Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: Να το πάρω το R125 τελικά;;Βοήθεια χριστιανοί

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    Καταρχάς ευχαριστώ όλους.
    αυτό για την kavasaki το έχω ξνακουσει. η αλήθεια είναι οτι θα κάνω πολύ καιρό να βάλω δευτερο άτομο επάνω στο R125 γιατι είναι πολύ πιο ψηλό απο Κ250 και πρέπει να νιώσω άνετα εγω πρώτα. Συν του οτι θα ξεκαβαλάω όποτε θέλω να κάνω μανουβρα. Οσο για τα ταξίδια ο φίλος μου έχει Varadero 1000 οπότε μόνη μου με το μικρό δεν πρόκκειται τουλάχιστον ακόμα να βγω εθνική. Για μέσα στην Αθήνα αλλα με την ταύλα μου για street είναι το πρόβλημά μου τι να πάρω. νομίζω οτι τα λεφτα που θα δώσεις είναι λίγο πολύ τα ίδια το θέμα είναι η συντήρηση τα σερβις. το 250 είναι δικύλυνδρο μάνι μάνι διπλά έξοδα σε σερβις. Το έχει καβαλήσει κανείς το 125; ή το έχει δει στο δρόμο να μας πει πως ακουγεται και πως πάει; Δεν το δίνουνε και για τεστ καθότι καινουργι.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  2. #17
    varadero ειπες??

    αυτος ειναι πολυ σοβαρος λογος χωρισμου...:rotflmao: :rotflmao:
    frankly my dear, i dont give a damn...

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    χαχαχαχα γιατί;;; είσαι VSTROMάς;; αυτό το μπούσα δίπλα δικό σου είναι;; Μου είπε αν πάρω εγώ το R125 θα πάρει R1.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  4. #19
    βαμμενος vstromas κοριτσι...δεν λες τιποτα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    οχτρός είσαι μωρέ σύντεκνε;;;χαχαχαχαχαχ
    Τι να κάνουμε κανείς δεν είσαι τέλειος. Αν και ο δικός μου δεν είναι και πολύ πορομένος. Απλά το είχε βρει με πολύ λίγα χιλιόμετρα και καλά λεφτά. Τώρα τον τρώει ο απαυτός του να αλλάξει. και θα κάνει και εξάσκηση στο δικό μου. Αχ δώσ μου φώτηση μεγαλοδύναμε να διαλέξω .....
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  6. #21
    μην με λες μεγαλοδυναμο δημοσια σε παρακαλω...αισθανονται ασχημα οι υπολοιποι...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    :rotflmao: :rotflmao: σόρυ μου ξέφυγε. θα πάω να πάρω το Z750 μου φαίνεται και θα υσηχάσω .αει σιχτιρ πια
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  8. #23
    αν σε βοηθουν οι διαστασεις σου παρε ενα cb 400 sf που προτεινε και καποιος αλλος...πολυ καλο entry level μηχανακι,φιλικο και με παροιμιωδη αξιοπιστια...και ομορφο κατα πολλους...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    Τι εννοείς αν με βοηθούν οι διαστάσεις μου;;; το ύψος ή πρέπει να είμαι σαν την Ουλάνοβα;;δεν θυμάμαι πως είναι αυτό. αυτό που είσα σε ημιόρθια θέση;;
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  10. #25
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150

    Re: Να το πάρω το R125 τελικά;;Βοήθεια χριστιανοί

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsitoula
    Χαιρετώ όλους σας
    Είμαι καινουρια στο forum και θέλω βοήθεια. Ήρθε η ώρα να αλλάξω μηχανάκι για πρώτη φορά και προβληματίζομαι γιατι όλα τα "γυναικία" μηχανάκια δεν μου άρέσουν.
    Ποια είναι τα γυναικεία μηχανάκια? Δεν αναφέρεσαι στα εζβί, φαντάζομαι, γιατί τότε η σωστή ορολογία θα ήταν "μηχανάκια για γλυκά αγόρια".

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsitoula

    Είδα το R125 της Yamaha και απο τότε το βλέπω καθε μέρα στον ύπνο μου. Έχει ακουσει κανείς τόιποτα για αυτό; Πάει καθόλου ή όλο κοκοκο κι απο αυγό τίποτε;;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Χώρια η πλάκα τώρα, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με το μηχανάκι?

    Αν σε ενδιαφέρουν αυστηρά και μόνο οι αστικές μετακινήσεις το R125 θα κάνει την δουλειά του μια χαρά. Θα είναι πιο γρήγορο από παπί ή μικρό σκούτερ (όχι πολύ όμως) και απείρως λιγότερο πρακτικό. Αν αυτό είναι που θες, προχώρα. Τα ταξίδια εκτός πόλης βέβαια (ακόμη και τα κοντινά) μάλλον τα ξεχνάς (εκτός κι αν έχεις ιώβεια υπομονή και την αντίστοιχη δόση τρέλας---που δεν το βλέπω).

    Το Kawasaki, με διπλάσια κυβικά και άλογα, θα μπορέσει να σε βγάλει και λίγο έξω απ' την πόλη και να κάνεις μαζί του και μερικά ταξιδάκια. Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα δεν βλέπω κανέναν λόγο γιατί να μην προτιμήσεις το Kawasaki.

    Η πλέον πρακτική λύση, βέβαια, είναι ένα 400 τύπου CB400SF (μεταχειρισμένο). Ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα που με λίγη υπομονή μπορεί να σε πάει πραγματικά παντού.

    Το RS125 είναι ιδανικό μόνο αν αντιμετωπίζεις την μοτοσυκλέτα αυστηρά ως σπορ και θέλεις κάτι να σε βάλει στο πνεύμα της σπορ οδήγησης (με την υποδομή που έχουμε στην Ελλάδα, βέβαια, κάτι τέτοιο μάλλον ακούγεται αστείο).

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις οτι για ταξίδια υπάρχει άλλη μηχανή. οπότε δεν θα πάω ποτέ μόνη μου ταξίδι με το δικό μου μηχνάκι. τουλάχιστον όχι με αυτό. Ισως με το επόμενο. Για την πόλη και street το ξέρω οτ θα είναι δυσκολάκι αλλα εγω R1δεν θα πάρω ποτέ γιατι με την τρέλλα που με δέρνει θα με βρείτε σε καμια κολόνα καρφωμένη. και ερωτώ φίλοι μου απο συντήρηση βλάβες σερβις θέση οδήγησης κάυσιμου τι είναι καλύτερο R125 ή kavassaki 250. tτο 250 ξέρω οτι έχει λίγο πιο φτηνή συντήρηση απο τη honda Yamaha αλλα κατα τα άλλα τι παίζει;;;και απο εμφάνηση επίσης το 125 είναι άπιαστο. αλλα δεν θέλω αν κάνω μουρη.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  12. #27
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsitoula
    αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις οτι για ταξίδια υπάρχει άλλη μηχανή. οπότε δεν θα πάω ποτέ μόνη μου ταξίδι με το δικό μου μηχνάκι. τουλάχιστον όχι με αυτό. Ισως με το επόμενο.
    Οκ, ΔΕΝ θέλεις να κάνεις ταξίδια. Τι ακριβώς όμως ΘΕΛΕΙΣ να κάνεις με το μηχανάκι?

    Μόνο για δουλειές στην πόλη? Αν ναι, τότε ένα σκούτερ ή ένα παπί είναι μάλλον η καλύτερη λύση. Τα μηχανάκια που κοιτάς πάντως, σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο γι' αυτή την χρήση.

    Για να μάθεις για κάτι μεγαλύτερο? Τότε αναγκαστικά θα πρέπει να κάνεις ταξίδια και βόλτες εκτός, γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να μάθεις ποτέ.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsitoula
    Για την πόλη και street το ξέρω οτ θα είναι δυσκολάκι αλλα εγω R1δεν θα πάρω ποτέ γιατι με την τρέλλα που με δέρνει θα με βρείτε σε καμια κολόνα καρφωμένη.
    Μεταξύ παπιού και R1 υπάρχουν άπειρες μοτοσυκλέτες. Εδώ που τα λέμε, ελάχιστους μπορώ να φανταστώ που πραγματικά χρειάζονται κάτι σαν το R1.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsitoula

    και ερωτώ φίλοι μου απο συντήρηση βλάβες σερβις θέση οδήγησης κάυσιμου τι είναι καλύτερο R125 ή kavassaki 250. tτο 250 ξέρω οτι έχει λίγο πιο φτηνή συντήρηση απο τη honda Yamaha αλλα κατα τα άλλα τι παίζει;;;και απο εμφάνηση επίσης το 125 είναι άπιαστο. αλλα δεν θέλω αν κάνω μουρη.
    Η συντήρηση θα είναι λίγο πιο ακριβή στο 250 (ως δικύλινδρο) αλλά δεν νομίζω αυτό να είναι απαγορευτικός παράγοντας.

    Η κατανάλωση θα περίμενα να είναι περίπου η ίδια.

    Η θέση οδήγησης του kawasaki είναι σαφώς καλύτερη

    Απο βλάβες και κουσούρια, δεν ξέρω.

    Ελπίζω να βοήθησα.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    όλοι βοηθάτε αλήθεια. αλλα επειδή εγω έχω σκουτερ 50 δεν θέλω να πάω σε με΄γαλα κυβικά όχι ακόμα. τα παπιά τα σιχαίνομαι και αν ήταν να πάρω σκουτερ θα έπαιρνα μεγα. αλλα έλα που κόλλησα σε αυτα τα δυο και δεν ξέρω τι να διαλέξω. ευχαριστώ πάντως.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  14. #29
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Πάρε το Kawasaki

    Κάνε και μια συνδρομη στην Express service
    Και κάνα-δυο έξτρα ψυγεία να βρίσκονται, ποτέ δεν ξέρεις.

    Α! Τα ζητάς με τον κατάλληλο τεχνικό όρο: "Kawasaki refrigerators"

    Άντε και καλή απόψυξη!


  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    Να είδατε;; αυτα ακουω και δεν ξερω τι να πιστεψω και πως να διαλέξω. χαχαχαχαχα
    ασχετο αλλα φωτό πως βάζεις εδω μέσα;;
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 14:24
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2006, 23:48
  3. Να το πάρω το κορίτσι?
    από WILDCAT_mmm στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 07:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF