Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: Προταση για λαστιχα για fazer600

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    καλα εσυ θες να κανεις πλακα, αλλα δεν σημαινει οτι επειδη το λαστιχο εχει φτιαχτει για να κραταει σε ολες τις κλισεις δεν θα ειναι καλο αν το πηγαινεις νορμαλ. Μονο και μονο που ζεσταινεται αμεσως αρκει.
    Και του προτεινα και τα m5 αν ηθελε κατι πιο σκληρο στο κεντρο, αυτο γιατι δεν το κανεις quote?

  2. #17
    Παιδακια.....οικονομικο λαστιχο ειπαμε ε?

    Οποτε λαστιχο πανω απο 300€ μην το προτεινετε καν.....

  3. #18
    Γνωμη για Corsa III?

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    Και του προτεινα και τα m5 αν ηθελε κατι πιο σκληρο στο κεντρο, αυτο γιατι δεν το κανεις quote?
    Διοτι συμφωνω
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #20
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από brainstorm73
    Γνωμη για Corsa III?
    - Michelin Pilot Power (το απλό)
    - Michelin Pilot Power 2CT
    - Metzeler sportec M5
    - Pirelli Diablo Corsa III

    Ρώτα τιμές και διάλεξε. Αν και νομίζω καλύτερη τιμή από το Pilot Power το απλό δεν θα βρεις (και είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ λάστιχο).

    Κάτι Racetec που σου πρότειναν τα ξεχνάς, εκτός αν θες να το κλειδώνεις στο γκαράζ όταν βρέχει...


  6. #21
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    668
    Continental Contimotion στα 160 ευρά με έξοδα αποστολής και ένα 30 άρι περαστικά και καθάρισες με κάτω από 200

    http://www.mandp.co.uk/productinfo/9...rs/Continental


  7. #22
    +1 για pilot power. Τα είχα πριν τα M5.

    Δεν έχεις πει όμως για την χρήση που θα τους κάνεις ως επί το πλείστον.
    Εθνική, επαρχιακό, πόλη? Βροχή ναι ή όχι?

    ΥΓ: Τα Μ3 υπάρχουν ακόμα?
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  8. #23
    Παιδια νορμαλ χρηση......οχι τοσο βροχη(καθολου μαλλον)......επαρχιακο ως επι το πλειστον.... και καμια Χαλκιδικη.....



    Οι διαστασεις μου μαλλον ειναι (ειπαμε τωρα την πηρα την μηχανη )
    Fazer '03 600cc μπροστά 110/70x17 & πίσω 160/60x17.


    Μαλλον θα αρχισω να ψαχνω για το pilot power αν και αυτο νομιζω ειναι γυρω στα 300....

  9. #24
    Moλις μιλησα με τον λαστιχα που βαζω τα λαστιχα στο αμαξι...


    Pilot Power στα 295€ με τοποθετηση ζυγοσταθμιση...............αν παω μονο τις ροδες - 40€.....


    Δεν υπαρχει φυσικα περιπτωση να παω μονο τις ροδες μιας και ειμαι ασχετος απο λυσε-δεσε...


    Παρολα αυτα το παιδι με ρωτησε αν εχω σκοπο να το κυκλοφορω χειμωνα.....να πω την αληθεια ειχα σκοπο να μην το κυκλοφορω χειμωνα λογω του οτι ειμαι και νεος οδηγος και οι συνθηκες λιγο δυσκολευουν στην οδηγηση χειμωνα.....

    Αν δεν το κυκλοφορεις χειμωνα βαλτα τον Μαιο μου ειπε ο φιλος απο το βουλκανιζατερ....

    Χμ.....

  10. #25
    Eυχαριστω παιδια....

  11. #26
    Έχω βάλει σε CBF 600 τα dunlop sportmax roadsmart (280€) εδώ και ένα χρόνο και μπορώ να πώ πως με χρήση όπως αυτή που περιγράφεις είναι άψογα. Ζεστένονται γρήγορα και πατάνε πολύ καλά και σε βρεγμένο. Έχουν ελαφρώς πιο ψηλή κορώνα από αντίστοιχα τουριστάδικα άλλων εταιρειών, με αποτέλεσμα να κάνουν τις αλλαγές κλίσης σε γρήγορες στροφές ή τους απότομους ελιγμούς στην πόλη παιχνιδάκι. Με φράσεις του τύπου " είμαι νέος οδηγός και δεν θα οδηγώ χειμώνα" πρέπει να παραδεχτείς ότι λες ψέματα στον εαυτό σου .
    Για τη χρήση που λες κατά τη γνώμη μου το λάστιχο πρέπει να σε βγάζει ασπροπρόσωπο παντού. Μη θεωρείς δεδομένο ότι η βροχή μας προειδοποιεί πριν ξεκινήσουμε.
    Ότι κι αν αποφασίσεις καλοφόρετα και καλές βόλτες.

  12. #27
    Χεχεχεχε....εχεις δικιο μαλλον στο σχολιο σου για τον χειμωνα......μαλλον κοροιδευω τον εαυτο μου......σημερα περασα απο το συγκεκριμενο βουλκανιζατερ με τη μηχανη και μολις ειδε τα λαστιχα μου ειπε οτι αλλαζουν τα δεδομενα!!!

    Τα λαστιχα ειναι τοσο χαλια ωστε θα επρεπε να ειχαν αλλαχτει πριν πολυ καιρο....σκεψου οτι στο πισω αρχισαν να φαινονται και λινα στο κεντρο του ελαστικου σε καποια γραμμη που εχει γινει


    Ουτε στο περιπτερο με αυτα τα λαστιχα ξανα μου ειπε.......290 μου εδωσε τελικα για τα pilot power.....

    Ακομη και να μη το κυκλοφορεις χειμωνα μου ειπε σιγουρα θα το κυκλοφορεις κανα 2 μηνες ακομη μεχρι να χειμωνιασει....με αυτα που φορας ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ!!!

  13. #28
    Μετα απο εκτεταμενη ερευνα αγορας κατεληξα οτι η καλυτερη τιμη για τα PILOT POWER ειναι αυτη......με τοποθετηση-ζυγοσταθμιση.........για δειτε και πειτε βρε παιδια.....



    http://www.e-elastika.gr/p.Elastiko-...80.354593.html



    http://www.e-elastika.gr/p.Elastiko-...18.354588.html

    135,39€ +103,82 = 239.21 €.....


  14. #29
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από brainstorm73
    Μετα απο εκτεταμενη ερευνα αγορας κατεληξα οτι η καλυτερη τιμη για τα PILOT POWER ειναι αυτη......με τοποθετηση-ζυγοσταθμιση.........για δειτε και πειτε βρε παιδια.....

    135,39€ +103,82 = 239.21 €.....

    Αν η τιμή είναι πράγματι με τοποθέτηση ΚΑΙ ζυγοστάθμιση, τότε είναι πολύ καλή. Βάλτα!

  15. #30
    Νέο μέλος Το avatar του/της std
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    28
    michelin pilot road 2 έβαλα πέρυσι σε fz6, πάρα πολύ ευχαριστημένος γιατί είναι λάστιχο δρόμου.
    έχει κράτημα αλλά δε θα λιώσει σε 5000 χμ. έχει τις καλύτερες μετρήσεις σε βροχή σε σύγκριση με παρόμοια λάστιχα και τα είχα βάλει με 280 ευρώ με τα περαστικά μαζί. έχει και διαφορετικές πιο μαλακές γόμες στο πλάϊ για να είσαι άνετος στις στροφές.

    http://www.michelinmotorcycle.com/in...ent=pilotroad2

    τώρα βγήκε το pilot road 3 αλλά επειδή είναι καινούργιο θα είναι μάλλον ακριβό.
    πιστεύω το road 2 θα το βρεις και με 250 (μπρος-πίσω) άνετα.

    πάρε και ένα βίντεο που μιλάει και για τα 2 λάστιχα:
    http://www.youtube.com/watch?v=YS8XkFhSRX0

    Yamaha FZ6n

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για λάστιχα σε Honda FMX
    από Stergios.DS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2011, 10:07
  2. Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto
    από ChrisDerbi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2011, 09:46
  3. Ιδέες για λάστιχα για Αφρικόνι
    από alximistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 08:16
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF