Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: MamaΔΕΣ Vs Moto

  1. #16
    VANDA γτ φίλε έχεις κόλλημα με τα ελληνικά κ μικρά????
    Εγώ την εχω παραγγίλει τουσ το έχω ανακοινώσει αλλά δεν το πιστεύουν... :rotflmao:

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
    VANDA γτ φίλε έχεις κόλλημα με τα ελληνικά κ μικρά????

    Δεν είναι δικό μου κόλλημα, αλλά κανόνας του φόρουμ. Τα κεφαλαία υποδηλώνουν φωνές και τα greeklish είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν την "εύρεση" θεμάτων.
    safety doesn't happen by accident

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
    VANDA γτ φίλε έχεις κόλλημα με τα ελληνικά κ μικρά????
    Εγώ την εχω παραγγίλει τουσ το έχω ανακοινώσει αλλά δεν το πιστεύουν... :rotflmao:
    αυτος ο VANDAS ολο προβληματα δημιουργει...


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    να πω και εγω τα κλασικα...

    πορωμενος απο μικρος με τα μηχανακια...
    οδηγουσα απο τα 15 μου και αυτοκινητο και την βεσπα του πατερα μου...
    μαλιστα τα πρωτα μαθηματα (απο τον πατερα μου) εγιναν στην βεσπα σε μια αλανα με την δικαιολογια οτι αν θελει κατι θα με στελνει να του το φερνω...

    ε,αυτο ηταν κολλησα εντελως. πηγαινα και φροντιστηριο 2α και 3η λυκειου με το βεσπικο τα απογευματα (στο σχολειο δεν μπορουσα να την παρω γιατι την επαιρνε αυτος και πηγαινε δουλεια)..


    ε,εγινα 18 εβγαλα και τα 2 διπλωματα (αυτοκινητου και 125)..
    αρχιζω τα μα και μου για μηχανακι...ενας χαμος στο σπιτι...
    ειχα ερωτα τοτε με το rs125...τρελα μεγαλη θυμαμαι...
    ουτε που να το ακουσουν οι δικοι μου...

    να σου παρω αμαξι..(μου ελεγε ο πατερας μου) αρνητικος εγω..

    ε,αρχισα την σχολη,δουλευα παραλληλα μαζεψα κατι λεφτακια ...παω να τους ανακοινωσω οτι θα παρω μηχανη...Π@ΠΑΡΙΑ...

    "θα φυγεις απο το σπιτι"
    "θα σου την καψω" και αλλα τετοια καταπληκτικα...

    να βαλεις τα λεφτα σου και να βαλω και εγω και να παρεις ενα αυτοκινητακι... δευτερο ακυρο απο μενα..

    μου πηρε μια βεσπα με τα πολλα για να πηγαινοερχομαι στην σχολη...
    πριν τελειωσω τις σπουδες ειχα αρχισει να δουλευω,μαζεψα και αλλα λεφτα (μιλαμε για τρελη οικονομια)..

    ε,και οταν εφτασα πια 24 πηρα το εργαλειο και τους το ανακοινωσα μια ωραια πρωϊα..

    το ειδαν,μου ειπαν να προσεχω και αυτο ηταν ολο...

    ακομα μου λενε να το πουλησω και να μου παρουν αμαξι...(αυτη την φραση πρεπει να την εχω ακουσει πανω απο 200 φορες)...

    που θα παει εχουν περασει 10 χρονια απο την στιγμη που μου την ειπαν...στα 20 φανταζομαι θα κουραστουν...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #20
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Σιγά μην κουραστούν ρε Devil's... γονείς είναι... για εκείνους και 80 να φτάσεις είσαι το παιδάκι τους. Τους κατανοώ πλήρως , όντας γονιός και ο ίδιος.

    Προσωπικά πήρα μηχανή προ 15 έτη .. περίπου.. ενα Τ80 παπί που το έκρυβα στους θάμνους της πυλωτής... Φασαρία δεν είχα ιδιαίτερη .. το μόνο που μου είχαν πεί είναι να προσέχω κτλ. Βλέπεις με εκείνο το παπί δούλευα κιόλας οπότε ήταν και άλλα στην μέση.

    Οι γονείς είναι γονείς ... ούτε να σκεφτούν δεν θέλουν οτι μπορεί να πάθεις κάτι. Και τους κατανοώ απόλυτα.. αλλά πλέον ξέρω οτι σε κάποιες στιγμές πρέπει να εμπιστευθώ κιόλας το παιδί μου. Οπότε παίρνω ώς δείγμα το πως ένιωθα εγώ σαν παιδί... και πως νιώθω σαν γονιός και ψάχνω την μέση λύση σε κάθε τέτοιου είδους πρόβλημα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #21
    Μια απ'τα ίδια και με μένα...

    Την μεγαλύτερη ατάκα του συγχωρεμένου του πατέρα μου δεν θα την ξεχάσω ποτέ...

    "Πατέρα να πάρω XR?"
    "Σιγά μην πάρεις οκτάρ..."

    Οι γονείς είναι γονείς παιδιά. Πάντα θα είμαστε τα μικρά τους...

    Όσοι τους έχετε, να τους χαίρεστε και να τους προσέχετε !!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  7. #22
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    εμένα απλά με έβαλε να ορκιστώ στην εικόνα ότι θα φοράω κράνος κ θα προσέχω
    κ φυσικά το κάνω πάντα!

    παρόλα αυτά προτάσεις που έχετε ήδη γράψει του στυλ, πούλα το να πάρουμε αυτοκίνητο έχουν χιλιοειπωθεί...!
    ...

  8. #23
    Εγώ άκουσα κ το άλλο το κουφό... ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΝΑ ΣΤΗ ΚΛΕΨΟΥΝ!!!!! :rotflmao:

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    εμένα απλά με έβαλε να ορκιστώ στην εικόνα ότι θα φοράω κράνος κ θα προσέχω
    κ φυσικά το κάνω πάντα!

    παρόλα αυτά προτάσεις που έχετε ήδη γράψει του στυλ, πούλα το να πάρουμε αυτοκίνητο έχουν χιλιοειπωθεί...!
    Και εμένα το ίδιο. Με έβαλε να ορκιστώ ότι θα φοράω κράνος και ότι θα προσέχω πάρα πολύ.
    Μου είχε εμπιστοσύνη:smilea:
    "Τα μάτια σου 14" μου έλεγε, (μακάρι να ζούσε και ας το άκουγα 100 φορές την ημέρα).
    Πήγαμε ένα πρωί μαζί στη τροχαία, για να υπογράψει για το δίπλωμα, (ήμουν 17 χρονών, πριν.....20+ χρόνια) και μετά με τις οικονομίες μου, αγόρασα με δόσεις, το πρώτο μου μηχανάκι DT 50.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Όσοι τους έχετε, να τους χαίρεστε και να τους προσέχετε !!!
    +600

  10. #25
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
    TO THEMA EINAI OTI ALLIWS ODHGOYME ENA AUTO K ALLIWS MIA MHXANH!!!! GENIKA OI ATOLMOI XARAKTHRES FOBOYNTAI KATHE XSESH ME TOYS 2 TROXOYS!!!!


    Δεν είναι θέμα ... Ατολμίας.

    Είναι γεγονός ότι οι αναβάτες είναι ΠΙΟ εκτεθειμένοι στον κίνδυνο σε σχέση με τους οδηγούς.
    Συνεπώς είναι λογικό να φοβούνται περισσότερο.



  11. #26
    Στο χωριο ανεκαθεν τα πραγματα ήταν διαφορετικα απ' οτι στην πολη.
    Τελειωνοντας το δημοτικο λοιπον, 12 εγω και 9 ο brother απαιτησαμε μηχανακι!!!
    Οταν πήραμε τα @@ μας για απαντηση αποφασισαμε να μην τρωμε μεχρι ο μπαμπας να ενδωσει...
    Και το καταφεραμε!!! Δυο μερες μετα μας εφερε στο σπιτι ενα σαπιο γερμανικο ζουνταπ Κ90 απο το κοτετσι ενος παπου... Πατησαμε τη μανιβελα και ξεκολησε ο κινητηρας...
    Το υπεροχο εκεινο καλοκαιρι, εγω, ο μικρος και η υπολοιπη "συμμορια" το περασαμε στο συνεργειο του πατερα μου λυνοντας και δενοντας το ερειπιο ισα με 50 φορες. Και το θαυμα εγινε με τη βοηθεια ενος μεγαλυτερου φιλου και γειτονα πιο ψαγμενου απο εμας τοτε. Τις πρωτες μερες του Σεπτεμβρη του '93 καβαλησαμε δυο πιτσιρικια πανω στο χαρχαλο και ξεκινησαμε τις τουμπες!!!
    Δεν εχω περασει καλυτερες μοτο-μερες απο αυτες... Και δεν προκειται να ξεχασω ποτε τη μανα μου να λιποθυμαει αντικρυζοντας τους γιους της μεσα στα αιματα... αρκετες φορες.

    Απαιχτες εποχες...


  12. #27
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
    Δεν εχω περασει καλυτερες μοτο-μερες απο αυτες... Και δεν προκειται να ξεχασω ποτε τη μανα μου να λιποθυμαει αντικρυζοντας τους γιους της μεσα στα αιματα... αρκετες φορες.

    Απαιχτες εποχες...


    και ΕΥΤΥΧΩΣ είστε ακόμα ... ζωντανοί ...

    γιατί κάποιοι άλλοι από το δικό μου χωριό που έκαναν αντίστοιχα "άπαιχτα" πράγματα ΔΕΝ ...

  13. #28
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.846
    Εμενα ακομα & σημερα (οπως ειπε &ενας φιλος παραπανω) μου λεει πουλατο ρε παιδι μου!
    Δεν θα ξεχασω την πλακα που επαθε η μανα μου οταν το πρωτοειδε...
    Ηταν ''παρκαρισμενο'' διπλα απο ενα ΑΧ1,κατεβαινει απο το σπιτι να το δει,βλεπει το ΑΧ1 και λεει ''α, αυτο ειναι'' & απανταω ''οχι,το διπλα'' εμεινε κοκαλο!...
    Ενταξει γονεις ειναι και φοβονται,αλλα και εμεις πρεπει να προσεχουμε εννοειτε...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  14. #29
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #30
    Ρε σεις χαλαρωστε. Ενταξει μοτοσυκλετες καβαλαμε και ειμαστε αρκετα μεγαλα παιδια για να αναλαμβανουμε τις ευθυνες των πραξεων μας. Μη γινεστε μακαβριοι, καθε ποστ λεει και για ενα θανατο. Αντε, νεκροταφειο το καναμε. Τουλαχιστον για μενα, για οσο ειμαι ορθιος πανω στη μηχανη μου, δε με νοιαζει πια. Ξερω τι εχω αποφασισει να κανω, ας μη θυμιζουμε ο ενας στον αλλο καθε δυο λεπτα οτι αυριο ισως να μην εχει μεθαυριο... Ελεος!



Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. bike vs moto pt2, Η κόντρα συνεχίστηκε
    από venitof στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2009, 20:49
  2. MOTO 1996 vs MOTO 2008!!!!
    από castor στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2009, 23:52
  3. Bikenet vs Moto
    από Boxer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2005, 15:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF