Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Σε αυτό όμως δεν βλέπω ψυγείο
    Είναι αερόψυκτο. Δές εδώ: http://www.suzuki.gr/moto/technical....20500&id=00047

  2. #17
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Με δεδομένα τα οικονομικά σου θα κοιτούσα προς μεταχειρισμένο fzs600 & hornet, τα οποία έχουν πέσει αρκετά φέτος και παίρνεις μοντέλο 2001+ με τα χρήματα που διαθέτεις.

    Αν πάλι θες οπωσδήποτε καινούριο, βάλε καμιά δόση παραπάνω και πάρε το er-6, κοίταξε το πρόσφατο thread στο φόρουμ και θα το εκτιμήσεις.
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ gdevelek ΕΝΑ FZR Η' ΕΝΑ HORNET (2002)ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ- ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4,500 ΤΟ ΠΟΛΥ 5,000 ΕΥΡΩ- ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-!

    ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ! ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΜΟΤΟS!

    ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΑΝΤΩΣ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ!!

    ΤΕΛΟΣ


  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fire
    Εγγραφή
    08/09/2004
    Μηνύματα
    138
    δεν ξερω τι λεει, απλα σε κατι διαφημισεις ειχα δει το cagiva river 500 καινουργιο με 4400..πολυ καλα φρενα(4πιστονη μπροστα) με 320 δισκο και δισκοφρενο πισω...φαινετει πολυ ομορφο αλλα φανταζομαι για μεταπωληση...τεσπα ριξε μια ματια και σε αυτο
    http://www.motoreport.com/fichas/Cagiva_River500.htm



    http://www.fagesportes.hpg.ig.com.br...a-river500.jpg
    silver fazer '00 :smilea:

  4. #19
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    gs500 και ER500 είναι στην ίδια μοίρα, μηχανάκια που τα παντρεύεσαι. Ποιοτικά το Suzuki είναι καλύτερο. Αν δε μπορείς να πας πιο πάνω σε λεφτά, και αν δε θες να κοιτάξεις για ονοφάκια μονοκύλινδρα (καλύτερες μηχανες στα ίδια λεφτα, μεταχείρες αλλά με καλύτερη μεταπώληση), τότε πάρε το gs500.

    Εγώ όμως θα κοιτούσα για κανένα μεταχειρισμένο GS 650. To BMW λέω!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #20
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Με 4-5000 βρίσκεις πολύ καλύτερα και ασφαλέστερα μηχανάκια από το ER (μεταχειρισμένα). Και μάλιστα μοντέλα που παρότι μεταχειρισμένα έχουν δυνατότητα επαναπώλησής τους. Δεν θα έπαιρνα ER καινούργιο με τίποτα.

    Hornet, Fazer, BMW 650 GS, κλπ αξίζουν περισσότερο τα χρήματά σου σαν μεταχειρισμένα και δεν βγάζουν και προβλήματα ούτε με τα χρόνια ούτε και με τα χιλιόμετρα.


    πχ.

    ρίξε μια ματιά στις αγγελίες και εδώ

    HORNET 4.500Ε

  6. #21
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Φ Ω Τ Ο Γ Ρ Α Φ Ι Ε Σ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	398 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	28456

  7. #22
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	392 
Μέγεθος:	53,5 KB 
ID:	28457

  8. #23
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	391 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	28458

  9. #24
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vallehru_er.jpg 
Προβολές:	389 
Μέγεθος:	35,7 KB 
ID:	28460

  10. #25
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	roland-elze2.jpg 
Προβολές:	395 
Μέγεθος:	54,9 KB 
ID:	28462

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΚΑΠΩΣ!

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΑ 80-90 ΚΛΜ. ΑΝ ΠΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ)-ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ-

    Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΕΙ 50+ HP ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΑΜΠΟΥΡΟ?

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΑΛΛΑ ΕΦ' ΟΣΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ) ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΤΙΜΗ (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ε 700 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ-ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ).

    ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΟ HONDA ΠΑΝΤΩΣ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ-ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ 2 ΜΟΤΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ).

    Τα 80-90 ΚΜ με πεντακοσάρα μηχανή είναι παιχνιδάκι και εφόσον δεν δοκίμασες πάνω απ' αυτά τα χιλιόμετρα δεν μπορείς και να αμφιβάλλεις για τα φρένα του. Δεν έχω καβαλήσει τη συγκεκριμένη αλλά πιστεύω ότι ταξιδεύεις άνετα 140+ οπότε τα φρένα πρέπει να είναι αρκούντως ικανοποιητικά για μικρότερες ταχύτητες.

    Φίλε Ιππέα, νομίζω πως για τα ταξιδάκια που λες σε καλύπτει απόλυτα το ΕR-5. Σου μιλάει τύπος που έχει κάνει Θεσσαλονίκη-Καβάλα με 90άρα πάπια. Παλιά πηγαίνανε Γερμανία και αλλού με καρούλια. Αν δε βρεις κάτι που να γουστάρεις περισσότερο σε μεταχειρισμένο είναι καλή επιλογή.

  12. #27
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Δίκυκλος
    Τα 80-90 ΚΜ με πεντακοσάρα μηχανή είναι παιχνιδάκι και εφόσον δεν δοκίμασες πάνω απ' αυτά τα χιλιόμετρα δεν μπορείς και να αμφιβάλλεις για τα φρένα του. Δεν έχω καβαλήσει τη συγκεκριμένη αλλά πιστεύω ότι ταξιδεύεις άνετα 140+ οπότε τα φρένα πρέπει να είναι αρκούντως ικανοποιητικά για μικρότερες ταχύτητες.

    Φίλε Ιππέα, νομίζω πως για τα ταξιδάκια που λες σε καλύπτει απόλυτα το ΕR-5. Σου μιλάει τύπος που έχει κάνει Θεσσαλονίκη-Καβάλα με 90άρα πάπια. Παλιά πηγαίνανε Γερμανία και αλλού με καρούλια. Αν δε βρεις κάτι που να γουστάρεις περισσότερο σε μεταχειρισμένο είναι καλή επιλογή.

    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ (ΜΙΚΡΕΣ) ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ!
    ΤΕΛΟΣ


  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ (ΜΙΚΡΕΣ) ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ!
    Οκ

  14. #29
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Παιδιά σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ουσιαστικά εγώ θέλω το er-5 περισσότερο όχι για τις ροπές και τις τελικές του αλλά για να μπορώ να πάω 150-250χλμ απόσταση σερί και να ξέρω ότι το εργαλείο δεν θα πάθει ζημιά όπως θα πάθαινε το CBF250 αν του έκανα κάτι τέτοιο. Η μέγιστη ταχύτητα που θα φτάνω σε τέτοια ταξιδάκια(σπάνια όμως) θα είναι 120-130 και μέση ταχύτητα κάπου στα 80-90.

    Φοβάμαι ότι οποιο 250αρι πάρω θα πάθει ζημιά στα ταξίδια αν και θα ήταν πιο εξυπηρετικό μέσα στην Αθήνα.

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Παιδιά σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ουσιαστικά εγώ θέλω το er-5 περισσότερο όχι για τις ροπές και τις τελικές του αλλά για να μπορώ να πάω 150-250χλμ απόσταση σερί και να ξέρω ότι το εργαλείο δεν θα πάθει ζημιά όπως θα πάθαινε το CBF250 αν του έκανα κάτι τέτοιο. Η μέγιστη ταχύτητα που θα φτάνω σε τέτοια ταξιδάκια(σπάνια όμως) θα είναι 120-130 και μέση ταχύτητα κάπου στα 80-90.

    Φοβάμαι ότι οποιο 250αρι πάρω θα πάθει ζημιά στα ταξίδια αν και θα ήταν πιο εξυπηρετικό μέσα στην Αθήνα.

    Πάντως ένα 250άρι και δη Honda δεν πρόκειται να χαλάσει με χαλαρά ταξιδάκια με περίπου 100 την ώρα. Απλά θα είναι απείρως πιο άβολο απο ένα 500άρι και θα ζοριστεί λιγάκι. Και με το 500άρι με 80-90 θα σέρνεσαι στην κυριολεξία και θα ανεβάζεις στάνταρ χωρίς δράματα 140 για να λειτουργεί καλύτερα και να μη "κρεμάει".
    Σκέψου το καλά πάντως νομίζω πως για 5 χιλιάρικα λέει τρελά για ένα σχετικά άπειρο αναβάτη (για καινούργιο πάντα).

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνώμη σας για το ΧΧ..
    από ronin1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2017, 18:57
  2. Για πειτε τη γνωμη σας για την στολη της motocubo
    από HarisS2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2010, 06:30
  3. Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι
    από schumifer στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2009, 06:58
  4. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF