνοιγμα του γκαζιού για να ανοίξει ο κινητήρας.
    Και μετά δώσε ότι θες.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    KALISPERA.
    SKOPEBO NA PARO MEGALITERI MIXANI (CBR 600 MALLON) KAINOURGIA OTAN GIRISO APO FADAROS (TO OPIO EINAI AGNOSTO AKOMA).APLA AFTO TO MHXANAKI DEN PROKITE NA TO POULISO.8A EINAI TO DEFTERO,TO MIKRO,GIA TIN "FOULIA" POU LENE.
    APO EKEI KAI PERA KANEI O KA8ENAS TIN K@BL@T@ TOU.DEN EXO METANIOSI OUTE 1? POU EXO DOSI GIA TO MIXANAKI KI AFTO GIATI TO XEROME KA8IMERINA.EPISIS PISTEBO OTI DEN EINAI OREO NA SKEFTESE OTI KAPOTE 8A TO DOSIS KAI DIAFORA TETIA GIATI ETSI DEN 8A PIRAKSO POTE KAMIA MIXANI,AMAKSI AKOMA KAI TO SPITI MOY MEXRI NA PAO 80 KAI NA TA PARO STON TAFO MOY!!!! ELPIZO NA ME KATALABENETE..AKOMA KAI TO PODILATO MOU TO EIXA "PIRAKSI" (EIXA DISKOPLAKA
    BROS KAI PISO APO ITALIA PRIN EDO BGOUNE KALA KALA TA MOUNTAIN!).
    AFTA.
    EFXARISTO PADOS GIA TO ENDIAFERON SAS KAI TIS APADISIS SAS

  9. #24

  10. #25
    Καλησπέρα,
    Σήμερα επιτέλους πήρα το κιτ στα χέρια μου. Από βδομάδα θα πάω να το βάλω. Πάντως όσο και αν έψαξα στο ιντερνετ δεν βρήκα πουθενά την αύξηση ιπποδύναμης δίνει.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    File mou perimeno me anipomonisia ta nea sou!!!!
    8a pao na to balo ki ego kai 8elo na do ean aksizi telika ta lefta tou.

  12. #27
    Gamato to CBRaki sou file.Poly wraio.
    Egw ekana malakia k to pira kokkino-mavro.tin pinakida pou tin kolises??pws sterewnetai???

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Ama proseksis tin 3 photos exo bali undertray.Einai to plastiko pou beni kato apo tis oures kai tis kanei pio omorfes kai "miteres".
    Ekei pano exei bido8i h pinakida.
    Pliroforiaka exei ean den 8imamai la8os 120 euro...

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Kalimera.
    Ti egine file GEORGEL , to ebales to kitaki?

  15. #30
    Σήμερα το απόγευμα θα πάω να αφήσω το μηχανάκι για το βάλει αύριο.. Πιστεύω την Πέμπτη να είναι έτοιμο.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βελτίωση Cbr 125r
    από madlef στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2016, 01:11
  2. Εξατμηση Για Cbr 125r ;;;
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2011, 18:41
  3. Agora Honda CBR 125R
    από Nedbuhannezzar στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2007, 22:55
  4. Εξατμηση Για Cbr 125r ;;;
    από Eddiex στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2006, 06:22
  5. Cbr 125r Club
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 18:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF