Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: η πρωτη μου μηχανη...ποια???

  1. #16
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nirvana_g1
    ερωτηση : τι ειναι φερινγκ και τι χαλαει το οτι ειναι μονοκυλινδρο???και το ybr και το cbf που κοιταξα μονοκυλινδρα ειναι..
    το cbf τι σας λεει?καλυτερο απ'το yamahaki?μου μοιαζει πιο δυνατο...

    κοιτα το οτι δεν εχει φερινγκ σημαινει πως δεν εχει ΠΛΑΣΤΙΚΑ (Ποδιες ,καρινα, Μουτρο/ζελατινα ) ωστε να εκτρεπει τον αερα πανω απο το σωμα σου οταν εισαι στην Εθν.οδο ....

    εμενα προσωπικα μου φαινεται πως και με φερινγκ στο υψος που στεκεται το κρανος μου, και με τον τροπο που στροβιλιζει τον αερα η ζελατινα, τρωω περισσοτερο ογκο αερα ......



    Μονοκυλινδρο λενε πως ΔΕΝ ειναι ιδανικο γιατι ολο το φορτιο (το εργο της κινησης ) πεφτει σε εναν κυλινδρο, δεν εχουμε καταμερισμο της "κουρασης " σε 2-3 ή 4 κυλινδρους ( ΟΤΑΝ περναν τα Dakar με μονοκυλινδρα τους χαλουσε δηλαδη ε? )



    ΓΝΩΜΗ μου να πας να καβαλησεις και σε οποιο σου αρεσει η "βολτα" παρτο
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2009
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    :a13: :a13: :a13: :a13: :a13:
    +8000000
    250 θα τον βολεψει Αθηνα Σπαρτη φτερο στον ανεμο δεν θα ναι?
    SVΧ αυτα τα μαυρα π χει στο τεποζιτο το sv τα αριστερα-δεξια ξερεις πως τα λενε κ που μπορω να βρω?thnx

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    κοιτα το οτι δεν εχει φερινγκ σημαινει πως δεν εχει ΠΛΑΣΤΙΚΑ (Ποδιες ,καρινα, Μουτρο/ζελατινα ) ωστε να εκτρεπει τον αερα πανω απο το σωμα σου οταν εισαι στην Εθν.οδο ....

    εμενα προσωπικα μου φαινεται πως και με φερινγκ στο υψος που στεκεται το κρανος μου, και με τον τροπο που στροβιλιζει τον αερα η ζελατινα, τρωω περισσοτερο ογκο αερα ......



    Μονοκυλινδρο λενε πως ΔΕΝ ειναι ιδανικο γιατι ολο το φορτιο (το εργο της κινησης ) πεφτει σε εναν κυλινδρο, δεν εχουμε καταμερισμο της "κουρασης " σε 2-3 ή 4 κυλινδρους ( ΟΤΑΝ περναν τα Dakar με μονοκυλινδρα τους χαλουσε δηλαδη ε? )



    ΓΝΩΜΗ μου να πας να καβαλησεις και σε οποιο σου αρεσει η "βολτα" παρτο
    καταρχας σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε!
    απλα αυτο με τη "βολτα κ παρ'το" το συζητησα και με τον father και το ιδιο μου ειπε κ εκεινος... απλα ρωταω εδω γιατι η γνωμη σας μετραει πιο πολυ κ απο εμπορο...σ'οποιο καταστημα και να πας αν ρωτησεις -"παει ανετα μεγαλο ταξιδι" προκειμενου να στο πουλησει θα σου πει ναι...δεν προκειται να καταλαβω και πολλα απο μια 15λεπτη βολτα μες'στην αθηνα για τη συμπεριφορα του εξω σε εθνικη οδο...

    αληθεια ξερει κανεις τι καταναλωση εχουν αυτες οι κατηγοριες??
    250 και 500-600 cc με νορμαλ οδηγηση και top speed 120???

  4. #19
    Κοιτα κι απο δω μερια

    Kawasaki er6 f

    Πολυ οικονομικο, ευκινητο, ντυμενο για μακρυνα ταξιδια, και αμα διαθετεις για το καινουριο του 09 ειναι και κ@υλα!!!

  5. #20
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Μην πας σε κάτι μικρό. Πάνω στο χρόνο θα θέλεις να το αλλάξεις.

    Κοίτα κάτι σε 600-650 street (μονοκύλινδρο, δικύλινδρο ή τετρακύνιδρο δεν έχει σημασία). Είναι ότι πρέπει για entry level και κάνουν τα πάντα εύκολα. Όσο για την κατανάλωση μην σε νοιάζει και πολύ. Είναι η πιο οικονομική κατηγορία για αυτά που θέλεις. Φυσικά όσο πιο πολλοί κύλινδροι τόσο αυξάνεται και η κατανάλωση αλλά δεν θα πρέπει να σε προβληματίζει αυτό.

    Κάνε μια βόλτα 2-3 διαφορετικά σε στυλ και θέση μηχανάκια για να δεις που είσαι εσύ πιο καλά και μετά επιλέγεις από αυτό το γκρούπ.

  6. #21
    thanx για τις συμβουλες παιδες...απο βδομαδα βγαινω στο σαφαρι και βλεπουμε!!!
    αν σας εχω καλα νεα θα ποσταρω κ φωτο!Και παλι ευχαριστω για τις πληροφοριες και τη βοηθεια σας!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2008, 06:33
  2. βοηθεια... Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ..............
    από giannikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 20:30
  3. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 10:27
  4. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2008, 18:22
  5. ΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ;
    από MOTO ZERO στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2007, 14:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF