Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 68

Θέμα: Περί F650GS '07 ο λόγος

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Εμένα και το gsr μ' αρέσει αλλά με τέτοια τιμή, με αυτά τα έχτρα και σε αυτή την κατάσταση που είναι το gs θα το χτύπαγα σίγουρα.

    Πούλα το cbf και κράτα τα άλλα δύο.
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ke sto filo i timi poy to brikes to mixanaki ine kseftila parto....den ine tipota tromero alla apo xt ine kapos kalitero ke sta lefta afta pernis meta bias aksioprepes scoter
    +1

    Δεν είναι κάπως καλύτερο Πάνο. Είναι πολύ καλύτερο. Δυνατότερο ψηλά χωρίς να υστερεί χαμηλά και με μικρότερη κατανάλωση (αυτό με τα 2 μπουζί). Επίσης με αυτά τα λεφτά δεν βρίσκεις χτ σε αυτή την κατάσταση και αν βρεις θα είναι σίγουρα κάποιο απ' αυτά που "έβηχαν" λόγο tps-ψεκασμού todiaolomesatous. Ακόμα και η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλύτερη απ' των χτ.
    Sent from me using a computer.

  3. #18
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    more den antilego oti ine kalitero apo to xt oti ine ine alla i diafora tis timis toys se kamia periptosi den antikatoptrizete stin pragmatikotita....to mixanaki antikimenika de boris na to peis kai piotiko poli plastikoyra ke ftini malista....tora dinami sto moter ke ta dio psofia ine kai xadakonode apo to terastio baros :P

    alla se afta ta lefta ke stin katastasi ine efkeria poli kali...tora bebea den ksero an aksizi ton kopo pera apo to oikonomiko na xarisi to gsr....gt de nomizo na kani to bmw kati kalitera apo to buzuki...se alles epoxes 8a aksize gt 8a kerdize apo ta mixanakia poy 8a edine tora bori ke ta dio mazi na ta xarizi ke na mi ta pairni ke kanenas....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    re devils ti les to exis kabalisi to mixanaki?sa baoylo ine den iparxi paragodas diaskedasi ksexna afta poy kseris g monokilidra ine papoydiera....megalo varos ke ali filosofia

    ke sto filo i timi poy to brikes to mixanaki ine kseftila parto....den ine tipota tromero alla apo xt ine kapos kalitero ke sta lefta afta pernis meta bias aksioprepes scoter
    εσυ τι λες πανουλη?
    να μην το εχω καβαλησει??
    δεν ειπα πουθενα οτι ειναι crf450...ουτε οτι θα γινει smc 690...
    ειπα οτι με 2-3 μετατροπες το μηχανακι μπορει να του προσφερει και fun factor σε καποιες περιπτωσεις...

    εχεις την εντυπωση οτι αμα σου την δωσουν εσενα αυτη την "παπουδιερα" θα την στιψεις??
    ουτε στο 80% δεν φτανουμε απο ενα τετοιο μηχανακι...

    θεωρειτε ολοι εσεις που μαθατε με ωΧλινς και 180 αλογατα στην ροδα οτι 650cc για εναν κυλινδρο ειναι λιγα για να προσφερουν συγκινησεις στον κατοχο του?
    πρωτα ας ξεκουλαθουμε και μετα ας μιλησουμε λεω εγω...

    και αυτα περι παπουδιερας, μεγαλου βαρους και αλλης φιλοσοφιας πες τα στον τυπακο με το v-strom...

    μαθετε τα μηχανακια σας οσο καλυτερα γινετε και να ειστε σιγουροι οτι ακομα και παπι να οδηγατε, θα κανετε πολλες πλακες σε τυπους με μεγαλες μηχανες και θα το διασκεδαζετε και περισσοτερο απο το να ειχατε ωΧλινς, ακραποβιτς και 550 αλογα στο πισω αριστερο πατακι...

    τωρα οσο για το μηχανακι και την τιμη...ειναι τρομερη ευκαιρια και πολυ καλο all around εργαλειο...
    αν δεν εχει ο mats8282 υψηλες απαιτησεις για πολλα χλμ (>180), μπορει να το "χτυπησει" ανετα...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Το έχω εδώ και 3 χρόνια για μες την Αθήνα το πήρα αλλά τελικά έκανα κι αρκετά ταξίδια, ως τις Πρέπες έχω πάει με αυτό. Το πήρα με 34.000 χιλ. και έχει τώρα 67.000 χιλ. Ταξίδια με ταχύτητες 120-140 πας άνετα Ε.Ο. Στο επαρχιακό δεν έχεις κανένα πρόβλημα και είναι και οικονομικό. Μεγάλο συν το ABS και τα θερμ. γκριπ. Ζημιές μου έβγαλε με την αντλία νερού που πάει κανα 150αρι, επίσης είχα θέμα το ψυγείο νερού που ράγιζε πάνω στις βάσεις που πιάνει η βίδα αλλά κι αυτό το έφτιαξα με 10 ευρώ κάτω στην ιερά οδό σε έναν ψυγειά. Νομίζω στη κατηγορία των 650 μονοκύλινδρων είναι το καλύτερο.
    Μάκης


  6. #21
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εσυ τι λες πανουλη?
    να μην το εχω καβαλησει??
    δεν ειπα πουθενα οτι ειναι crf450...ουτε οτι θα γινει smc 690...
    ειπα οτι με 2-3 μετατροπες το μηχανακι μπορει να του προσφερει και fun factor σε καποιες περιπτωσεις...

    εχεις την εντυπωση οτι αμα σου την δωσουν εσενα αυτη την "παπουδιερα" θα την στιψεις??
    ουτε στο 80% δεν φτανουμε απο ενα τετοιο μηχανακι...

    θεωρειτε ολοι εσεις που μαθατε με ωΧλινς και 180 αλογατα στην ροδα οτι 650cc για εναν κυλινδρο ειναι λιγα για να προσφερουν συγκινησεις στον κατοχο του?
    πρωτα ας ξεκουλαθουμε και μετα ας μιλησουμε λεω εγω...

    και αυτα περι παπουδιερας, μεγαλου βαρους και αλλης φιλοσοφιας πες τα στον τυπακο με το v-strom...

    μαθετε τα μηχανακια σας οσο καλυτερα γινετε και να ειστε σιγουροι οτι ακομα και παπι να οδηγατε, θα κανετε πολλες πλακες σε τυπους με μεγαλες μηχανες και θα το διασκεδαζετε και περισσοτερο απο το να ειχατε ωΧλινς, ακραποβιτς και 550 αλογα στο πισω αριστερο πατακι...

    τωρα οσο για το μηχανακι και την τιμη...ειναι τρομερη ευκαιρια και πολυ καλο all around εργαλειο...
    αν δεν εχει ο mats8282 υψηλες απαιτησεις για πολλα χλμ (>180), μπορει να το "χτυπησει" ανετα...

    kat arxin de gnorizis ti boro na kano ego me tin papoydiera alla den ine to 8ema mas afto...kai pera apo afto afta poy grafis peri 180 alogon ke oxlins ine edelos akira....fun factor me afto to mixanaki de pane mazi...opote me afta poy grafis dixnis pos de to exis kabalisi...ena mixanaki me 8esi odigisis sto 3o ipogio....ke fun factor....afta poy les de ginode....to na ksinis kagela se ena stroma i to bmw de sinepagete fun factor kiolas...to na kanis soyza ena skoyter de simeni fun factor aporo giati ka8omai ke eksigo ta aftonoita tora....

    dld ke to varadero me ena granazi kai 17 roda brosta apoktaei fun factor na ipo8eso....

  7. #22
    Λοιπόν...

    @AUF Είσαι εμπαθής και κρίνεις εύκολα :P

    @npat και Daz Για να πάρω το GS πρέπει να πουλήσω κάποιο...Αν και στα λεφτά που μου το δίνει καλύπτομαι και από τα 1,500 που πιάνει,πάνω κάτω,το CBF και δεν γουστάρω να σκοτώσω το GSR,έχω ρίξει από το καλοκαίρι πάνω από 1,500Ε(1300 μου πήγε η κλοπή,αν θυμάστε,σέρβις,renthal τιμόνι κλπ κλπ),σε δυναμομέτρηση έγραψε 90,57 μουλάρια ρόδα και γενικά είναι σε πολύ καλή κατάσταση με λίγα χλμ..Αλλά να δώσω το μικρό και να έχω 2 600άρια δεν μου ακούγεται και πολύ <<βιώσιμο>>...Σαν τα ταμεία ένα πράγμα...Πιο καλά μου ακούγεται να κρατήσω το CBF για δεύτερο αν χρειαστεί να το <<ταλαιπωρώ>> όταν κατεβαίνω κέντρο..Ακόμα βέβαια δεν έχω αποφασίσει,αφού καίει λίγο το BMW δεν αποκλείω τίποτα,θα δούμε...

    @Devils Το fun factor δεν το σκέφτομαι και τόσο λόγω κρίσης και όχι επειδή δεν μπορούν τα μηχανάκια...Το BMW θα με διασκεδάζει,όσο μπορεί και όσο μπορώ,αλλά δεν ζητάω αυτό από το συγκεκριμένο μηχανάκι...

    @Busa

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Πάντως σε κάποια ορεινά στροφιλίκια έχω κάνει διάφορα SS να ιδρώσουν, οπότε fun factor υπάρχει.
    Μάκης


  9. #24
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mats8282 Προβολή μηνύματος
    @npat
    Εννοώ, γιατί να μην κρατήσεις το GSR σαν καθημερινή μοτοσυκλέτα, αντί για το GS. Δεν είναι και κανά τουριστικό μεγαθήριο.


  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUSA MAKIS Προβολή μηνύματος
    Το έχω εδώ και 3 χρόνια για μες την Αθήνα το πήρα αλλά τελικά έκανα κι αρκετά ταξίδια, ως τις Πρέπες έχω πάει με αυτό. Το πήρα με 34.000 χιλ. και έχει τώρα 67.000 χιλ. Ταξίδια με ταχύτητες 120-140 πας άνετα Ε.Ο. Στο επαρχιακό δεν έχεις κανένα πρόβλημα και είναι και οικονομικό. Μεγάλο συν το ABS και τα θερμ. γκριπ. Ζημιές μου έβγαλε με την αντλία νερού που πάει κανα 150αρι, επίσης είχα θέμα το ψυγείο νερού που ράγιζε πάνω στις βάσεις που πιάνει η βίδα αλλά κι αυτό το έφτιαξα με 10 ευρώ κάτω στην ιερά οδό σε έναν ψυγειά. Νομίζω στη κατηγορία των 650 μονοκύλινδρων είναι το καλύτερο.
    και σε μερικων δικυλινδρων πχ τρανσαλπ

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npat Προβολή μηνύματος
    Εννοώ, γιατί να μην κρατήσεις το GSR σαν καθημερινή μοτοσυκλέτα, αντί για το GS. Δεν είναι και κανά τουριστικό μεγαθήριο.

    Σε γενικές γραμμές είναι εύκολο μέσα στην πόλη αλλά το τιμόνι δεν κόβει και καίει πολύ...7λ/100 μέσα στην πόλη αν πας εντελώς χαλαρά και φτάνει τα 10λ/100 αν το λυσσάς...Με εμένα 8,5λ/100 τα έχει εύκολα...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Από GSR αν πας στο συγκεκριμένο θα ξενερώσεις με την ζωή σου! Πρώτα από όλα πας από μια μηχανή 98 ίππων σε μια μηχανή ψόφια! Καλή μηχανή είναι, για πρώτη όμως! όχι για μετάβαση από το δικό σου (και το δικό μου).

    Άποψη μου...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Το gs μια χαρά κάνει για μουλάρι μέσα στην πόλη. Οικονομικό είναι, φθηνή συντήρηση έχει, είναι ελαφρύ, δεν φοβάται την Αττική οδό, προσφέρει και καλύτερη ενεργητική ασφάλεια.
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viper4 Προβολή μηνύματος
    Από GSR αν πας στο συγκεκριμένο θα ξενερώσεις με την ζωή σου! Πρώτα από όλα πας από μια μηχανή 98 ίππων σε μια μηχανή ψόφια! Καλή μηχανή είναι, για πρώτη όμως! όχι για μετάβαση από το δικό σου (και το δικό μου).

    Άποψη μου...
    εγω δηλαδη που εδωσα το fazer600s2 και πηρα το gs πρεπει να θελω γιατρο?και να φανταστεις οτι για να παρω το fazer πουλησα το r6,και καλυτερα μην σου πω τι πουλησα για να παρω το r6......

  15. #30
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    @cristof40 : Τώρα θα γίνω περίεργος εγώ... τι πούλησες ;;;;;;;

    Κ επανέρχομαι στα γραφόμενά μου :
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι για τη δουλειά που το θες είναι τέλειο.
    Η τιμή πολύ δελεαστική
    ...
    Ταξίδια κάνει, κ μάλιστα πολύ ωραία. Αρκεί να μη θες να πηγαίνεις με 200 Στα 120-140 άνετα κινείται κ σαν on-off έχεις κ το πλεονέκτημα του χώματος (που το συγκεκριμένο κινείται χώμα περισσότερο από αξιοπρεπώς) ! Να μη μιλήσω κ για την κατανάλωση

    ...
    Αν θέλεις να συντηρείς μόνο μία μηχανή προχώρα στην αλλαγή.
    Φύγαμε...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ντίζας συμπλέκτη ο λόγος....
    από kaps στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2011, 10:21
  2. Περι Sv 650 ο λογος
    από Band(age)it στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 23:06
  3. ΠΕΡΙ ΣΦΗΚΕΣ '07
    από Suzukios στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2007, 18:05
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 00:03
  5. Περί βλακείας Μπους ο λόγος (revised: και όχι μόνο)
    από da_z_bro στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 16:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF