Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Transalp , KLE500 ή Freewind ;

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    λιγο πολύ τα παιδιά πιο πα΄νω με έχουν καλύψει. Εγώ στο μόνο που θα επιμείνω είναι όχι μονοκύλινδρο (προσωπική άποψη πάντα )

  2. #17
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
    λιγο πολύ τα παιδιά πιο πα΄νω με έχουν καλύψει. Εγώ στο μόνο που θα επιμείνω είναι όχι μονοκύλινδρο (προσωπική άποψη πάντα )
    γιατι?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    οι κραδασμοί που έχει ενα μονοκύλινδρο είναι απίστευτα κουαραστικοί για τον αναβάτη τόσο για την μέση του όσο και τα μαλακά του μόρια και όχι μόνο. Εξάλλου όταν έχεις ενα μηχανάκι όπως το freewind Π.Χ. θα θέλησεις έστω κάποια στιγμή να κάνεις ένα μικρό ταξίδι το οποίο θα είναι απίστευτα κουραστικό τόσο για τον αναβάτη όσο και για την ίδια την μηχανή (τραβάει ζόρι το μοτορι, κουβαλάει σχεδόν τα ίδια κιλα με ένα αντίστοιχο δικύλινδρο με το δικύλινδρο να έχει 15-20 άλογα παραπάνω freewind-trasalp) αν δε είσαι με συνεπιβάτη και με μπακάζια τα πράγματα δυσκολεύουν περισσότερο με αποτέλεσμα το ταξίδι σου πέραν των 120-130χλμ να μην είναι άνετο και κυρίως ασφαλές, πχ. προσπέραση. Αν απ' την 'αλλη έναν υποψήφιο αγοραστή δεν τον ενδιαφέρουν τα παραπάνω και δεν έχει πρόβλημα με τα μεινεκτήματα του μονοκύλινδρου και πρασανατολίζεται για χρήση εντός πόλης άντε και 20χλμ πιο έξω απ'α αυτήν τότε κατά την προσωπική μου απόψη τα 650 cc δεν χρειάζονται.

    ΥΓ:ΚΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΑ ΜΕ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ. ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ Μ' ΑΥΤΟ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    κάτι ακόμα που ξέχασα από τα (-) του μονοκύλινδρου είναι το σκορτσάρισμα με δευτέρα εντός πόλης όταν στρίβεις

  5. #20
    Εγώ πρότεινα στον άνθρωπο ένα ΧΤ660, το οποίο ΔΕΝ έχει κραδασμούς (για μονοκύλινδρο).

    Έχω οδηγήσει πολλά μονοκύλινδρα όπως XR350 & 500, XLR250 & 600, XT500 &600 &660, BMW F650GS, KLR650.

    To XT660 είναι σαν τετρακύλινδρο σε σχέση με παλιότερα μονοκύλινδρα. Ζόρι δεν τραβάει κανένα, και τα KLE τα κάνει και αναστενάζουν...

    Με 130-140 πας ΧΑΛΑΡΑ και χωρίς μεγάλη ζελατίνα. Φίλοι μου ταξιδεύουν σταθερά με 160+. Από ροπές είναι στα κορυφαία της κατηγορίας του, προσπεράσεις κάνεις για πλάκα και έχει άνεση.

    Συμφωνώ για τα παλιά μονοκύλινδρα ότι δεν είχαν κρατήματα, ότι σε έπαιρνε ο αέρας, πάρκινσον κ.λ.π.

    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το ΧΤ660R!!!

    Εγώ πρότεινα να πάρει την Transalp για τη φιλικότητά της και την άνεσή της.
    Γιατί όμως να διαγράψει την ΧΤ?

    Φίλε miketzif μέσα στην πόλη και 20χλμ έξω από αυτή?

    Την Κυριακή, μόνο, έκανα πάνω από 400 στην ετήσια!!!

    Τι μονοκύλινδρο είχες? Κανά ΧΤ500 του 76???

    Φιλικά πάντα.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2008
    Μηνύματα
    10
    XT_Billy με τα λεγόμενά σου , μου έβαλες και το 660 στις επιλογές . Είναι και στα γούστα μου ( εμφανισιακά )

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από agalmata
    XT_Billy με τα λεγόμενά σου , μου έβαλες και το 660 στις επιλογές . Είναι και στα γούστα μου ( εμφανισιακά )
    Φίλε agalmata, δεν παίρνω ποσοστά απ' τη Yamaha.

    Έχω κάνει Αθήνα - Κομοτηνή με στάσούλες για ξεμούδιασμα και στενοχωριέμαι όταν ακούω ότι τα μονοκύλινδρα είναι για 20χλμ. έξω από την πόλη...

    Τον Αύγουστο (να' μαστε καλά), έχω φύγει για βόρεια Βουλγαρία.

    Δεν κατηγόρησα καμιά μηχανή γιατί έχω σε εκτίμηση και την KLE και την Transalp. Για την τελευταία ειδικά έχω πολύ καλές εντυπώσεις.

    Ρίξε καμιά ματιά στο υπο-φόρουμ των ΧΤ να ακούσεις και άλλες γνώμες!!

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Εγώ πρότεινα στον άνθρωπο ένα ΧΤ660, το οποίο ΔΕΝ έχει κραδασμούς (για μονοκύλινδρο).

    Έχω οδηγήσει πολλά μονοκύλινδρα όπως XR350 & 500, XLR250 & 600, XT500 &600 &660, BMW F650GS, KLR650.

    To XT660 είναι σαν τετρακύλινδρο σε σχέση με παλιότερα μονοκύλινδρα. Ζόρι δεν τραβάει κανένα, και τα KLE τα κάνει και αναστενάζουν...

    Με 130-140 πας ΧΑΛΑΡΑ και χωρίς μεγάλη ζελατίνα. Φίλοι μου ταξιδεύουν σταθερά με 160+. Από ροπές είναι στα κορυφαία της κατηγορίας του, προσπεράσεις κάνεις για πλάκα και έχει άνεση.

    Συμφωνώ για τα παλιά μονοκύλινδρα ότι δεν είχαν κρατήματα, ότι σε έπαιρνε ο αέρας, πάρκινσον κ.λ.π.

    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το ΧΤ660R!!!

    Εγώ πρότεινα να πάρει την Transalp για τη φιλικότητά της και την άνεσή της.
    Γιατί όμως να διαγράψει την ΧΤ?

    Φίλε miketzif μέσα στην πόλη και 20χλμ έξω από αυτή?

    Την Κυριακή, μόνο, έκανα πάνω από 400 στην ετήσια!!!

    Τι μονοκύλινδρο είχες? Κανά ΧΤ500 του 76???

    Φιλικά πάντα.
    είχα bmw 650 gs του 04. η άρνηση μου στα μονοκύλιδρα δεν έιχε να κάνει με το χτ διότι το έχω οδήγήσει ελάχιστα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω για αυτό γνώμη. Αναφερόμουν κυρίως στο freeewind που το γνωρίζω πολυ καλά (αρκετά χλμ μ' αυτό) το πρώην δικό μου και είχα στο νού μου και τον πήγασο. Ταμηχανάκια που αναφέρω ακροβατούν στην κατήγορία διότι έχουν "ονομαστικά" όλά που πρέπει να έχει ένα 650 πλην όμως κυριολεκτικά στο όριο χωρίς να έχουν συμμαχο το χαμηλό βάρος. Έτσι γα την περίπτωση του φίλου μας που ανοιξε την συζήτηση είχα περισσότερο στο μυαλό μου ένα δυκίλινδρο μεταχηρησμένο π.χ. τρανσαλπ. οπότε εκεί δεν διαφωνούμε.

    να κάνω μόνω μια ερώτηση και όχι προβακατόρικη, τα 400 χλμ τα έκανες μόνος σου με συνεπιβάτη με τριπλέτα ή με όλα αυτά μαζί και αν ήταν όλα πές μου πως ήταν το ταξίδι

    ΥΓ: ΕΠΕΣΕΣ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΗΤΑΝ SUSUKI GT 185 του 1975 μοντέλο

  9. #24
    ΕΧΟΝΤΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ FREEWIND ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ
    ΘΑ ΤΟ ΒΑΡΕΘΕΙΣ-ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
    είχα bmw 650 gs του 04. η άρνηση μου στα μονοκύλιδρα δεν έιχε να κάνει με το χτ διότι το έχω οδήγήσει ελάχιστα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω για αυτό γνώμη. Αναφερόμουν κυρίως στο freeewind που το γνωρίζω πολυ καλά (αρκετά χλμ μ' αυτό) το πρώην δικό μου και είχα στο νού μου και τον πήγασο. Ταμηχανάκια που αναφέρω ακροβατούν στην κατήγορία διότι έχουν "ονομαστικά" όλά που πρέπει να έχει ένα 650 πλην όμως κυριολεκτικά στο όριο χωρίς να έχουν συμμαχο το χαμηλό βάρος. Έτσι γα την περίπτωση του φίλου μας που ανοιξε την συζήτηση είχα περισσότερο στο μυαλό μου ένα δυκίλινδρο μεταχηρησμένο π.χ. τρανσαλπ. οπότε εκεί δεν διαφωνούμε.

    να κάνω μόνω μια ερώτηση και όχι προβακατόρικη, τα 400 χλμ τα έκανες μόνος σου με συνεπιβάτη με τριπλέτα ή με όλα αυτά μαζί και αν ήταν όλα πές μου πως ήταν το ταξίδι

    ΥΓ: ΕΠΕΣΕΣ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΗΤΑΝ SUSUKI GT 185 του 1975 μοντέλο
    Φίλε miketzif,

    εγώ συμφώνησα μαζί σου για τα παλιά μονοκύλινδρα, και πρότεινα ο ίδιος την Transalp. Δεν απέκλεισα όμως το ΧΤ. Στην GS650 έχω ανέβει σαν συνεπιβάτης αλλά δεν την έχω οδηγήσει. Δεν με κούρασε όμως. Αντίθετα, για τον συνεπιβάτη νομίζω ότι είναι λίγο πιο άνετη απ' το ΧΤ.

    Όσο για την ετήσια, την έκανα με συνεπιβάτη και bagster, όπως έχω κάνει όλα μου τα ταξίδια πλην της Κομοτηνής που είχα και πλαινές δανεικές από φίλο.

    Το ταξίδι ήταν πολύ ωραίο, αλλά λόγω του εξαιρετικά γρήγορου ρυθμού του γκρουπ που ήμουν (Δ1 ), και τον φόβο (και την γκρίνια) της συζύγου στις στροφές, μετά την πρώτη στάση συνεχίσαμε με το γκρουπ Ε1 , πιο σιγά, αλλά με μεγαλύτερη απόλαυση της διαδρομής (και έλλειψη γκρίνιας).

    Αν πω ότι δεν κουράστηκα, θα λέω ψέματα. Αλλά μόνο κάποιος με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση από μένα θα πει πως δεν κουράστηκε. (400+ χιλιόμετρα με στροφές, όχι απο Εθνική, δεν είναι και λίγα).

    Αλλά και Varadero ή GS1200 να οδηγούσα, που είναι ΟΙ άνετες, πάλι θα κουραζόμουν. Λόγω φυσικής κατάστασης.

    Μην με παρεξηγείς. Δεν θέλω να πω ότι το ΧΤ είναι το πιο ταξιδιάρικο μηχανάκι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποκλείεις τα ταξίδια. Πολλοί από τους συμφορουμίτες έχουν κάνει πολύ πιο μακρινά από μένα (βλέπε αιγαιοπλόος ) και νομίζω ότι θα συμφωνήσουν σ' αυτό.

    Ωραίος ο κύριος!!!
    GT185!!!

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  11. #26
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Έχοντας οδηγήσει και τα 3 θα σου πρότεινα πρώτα τον Βασιλιά Honda Transalp ύστερα το Freewind. Και τo KLE καλό είναι αλλά δεν ξέρω κάτι δε μου έκατσε καλά.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Φίλε miketzif,

    εγώ συμφώνησα μαζί σου για τα παλιά μονοκύλινδρα, και πρότεινα ο ίδιος την Transalp. Δεν απέκλεισα όμως το ΧΤ. Στην GS650 έχω ανέβει σαν συνεπιβάτης αλλά δεν την έχω οδηγήσει. Δεν με κούρασε όμως. Αντίθετα, για τον συνεπιβάτη νομίζω ότι είναι λίγο πιο άνετη απ' το ΧΤ.

    Όσο για την ετήσια, την έκανα με συνεπιβάτη και bagster, όπως έχω κάνει όλα μου τα ταξίδια πλην της Κομοτηνής που είχα και πλαινές δανεικές από φίλο.

    Το ταξίδι ήταν πολύ ωραίο, αλλά λόγω του εξαιρετικά γρήγορου ρυθμού του γκρουπ που ήμουν (Δ1 ), και τον φόβο (και την γκρίνια) της συζύγου στις στροφές, μετά την πρώτη στάση συνεχίσαμε με το γκρουπ Ε1 , πιο σιγά, αλλά με μεγαλύτερη απόλαυση της διαδρομής (και έλλειψη γκρίνιας).

    Αν πω ότι δεν κουράστηκα, θα λέω ψέματα. Αλλά μόνο κάποιος με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση από μένα θα πει πως δεν κουράστηκε. (400+ χιλιόμετρα με στροφές, όχι απο Εθνική, δεν είναι και λίγα).

    Αλλά και Varadero ή GS1200 να οδηγούσα, που είναι ΟΙ άνετες, πάλι θα κουραζόμουν. Λόγω φυσικής κατάστασης.

    Μην με παρεξηγείς. Δεν θέλω να πω ότι το ΧΤ είναι το πιο ταξιδιάρικο μηχανάκι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποκλείεις τα ταξίδια. Πολλοί από τους συμφορουμίτες έχουν κάνει πολύ πιο μακρινά από μένα (βλέπε αιγαιοπλόος ) και νομίζω ότι θα συμφωνήσουν σ' αυτό.

    Ωραίος ο κύριος!!!
    GT185!!!

    Γενικά δεν διαφωνούμε απλά όταν έγραψα το πρώτο ποστ είχα στο νού μου μόνο τα 3 μηχανάκια για τα οποία ρώτησε ο φίλος μας στην αρχή.

    Απλά θεωρώ ότι όταν πας για μεταχείρησμένο και έχεις 2 ή 3 επιλογές στο μυαλό σου που κειμένονται λίγο πολύ στα ίδια χρήματα """σοφότερη""" επιλογή θα ήταν ένα δυκύλινδρο.

    όσο για τα 20 χλμ που είπα για εκτός πολης αν διαβάσεις προσεκτικά αυτά που έγραψα θα θείς ότι λέω

    ""Αν απ' την 'αλλη έναν υποψήφιο αγοραστή δεν τον ενδιαφέρουν τα παραπάνω και δεν έχει πρόβλημα με τα μεινεκτήματα του μονοκύλινδρου και πρασανατολίζεται για χρήση εντός πόλης άντε και 20χλμ πιο έξω απ'α αυτήν τότε κατά την προσωπική μου απόψη τα 650 cc δεν χρειάζονται.""
    [I][U]
    ξέρω φίλους μου (και όχι μόνο) που αυτό ζήτουν από μία μήχανή πολή άντε και εκδρομή για κανένα μπάνιο
    και όχι ότι ένα 650 μονοκύλινδρο δεν βγαίνει έκτός πόλης

  13. #28
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Σε xt660 έχω βρεθεί πίσω μερικές φορές σε απόσταση 25χλμ.
    Καμμία σχέση με τα "παλιά" μονοκύλινδρα ως προς τους κραδασμούς.
    Άνετο (για τον πίσω, μπροστά δεν ξέρω τί λέει) δε θα το έλεγα, είναι αρκετά μικρός
    ο χώρος (είχα και tdm τότε...) αλλά από κραδασμούς μηδέν!

    Το ΚΛΕ το είχα 2 μήνες, τον 2ο προσπαθούσα να το πουλήσω.
    Πάνω από τα 20 λεπτά αρχίζεις να μην την παλεύεις με τη σέλα του,
    μιλάμε για ΤΟ αίσχος! δε μου έχει ξανατύχει.
    Την ίδια γνώμη είχε και η συνοδηγός.

    Στα ταξίδια σε παίρνει ο ύπνος και σε πατάνε και τα φορτηγά
    (αν δε σε πάρει το ρεύμα και σε πετάξει σε κανά γκρεμό )

    Ποιοτικά...πρέπει να λύσεις το μισό μηχανάκι για να έχεις πρόσβαση στη μπαταρία
    (εντάξει, μόνο ένα πλαϊνό καπάκι πρέπει να...ξεβιδώσεις!)
    και το εν λόγο καπάκι έχει πάχος μου το μετράς με μικρόμετρο,
    χαλαρά το διπλώνεις στα 5 και το βάζεις στην τσέπη

    Φαίνεται ότι δεν το γουστάρω καθόλου,ε;

    ΔΕΝ θα πρότεινα λοιπόν με την καμμία το ΚΛΕ,
    το ΧΤ νομίζω καλά κάνεις και το σκέφτεσαι,
    για τα άλλα δύο δεν έχω καμμία εμπειρία.

    Καλή αγορά και καλές βόλτες
    Ξέρω από βέσπα!

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
    Γενικά δεν διαφωνούμε απλά όταν έγραψα το πρώτο ποστ είχα στο νού μου μόνο τα 3 μηχανάκια για τα οποία ρώτησε ο φίλος μας στην αρχή.

    Απλά θεωρώ ότι όταν πας για μεταχείρησμένο και έχεις 2 ή 3 επιλογές στο μυαλό σου που κειμένονται λίγο πολύ στα ίδια χρήματα """σοφότερη""" επιλογή θα ήταν ένα δυκύλινδρο.

    όσο για τα 20 χλμ που είπα για εκτός πολης αν διαβάσεις προσεκτικά αυτά που έγραψα θα θείς ότι λέω

    ""Αν απ' την 'αλλη έναν υποψήφιο αγοραστή δεν τον ενδιαφέρουν τα παραπάνω και δεν έχει πρόβλημα με τα μεινεκτήματα του μονοκύλινδρου και πρασανατολίζεται για χρήση εντός πόλης άντε και 20χλμ πιο έξω απ'α αυτήν τότε κατά την προσωπική μου απόψη τα 650 cc δεν χρειάζονται.""
    [I][U]
    ξέρω φίλους μου (και όχι μόνο) που αυτό ζήτουν από μία μήχανή πολή άντε και εκδρομή για κανένα μπάνιο
    και όχι ότι ένα 650 μονοκύλινδρο δεν βγαίνει έκτός πόλης
    Οκ, λάθος κατάλαβα για τα 20 χλμ.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  15. #30

    Thumbs up freemind

    μην το σκεφτεσαι φιλε freewind τερας αξιοπιστιας και ξιφιακο καντραν....απροβληματιστο..... εχω 95000 km χωρις το παραμικρο προβλημα...παρτο
    dimpapag

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  2. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 01:58
  3. Peagaso Vs Kle500 Vs Klr650????
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 08:53
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04
  5. Χαμηλώνει το Transalp (650 '03)
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2004, 07:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF