Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Αποριες και προβληματισμοι

  1. #16
    Σαν να μένει από βενζίνη ακούγετε, οπότε μάλλον πρόβλημα τροφοδοσίας.
    Νομίζω ότι πρέπει να πας επειγώντος σε εξουσιοδοτημένο...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    emena pali mou akougete oti den odigas sosta....den katalaveno giati apomonis teleios ton simplekti tin ora pou frenareis me 5 taxitita kai sinexizeis me 5 me tosa liga xlm!3ereis to sasman voithaei poli sto frenarisma tis moto,pisteyo pos ayto pou kaneis lathos einai oti apomononeis ton simplektio me megali taxitita kai liges strofes (5-6k) kai frenareis poli,einai fisiko na svisei,afou 3afnika rixneis tis strofes stis 1k me 5i kai anigeis gkazi.Tin epomeni fora dokimase sto frenarisma na katevaseis 2 taxititeskai na mas peis.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  3. #18
    Λογικά ανοίγει το γκάζι από τις 1000 με πατημένο συμπλέκτη για να δει τι γίνεται, έτσι δεν είναι???

    Το συγκεκριμένο μηχανάκι όμως έχει ρελαντί στις 1400-1500. Πως γίνεται να πηγαίνει στις 1000????

  4. #19
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Σωστα.
    Ακριβως επειδη παω με μεγαλη ταχυτητα 5-6 και λιγες στροφες 5-7κ, οταν χρειαστη να φρεναρω παταω συμπλεκτη για να μην εχει μεσα μεγαλη ταχυτητα και κατεβασω τις στροφες αποτομα. η στροφες ομως πεφτουν ποιο κατω και απο το ρελαντι ωσπου σβηνει, ενω εχω πατημενω συμπλεκτη ανοιγω το γκαζι και δεν ανταποκρινεται σαν να μην εχει βενζινη οπως ειπε ο φιλος runnerma ποιο μπροστα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    ουτωσ η αλλωσ

    ΔΕΝεπρεπε να σβηνει τι παει να πει δηλαδη οτι δε ξερει να φρεναρει και ετσι να ηταν επρεπε να πεσει στο ρελαντι (αν κατεβασεισ αμεσωσ χωρισ να κρατησεισ συμπλεκτη πολυ σβηνει?)

  6. #21
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Oχι δεν σβηνει, Παρεπιπτωντος σημερα 23/07/2007 και ωρα 5 παω για το πρωτο σερβις.
    Ο Θεος βοηθος, τους ειπα για το προβλημα και ειπαν θα το δουν σημερα, για να δουμε τη θα δουμε.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Den svinei telika?diladi poio einai telika to provlima?Oti den travaei me 6i kai 20km/h ?
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    εε

    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    Den svinei telika?diladi poio einai telika to provlima?Oti den travaei me 6i kai 20km/h ?
    :rotflmao:
    καλοο

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
    Σωστα.
    . η στροφες ομως πεφτουν ποιο κατω και απο το ρελαντι ωσπου σβηνει, ε
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
    Oχι δεν σβηνει, Παρεπιπτωντος σημερα 23/07/2007 και ωρα 5 παω για το πρωτο σερβις.
    Ο Θεος βοηθος, τους ειπα για το προβλημα και ειπαν θα το δουν σημερα, για να δουμε τη θα δουμε.
    Θα αποφασίσεις τελικά???
    Σβήνει ή δεν σβήνει???

  10. #25
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71

    Re: ουτωσ η αλλωσ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
    αν κατεβασεισ αμεσωσ χωρισ να κρατησεισ συμπλεκτη πολυ σβηνει?
    ΤΟ ΟΧΙ ΠΑΕΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙ.

    ΕΧΘΕς ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΨΕΚΑΣΜΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΑ(Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ 2 ΝΤΕΜΠΟΖΙΤΑ ΜΕ SUPER AMOΛΥΒΔΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ.
    ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΜΩΝΩΝΕΙ ΣΩΣΤΑ Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ.
    ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΒΗΝΕ ΑΛΛΑ ΕΠΕΦΤΑΙ ΣΤΙΣ 1000Κ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΒΗΣΕΙ ΟΠΩς ΠΡΙΝ ΞΑΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕ ΣΤΡΩΦΕΣ, ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΛΕς ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΕ ΜΠΡΟΣ.

  11. #26
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Σίγουρα παίζει κάποιο θέμα με την τροφοδοσία σου ή ηλεκτρολογικό...Οι δίσκοι αποκλείεται να είναι (ήμαρτον) ακόμη και να μην απομόνωνωνε ο συμπλέκτης...άμα τσουλάει η μηχανή, ακόμη και με 6η και 20χιλιόμετρα ΔΕΝ σβήνει...

    Επίσης αυτό με τη super αμόλυβδη έχω βαρεθεί να το ακούω...

    - Μάστορα, δεν ξέκινάει το πρωί η μηχανή...
    - Βάλε δυο τεπόζιτα super αμόλυβδη και ξαναέλα...

    - Μάστορα, το μηχανάκι κάνει κάτι αρυθμίες στο ρελαντί
    - Βάλε τέσσερα τεπόζιτα super αμόλυβδη και ξαναέλα

    - Μάστορα, τρίζουν τα τακάκια μπροστά...να βάλω super αμόλυβδη και να ξανάρθω;;;

    ΕΛΕΟΣ πια με τη super αμόλυβδη....


    Άκου λοιπόν τι πιστεύω εγώ...Επειδή το μηχανάκι είναι ψεκαστό, όταν κλείνει το γκάζι σταματάει η παροχή βενζίνης...αυτό γίνεται σε όλα τα ψεκαστά μοτέρ.
    Όταν όμως πατάς συμπλέκτη, και πέφτουν οι στροφές του κινητήρα, ο εγκέφαλος πρέπει να το καταλάβει και να ξανανοίξει την παροχή καυσίμου, γιατί ο κινητήρας θα σταματήσει να γυρνάει...

    Μάλλον εκεί έχεις κάποιο θέμα...Όταν θα στο ξανακάνει λοιπόν και θα το πας στο μάστορα...θα τον πας μια βόλτα και θα του δείξεις υπο ποιες συνθήκες γίνεται...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  12. #27
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Το θεμα ειναι οτι το παιδι που το "μαστορεψε" το εκανε μια γυρα να δει και μου ειπε οτι δεν παρατηρησε τιποτα, εγω ομως ξερω οτι κατι εχει και εχω και την κοπελα μου μαρτυρα που το εκανε και μαζι της κανα 2 φορες.
    Εγω θα κανω αυτο που ειπε και βλεπουμε.

  13. #28
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
    Εγω θα κανω αυτο που ειπε και βλεπουμε.
    Καλά που δεν σου είπε βάφτο μπλέ και πέτα το στην θάλασσα...

    Ρε φίλε δεν έχει να κάνει με βενζίνες και κατάλοιπα η δεν ξέρω εγώ τι.....
    όπως λέει και ο odt 9 στις 10 την ίδια καραμέλα λένε......ΙΜΑΡΤΟΝ με την σούπερ αμόλυβδη...
    Ο μάστορας σίγουρα πήγε βόλτα με την μηχανή..η έκανε τσιγάρο στην γωνία....
    Καινούργια μηχανή πήρες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΤΣΙ
    Βάλτον πάνω και αρχίστε τις βόλτες μέχρι να δεί και αυτός ότι σβήνει......

    Οσα ΝΤΕΜΠΟΖΙΤΑ και να βάλεις......

    αιντε λέμε με τον κάθε μάστορα που βαριέται να κάνει την δουλειά του...
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  14. #29
    Εγώ θα συμφωνήσω με odt & Sabre.Τι μαλ...ιες είναι αυτές??? Άλαξε μάστορα αμέσως γιατί κάηκες. Το πρόβλημα είναι σίγουρα ηλεκτρολογικό ή ψεκασμού όπως είπε και ο Odt.
    Δεν είναι δυνατόν καινούριο μηχανάκι να στο κάνει αυτό.

  15. #30
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Επειδη ειναι λιγο προβλημα να ξανα παω αμεσα λογο αποστασης-χρονου, θα το κοιταξω αν το ξανα κανει μετα τα ντεμποζιτα ωστε να μην μπορει να μου και τιποτα. Παντως πιστευω οτι ο συγκεκριμενος δεν ειναι αρπακολλας. Αν καποιος γνωριζει ειναι το συνεργιο της Agio στη θεσ/νικη στη Λαγκαδα διπλα στην αερογεφυρα.
    ΑΚΟΜΑ δεν εχω πινακιδες και ουτε το βιβλιο για το σερβις,τιποτα, μονο το user's manual.
    Μπορω να παω σε καποιο εξουσιοδοτημενο στης σερρες, υπαρχει;
    Η πρεπει μονο στην agio να παω; Αυτοι με καταχωρησαν στο pc τους και μου λενε οτι δεν πειραζει που δεν εχω την εγγυηση και το βιβλιο σερβις.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Kawasaki ER6n και απορίες.
    από looperx στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2014, 16:42
  2. Αλλαγή ελαστικών και προβληματισμοί
    από VASOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2009, 22:37
  3. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14
  4. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:28
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 14:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF