Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: 636 h Z750

  1. #16
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vannelle
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση αν ειν ευκολο ξερουμε μεχρι ποσα λεφτα αξιζει να δωσω γιαυτα τα μηχανακια ??? μοντελα τα ειπα πιο πανω και παντα μετρητα
    Μπες στο Car.gr και δες τιμές. Να έχεις υπόψη σου πως οι τιμές σήμερα "χτυπιούνται" πάαααααρα πολύ, ειδικά αν έχεις μετρητά.
    Dura lex, sed lex.

  2. #17
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    φίλε μου να προσεχείς.δεν έχεις την κατάλληλη εμπειρία για αυτές τις μηχανές.

  3. #18
    αυτο που θελουν ολοι να πουν ειναι οτι δε μπορεις να πας απο το παπι σε τετοια μηχανη.
    οχι οτι ειναι 2 διαφορετικα μηχανακια.
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    Μπες στο Car.gr και δες τιμές. Να έχεις υπόψη σου πως οι τιμές σήμερα "χτυπιούνται" πάαααααρα πολύ, ειδικά αν έχεις μετρητά.
    Ακριβως, αν εχεις μετρητα οι τιμες χτυπιουνται πολυ, αν εχεις ψειρες ειναι ζορικα τα πραγματα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Τρελη διαφορα το Ζ με το 636, μερα με την νυχτα

  5. #20
    Αφού έχεις καβαλήσει μεγάλες μηχανές , τότε ξέρεις τί σε περιμένει .

    Έγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το 636 . Τα αρνητικά βέβαια είναι πως άν θα σου πέσει θα χρειαστείς πολλά περισότερα για να το φτιάξεις (φέρινγκ) .


    ...Αλλά θα συμφωνήσω και με τους παραπάνω πως καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο που να είναι φιλικό για το νέο αναβάτη και όχι το πιο φιλικό από αυτά τα δύο .

  6. #21
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: 636 h Z750

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vannelle
    καλησπερα παιδια ειμ καινοθριο μελος και ειμ 21 χρονων σκεφτομαι μεσα στο χειμωνα να αποκτησω μηχανη εδω και 6 χρονια οδηγουσα παπακια που τα ειχα κατα κυριο λογο για τη δουλεια επισης εχω παρει βολτα κατι ρ1 και gsxr φιλων αλλα εχω τρελα με τα kawasaki μαρεσουν παρα πολυ το Ζ και το 636 και θα θελα μια γνωμη ποιο απ τα 2 ειν καλυτερο για νεο οδηγο μιλαμε για Ζ 04-06 και 636 03-04 ευχαριστω
    Ζ 750 Ποιο ροπατο και ευχρηστο κυριως εαν οι μετακινησεις σου ειναι σε μεγαλο ποσοστο εντος πολης...

    636 Ποιο ξεκουραστο και "αερατο" εαν οι μετακινησεις ειναι κυριως βολτες εκτος πολης..






  7. #22
    Το Ζ έχει μέτρια φρένα κι αναρτήσεις. Όσο αφορά την ασφάλεια των δυο θα επέλεγα 636. Σαν ευκολία και προσαρμογή θα διάλεγα Ζ750 , Πως θα σταματησεις όμως σε μια δυσκολη στιγμη έτσι άπειρος που είσαι? Έχε υπόψη οτι απο τους 10 ιππους στους 100 το άλμα είναι πέρα απο τις δυνατότητες προσαρμογής των περισσότερων ανθρώπων εγω εκει ανάμεσα είχα 3 σκαλιά και 15 χρόνια εμπειρίας.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  8. #23
    Παρε το Ζ... πιο ανετο και με δυναμη χαμηλα και μεσαια... οτι πρεπει για καθημερινη μετακινηση. Επισης θεωρω οτι ειναι πιο φιλικο σε σχεση με οποιοδηποτε ss για νεο οδηγο.
    money cant buy me love !!!

  9. #24
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Το Ζ έχει μέτρια φρένα κι αναρτήσεις. Όσο αφορά την ασφάλεια των δυο θα επέλεγα 636. Σαν ευκολία και προσαρμογή θα διάλεγα Ζ750 , Πως θα σταματησεις όμως σε μια δυσκολη στιγμη έτσι άπειρος που είσαι? Έχε υπόψη οτι απο τους 10 ιππους στους 100 το άλμα είναι πέρα απο τις δυνατότητες προσαρμογής των περισσότερων ανθρώπων εγω εκει ανάμεσα είχα 3 σκαλιά και 15 χρόνια εμπειρίας.
    συμφωνω.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Πάρε κάτι πιο χαλαρό για πρώτη μηχανή Fazer 600,Vstrom,SV650 κλπ.Αν επιμένεις όμως το 636 είναι πιο extreme από το Ζ και γενικά θέλει πιο πολλές γνώσεις αν βρεθείς σε δύσκολες καταστάσεις.

  11. #26
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    509
    3000 ευρώ είναι υπερ-αρκετά γι'αυτά τα μηχανάκια
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  12. #27
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    καλύτερα ξεκίνα με κάτι κοντά στα 60-70 αλόγατα...
    τα μηχανάκια που γουστάρεις είναι στα 110 και είναι και καυλώγκαζα...
    του τέστιν εσύ με τσίτα το γκάζι μετά από 3-4 μέρες που θα τα πάρεις...
    και η κατάληξη γνωστή, ΚΑΤ, χειρουργεία κλπ κλπ...
    ξεκίνα με κάνα yamaha xj6 (πολύ καλό μηχανάκι) ή κάνα cb400
    και αργότερα που θα χεις μάθει πέντε πράγματα πέρνεις και 1000άρι...
    τα παπιά με τις μοτοσυκλέτες δεν έχουν καμία απολύτως σχέση,
    θα πρέπει να ξαναμάθεις να οδηγάς σωστά αυτή τη φορά...
    Made in Greece...

  13. #28
    Οπως σωστα σου γραφουν απο πανω,παρε μια μηχανη (σχολειο) μην πας κατευθειαν για μεταπτυχιακο ρε αδερφε!!!

    Εγω θα σου πρωτεινα ενα ΧΤ 600 motard (με 2 χιλιαρικα το τσιμπας ΑΝΕΤΑ)

    Εγω με αυτο ξεκινησα και δεν με δυσκολεψε καθολου!
    Κρατα το 1 χρονο και μετα παρε και το κολουμπια(που λεει ο λογος ε!)
    Rock hard ride free

  14. #29
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Ως γνωστόν.. την απόφαση την έχει πάρει... ότι και να λέμε, δεν ξεκολλάει απο εκεί και το γνωρίζουμε... η ηλικία βλέπεις..
    Καλή τύχη οτι και αν πάρεις... ευτυχώς δεν θα είσαι στο δρόμο μου..

  15. #30
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Προσωπικα εκανα ακριβως αυτο που ειπε ο Στελιος απο πανω πριν πανω το r1, δυστυχως ομως, ξερουμε ολοι πολυ καλα πως αυτο που ειπε ο menos επισης απο πανω ειναι η αληθεια. Οποτε μην του λετε τι να παρει πλην καποιας απο τις 2 επιλογες του γιατι εκει θα καταληξει. Και προσωπικα ψηφιζω Ζ, για πολλους και διαφορους λογους. Το φιλικοτερο απο τα 2, τα κανει ολα και συμφερει. Ειναι μουν@ρος με Μ κεφαλαιο (βεβαια γουστα ειναι αυτα), θα σε βολεψει και μεσα στην πολη και την βολτα σου εξω θα πας ανετα και φευγατα, στην πιστα θα μπεις να ξεκ@υλωσεις αμα θες και γενικοτερα αν ειναι να εχεις μονο μια μηχανη, ας μην ειναι ss, μεσα στην πολη ειναι θανατος, ειδικα τωρα το καλοκαιρι. Το Ζ απλα θα το παντρευτεις. Με το 636 μολις πεσεις σε κινηση και αρχισουν και καινε τα ποδια σου, αναβουν βεντιλατερ και θερμοκρασιες και συ δεν μπορεις να κανεις βημα, θα θες να το παρατησεις εκει και να πας με τα ποδια. Ασε που θα γκρινιαζει και η γκομενιτσα πισω, τα χερια μου, τα ποδια μου και λειπες τριχες.

    ΑΛΛΑ. ολα αυτα ειναι προσωπικες αποψεις - θυσιες - υποχωρησεις. ΑΝ θες οπωσδηποτε ενα απο αυτα τα 2, θα πας να τα δεις. Θα τα καβαλησεις και θα κατσεις απεναντι να τα χαζεψεις. Οποιο σαρεσει πιο πολυ θα παρεις.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Amortiser (pisw) 636 Se Z750...
    από billgeo στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2006, 17:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF