Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 85

Θέμα: Africa 98,triumph tiger 98,bmw 650gs

  1. #16
    παντως για τα λεφτα που ψαχνεις στα 2500 χιλιαρικα δεν ειναι τωσο ευκολο να βρεις αφρικα σε καλη κατασταση εκτος απο κατι τρελες ευκαιριες!!!

    που πρεπει να περημενεις και να σου κατσι!


    για τα αλλα δεν ξερω!


    επισης πουλαει ενα funduro 650 ενας φιλος μου που το μοτερ ειναι εγγυηση, το πουλαει λογου υψος ειναι 1,90 και θελει κατι να τον καλύπτει καλύτερα!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  2. #17
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.974
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    καλα,,,,,χαλαρωσε ......!

    παντως εγω δεν ξερω κανενα απο αφρικα να πηγε στο ψοφίμι!

    να πω κτμ 990 ναι.....αλλα για το 650!? μάλλον κατι αλλο ηθελε το γομάρι!! εχεχεχεχεχεχεχ

    παντως μεσα στην πολι το αφρικα παει ανετα και κινητέ ανετα....αλλα θελει κανα 6μηνο να το συνηθίσεις!!!

    επίσης μπορεις πας και με ρελαντι χαλαρά και να μην εχεις πρόβλημα σε κυκλοφοριακο......
    και κατι ακομα που ,,,,,δεν βραζει ο κολος σου οπως κατι αλλα.....!

    φιλε παρε αφρικα και ασε τους αλλους να αλλάζουν μηχανάκια και να λενε οτι το μηχανάκι μας ειναι παντα το καλύτερο!

    Άσε τους άλλους να λένε ότι έχουν το καλύτερο,το Άφρικα είναι το καλύτερο...Μ' αρέσουν τα τσόπερ να πάρω Χάρλευ ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Θέλω να ασχοληθώ με το trial, να πάρω Beta ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Θέλω μια μοτοσυκλέτα για πίστα, να πάρω R1 ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Είμαι ντελιβεράς και θέλω να κάνω διανομές να πάρω ένα Innova ή Άφρικα; Το ρωτάς; Άφρικα βέβαια...
    Chill out ρε φίλε και βέβαια το ψοφίμι στην πόλη είναι πιο ευκολοδήγητο από Άφρικα,άμα τώρα έχεις παρωπίδες...Εγώ δεν του είπα να πάρει το GS,επειδή έχω εγώ πάει να πει ότι είναι το κατάλληλο για όλους; Εγώ αναφέρθηκα καθαρά για την αστική μετακίνηση. Ελπίζω να με συγχωρείς που έχω ψοφίμι και έχω το θράσος να ανταπαντώ...

  3. #18
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20
    [Chill out ρε φίλε και βέβαια το ψοφίμι στην πόλη είναι πιο ευκολοδήγητο από Άφρικα,άμα τώρα έχεις παρωπίδες...Εγώ δεν του είπα να πάρει το GS,επειδή έχω εγώ πάει να πει ότι είναι το κατάλληλο για όλους; Εγώ αναφέρθηκα καθαρά για την αστική μετακίνηση. Ελπίζω να με συγχωρείς που έχω ψοφίμι και έχω το θράσος να ανταπαντώ... [/B][/QUOTE]

    mia xara einai kai ta duo kai kanoun kala tis douleies tous....to ena einai iremo alla oxi psofimi kai to allo einai agrio Alla otan perneis kati simenei oti sou araisei. Ara min akous tpt kai min metaniwneis!!! gousto s kapelo s!!. sas euxaristw pantws gia tis plirofories

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Άσε τους άλλους να λένε ότι έχουν το καλύτερο,το Άφρικα είναι το καλύτερο...Μ' αρέσουν τα τσόπερ να πάρω Χάρλευ ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Θέλω να ασχοληθώ με το trial, να πάρω Beta ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Θέλω μια μοτοσυκλέτα για πίστα, να πάρω R1 ή Άφρικα; Άφρικα βέβαια...Είμαι ντελιβεράς και θέλω να κάνω διανομές να πάρω ένα Innova ή Άφρικα; Το ρωτάς; Άφρικα βέβαια...
    Chill out ρε φίλε και βέβαια το ψοφίμι στην πόλη είναι πιο ευκολοδήγητο από Άφρικα,άμα τώρα έχεις παρωπίδες...Εγώ δεν του είπα να πάρει το GS,επειδή έχω εγώ πάει να πει ότι είναι το κατάλληλο για όλους; Εγώ αναφέρθηκα καθαρά για την αστική μετακίνηση. Ελπίζω να με συγχωρείς που έχω ψοφίμι και έχω το θράσος να ανταπαντώ...

    δεν εχω τπτ απεναντι στο gs αλλα δεν μπορω να ασχοληθώ αν ενας αφρικανος ζήλεψε ενα gs 650 , αν μου μιλούσες για κατηγορια adventure θα σου ελεγα οκ!

    επισης σίγουρα με ολα τα πρακτικά, ενα μικροτερο μηχανακι και πιο μαζεμένο ειναι πολυ πιο ευκολο οδιγητο αλλα μην λεμε πράγματα χωρης να εχουμε οδηγησει!

    το αφρικα εγω μεσα στην πολι το πηγαινω σαν παπι.....μετα απο τρια χρονια αυτο έλειπε !

    επισης κατι πολυ καλο που εχει το αφρικα με τα λιγα αλογα ειναι πως μπορεις να το πας πολυ ανετα κ ομαλα !,,,,,αντηθετος πριν κανα μηνα πηρα ενα στρομ στην πόλι και πισο απο αμαξια ήμουνα συνέχεια με συμπλέκτη!

    ολα εχουν την χαρη τους....!

    το θεμα ειναι οτι ο φιλος στα 2500 χιλ..........δεν θα παρη μηχανακι που να το ευχαριστηθεί!!!

    δωσε ενα 1000 ακομα και βρες ενα καλο μοτερ οτι και να ειναι !



    παντως αμα θελεις αφρικα μπες κ στο www.africatwin.gr
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  5. #20
    μαλλον άνετε σύγκριση το μονοκύλινδρο gs650 με το αφρικα έτσι?

    γιατί δεν ξέρω αν θα έβρισκες καλό λόγο να προτιμήσει κάποιος το αφρικα από το δικύλινδρο gs...

    με 2500 βρίσκεις κάτι άφρικα, με πράσινο bagster,ροζουλί bagster...τέτοια..

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    μαλλον άνετε σύγκριση το μονοκύλινδρο gs650 με το αφρικα έτσι?

    γιατί δεν ξέρω αν θα έβρισκες καλό λόγο να προτιμήσει κάποιος το αφρικα από το δικύλινδρο gs...

    με 2500 βρίσκεις κάτι άφρικα, με πράσινο bagster,ροζουλί bagster...τέτοια..
    ετσι ειναι.....

    και δεν κανουμε τα συγκρίνουμε ειναι δυο διαφορετικά μηχανάκια.....


    απλως λεμε την γνωμη μας για το τι αξίζει να παρη , απο εκει κ περα δικο του θεμα.!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  7. #22
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    φιλε οπως στα λενε...κι εγω αφρικα εχω εδω και 5 χρονια...το επομενο μηχανακι μου θα ειναι η το 990 η το 1200...με τιποτα δεν πεφτω πιο κατω...σιγα μετα απο 5 χρονια συμβιωσης να ηθελα να παρω ενα ποιο τζουφιο μηχανακι...μη το σκευτεσαι...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
    φιλε οπως στα λενε...κι εγω αφρικα εχω εδω και 5 χρονια...το επομενο μηχανακι μου θα ειναι η το 990 η το 1200...με τιποτα δεν πεφτω πιο κατω...σιγα μετα απο 5 χρονια συμβιωσης να ηθελα να παρω ενα ποιο τζουφιο μηχανακι...μη το σκευτεσαι...
    υπάρχει και ένα yamaha v-max νομίζω λέγεται, στα 1700 cc....

  9. #24
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Μετα απο ολα αυτα σε βλεπω με τον "τιγρη" αγκαλια μιας και κακο λογο δεν ακουσες για το θηριο εκτος απο κατι κομμενα πλαισια που ομως δεν νομιζω να ειναι κατι συνηθισμενο και οπως και να εχει μπορεις να το τσεκαρεις...
    Γενικα μεσα στην πολη και οι τρεις που κοιτας δεν κανουν δουλεια παπιου...αλλη λιγο αλλη περισσοτερο φτιαχτηκαν για να βολταρουν και να ταξιδευουν...αν πραγματικα θες ταξιδια βαλε αυτο σαν προτεραιοτητα σου στην επιλογη που θα κανεις...αν η αστικη μετακινηση ειναι το πρωτο που σε απασχολει δες και αλλου εκτος απο μεγαλα-μεσαια ον-οφ...
    Τα χρηματα που διαθετεις ειναι σχετικα λιγα οποτε οπως ξαναπα παρε οτι βρεις σε καλυτερη κατασταση και ευκαιρια
    καλες αγορες

    υ.γ.1 Ηρεμο αλλα οχι ψοφιμι ειναι το bmw και το αφρικα ειναι...αγριο..!!!?? :hypnotize σιγουρα τα εχεις καβαλησει τα μηχανακια? ο τιγρης τι ειναι τοτε? διαστημοπλοιο?
    υ.γ.2 Mην τα βαζεται με το Tασο (Lariseo)...σας βλεπω να αγοραζεται Αφρικα και να σας κανει μελη...:rotflmao: ....γεια σου Τασο
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Μετα απο ολα αυτα σε βλεπω με τον "τιγρη" αγκαλια μιας και κακο λογο δεν ακουσες για το θηριο εκτος απο κατι κομμενα πλαισια που ομως δεν νομιζω να ειναι κατι συνηθισμενο και οπως και να εχει μπορεις να το τσεκαρεις...
    Γενικα μεσα στην πολη και οι τρεις που κοιτας δεν κανουν δουλεια παπιου...αλλη λιγο αλλη περισσοτερο φτιαχτηκαν για να βολταρουν και να ταξιδευουν...αν πραγματικα θες ταξιδια βαλε αυτο σαν προτεραιοτητα σου στην επιλογη που θα κανεις...αν η αστικη μετακινηση ειναι το πρωτο που σε απασχολει δες και αλλου εκτος απο μεγαλα-μεσαια ον-οφ...
    Τα χρηματα που διαθετεις ειναι σχετικα λιγα οποτε οπως ξαναπα παρε οτι βρεις σε καλυτερη κατασταση και ευκαιρια
    καλες αγορες

    υ.γ.1 Ηρεμο αλλα οχι ψοφιμι ειναι το bmw και το αφρικα ειναι...αγριο..!!!?? :hypnotize σιγουρα τα εχεις καβαλησει τα μηχανακια? ο τιγρης τι ειναι τοτε? διαστημοπλοιο?
    υ.γ.2 Mην τα βαζεται με το Tασο (Lariseo)...σας βλεπω να αγοραζεται Αφρικα και να σας κανει μελη...:rotflmao: ....γεια σου Τασο
    sthn ygeia mas leme.....xexexexx!!!!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    gs 650: δεν κάνει για ταξίδια αλλά είναι εύκολο στην πόλη.Το έχει φίλος και σε ένα ταξιδάκι που κάναμε μαζί με έσκασε.Και φυσικά έσκασε κι αυτός.Τον παράτησα να τα βγάλει πέρα μόνος του.Το βράδυ που μιλήσαμε στο τηλ μου είπε πως κόντεψε να τον πάρει ο ύπνος στο τιμόνι.Τώρα ψάχνει μεγαλύτερο.

    Άφρικα: Καλύτερο στα ταξίδια από το gs,αλλά παπί στην πόλη? Μην τρελαθούμε κι όλας!!
    Αν όχι με 2500, με 3000 βρίσκεις όσα θέλεις.Το είχα και το κράτησα 8 μήνες.Είμουνα στον δρόμο για Κατερίνη και έκανα κόντρες με τα λεωφορεία του Κ.Τ.Ε.Λ.
    Τα κέρδιζα μόνο αν ήταν γεμάτα με κόσμο.Με τα άδεια ήμασταν ρόδα-ρόδα.


    Τίγρης: Καλύτερο και από τα δύο, με διαφορά.Μέσα στην πόλη δεν θα αντιμετωπίσης ιδιαίτερα προβλήματα και έξω(όπου είναι και το ΚΥΡΙΟ ''θέλω σου'') θα ταξιδέψεις πάρα πολύ άνετα.Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις με τον Τίγρη είναι το οικονομικό σου.


    υ:γ: Αν ρωτήσεις τον LARISEO ποιο είναι το καλύτερο μηχανάκι για να μπεις Μέγαρα και Σέρρες, θα σου πει, το Άφρικα.:rotflmao: :rotflmao:


    υ:γ: Ότι και να πάρεις, καλούς δρόμους να έχεις και πάντα όρθιος

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES


    υ:γ: Αν ρωτήσεις τον LARISEO ποιο είναι το καλύτερο μηχανάκι για να μπεις Μέγαρα και Σέρρες, θα σου πει, το Άφρικα.:rotflmao: :rotflmao:

    me merikes metatropes 8a symfwnhsw!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    allagh lastixa ktl.....exexexe
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  13. #28
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.974
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    [B]gs 650: δεν κάνει για ταξίδια αλλά είναι εύκολο στην πόλη.Το έχει φίλος και σε ένα ταξιδάκι που κάναμε μαζί με έσκασε.Και φυσικά έσκασε κι αυτός.Τον παράτησα να τα βγάλει πέρα μόνος του.Το βράδυ που μιλήσαμε στο τηλ μου είπε πως κόντεψε να τον πάρει ο ύπνος στο τιμόνι.Τώρα ψάχνει μεγαλύτερο.

    Σίγουρα από τα μηχανάκια που σκέπτεται ο φίλος,το 650 όντας μονοκύλινδρο μειονεκτεί στο θέμα ταξίδι συγκρινόμενο με τα άλλα 2..Αλλά ακατάλληλο για ταξίδι;;;......Το έγραψα και στην αρχή αυτού το thread,ο Μητσάκης έκανε το γύρο του κόσμου ΚΑΙ με το GS KAI με το παλιό καλό Funduro...Μπες εδώ...http://www.2ridetheworld.com/bikes.html η τύπισσα με ένα 650 έχει κάνει αυτά τα ταξίδια.Αν το ταξιδάκι ήταν πάω κομμάτια με ταχύτητες πάνω από 160 λογικό έιναι ο φίλος σου να τα φτύσει και να σκάσει.Το 650 είναι το μονοκύλινδρο με τις καλύτερες ταξιδιωτικές δυνατότητες σε σύγκριση με άλλα μονοκύλινδρα.Να κάνω και μια παρατήρηση;;; Πήγατε μαζί ταξιδάκι και τον παράτησες να τα βγάλει πέρα μόνος του;;; Η περίφημη μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη;...Άρα δεν ήταν χαλαρή εκδρομούλα ή κάτι δεν πάει καλά με το φίλο σου...


  14. #29
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    [B]
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    gs 650: δεν κάνει για ταξίδια αλλά είναι εύκολο στην πόλη.Το έχει φίλος και σε ένα ταξιδάκι που κάναμε μαζί με έσκασε.Και φυσικά έσκασε κι αυτός.Τον παράτησα να τα βγάλει πέρα μόνος του.Το βράδυ που μιλήσαμε στο τηλ μου είπε πως κόντεψε να τον πάρει ο ύπνος στο τιμόνι.Τώρα ψάχνει μεγαλύτερο.

    Σίγουρα από τα μηχανάκια που σκέπτεται ο φίλος,το 650 όντας μονοκύλινδρο μειονεκτεί στο θέμα ταξίδι συγκρινόμενο με τα άλλα 2..Αλλά ακατάλληλο για ταξίδι;;;......Το έγραψα και στην αρχή αυτού το thread,ο Μητσάκης έκανε το γύρο του κόσμου ΚΑΙ με το GS KAI με το παλιό καλό Funduro...Μπες εδώ...http://www.2ridetheworld.com/bikes.html η τύπισσα με ένα 650 έχει κάνει αυτά τα ταξίδια.Αν το ταξιδάκι ήταν πάω κομμάτια με ταχύτητες πάνω από 160 λογικό έιναι ο φίλος σου να τα φτύσει και να σκάσει.Το 650 είναι το μονοκύλινδρο με τις καλύτερες ταξιδιωτικές δυνατότητες σε σύγκριση με άλλα μονοκύλινδρα.Να κάνω και μια παρατήρηση;;; Πήγατε μαζί ταξιδάκι και τον παράτησες να τα βγάλει πέρα μόνος του;;; Η περίφημη μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη;...Άρα δεν ήταν χαλαρή εκδρομούλα ή κάτι δεν πάει καλά με το φίλο σου...

    παρε +750 απο μενα να τα 1000σεις! :rotflmao:

    για την τοτε εποχη η ταχύτητα που πηγαίνανε ητανε μια χαρα τωρα......!

    τωρα βλεπεις να περναει ο αλλος με 160 ανετος και νιωθεις λιγο μαλακας, αν και με το αφρικα στα 130-145 εισαι πολυ ανετος και αμ λαχι αναβεις και τσιγαρο!

    εχεχεχεχεχεχε
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  15. #30
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.974
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    παρε +750 απο μενα να τα 1000σεις! :rotflmao:

    για την τοτε εποχη η ταχύτητα που πηγαίνανε ητανε μια χαρα τωρα......!

    τωρα βλεπεις να περναει ο αλλος με 160 ανετος και νιωθεις λιγο μαλακας, αν και με το αφρικα στα 130-145 εισαι πολυ ανετος και αμ λαχι αναβεις και τσιγαρο!

    εχεχεχεχεχεχε
    Εεεε,άμα είσαι μαλάκας ό,τι και να οδηγάς πάλι μαλάκας θα είσαι...
    Για την τότε εποχή έχεις δίκιο,δεν είχα δει οτι τα ταξίδια αυτά είχαν γίνει το 1912...

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 00:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF