Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 209

Θέμα: Αλλα ηθη αλλα εθιμα θαυμαστε φωτο

  1. #16
    .........και έκανε τόσο ταξίδι,
    με μια γυναίκα που την χώρισε πριν,
    και ενα χαζό παιδί που του άρεσαν ολα,
    είτε καβάλαγε είτε καθότανε,
    που μίλαγε σε ξένα παιδιά λες και τα γνώριζε,
    παραβλέποντας οτι ειναι μαυρακια,
    για να ταλαιπωρηθεί σε απέραντα "τηγάνια",
    σε ποταμίσιες κροκάλες,
    σε απέραντες φλαταδουρες,
    μεσα στην σκονη,
    προσπαθώντας να κοιμηθεί σε αιώρες, σε σκηνές,
    με τα κουνούπια να τους τρώνε το αίμα,
    να τρώνε σαν ιθαγενείς,
    μονο και μόνο για δούνε απο κοντά κατι καμηλοπαρδάλεις και ενα δυο ελέφαντες??

    Δεν πηγαίνανε με το παιδί του σε ενα ζωολογικό κήπο να εχουν και την ανεσή τους?

    Αν μου το λέγανε ...........

    θα του έβγαζα εγω τα εισιτήρια.


    και θα φορτωνόμουν την γυναίκα του, να κάνουμε αυτο το ταξίδι,

    μακριά του,

    να μην τον ενοχλεί!


    και εχει το θράσος να το δημοσιεύει αυτο


    και να μας βαζει σε σκέψεις
    σε ονειρώξεις










    ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩ





    ωριαότατοι



    ΥΓ
    αντε αυτο το παιδί να πάει σε σχολική εκδρομή τωρα, και να του κανει εντύπωση

  2. #17
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    οταν μερικοι βγουν απο την οθονη και το πληκτρολογιο απαντώντας όπως και εγω κανω τώρα, και καταλαβουν τι θα πει μοτοσυκλετιστικο μυαλο, ιδεα, η οτιδηποτε αλλο...χωρις φυσικα να βαζω ταμπελες σε κανεναν


    ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ...



    και εις αλλα με υγεια
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  3. #18
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Ειδα το παιδακι και λεω κατσε να δω μετα απο ποσα μυνηματα θα μπουνε οι αποστειρωτες να πουνε την μαλ@κια τους.

    Πολυ γρηγορα.

    Ημαρτον ρε αδερφια.

  4. #19
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    και να προσεχετε γιατι


    ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ


    ΚΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΣΑΝΤΑΚΗΔΕΣ





    μακρυα τα παιδια σας απο τις μηχανες....
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  5. #20
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Σοφιανε??????το ταξιδιωτικο ειναι φανταστικο και μαγικο δεν εχει κανεις σντιρρηση σε αυτο

    αλλα και εγω θεωρω ενα παιδι ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ να ακολουθησει. Αν το παρει ο υπνος πανω στη μοτοσυκλετα????το εδαφος και τα μερη που περασαν ηταν με καποιο βαθμο δυσκολιας...αν πεφταν? (πολυ λογικο) εστω και με τις μικρες ταχυτητες τους δεν υπηρχε πιθανοτητα να χτυπησει????το να χτυπησουε ο μπαμπας του και η μαμα του ειναι δικο τους προβλημα...και φυσικα ενθουσιαστικε το πιτσιρικι και εγω θα ενθουσιαζομουν , φυσικα και ειναι φανταστικη περιπετεια και ξεπερναει το ''ταξιδι'' με την απλη του ενοια.Αλλα δεν υπαρχει και η αλλη οψη??????Ειδικα εσυ που εχεις ταξιδεψει και εχεις και παιδι στην ιδια ηλικια θα ηθελα να μου πεις αν κανω τοσο μεγαλο λαθος.


    respect στους ταξιδιωτες
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    Σοφιανε??????.....?Ειδικα εσυ που εχεις ταξιδεψει και εχεις και παιδι στην ιδια ηλικια θα ηθελα να μου πεις αν κανω τοσο μεγαλο λαθος.

    θα το βαλει σε sidecar ο ξενερωτος





    Respect κι απο μενα στους ταξιδιωτες! :smilea:

  7. #22
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Τα παιδάκια είναι τόσο ευφυή και ανοιχτά,που μπορούν εύκολα να ακούσουν και ν' αφομιώσουν τίς οδηγίες τών γονιών τους.

    Εμείς οι μεγαλύτεροι,που έχουμε πια παγιώσει θέσεις,που έχουμε διαμορφώσει άποψη,είμαστε σε μεγάλο ποσοστό ανίκανοι ν' ακούσουμε τον συνομιλητή μας.
    Θα έχετε παρατηρήσει πόσο εύκολα ξεφεύγει κάθε θρεντάκι από το θέμα του.

    Πράγματι υπάρχουν κίνδυνοι,αλλά τι στο διάλο....όταν ανεβαίνεις σε δίτροχο το ξέρεις αυτό.Τέλος πάντων,εμένα μού άρεσε πολύ αυτό το ταξιδιωτικό και σίγουρα θα άφησε πράγματα πολύτιμα στην ψυχή αυτού τού παιδιού.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

    και θα φορτωνόμουν την γυναίκα του, να κάνουμε αυτο το ταξίδι,

    μακριά του,

    να μην τον ενοχλεί!
    Αυτός είναι μοτοσυκλετιστής κυρίες και κύριοι.:rotflmao: :rotflmao:
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  8. #23
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Τα παιδάκια είναι τόσο ευφυή και ανοιχτά,που μπορούν εύκολα να ακούσουν και ν' αφομιώσουν τίς οδηγίες τών γονιών τους.

    Εμείς οι μεγαλύτεροι,που έχουμε πια παγιώσει θέσεις,που έχουμε διαμορφώσει άποψη,είμαστε σε μεγάλο ποσοστό ανίκανοι ν' ακούσουμε τον συνομιλητή μας.
    Θα έχετε παρατηρήσει πόσο εύκολα ξεφεύγει κάθε θρεντάκι από το θέμα του.

    Πράγματι υπάρχουν κίνδυνοι,αλλά τι στο διάλο....όταν ανεβαίνεις σε δίτροχο το ξέρεις αυτό.Τέλος πάντων,εμένα μού άρεσε πολύ αυτό το ταξιδιωτικό και σίγουρα θα άφησε πράγματα πολύτιμα στην ψυχή αυτού τού παιδιού. Αυτός είναι μοτοσυκλετιστής κυρίες και κύριοι.:rotflmao: :rotflmao:
    σωστα!

    ομως....φυσικα και υπαρχουν κινδυνοι για αυτον που ειναι ενηλικας και επιλεγει να εχει μοτοσυκλετα και να παει και στις στεπες με αυτην.Το 10 χρονο δεν επελεξε να ειναι μοτοσυκλετιστης.

    Ασχετα αν μου αρεσει σαν ιδεα!!!!οκ?

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #24
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    Το 10 χρονο δεν επελεξε να ειναι μοτοσυκλετιστης.

    Ασχετα αν μου αρεσει σαν ιδεα!!!!οκ?

    Οου γιες.Και φυσικά δεν υπάρχει δεκάχρονο που να είναι σε θέση να επιλέξει κάτι τέτοιο.Απλά,σού δείχνει πως τού αρέσει,κι εσύ πράττεις αναλόγως.

    Είναι τρομερή η αίσθηση που παίρνει ένας γονιός,κοιτάζοντας στα μάτια τού παιδιού τη χαρά.Μού είναι αδύνατον να το αναλύσω αυτό.Θα γράφω μέχρι αύριο.

    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  10. #25
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    ρε παίδες ως "Ex" αναφέρει τη μηχανή... αμέσως να τον χωρίσετε τον άνθρωπο.


    αλήτες - κάγκουρες - τσαντάκιδες μηχανόβιοι....

  11. #26
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.498
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    Σοφιανε??????το ταξιδιωτικο ειναι φανταστικο και μαγικο δεν εχει κανεις σντιρρηση σε αυτο

    αλλα και εγω θεωρω ενα παιδι ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ να ακολουθησει. Αν το παρει ο υπνος πανω στη μοτοσυκλετα????το εδαφος και τα μερη που περασαν ηταν με καποιο βαθμο δυσκολιας...αν πεφταν? (πολυ λογικο) εστω και με τις μικρες ταχυτητες τους δεν υπηρχε πιθανοτητα να χτυπησει????το να χτυπησουε ο μπαμπας του και η μαμα του ειναι δικο τους προβλημα.

    respect στους ταξιδιωτες
    το παιδι ηταν δεμενο πανω στον πατερα του με καποιο συστημα προσδεσης.αυτο βεβαια δεν απετρεψε πτωσεις που ειχαν(σε μια κιολας η πιτσιρικα κοιμονταν!)παντως δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τους γονεις που βαζουν τα παιδια σε αγωνες(mx κτλ)η μονη διαφωνια που εχω ειναι οτι εξοπλισμος της μικρης δεν ηταν πληρης οπως στους γονεις,για ολα τα υπολοιπα :a19:

  12. #27
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    μου αρεσε εκει που εξιστορει την τουμπα που εφαγε με 30 χλμ και η πιτσιρικα κοιμοταν...δεν επαθαν τιποτα αλλα μολις σηκωθηκε το πιτσιρικακι αρχισε να μυξοκλαιει και του ειπε αυτος να σταματησει αμεσως να κλαιει...στην αρχη λεω ,τον μαλακα το μαλωσε το παιδι για κατι φυσιολογικο αλλα παρακατω λεει οτι δεν θελει το παιδι να θεωρησει την πτωση σαν κατι κακο και δεν θελει να την συνδιασει με το κλαμα...και μετα μου λενε πως γινονται οι πρωταθλητες...να πως γινονται οι πρωταθλητες...
    το ξαναλεω γιατι μαλλον δεν το εχω χωνεψει καλα...ειναι οτι πιο ωραιο εχω δει με δυο τροχους εως τωρα...και απλα ενα ονειρο για καθε εναν απο εμας...

  13. #28
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.674
    ρε σεις δεν χώρισε ο άνθρωπος! ΕΧ είναι το μηχανάκι του.
    όσο για το παιδί,αν μπείτε στον κόπο να διαβάσετε το ταξιδιωτικό ολόκληρο θα δείτε ότι κάπου κάνετε λάθος.
    για παράδειγμα,λέει η Εύη τι θα γίνει αν το παιδί το πάρει ο ύπνος στη μηχανή.
    τα γράφει ο άνθρωπος (ο οποίος δείχνει να είναι πολύ συγκροτημένος και φιλοσοφημένος) μεσα στο ταξιδιωτικο του.
    χώρια ότι έχει φροντίσει απο πριν για την ασφάλεια του παιδιού του.
    και πέσανε και κοιμηθήκανε και ...και ... και...
    Διαβάστε το ταξιδιωτικό!θα εκπλαγείτε και θα αναθεωρήσετε!!!

    εκτός απο την τεράστια εμπειρία & το σίγουρα δυνατότερο δέσιμο με τους γονείς του,το παιδί μόνο να κερδίσει έχει απο το ταξίδι αυτό!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #29
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.674
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    μου αρεσε εκει που εξιστορει την τουμπα που εφαγε με 30 χλμ και η πιτσιρικα κοιμοταν...δεν επαθαν τιποτα αλλα μολις σηκωθηκε το πιτσιρικακι αρχισε να μυξοκλαιει και του ειπε αυτος να σταματησει αμεσως να κλαιει...στην αρχη λεω ,τον μαλακα το μαλωσε το παιδι για κατι φυσιολογικο αλλα παρακατω λεει οτι δεν θελει το παιδι να θεωρησει την πτωση σαν κατι κακο και δεν θελει να την συνδιασει με το κλαμα...και μετα μου λενε πως γινονται οι πρωταθλητες...να πως γινονται οι πρωταθλητες...
    το ξαναλεω γιατι μαλλον δεν το εχω χωνεψει καλα...ειναι οτι πιο ωραιο εχω δει με δυο τροχους εως τωρα...και απλα ενα ονειρο για καθε εναν απο εμας...

    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
    το παιδι ηταν δεμενο πανω στον πατερα του με καποιο συστημα προσδεσης.αυτο βεβαια δεν απετρεψε πτωσεις που ειχαν(σε μια κιολας η πιτσιρικα κοιμονταν!)
    Μιλάμε ο τύπος είναι γάτα με πέταλα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Ειδα το παιδακι και λεω κατσε να δω μετα απο ποσα μυνηματα θα μπουνε οι αποστειρωτες να πουνε την μαλ@κια τους.

    Πολυ γρηγορα.

    Ημαρτον ρε αδερφια.
    Το ότι κάποιοι έχουν τελείως διαφορετική άποψη για το παιδί τους, απ΄αυτή που έχεις εσύ για το δικό σου και τη μηχανή δεν είναι και απαραίτητα μαλάκες. Νομίζω....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ
    από blueangel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2009, 16:18
  2. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ Κ ΕΘΙΜΑ
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 17:40
  3. Άλλοι πολιτισμοί, άλλα ήθη
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 18:28
  4. >ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:04
  5. Ήθη και έθιμα...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 12:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF