Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: africa 750 vs vfr 800

  1. #16
    Εμενα μου αρεσουν οι μελαχροινες με ανοιχτο χρωμα ματιων
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Εμενα μου αρεσουν οι μελαχροινες με ανοιχτο χρωμα ματιων
    να της βαλεις ξενον μπλε!

  3. #18
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    προχωρα στην τραμπα αμεσα.Η καταναλωση που αναφερεις για 6 λιτρα στο αφρικα ειναι βεβαια εικονικη γιατι μονο με χαδι στο γκαζι μπορει να πετυχεις αυτο το νουμερο.Το vfr βεβαια δεν εχει σχεση με το αφρικα φυσικα,αποδοση χρηστικοτητα ταξιδι,ηχος αναρτησεις κτλ, προσοχη θελει οταν ξεφυγεις απο τα ορια και γενικα πιεζεις αρκετα αλλα και η καταναλωση ειναι χαλαρα στα 10 λιτρα ανα 100 km και μην ακουσεις για μικροτερο νουμερο απο αυτο γιατι απλα δεν υπαρχει.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.570
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    προχωρα στην τραμπα αμεσα.Η καταναλωση που αναφερεις για 6 λιτρα στο αφρικα ειναι βεβαια εικονικη γιατι μονο με χαδι στο γκαζι μπορει να πετυχεις αυτο το νουμερο.Το vfr βεβαια δεν εχει σχεση με το αφρικα φυσικα,αποδοση χρηστικοτητα ταξιδι,ηχος αναρτησεις κτλ, προσοχη θελει οταν ξεφυγεις απο τα ορια και γενικα πιεζεις αρκετα αλλα και η καταναλωση ειναι χαλαρα στα 10 λιτρα ανα 100 km και μην ακουσεις για μικροτερο νουμερο απο αυτο γιατι απλα δεν υπαρχει.
    και βεβαια υπαρχει... σβηστο οταν ειναι και στο ρελαντι δεν καιει σχεδον τιποτε...

    Βασικα οσο δεν μπαινει το vtec δεν ειναι τραγικα τα πραγματα απο οτι θυμαμαι...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.449
    Δεν έχει vtech , μιλάμε για το 1 ο. 800. Το μπροστινο του είναι 41 ενώ ακόμα και του αφρικα είναι 43ρι.
    Το αφρικα βαριά στην πόλη καίει 6.5 ενώ έξω μετά τα 130-140 καίει πολύ αφού ζορίζεται με το μαμά γραναζωμα.




    Πουλά το αφρικα και πάρε vstrom, τέτοιο θες και δε το ξέρεις...

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2015
    Μηνύματα
    208
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    και η καταναλωση ειναι χαλαρα στα 10 λιτρα ανα 100 km και μην ακουσεις για μικροτερο νουμερο απο αυτο γιατι απλα δεν υπαρχει.


    το αφρικα στα χερια μου εχει μεση καταναλωση 6 λιτρα (εθνικη max130, επαρχιακους, και λιγο πολη)

    το vfr ποσο να καιει στα 150-160?Αυτες οι ταχυτητες με ενδιαφερουν

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2015
    Μηνύματα
    208
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος



    Πουλά το αφρικα και πάρε vstrom, τέτοιο θες και δε το ξέρεις...
    Κωστα το στρομ ειναι γαμω τα μηχανακια, το χω κανει και βολτα, αλλα εμφανισιακα ειναι χαλι μαυρο, οποτε το θεμα ληγει εκει

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2015
    Μηνύματα
    208
    Παιδια το μηχανακι πρεπει να ρουφαει καργα.
    Το φιλαρακι δεν ξερει ποσο καιει, αλλα μου λεει καιει πολυ, εντος πολης ενα citroen saxo1100 που εχει του καιει λιγοτερο, και βασικα γι αυτο θελει να το δωσει.

    ταξιδια δεν κανει, οποτε δεν ξερει καταναλωση σε ανοιχτο δρομο.

    Ειχα ενα paneuropian του 1992 και κατω απο 9 λιτρα δεν επεφτε με τιποτα..τα v4 ρουφανε και ας λενε τα ξενα φορουμ οτι θελουν..

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Υπολογισε γυρω στα 8 λιτρα /100 χλμ μεσα στην πολη.Εκτος γυρω στα 7 αν δεν το σκισεις.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.449
    Δοκίμασε το αφρικα Με 16-43 γραναζωμα και θα εκπλαγείς ευχάριστα. Θα μπορείς να ταξιδεύεις πιο ευχάριστα με 140.


    Το συγκεκριμένο vfr μου αρέσει πολύ αλλά γισ χρήση εκτός. Αν δεν κατεβαίνεις συχνά κέντρο παρτο.

    Στα 160 - 180 πρέπει να καίει κάπου στα 7 - 7.5 λίτρα στα 100 απ οτι θυμάμαι που είχα ρωτήσει τον Χριστόφορο κάποτε. Τα v2 v4 της χοντα δεν τα λες και οικονομικά.

    Η θέση οδήγησης διορθώνεται με αποστάτες αλλά μετά δεν προφορτίζεται αρκετά το μπροστινό σε σπορ καταστάσεις.

    Αλλά έχει ωραίο μοτέρ το άτιμο. Ειναι πιο βαρβατο μηχάνημα και με ωραίο ήχο απο το μοτέρ.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2015
    Μηνύματα
    208
    Μπα δε το βλεπω τελικα.
    Ειναι πολυ σπορ το vfr για τα γουστα μου.

    Μπορει να ταξιδευω γρηγοροτερα στην εθνικη και με περισσοτερη ασφαλεια, αλλα τα + τελειωνουν εκει.

    Την ευκολια της πολης χεσμενη την εχω, αλλα τελικα το africa ειναι πιο τουρινγκ μηχανη.Πιο μεγαλη, με αργη γεωμετρια, καλυτερη καλυψη απ τον αερα, πιο ανετη.


    Ταξιδι δεν ειναι μονο η εθνικη, ειναι και οι επαρχιακοι, γουσταρω τρελλα να πηγαινω με 60χλμ και να χω διπλα τη θαλασσα, η σε ενα βουνο μεσα στο οξυγονο

    Με τα μεγαλα touring που ειχα ημουν ανετος και στην εθνικη και στις χαμηλες ταχ. στους επαρχιακους, με το vfr χανεις τη φαση ρολαρω και απολαμβανω το τοπιο.

    Νο way, για το στυλ μου η αφρικα μου παει καλυτερα

    κι ας μην πηγαινω χωμα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. γνωμες για f800st vs vfr 800?!
    από LARISEOS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2009, 16:40
  2. VFR 800 vs Sprint St
    από tbaris στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2009, 16:03
  3. vfr 800 vs cbrxx 1100
    από gispy στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 10:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF