Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Honda VTR 1000 Firestorm προβλημα με καταωαλωση

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.349
    για ριξε μια ματια στα σωληνακια του ρεζερβουαρ οτι ''αναπνεει'' ελευθερα.και δες και την σωληνα αναπνοης του στροφαλοθαλαμου(σωληνα μεγαλυτερης διαμετρου που καταληγει στο φιλτροκουτι) μηπως ειναι τσακισμενο

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Πάντως ανεξάρτητα από την κατάσταση της συγκεκριμένης μηχανής, το VTR ήταν διάσημο για την εξωφρενική του κατανάλωση.
    Σκεφτόμουν κι εγώ να το πάρω πριν από 5-6 χρόνια, αλλά διάβασα διάφορα σε αγγλικά περιοδικά και σε αμερικάνικα forum για την κατανάλωση και το εγκατέλειψα.
    Μήπως τελικά είναι μάταια η προσπάθεια και το αφήνεις στον κάθε μάστουρα να μάθει στου κασίδη στο κεφάλι και να το καταστρέφει;
    Εδω το παλικάρι έγραψε οτι με 7 λίτρα του έβγαζε 20χλμ στην αρχή και μετά 40χλμ, αυτη είναι κατανάλωση καραβιού, οχι εξωφρενική για μοτοσυκλέτα..
    Πάντως μην μπαίνεις στην διαδικασία να γράφεις κάτι που έχεις ακούσει ή διαβάσει χωρίς να είσαι σίγουρος, του απάντησε παλικάρι με VTR και του είπε οτι η κατανάλωση κυμαίνεται μεταξύ 5,8 & 7 λίτρα/100 χλμ αρκετά καλή κατανάλωση θα έλεγα για 1000άρα !!

    Φίλε μου αν είσαι απο Αθήνα στείλε μου πμ να σου πω να πας σε καλό μάστορα, θα σου κάνει εκτίμηση, και αν θέλεις να προχωρήσεις σε οτι σου πει θα σε χρεώσει ανάλογα..

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από venumis
    Εδω το παλικάρι έγραψε οτι με 7 λίτρα του έβγαζε 20χλμ στην αρχή και μετά 40χλμ, αυτη είναι κατανάλωση καραβιού, οχι εξωφρενική για μοτοσυκλέτα..
    Πάντως μην μπαίνεις στην διαδικασία να γράφεις κάτι που έχεις ακούσει ή διαβάσει χωρίς να είσαι σίγουρος, του απάντησε παλικάρι με VTR και του είπε οτι η κατανάλωση κυμαίνεται μεταξύ 5,8 & 7 λίτρα/100 χλμ αρκετά καλή κατανάλωση θα έλεγα για 1000άρα !!

    Φίλε μου αν είσαι απο Αθήνα στείλε μου πμ να σου πω να πας σε καλό μάστορα, θα σου κάνει εκτίμηση, και αν θέλεις να προχωρήσεις σε οτι σου πει θα σε χρεώσει ανάλογα..


    Προφανώς το συγκεκριμένο VTR έχει πρόβλημα, αλλά κι αν λυθεί το πρόβλημα δεν πιστεύω ότι θα δει 5,8-7 λίτρα.

    ΟΜΩΣ:Δεν θα έμπαινα στη διαδικασία αν δεν το είχα ψάξει.

    1) Με ενδιέφερε κι εμένα πριν από λίγα χρόνια και με σταμάτησαν 2 φίλοι που το είχαν και το έσπρωξαν λόγω κατανάλωσης.

    2) http://www.fuelly.com/motorcycle/hon...0f%20superhawk
    Εδώ μπορείς να πάρεις μια έστω μικρή ιδέα από πολλούς διαφορετικούς χρήστες , αν συγκρίνεις πχ VTR - 919 (Hornet) που έχουν την ίδια ιπποδύναμη. 40% διαφορά κατά ΜΟ (Φυσικά για να έχεις μια πραγματική εικόνα, ελληνική , πρέπει να πολ/σιάσεις επί 1,5 και για τα 2 μηχανάκια)

    3) 5,8-7 είναι η κατανάλωση ενός χρήστη. Πολύ μικρό δείγμα για στατιστική.

  4. #19
    Τόσο καιρό, βέλε ρε κάποιος μοντεράτορας ένα Ν στη θέση το Ω σε αυτό το ρημάδι το τίτλο.....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Vtr 1000 Firestorm
    από jiannisan στο forum Honda
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 13:39
  2. Εντυπώσεις απο το VTR 1000 Firestorm
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 11:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF