Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: επιλογη νεας μοτο

  1. #16
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    παρε αυτο που θελεις ΑΛΛΑ

    το βασικο ειναι να εισαι συνετος αναβατης οπως σου ειπε ο ΚΑΤΑΝΑΣ

  2. #17
    papagus2001
    Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλους,
    Τελικά αποφάσισα να πάρω το στρομ . όπως είπε και ο webman αν πάρω το KLE
    Θα βλέπω το STROM και ξενερώνω , από ύψους 1.76 είμαι ελπίζω να μην ζοριστώ πολύ, από θέμα εγκρατείας θέλω να πιστεύω ότι έχω, είμαι 29 χρονών και γενικά με ότι όχημα κι αν είχα πάντα ήμουν πολύ συγγρατιμενος στην αρχή, το μάθαινα σιγά σιγά. Οπότε νομίζω ότι θα είμαι και με το strom,
    Τώρα μένει να ψάξω να βρω ένα σε καλή κατάσταση και καλή τιμή
    Σας ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια .


  3. #18
    συμφωνω με οσα εγραψε ο ΚΑΤΑΝΑΣ
    και οπως ειπε και ο idi θα πρεπει να εισαι συνετος

    το ειχα οδηγησει σε test-ride σε εκθεση μοτο/τας πριν 2 χρονια και μου αρεσε
    και ειμαι και εγω 1,72 και δεν ειχα προβλημα απο ελεγχο οσον αφορα το υψος

    αφου λες πως θα μπορεις να ελεγχεις το δεξι σου καρπο μαλλον επραξες σωστα λεγοντας πως θα παρεις το STROM

    καλοριζικο λοιπον και καλοταξιδο

    φιλικα

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  4. #19
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Και τα 2 ειναι καλα μοτορια , το ενα υστερει σε ενα τομεα το αλλο υστερει καπου αλλου. Παρε οποιο σου ερεσει. Οσο για το ποσο ταξιδιαρικο ειναι το καθε ενα ειναι περισοτερο θεμα δικο σου παρα της μηχανης. Και τα 2 θα σε πανε εως εκει που το λεει η καρδια σου. Πριν απο λιγο καιρο ειχαν δημοσιευτει 2ποστ το πρωτο με ενα v-strom που ειχε ξεκινησει απο την Κρητη και εφτασε στο βορειο ακρωτηρι στη Νορβηγια και το δευτερο με μια Γερμανιδα που ειχε ξεκινησει απο τη Γερμανια και εκανε τον γυρο του Μαροκου με ενα ΚLE 500. Το επιασες το υπονοουμενο μεγαλε ?
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  5. #20
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Ρε τι γίνεται εδώ???
    Το πρώτο τοστ, που όλοι συμφωνούν?


    Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος
    Καλορίζικο

    βέβαία σε καταλάβαμε απο την αρχή ότι ήσουν ψημένος για το v-strorm,και ότι απλά μπήκες να πάρεις το οκ :rotflmao: :rotflmao:
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  6. #21
    papagus2001
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    Ρε τι γίνεται εδώ???
    Το πρώτο τοστ, που όλοι συμφωνούν?


    Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος
    Καλορίζικο

    βέβαία σε καταλάβαμε απο την αρχή ότι ήσουν ψημένος για το v-strorm,και ότι απλά μπήκες να πάρεις το οκ :rotflmao: :rotflmao:

    δεν θα διαφωνήσω για το ότι ήμουν ψημένος για το στορμ αλλά ήθελα και τις γνώμες κάποιων πιο εμπείρων

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    'Αψογη επιλογή.

    Εύγε!




  8. #23
    Το εχεις σκευτει καθολου για το 620 multi???Γιατι δεν πιστευω να επελεξες αυτες τις δυο μηχανες με κριτιριο οτι πανε στο χωμα γιατι ειδικα το vstrom δεν ειναι για χωμα με τιποτα(το kle βεβαια πηγαινει αν του βαλεις λαστιχα).Οσο παει το multi στο χωμα αλλο τοσο παει και το vstrom...
    Τωρα αν θες ταξιδια με ανεση vstrom...
    Αν θες οδηγικη απολαυση multi(που θα μαθεις και καλυτερα γιατι ειναι πιο ευκολοδηγιτο και πολυ καλυτερα στημενο).

  9. #24
    papagus2001
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
    Το εχεις σκευτει καθολου για το 620 multi???Γιατι δεν πιστευω να επελεξες αυτες τις δυο μηχανες με κριτιριο οτι πανε στο χωμα γιατι ειδικα το vstrom δεν ειναι για χωμα με τιποτα(το kle βεβαια πηγαινει αν του βαλεις λαστιχα).Οσο παει το multi στο χωμα αλλο τοσο παει και το vstrom...
    Τωρα αν θες ταξιδια με ανεση vstrom...
    Αν θες οδηγικη απολαυση multi(που θα μαθεις και καλυτερα γιατι ειναι πιο ευκολοδηγιτο και πολυ καλυτερα στημενο).
    Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
    Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
    Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου

  10. #25
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
    Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
    Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
    Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου

    Παντως να ξερεις οτι με το KLE θα πηγενεις και σε χωμα ενω με το Στορμ δεν θα πηγαινεις. Το Στορμ ειναι καλυτερο στην ασφαλτο αλλα για χωμα ξεχνα το (τα μπροστινα του ειναι μονο για ασφαλτο). Αν κοιταξεις την εξορμηση στην Παρνηθα που εκαναν τα παιδια 8α δεις διαφορες μηχανες (Αφρικα, ΚΤΜ, BMW, ΚLE 500) v-strom δεν προκειται να δεις ουτε για πλακα. Αν βεβαια το θες μονο για ασφαλτο δεν το συζηταμε (V-storm δαγκωτο)
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
    Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
    Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
    Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου


    Παντως αν μιλας για για απλο χωματοδρομο να ξερεις οτι μεχρι και hayabusa πηγαινει....Το multi ειναι μια καλη,δοκιμασμενη(κινητηρας αρκετα ωριμος) επιλογη....Τα μονα προβληματα που εχουν τα διβαλβιδα ειναι καιποια στα ηλεκτρονικα....

    Απλα με το multi θα κανεις και την πλακα σου στο δρομο και θα το χαιρεσαι ενω με το strom θα πληττεις...

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Αν κοιταξεις την εξορμηση στην Παρνηθα που εκαναν τα παιδια 8α δεις διαφορες μηχανες (Αφρικα, ΚΤΜ, BMW, ΚLE 500) v-strom δεν προκειται να δεις ουτε για πλακα.


    re παιδιά μή γίνεστε απόλυτοι!

    είμουν στην εξόρμηση πού λές, και σε πληροφορώ πώς τη συγκεκριμένη διαδρομή την έκανε ανετότατα ένα V-strm
    το καλοκαίρι (όπου δεν έχει λασπη)

    και γενικότερα όλα τα ον-0φφ απο βαραντέρο μεχρι και TDM

    το πρόβλημα είναι περισσότερο τα λάστιχα!

  13. #28
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    re παιδιά μή γίνεστε απόλυτοι!

    είμουν στην εξόρμηση πού λές, και σε πληροφορώ πώς τη συγκεκριμένη διαδρομή την έκανε ανετότατα ένα V-strm
    το καλοκαίρι (όπου δεν έχει λασπη)

    και γενικότερα όλα τα ον-0φφ απο βαραντέρο μεχρι και TDM

    το πρόβλημα είναι περισσότερο τα λάστιχα!
    Ναι συμφωνω υπο προυποθεσεις ολες οι μηχανες κανουν τα παντα. Αλλα αν ειναι να περιμενω το 15αυγουστο να παω στην Παρνηθα αστω καλυτερα. Μηxανες οπως το Στρομ, Βεραντερο (το TDM ουτε 15αυγουστο) δεν κανουν γι αυτο που λεει ο cris-k εκδρομικο εντουρο. Γι αυτο η επιλογη ερχεται αναλογος για τι το θες και οχι με τα αλογα και τα χλμ που βγαζει.

    ΥΓ Και εγω με το fazer εχω ανεβει ολλο το Καλλιδρομο μεχρη τη λιμνη (για οσους γνωριζουν ) και τα τυπακια με τα ktm ετρiβαν τα ματια τους. Αλλα επειδη εκανα εγω την τρελα δεν θα πω σε οποιον θελει να κανει τετοιου ιδους βολτες να παρει fazer.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    360
    Φιλε τα ειχα και τα δυο δεν τιθεται θεμα το KLE δεν αξιζει να υπαρχει εδω και 5 χρονια. Ειναι μονο για νεκροφιλους,βεβαια υπαρχει διαφορα τιμης αλλα μην το σκεφτεις δευτερη φορα.
    Οσο για το νεος και στο ενα και στ'αλλο το ιδιο ειναι νεος εισαι και για τα δυο.
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ

  15. #30
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
    Φιλε τα ειχα και τα δυο δεν τιθεται θεμα το KLE δεν αξιζει να υπαρχει εδω και 5 χρονια. Ειναι μονο για νεκροφιλους,βεβαια υπαρχει διαφορα τιμης αλλα μην το σκεφτεις δευτερη φορα.
    Οσο για το νεος και στο ενα και στ'αλλο το ιδιο ειναι νεος εισαι και για τα δυο.

    Κατ αρχας μου εχεις κλεψει την υπογραφη και μου την εκλεψες και λαθος . Το πάν δεν υπαρχει. -Μέτρον αριστον- ειναι το σωστο (ειναι ενα λαθος που το κανουν οι περισσοτεροι ) Οσο για το KLE δεν συμφωνω. Θα παω να παρω ενα να το δοκιμασω και θα σου πω.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 19/07/2009.επιλογη για μοτο βοηθεια
    από gs 500 f στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 09:36
  2. ΕΠΙΛΟΓΉ ΜΟΤΟ
    από boos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:23
  3. ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΤΟ
    από mototrain στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2006, 21:38
  4. Αγορα νεας ΜΟΤΟ
    από AFROPANTELOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2006, 22:19
  5. επειγον...ασφαλεια νεας μοτο
    από tiro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 16:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF