Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 126

Θέμα: γιατι αραγε διαγραφονται threads απο το πουθενα?

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Nα μου σβήσει το ποστ και ας είναι και κολλητός μου. Αλλα με τα ίδια κριτήρια που θα μου την "έλεγε" αν στο τραπέζι της παρέας έκανα ή είπα κάτι που προσέβαλε κάποιον συνομιλητή μου. Όχι με τη μπέρτα του mod και τις υπερφυσικές της δυνατότητες.
    Οχι. Τους κανόνες της παρέας δεν τους φτιαχνω εγω, τους φτιάχνει ο καθένας μας αναλογα με την εμπειρια, την παιδεία, την ανατροφή και τα ερεθισματα που έχει.

    Εαν πχ στην παρέα πεις "Ο Σταύρος ειναι μαλακας" θα συμφωνησω.
    Το ποστ όμως θα το διαγραψω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Όσο για τον "Ηλία με το tiger" να αράξει στα κυβικά του
    Εννοείται κοντρες με καρότσια θα κάνουμε?

    Βραδύποδα, εαν τόσο πολύ σε καίει, ξαναποστάρισε το βίντεο, δε θα ξανασχοληθώ ειλικρινα.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #17
    αγαπω Mod team...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #18
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Κοιταξε να δεις αδερφε ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις και το κωλοβιντεο στα @@ μου. Εγω μπηκα εδω μεσα για να διαβασω 2 πραγματα να ανταλλαξω και 2 γνωμες και αυτο ειναι ολο. Απο εκει και περα το θεμα εσυ το δημιουργησες και οχι εγω με την αναρτηση ενος βιντεο που ουτε καν οχι σχολιο αλλα ουτε emoticon ειρωνικο δεν χρησιμοποιησα.
    Απο οτι φαινεται ομως εδω μεσα φερεστε και αντιμετοπιζετε τον κοσμο σαν πολιτικοι, διαστρεβλωνοντας τα πραγματα και φερνοντας τα στα μετρα σας ωστε να βγειτε οι σωστοι και ηθικοι.
    Οσο για το υπεροπτικο υφακι του στυλ "δε θα ξανασχοληθώ ειλικρινα." αστο στην ακρη για την ωρα.

  4. #19
    Πας ν' αγιασεις και δε σ' αφηνουν ρπστμ...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #20
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

    Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

    Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

    Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

    Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

    Ειναι ν' απορεί κανεις.

    Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

    It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)


    Nα πω και εγώ την παπαριά μου...στα πλαίσια πάντα του ελεύθερου δημοκρατικού και επικοδομητικού διαλόγου...
    α) Φυσικά και δεν απαντάς σοβαρά Κάπτεν και είναι ηλίου (και ηλιθίου ακόμα...) φαεινότερον ότι δεν σου αρέσει η κριτική μιας και απλά την σνομπάρεις αντί να την συζητάς και να την αντιμετωπίζεις κατά πρόσωπο...
    β) αντιλαμβάνομαι την δυσκολία και το "βάρος" της διαχείρησης αλλά από την άλλη φαντάζομαι ότι είναι επιλογή σου και δεν το κάνεις με το ζόρι, αν κάνω λάθος τότε κάνεις και εσύ λάθος...
    γ) Όπως το, σωστά εννοούμενο, χιούμορ προυποθέτει την δυνατότητα αυτοσαρκασμού έτσι και η άσκηση κριτικής καλό είναι να ξεκινάει μετά την επιβολή της απαιτούμενης αυτοκριτικής. Και μια ανάκληση στο ποιοι είμασταν, από που ξεκινήσαμε και πως προχωράμε δεν βλάπτει... Για να το κάνω και λιανά που λεν στην Κάτω Μηλιά ή αλλιώς να στο σπάσω τάληρα που λεν στη Γιοκοχάμα, δεν είναι δυνατόν π.χ. να γίνονται ερωτήσεις επιπεδου α΄Δημοτικού του σχολείου των μοτοσυκλετιστών και οι απαντήσεις συχνά να είναι ειρωνικές εώς απαξιωτικές από τους "καθηγητάδες" εδώ μέσα...
    Για να σε προλάβω...δεν κάθομαι τώρα να βρω θρεντάκια σαν παράδειγμα μιας και έχω προσωπικό παράδειγμα το οποίο βέβαια έχει σβηστεί μιας και απάντησα τότε (α)καταλλήλως...
    Πολλές φορές σας έχω "χειροκροτήσει" αλλά και όταν διαφωνώ γουστάρω να το ξέρετε...
    Κανείς δεν είναι τέλειος (και ευτυχώς δηλαδή...), αλλά μπορούμε και καλύτερα...ΌΛΟΙ ΜΑΣ...
    Με εκτίμηση
    Νούλας Γιώργος

    υ.γ. μακάρι να είχα την δουλεία, τα φράγκα, την μηχανή και να γύριζα μούσκεμα ως το κόκαλο(όπως παλιά)...αλλά και πάλι τα ίδια θα σου έλεγα... ίσως από κοντά, στην κορυφή κάποιου πάσσου...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #21
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    το λυπηρο δεν ειναι αυτο...
    το λυπηρο ειναι οτι, τωρα μονο μου ερχονται, 4-5 αξιολογα ατομα που δεν γραφουν πια εδω και γενικοτερα εχουν χαθει, γι'αυτον τον λογο...και δεν ειναι μονο αυτοι...

    +1000 γενικά...


    Σβήσιμο παλιού θρεντ για να μην μας την πουν για αυτά που γράψαμε στο καινούργιο ;

    Μου αρκεί και μένα η παραδοχή, όχι ότι δεν το ήξερα. Μια κουβέντα ενός mod αρκεί για να μας στερήσει ποστ ανθρώπων που θα θέλαμε να δούμε το σχόλιο τους σε πολλά thread. Το θεωρώ υποβιβασμό του site να έχουμε χάσει ποστ ουσίας που θα γίνονταν και αντ' αυτού να έχουμε πολλές φορές μόνο τον χαβαλέ...

    Give me fuel, Give me fire

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    α) Φυσικά και δεν απαντάς σοβαρά Κάπτεν και είναι ηλίου (και ηλιθίου ακόμα...) φαεινότερον ότι δεν σου αρέσει η κριτική μιας και απλά την σνομπάρεις αντί να την συζητάς και να την αντιμετωπίζεις κατά πρόσωπο...[...]
    Να το ξαναπω: Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?

    Υπάρχουν άλλοι τομείς στους οποίους τη διοχετεύω. Ειλικρινα. Όχι εδω. Το ξέρετε και το βλέπετε καθημερινα, στα γραπτά μου. Λογικό δεν ειναι; Η ζωή ειναι παραέξω, όχι εδω.

    Επισης, ούτε γκρινιαζω για τη διαχείριση, ουτε ειναι κανενα μεγάλο βάρος εννοείται. Συνεχιζω να ειμαι στο τιμ γιατι και το θέλω και - ενδεχομένως - καποιοι αλλοι πιστευουν οτι καλώς είμαι. Λαθη γινονται απ' όλους μας - οποιοσδηποτε απο εσάς να ήταν στο πόστο θα την έκανε την παπαριά του πού και πού.

    Ναι, θα αδικήσουμε και κόσμο
    Ναι, θα φύγουν και θρεντ/ποστ που σε δεύτερη σκέψη/αναγνωση δε θα 'πρεπε να έχουν φύγει.
    Ναι, θα μπανάρουμε και φίλους
    Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.

    Σε γενικές γραμμές όμως, καλα τα πηγαινουμε. Γι' αυτο και συνεχίζουμε, 10 χρονια τώρα. Γι' αυτό και έχουμε θρεντ με πλάκες, γι' αυτο και μπορούμε και ριχνουμε κανενα μπινελίκι σε γνωστούς, γι' αυτό κι εχουμε και θεματα πλούσια σε γνωση και άποψη.

    Απλά ειναι σημαντικό (για να "δικαιολογήσω" την ελαφρότητα που δειχνω πολλές φορές) τη μιζέρια που βιώνουμε έξω να μην τη φέρνουμε εδω μέσα.
    Όλοι μας (εμου συμπεριλαμβανομένου).

    Ξέρεις ποια ειναι η πιο φτωχή (αναλογικα) ενότητα στο φόρουμ αυτη τη στιγμή; Οι "Συναντησεις-βόλτες".
    Γαμώτο...


    (που σκατά ειναι το υπόλοιπο τιμ να δώσει καμια αβάντα ρπστμ...)
    Τελευταία τροποποίηση από Cpt. Haddock; 16/09/2012 στις 17:30.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #23
    Θα σε βοηθήσω εγω, βασίσου πάνω μου

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Θα σε βοηθήσω εγω, βασίσου πάνω μου
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    [...]Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.[...]
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος

    Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

    Ειναι ν' απορεί κανεις.
    Μια μικρογραφια της κοινωνιας μας ειναι και το moto.gr


  11. #26
    Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, διορθώστε ελεύθερα.

    1) Έγινε ένα ποστ με οδηγικές γκάφες σε βίντεο,

    2) Ο μόντ Χ είπε ότι είναι άσχημο να γελάμε με γκάφες και να κοροιδεύουμε τους άλλους,

    3) Του απαντήθηκε ''μα και εσύ γέλαγες και κορόιδευες εκεί να και το λινκ'',

    4) Ο μόντ Χ, έσβησε το ποστ με τις γκάφες, αλλά ΚΑΙ το παλιό του, στο οποίο κορόιδευε και αυτός;

    Καλά κατάλαβα;

  12. #27
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Να το ξαναπω: Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?

    Υπάρχουν άλλοι τομείς στους οποίους τη διοχετεύω. Ειλικρινα. Όχι εδω. Το ξέρετε και το βλέπετε καθημερινα, στα γραπτά μου. Λογικό δεν ειναι; Η ζωή ειναι παραέξω, όχι εδω.

    Επισης, ούτε γκρινιαζω για τη διαχείριση, ουτε ειναι κανενα μεγάλο βάρος εννοείται. Συνεχιζω να ειμαι στο τιμ γιατι και το θέλω και - ενδεχομένως - καποιοι αλλοι πιστευουν οτι καλώς είμαι. Λαθη γινονται απ' όλους μας - οποιοσδηποτε απο εσάς να ήταν στο πόστο θα την έκανε την παπαριά του πού και πού.

    Ναι, θα αδικήσουμε και κόσμο
    Ναι, θα φύγουν και θρεντ/ποστ που σε δεύτερη σκέψη/αναγνωση δε θα 'πρεπε να έχουν φύγει.
    Ναι, θα μπανάρουμε και φίλους
    Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.

    Σε γενικές γραμμές όμως, καλα τα πηγαινουμε. Γι' αυτο και συνεχίζουμε, 10 χρονια τώρα. Γι' αυτό και έχουμε θρεντ με πλάκες, γι' αυτο και μπορούμε και ριχνουμε κανενα μπινελίκι σε γνωστούς, γι' αυτό κι εχουμε και θεματα πλούσια σε γνωση και άποψη.

    Απλά ειναι σημαντικό (για να "δικαιολογήσω" την ελαφρότητα που δειχνω πολλές φορές) τη μιζέρια που βιώνουμε έξω να μην τη φέρνουμε εδω μέσα.
    Όλοι μας (εμου συμπεριλαμβανομένου).

    Ξέρεις ποια ειναι η πιο φτωχή (αναλογικα) ενότητα στο φόρουμ αυτη τη στιγμή; Οι "Συναντησεις-βόλτες".
    Γαμώτο...


    (που σκατά ειναι το υπόλοιπο τιμ να δώσει καμια αβάντα ρπστμ...)
    Συμφωνώ σχεδόν σε όλα...μόνο να, αυτό το...

    "Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?"
    ...κάπως μου χτυπάει άσχημα με την έννοια ότι ακούγετε οξύμωρο...νομίζω με καταλαβαίνεις...
    Κατά τα άλλα όπως ελπίζω έγινε αντιληπτό από αυτά που έγραψα θεωρώ ότι ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει και η κριτική. Το feedback, που λένε και στο νησί της χλιαρής μπύρας..., μπορεί να βοηθήσει...όταν γίνετε με ειλκρίνια...
    Χαίρομαι που βλέπω κόσμο να κριτικάρει κάτω ακριβώς από αυτό το πρίσμα και δίνει πραγματικά τροφή για σκέψη...
    Δεν νομίζω ότι χρειάζετε να τραβήξει πολύ ακόμα αυτή η κουβέντα...ελπίζω ότι ήταν σαφέστατα τα μυνήματα και το ύφος των μυνημάτων....
    Το φόρουμ αυτό όντως είναι μια μικρογραφία της πραγματικής κοινωνίας και έτσι πρέπει να παραμείνει...αυτό γουστάρουν οι περισσότεροι και όχι την "αποστείρωση" ....Η πορεία είναι σαφώς πετυχημένη και αυτό ελπίζουμε να συνεχιστεί...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ναι σώπα, θα τσατιστώ τώρα

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, διορθώστε ελεύθερα.

    1) Έγινε ένα ποστ με οδηγικές γκάφες σε βίντεο,

    2) Ο μόντ Χ είπε ότι είναι άσχημο να γελάμε με γκάφες και να κοροιδεύουμε τους άλλους,

    3) Του απαντήθηκε ''μα και εσύ γέλαγες και κορόιδευες εκεί να και το λινκ'',

    4) Ο μόντ Χ, έσβησε το ποστ με τις γκάφες, αλλά ΚΑΙ το παλιό του, στο οποίο κορόιδευε και αυτός;

    Καλά κατάλαβα;
    Σωστό το 1 και 2
    Ανακριβές (όχι λάθος) το 3 & 4

    Με την έννοια οτι δεν ειναι συγκρισιμες κατάστασεις
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Δεν έχω ιδέα τι συνέβη και δεν παίρνω το μέρος κανενός (σαφώς είμαι πάντα κατά της λογοκρισίας, αλλά μέσα στα πλαίσια της κοινής λογικής), αλλά, μην ξεχνάμε, όταν αναλαμβάνεις να διαχειριστείς μια δικτυακή κοινότητα (από απλός mod/op έως admin), πρέπει να ακολουθείς και κάποιους βασικούς κανόνες, πέρα από φιλίες, έρωτες και προσωπικές γνώμες. Αυτό κάνει τον ΚΑΛΟ διαχειριστή να ξεχωρίζει. Είναι εύκολο για τον απλό χρήστη να κατακρίνει, δεν έχει τίποτα να χάσει. Κάποιοι όμως έχουν να απολογηθούν κάπου για τη "δουλειά" τους και τη χρήση (ή μη) της εξουσίας που τους δίνεται, καθώς μπορεί να επηρρεάσει ολόκληρη την κοινότητα.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF