Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: BMW F 800 GS Adventure

  1. #16
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dmf Προβολή μηνύματος
    Και κόλλαγε και ο κινητήρας σε μοντέλα του 09 (νομίζω)
    Καλά νομίζεις...τουλάχιστον αυτά γράφτηκαν εδώ μέσα... Το παρακάτω κομμάτι είναι κόπυ πέιστ από απάντηση που έχω δώσει σχετικά με την αξιοπιστία BMW k KTM. Στατιστική δεν το λες αλλά, γιατί στατιστική είναι κάτι άλλο, αλλά γεγονός μπορείς να το πεις...
    > >Σχετικά με τα ΒΜW...
    > >
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=119435
    > >
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=117591
    > >
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=107006
    > >
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=107939
    > >
    > >επίσης
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...56#post1966456
    > >Διαβασε "γιαγιά αρκούδα" και αν έχεις ακόμα κέφι ψάξε βρες τι έπαθε και τι τράβηξε...
    > >Υπάρχουν και άλλα, αλλά αυτά για αρχή είναι αρκετά...
    > >
    > >Φυσικά αντίστοιχα παίζουν και για ΚΤΜ...
    > >
    > >http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=34771
    > >
    > >Όπως θα καταλάβεις όταν διαβάσεις, η αξιοπιστία τελικά είναι κάτι σχετικό και θέλει πολύ ψάξιμο με ανοιχτά μυαλά για να καταλάβεις τι παίζεται... στην τελική όλα χαλάνε, τουλάχιστον όσο δουλέυουν ας γαζώνουν...

    Τώρα για το συγκεκριμένο θέμα έχω να πω ότι το μηχανάκι είναι ωραίο και είναι αυτό που πολλοί επιθυμούσαν...Σίγουρα μπορούσαν και καλύτερα οι φίλοι μας οι Γερμανοί, αλλά στην τελική μόνοι τους παίζουν, ο ανταγωνισμός χαμηλός, γιατί να σκάνε; Οι Γερμανοί έχουν πιάσει τον παλμό του αγοραστικού κοινού και κάνουν σωστές κινήσεις στην παραγωγή νέων μοντέλων. Στην πραγματικότητα έχουν μπει μπροστά και οι υπόλοιποι καταϊδρωμένοι προσπαθούν να τους πάρουν κανα κομματάκι από την πίττα αντιγραφοντάς τους πολλές φορές. Σημαντικότατο ρόλο παίζει η διαφήμιση, το γενικότερο προμόσιον που κάνουν ως status symbol και η φήμη πάνω στην οποία πατάνε... του "άσπαστου", "αιώνιου", "απροβλημάτιστου"... Φυσικά όσοι παίρνουν Bmw δεν διατηρούν πάντα την ίδια γνώμη και λίγο πολύ όλοι προσγειώνονται στην πεζή πραγματικότητα που σημαίνει ότι η τελιότητα που τους έταξαν είναι μόνο στις μπροσούρες και τα βιντεάκια...

    Υ.γ.Φαντάσου τώρα να διόρθωναν/βελτίωναν και μερικά θεματάκια, όπως η ανάρτηση στο 800 πχ (χάλια το μπροστινό λέμε...).
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #17
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.972
    Πρέπει άμεσα να θεσπιστεί όρος στο forum "Ου λήψει το όνομα BMW επί ματαίω" ή να ποινικοποιηθεί η αναφορά στο όνομα BMW γιατί έχει αρχίσει να κουράζει η αντιπαράθεσις...

  3. #18
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.193
    AMHN
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bogart
    Εγγραφή
    27/06/2009
    Μηνύματα
    184
    Φυσικά και όλα χαλάνε, απλά εδώ μέσα χαλάνε μόνο τα BMW

    Έτσι λοιπόν αύριο πάω χώμα Ζήρεια και Αροάνια να δοκιμάσω την τύχη μου!!!
    Αντρέας

    BMW F800 GS (08)

  5. #20
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Έχει καταντήσει τόσο κουραστικό....

  6. #21
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Εγώ πάντως θα το δώσω το ρημάδι να πάρω ΚΤΜ muahahahaha
    Φύγαμε...

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bogart Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και όλα χαλάνε, απλά εδώ μέσα χαλάνε μόνο τα BMW

    Έτσι λοιπόν αύριο πάω χώμα Ζήρεια και Αροάνια να δοκιμάσω την τύχη μου!!!
    δεν νομιζω να χαλανε<εδω μεσα μονο τα bmw>απλα επικρατει η αποψη οτι δεν χαλανε-στον εξω κοσμο τουλαχιστον-και εδω μεσα ξερουμε οτι χαλανε,προσωπικα μια περιπτωση καινουργιου f800 που κολλησε με 500χλμ!!!!!!
    μερικα με φρακαρισμενο ρουλεμαν πισω τροχου,2-3 με αντλια νερου,και παρα πολλα με φλατζα κεφαλης,εκτος το κολλημενο μιλαω για μηχανακια που ειχε και εχει η αστυνομια,με χιλιομετρα που κυμαινονταν απο 12000 μεχρι 20000 και σερβις μονο σε επισημη αντ/πεια,τωρα εκει βεβαιωναν οτι δεν ηταν τα<αστυνομικα>β'διαλογης,αλλα και απο γνωστους η κατοχους φ800 μου ειπαν μερικοι οτι παθαινουν κατι χαζα,δεν ξερω αν τα εξαλειψαν αυτα τα χαζοπροβληματα(οπως εκεινη η τεραστια βιδα που φαινοταν στο μπροστα γραναζι κινησης που θυμιζε dkw-και λοιπες χαζομαρες με διακοπτες για γιγαντες και δεξια αριστερα,παντως δεν συναντησα φ800 σε συνεργειο που ο εγκεφαλος να γραφει w germany,ολα εγραφαν hungary τυχαιο?πραγματικα το μονο που μου λειπει απο εκεινο το μηχανακι ειναι ο ηχος και τα θερμαινομενα γκριπ

  8. #23
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.972
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    παντως δεν συναντησα φ800 σε συνεργειο που ο εγκεφαλος να γραφει w germany
    Aν με το w germany εννοείς Western Germany είναι λογικό να μη συνάντησες ποτέ οποιοδήποτε BMW μετά τον Οκτώβριο του 1990...

  9. #24
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bogart Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και όλα χαλάνε, απλά εδώ μέσα χαλάνε μόνο τα BMW

    Έτσι λοιπόν αύριο πάω χώμα Ζήρεια και Αροάνια να δοκιμάσω την τύχη μου!!!
    Αυτό ακριβώς λέω και εγώ, όλα μπορεί να χαλάσουν...Βασικά μετά από 10 χρόνια συμβίωσης με ΚΤΜ δεν μπορείς να φανταστείς τι άκουσα και ακούω...φυσικά από άτομα που δεν είχαν ποτέ ΚΤΜ...

    Αλλά νομίζω ότι το ξεπέρασα το "θεματάκι" και έγραψα και για την ουσία...
    Το 800ADV θα μπορούσε να γίνει μπεστ σέλλερ, όχι γιατί θα το πάρουν οι γουαναμπί περιπετιώδεις και θα οργώσουν τον κόσμο αλλά γιατί φαντάζει να έχει μια λογική και ένα μέτρο στην κατηγορία "ταξίδι με ονοφ" μιας και δεν φτάνει στην υπερβολή των 1200(όλων...) και είναι και όμορφο.
    Το μόνο μου μεγάλο παράπονο όταν το οδήγησα το απλό ήταν η μπροστινή ανάρτηση...εδώ έπρεπε να τολμήσουν μια αναβάθμιση...
    Πόσο θα κοστίζει και πόσα θα πρέπει να δώσει ο κάτοχος ενός απλού για να το κάνει ίδιο γνωρίζουμε;
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Aν με το w germany εννοείς Western Germany είναι λογικό να μη συνάντησες ποτέ οποιοδήποτε BMW μετά τον Οκτώβριο του 1990...
    sorry σε 1200 gs 010 ο εγκεφαλος ειναι germany,και στα 800αρια hungary,εξου και κατι κουλα σβησιμο στα καλα καθουμενα και αρνηση να παρει μπροστα ζεστο κρυο καμια διαφορα,και το διαγνωστκο δεν εδειχνε τπτ

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw F-800 Gs
    από lv1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 00:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF