Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: μοτοσυκλετα και κριση

  1. #16
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.974
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Ρε ψεύτη έχει η κουδουνιστρα σου άξονα;
    Kολλάς σε κάτι λεπτομέρειες...

  2. #17
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Εγώ δε θεωρώ μοτοσυκλετιστη, κάποιον που δεν κάνει τουλαστιχον tooth: κάτω από 1:10 στα Μέγαρα...

    Ο καθένας έχει τα δικά του μέτρα και σταθμά. Σωστά το βλέπεις από την δική σου οπτική γωνία.

  3. #18
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Ο καθένας έχει τα δικά του μέτρα και σταθμά. Σωστά το βλέπεις από την δική σου οπτική γωνία.


    Πλάκα μου κανεις;

    Ειρωνικά το λέω, γιατί επιμένεις να λες ότι δε θεωρείς μοτοσυκλετιστη κάποιον ο οποίος δε ξέρει να κάνει... ότι έγραψες ότι πρεπει να κάνει τελοσπαντων(μια λέξη )...

  4. #19
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Είναι απλά η προσωπική μου άποψη, δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανέναν.

  5. #20
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Είναι απλά η προσωπική μου άποψη, δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανέναν.

    Και πολυ καλά κανεις άλλα δε σημαίνει ότι είναι και σωστή, σωστά;

  6. #21
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Το σωστό ειναι σχετικό.
    Το παραδειγμα που εφερες για τα Μεγαρα το έχω ακουσει και απο αλλον, περίπου ίδιο. Οτι κάποιος για να θεωρηθει μοτοσυκλετιστής πρέπει να μπει σε πίστα. Οκ, πιθανόν να ισχύει για κάποιους αυτο και να είναι σωστό. Εσυ το ειπες ειρωνικά βέβαια...
    Για αλλους ειναι να γράφεις 50.000 χλμ τον χρόνο με την μηχανη. Για αλλους κάτι αλλο.

    Για εμενα και για να την έχω υιοθετήσει σαν αποψη, είναι σωστή για την πάρτη μου. Θεωρω οτι 2-3 βασικά πράγματα για την συντήρηση πρέπει να τα γνωρίζει κάποιος που καβαλάει μηχανή. Η δική μου οπτικη γωνία λεει οτι κάποιος που γνωρίζει αυτά τα βασικά πράγματα έχει μια μηχανη κάτα 80% καλοσυντηρημένη και απολαμβανει και αυτος καλύτερα το μηχανημα του, αλλά νιώθω κι εγώ πιο ασφαλής δίπλα του στους ίδιους δρόμους. Τον θεωρώ μοτοσυκλετιστή. Τωρα αν αυτο ενοχλεί καποιον επειδη δεν κάνει όλα τα παραπάνω και για εμένα δεν είναι μοτοσικλετιστής, τι να κάνουμε; Ας κάνει την καρδιά του πέτρα και ας με γειώσει.Μια γνώμη είναι μόνο, ενός ανθρώπου. Κουράγιο, τι να πω!


    Υ.Γ Το παλιό μου το αμάξι το έδωσα στην αδερφή μου. Μετά από έναν χρόνο του τίναξε τον κινητήρα. Δεν ήξερε οτι που και που πρέπει να βλέπουμε αν έχει υγρά το ψυγείο, νόμιζε οτι του βάζεις μόνο βενζίνη και σε πάει.

  7. #22
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.296
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Δεν ήξερε οτι που και που πρέπει να βλέπουμε αν έχει υγρά το ψυγείο, νόμιζε οτι του βάζεις μόνο βενζίνη και σε πάει.
    Σαν να μιλάς για την γυναίκα μου


    (ευτυχώς που είμαι εγώ εκεί γιατί αλλιώς......)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #23
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    @ Drake Ramore: αν και συμφωνω απολυτα με τη λογικη σου ''εμενα αυτη ειναι η αποψη μου, δεν πιεζω κανεναν να τη δεχτει,ενας απλος ανθρωπος ειμαι και αν δεν το ασπαζεσαι κανε τη καρδια σου πετρα και γειωσε με'' η οποια δειχνει ανθρωπο που απλα λεει τη γνωμη του χωρις να διεκδικει το αλαθητο, παρ' ολα αυτα συμφωνω και με τον Allst@rf που υποστηριζει οτι ''ναι οκ αυττα που λες εσυ αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και σωστα''.

    δλδ εγω που οποτε πιανω κατσαβιδι προτου ακομα πλησιασω το μηχανακι αρχιζουν να χαλανε σπειρωματα, να κλωτσανε βιδες, να γδερνονται πλαστικα κλπ (εχω χαρισμα!!) δεν θεωρουμαι μοτοσυκλετιστης απο σενα επειδη θελω να κρατησω το μηχανακι μου σε ενα κομματι?

    τον πιτσιρικα που σε κοιταει μεσα απο το αμαξι που πας να προσπερασεις και του τρεχουν τα σαλια δεν τον θεωρεις μοτοσυκλετιστη οταν σε χαιρεταει?

    την κοπελια που ασχοληθηκε σε εναν αντροκρατουμενο χωρο με το να μαθει μονη της για προστασια, τεχνικες οδηγησης αλλα δεν ξερει που ειναι το φιλτροκουτι στο ταπεινο της μοτοσακο δεν την θεωρεις μοτοσυκλετιστρια?

    δεν περιμενω απαντηση (σε παρακαλω πολυ αληθεια μην δωσεις!!!).δεν τα εγραψα για να σου αλλαξω αποψη!τα εγραψα ως τροφη για σκεψη.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    @ Drake Ramore: αν και συμφωνω απολυτα με τη λογικη σου ''εμενα αυτη ειναι η αποψη μου, δεν πιεζω κανεναν να τη δεχτει,ενας απλος ανθρωπος ειμαι και αν δεν το ασπαζεσαι κανε τη καρδια σου πετρα και γειωσε με'' η οποια δειχνει ανθρωπο που απλα λεει τη γνωμη του χωρις να διεκδικει το αλαθητο, παρ' ολα αυτα συμφωνω και με τον Allst@rf που υποστηριζει οτι ''ναι οκ αυττα που λες εσυ αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και σωστα''. δλδ εγω που οποτε πιανω κατσαβιδι προτου ακομα πλησιασω το μηχανακι αρχιζουν να χαλανε σπειρωματα, να κλωτσανε βιδες, να γδερνονται πλαστικα κλπ (εχω χαρισμα!!) δεν θεωρουμαι μοτοσυκλετιστης απο σενα επειδη θελω να κρατησω το μηχανακι μου σε ενα κομματι? τον πιτσιρικα που σε κοιταει μεσα απο το αμαξι που πας να προσπερασεις και του τρεχουν τα σαλια δεν τον θεωρεις μοτοσυκλετιστη οταν σε χαιρεταει? την κοπελια που ασχοληθηκε σε εναν αντροκρατουμενο χωρο με το να μαθει μονη της για προστασια, τεχνικες οδηγησης αλλα δεν ξερει που ειναι το φιλτροκουτι στο ταπεινο της μοτοσακο δεν την θεωρεις μοτοσυκλετιστρια? δεν περιμενω απαντηση (σε παρακαλω πολυ αληθεια μην δωσεις!!!).δεν τα εγραψα για να σου αλλαξω αποψη!τα εγραψα ως τροφη για σκεψη.
    +954 Επίσης δεν είναι σωστοί μοτοσυκλετιστές όσοι πλένονται περισσότερο από μια φορά τη βδομάδα, έχουν κοντό μαλλί, δεν καβαλάνε Χάρλεϋ και δεν πίνουν κάθε πρωί 2 τζακ πριν τον καφέ. Χαλαρώστε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    +954 Επίσης δεν είναι σωστοί μοτοσυκλετιστές όσοι πλένονται περισσότερο από μια φορά τη βδομάδα, έχουν κοντό μαλλί, δεν καβαλάνε Χάρλεϋ και δεν πίνουν κάθε πρωί 2 τζακ πριν τον καφέ. Χαλαρώστε.
    ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ???

    Χωρίς τατουάζ μοτοσυκλετιστής γίνεται????
    (και όχι 1 έτσι?)




    υγ
    Κάτσε να μείνεις άνεργος 2 3 χρόνια, κάτσε να ρθει η τράπεζα να σου πάρει το μηχανάκι (και όπου να ναι έρχεται) ή το σπίτι κι έλα να μου πεις ΜΕΤΑ πόσο σωστός μοτοσικλετιστής είσαι κι αν θα έχεις κατσαβίδι να σφίξεις οτιδήποτε.
    Το αγγούρι τελικά δεν πονάει όταν δε μπαίνει στο δικό σου κώλο
    Μπουκόφσκι

  11. #26
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    @ Drake Ramore..............
    Δεν θέλεις απάντηση, αλλα μου βάζεις ένα κατεβατό και μετα απαντάνε και άλλοι με ειρωνείες από κάτω σε αυτά που λες. Δηλαδή πως θα γίνει να μην απαντήσω;

    Θεωρήσατε όλοι σας οτι με το να μην θεωρώ κάποιους μοτοσυκλετιστές είναι μειωτικό και βρισιά. Οπότε θα κάνω ένα κόπο να εξηγήσω τι εννοώ, μπας και...
    Για εμένα (και τονίζω το για εμένα) υπάρχουν τρεις κατηγορίες δικυκλιστών. Οι μηχανόβιοι, οι μοτοσυκλετιστές, και οι χρήστες δικύκλου. Η μια κατηγορία δεν είναι απαραίτητα καλύτερη από την άλλη ούτε χειρότερη. Απλά (για έμενα ξανατονίζω) έχουν κάποιες ουσιαστικές διαφορές.

    -Οι μηχανόβιοι ζουν και αναπνέουν για την μηχανή τους. Ζουν μαζί της και η σχέση τους ειναι κατι παραπάνω απο σχέση καθημερινότητας. Είναι σχεδόν καρμική. Ξέρουν τεχνικές σωστής οδήγησης, ξέρουν τεχνικές καγκούρικης οδήγησης, ταξιδεύουν, την λύνουν και την δένουν, κάνουν κόντρες άμα λάχει και γενικώς η μηχανή τους τους προσδιορίζει και σαν άτομα. Συνήθως έχουν μια μηχανή για πολλά χρόνια (ή και πολλές μηχανές) και μπορούν με αυτή την αρχαιολογία να ταπεινώσουν πολύ νεώτερες και αντικειμενικά καλύτερες μοτοσυκλέτες. Δεν τραβάνε μεγάλο ζόρι με τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές, πολύ απλά επειδή μετά από χρόνια έχουν κατασταλάξει στο τι σημαίνει μοτοσυκλέτα για αυτούς και οι υπόλοιποι περισσεύουν. Είναι η μικρότερη κατηγορία αριθμητικά, μιας και έχουν μείνει πολύ λίγοι μηχανόβιοι στην Ελλάδα σήμερα.

    - Οι μοτοσυκλετιστές. Γνωρίζουν να συντηρούν την μηχανή τους στα βασικά. Αν τους ανάψει λαμπάκι λαδιού στον δρόμο ξέρουν που είναι η τάπα για να συμπληρώσουν. Γνωρίζουν τεχνικές οδήγησης για να γίνονται καλύτεροι οδηγοί και όχι απαραίτητα γρηγορότεροι οδηγοί. Η πιθανότητα να δεις την μηχανή τους πάνω σε οδική βοήθεια ειναι μικρή, επειδη αυτο θα γίνει μονο απο βαριά βλάβη και όχι επειδή κόπηκε μια ντίζα ή έπαθαν ένα λάστιχο. Συνήθως οδηγούν φορώντας πλήρη και σωστό εξοπλισμό.Δεν είναι ούτε παρορμητικοί ούτε ριψοκίνδυνοι στον τρόπο οδήγησης. Είναι μια κατηγορία πολύ μεγαλύτερη των μηχανόβιων, αλλά όχι η μεγαλύτερη.

    -Χρήστες δικύκλου. Ειναι οι δικυκλιστές που καβαλάνε κάτι και δεν ανήκουν στην πρώτη ή την δευτερη κατηγορία. Συνηθως ειναι αυτοι που αναγκάστηκαν για αλλους λόγους να χρησιμοποιούν μηχανή, αλλά όχι αποκλειστικά. Άνθρωποι που πήραν σκούτερ επειδή βαρέθηκαν το αυτοκίνητο, άνθρωποι που αγόρασαν μηχανή επειδή γούσταραν, αλλά την βγάζουν μόνο 4 μήνες το καλοκαίρι, οπότε αναγκαστικα κάθε Απρίλιο αγοράζουν καινούρια μπαταρία. Ανθρωποι που γνωρίζουν λίγα ή τιποτα απο τεχνικές οδηγησης, και τίποτα απο συντήρηση. Ανθρωποι που βλέπουμε καθημερινά γύρω μας να χρησιμοποιούν την μοτοσυκλέτα όπως χρησιμοποιούν την τοστιέρα. Ειναι ένα εργαλείο κυρίως για αυτούς. Αυτη η κατηγορία είναι και η μεγαλύτερη.


    συνεχίζεται...

  12. #27
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Με ρωτας για εσενα που πιάνεις το κατσαβίδι σου αλλά έχεις χάρισμα όπως λες να χαλάς κάτι. Πιάνεις το κατσαβίδι σου όμως, ξέρεις που ειναι το κάθε τι. Ψάχνεσαι. Δεν βαζεις μονο βενζίνη και χρησιμοποιείς την μηχανή. Εξαλλου μάλλον παρεξήγησες αυτό που έγραψα (αν και το ανάλυσα σε προηγούμενο ποστ). Δεν μιλάω για ανθρώπους που ρυθμίζουν βαλβίδες ή χρονίζουν εκκεντροφόρους. Μιλάω για πολύ απλές εργασίες συντήρησης. Η αλλαγή λαδιών είναι ξεβίδωμα μιας βίδας. Το τέντωμα αλυσίδας είναι δυο βίδες και ευθυγράμμιση του τροχού. Η σωστή πίεση στα ελαστικά είναι μια βόλτα στο βενζινάδικο. Είναι πράγματα που λογικά για να βγάλεις δίπλωμα στα μαθαίνει ο δάσκαλος οδήγησης! Μην το κάνουμε λύσσα τώρα το θέμα επειδή κάποιος διαβάζει αλλαγή λαδιών και σκέφτεται ρεκτιφιέ κινητήρα! Τα ειρωνικά σχόλια των άλλων δύο από κάτω τα αφήνω ασχολίαστα...

    Με ρωτάς για τον πιτσιρικά που του τρέχουν τα σάλια. Όχι δεν τον θεωρώ μοτοσικλετιστή. Ίσως ξεκινήσει κάποια στιγμή σαν χρήστης δικύκλου με ένα παπάκι και αργότερα γίνει μοτοσικλετιστής, αλλά την στιγμή που του τρέχουν τα σάλια είναι απλά ένας πιτσιρικάς σε ένα αυτοκίνητο, που μπορεί να του τρέχουν τα σάλια για όλους τους λάθος λόγους σχετικά με την μοτοσυκλέτα.

    Με ρωτάς για την κοπέλα που μαθαίνει μόνη της για προστασίες και για τεχνικές οδήγησης. Ξέρω αρκετές τέτοιες κοπέλες και είμαι τυχερός μάλλον για αυτό. Σε πληροφορώ ότι οποιαδήποτε κοπέλα άρχισε να ψάχνεται με τεχνικές οδήγησης, έμαθε και τα βασικά της συντήρησης. Αργά ή γρήγορα έτσι συμβαίνει. Δεν υπάρχει βέβαια μπούσουλας που να λέει "λίγο μοτοσικλετιστής, περισσότερο μοτοσικλετιστής, πολύ μοτοσικλετιστής" αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις που άτομα (και οχι ειδικά κοπέλες) ψάχνονται να μάθουν, βρίσκονται στην διαδικασία που τους κάνει μοτοσυκλετιστές.


    Απο εκει και πέρα θεωρώ απίθανο κάποιος που ψάχνεται να μάθει τεχνικές οδήγησης και φαινόμενα κατά την οδήγηση να μην γνωρίζει τα βασικά.
    Δηλαδή κάποιος να ξέρει τι ειναι το counter steering kai to shimmy effect, να γνωρίζει για τρόπο οδήγησης στο χιόνι ή στην βροχή ή τι να κάνει αν πάθει ξαφνικά λάστιχο με 150χλμ/ωρα, αλλά να μην γνωρίζει πως τεντώνει η αλυσίδα ή ποια βιδα ξεβιδώνουμε και βγαίνει το παλιό λάδι. Τότε μάλλον δεν γνωρίζει ούτε τεχνικές οδήγησης. Νομίζει ότι γνωρίζει, ή γνωρίζει μόνο θεωρητικά. Επειδή οι τεχνικές οδήγησης είναι πολύ πιο δύσκολες από το ξεβίδωμα μιας βίδας.

    Υ.Γ Νομίζω κάλυψα επαρκώς την δική μου άποψη με το παραπάνω, οπότε εγώ το κλείνω εδώ. Οι είρωνες μπορούν να συνεχίσουν να ειρωνεύονται.

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλεις απάντηση, αλλα μου βάζεις ένα κατεβατό και μετα απαντάνε και άλλοι με ειρωνείες από κάτω σε αυτά που λες. Δηλαδή πως θα γίνει να μην απαντήσω; Θεωρήσατε όλοι σας οτι με το να μην θεωρώ κάποιους μοτοσυκλετιστές είναι μειωτικό και βρισιά. Οπότε θα κάνω ένα κόπο να εξηγήσω τι εννοώ, μπας και... Για εμένα (και τονίζω το για εμένα) υπάρχουν τρεις κατηγορίες δικυκλιστών. Οι μηχανόβιοι, οι μοτοσυκλετιστές, και οι χρήστες δικύκλου. Η μια κατηγορία δεν είναι απαραίτητα καλύτερη από την άλλη ούτε χειρότερη. Απλά (για έμενα ξανατονίζω) έχουν κάποιες ουσιαστικές διαφορές. -Οι μηχανόβιοι ζουν και αναπνέουν για την μηχανή τους. Ζουν μαζί της και η σχέση τους ειναι κατι παραπάνω απο σχέση καθημερινότητας. Είναι σχεδόν καρμική. Ξέρουν τεχνικές σωστής οδήγησης, ξέρουν τεχνικές καγκούρικης οδήγησης, ταξιδεύουν, την λύνουν και την δένουν, κάνουν κόντρες άμα λάχει και γενικώς η μηχανή τους τους προσδιορίζει και σαν άτομα. Συνήθως έχουν μια μηχανή για πολλά χρόνια (ή και πολλές μηχανές) και μπορούν με αυτή την αρχαιολογία να ταπεινώσουν πολύ νεώτερες και αντικειμενικά καλύτερες μοτοσυκλέτες. Δεν τραβάνε μεγάλο ζόρι με τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές, πολύ απλά επειδή μετά από χρόνια έχουν κατασταλάξει στο τι σημαίνει μοτοσυκλέτα για αυτούς και οι υπόλοιποι περισσεύουν. Είναι η μικρότερη κατηγορία αριθμητικά, μιας και έχουν μείνει πολύ λίγοι μηχανόβιοι στην Ελλάδα σήμερα. - Οι μοτοσυκλετιστές. Γνωρίζουν να συντηρούν την μηχανή τους στα βασικά. Αν τους ανάψει λαμπάκι λαδιού στον δρόμο ξέρουν που είναι η τάπα για να συμπληρώσουν. Γνωρίζουν τεχνικές οδήγησης για να γίνονται καλύτεροι οδηγοί και όχι απαραίτητα γρηγορότεροι οδηγοί. Η πιθανότητα να δεις την μηχανή τους πάνω σε οδική βοήθεια ειναι μικρή, επειδη αυτο θα γίνει μονο απο βαριά βλάβη και όχι επειδή κόπηκε μια ντίζα ή έπαθαν ένα λάστιχο. Συνήθως οδηγούν φορώντας πλήρη και σωστό εξοπλισμό.Δεν είναι ούτε παρορμητικοί ούτε ριψοκίνδυνοι στον τρόπο οδήγησης. Είναι μια κατηγορία πολύ μεγαλύτερη των μηχανόβιων, αλλά όχι η μεγαλύτερη. -Χρήστες δικύκλου. Ειναι οι δικυκλιστές που καβαλάνε κάτι και δεν ανήκουν στην πρώτη ή την δευτερη κατηγορία. Συνηθως ειναι αυτοι που αναγκάστηκαν για αλλους λόγους να χρησιμοποιούν μηχανή, αλλά όχι αποκλειστικά. Άνθρωποι που πήραν σκούτερ επειδή βαρέθηκαν το αυτοκίνητο, άνθρωποι που αγόρασαν μηχανή επειδή γούσταραν, αλλά την βγάζουν μόνο 4 μήνες το καλοκαίρι, οπότε αναγκαστικα κάθε Απρίλιο αγοράζουν καινούρια μπαταρία. Ανθρωποι που γνωρίζουν λίγα ή τιποτα απο τεχνικές οδηγησης, και τίποτα απο συντήρηση. Ανθρωποι που βλέπουμε καθημερινά γύρω μας να χρησιμοποιούν την μοτοσυκλέτα όπως χρησιμοποιούν την τοστιέρα. Ειναι ένα εργαλείο κυρίως για αυτούς. Αυτη η κατηγορία είναι και η μεγαλύτερη. συνεχίζεται...
    Και πως κατέληξες στις παραπάνω κατηγορίες αναβατών; Αυθαίρετα συμπεράσματα βασισμένα σε λάθος παραδοχές.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #29
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παρτε ktm να τα μάθετε όλα...


  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.131
    Μάλιστα. Οπότε είναι αδιανόητο να λέγεσαι πιλότος αν δεν ξέρεις να επισκευάζεις τα βασικά σε 747 και να κατεβάζεις τις βαλίτσες, να λέγεσαι αστροναύτης αν δεν ξέρεις να επισκευάζεις rocket boosters και να συναρμολογείς δορυφόρους, περιπτεράς αν δεν ξέρεις να στρίβεις τσιγάρα και να σφραγίζεις γαριδάκια κοκ. Because fuck logic, that's why.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μοτοσυκλέτα και "ευαίσθητες περιοχές"
    από project.breeze στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2010, 19:29
  2. Αναβάτης, μοτοσυκλέτα και ... λακούβες
    από Operater στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 07:02
  3. Η ΚΡΙΣΗ ΧΤΥΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ!
    από taxydromos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2009, 05:05
  4. Αγορά και κρίση... πως να μην έχει;
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2008, 11:48
  5. Μοτοσυκλέτα και ροκ..
    από makis206 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 10:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF