Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 86

Θέμα: υπερδιαφημισμενο συνεργειο - γενική συζήτηση

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Αστο ρε Cpt. καταλάβαμε...Θα γράφουμε απο δω και πέρα μόνο για τον αν κάνουν ή όχι σούζα τα BMW και θα λέμε καλημέρες και χρόνια πολλα στον κόσμο και πολλα άλλα τέτοια «ακίνδυνα» και ωραία postakia.
    Zeli, σου έχω ζητήσει δύο φορές κάτι κι εσύ συνεχίζεις τα υπονοούμενα κ τις ειρωνίες...

    Λυπάμαι...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #17
    Σημείωση: Θα κάνω ένα διαχωρισμό στα ποστς για να μην ξεφύγουμε από το αρχικό θέμα.

    Για να μην φωνάζετε προκαταβολικά ΔΕΝ θα φάω κανένα.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #18
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Θελετε να σας διηγηθω επωνυμως κανα δυο περιπετειες για τον Ψωμοπουλο?

    ή αν μου/μας κανει αγωγη δεν θα μπορεσω να τεκμηριωσω αυτο που θα πω αφου συνεβει πριν 4-5 χρονια και δεν υπαρχει καποιο επισημο χαρτι στα χερια μου που να μου το εχει υπογραψει ο εν λογο κυριος που παραδεχεται τι ακριβως μου εκανε?
    Μαλλον το δευτερο ε?
    Αρα τουμπεκι.Ουτε επωνυμως δεν μπορω να το κανω ε?Η λογικη αυτο λεει.
    Οποτε δεν μιλαω.

    Ομως.....μηπως πρεπειν να φυγουν και τα τοπικς που λενε....Παναγιωτοπουλος κορυφη!!!Μοtogennesis Απαιχτο...Βαγιανελης super συνεργειο,Motion and style "O" μαστορας

    ...και τα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτον κτλ κτλ κτλ.

    Αλλα αυτα μενουν,καθως κανεις απο αυτους δεν θα σας εκανε ποτε μηνυση επειδη των εξυμνουνε.Τρελος θα ηταν?
    Αυτο ομως αυτοματα λειτουργει υπερ τους καθως οι αναγνωστες αυτου του φορουμ βλεπον μονο θετικα γι αυτα τα συνεργεια κι οχι αρνητικα (τα αρνητικα λογοκρινονται βαση αυτων που ειπαμε παραπανω...περι αποδειξεων κτλ)

    Τελικα μαλλον πρεπει να φυγει οτιδηποτε ποστ που λεει καλα λογια για καποιο συνεργειο.
    Για να εισαστε δικαιοι και σωστοι και να μην παραπληροφορειτε τα μελη και τους επισκεπτες του φορουμ.

    __________________
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  4. #19
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Ρε παληκαρια (zeli και ALX), καταλαβετε κατι απλο ...

    ΚΑΝΕΙΣ εδω μεσα απο τους Mods ΔΕΝ κανει του "κεφαλιου" του!

    Τρωμε τον χρονο μας (που ΔΕΝ μας περισσευει παντα), προσπαθωντας να "προστατεψουμε" και τους Χρηστες του, αλλα και τον ιδιο τον "χωρο" ...

    Ετσι κι ο Καπετανιος τωρα, ΔΕΝ δρα αυτονομα κι επειδη δεν του γουσταρει καποιος και του γουσταρει καποιος αλλος ...


    Υπαρχει καποια "γραμμη" που πρεπει να ακολουθηθει.

    Για να σας προλαβω σας λεω οτι δεν διεκδικουμε καποιο αλαθητο ...
    Λαθη μπορει να κανουμε ολοι μας, αλλα το σιγουρο ειναι οτι αυτα ειναι απλα λαθη κι οχι εσκεμμενα ...


    Αν θελετε να του πειτε οτι καπου εκανε λαθος, δεκτο.

    Αν θελετε ομως να "αλλαξει" η "γραμμη" του forum, σας λεω οτι ΔΕΝ γινεται, μιας κι υπαρχουν και ΝΟΜΟΙ που μπορουν να στραφουν εναντιον μας ...


    Το "πηγα σ' αυτον και μου εκανε αυτο, με αποτελεσμα να χαλασει εκεινο" ειναι (πχ) αποδεκτο, μιας κι ειναι προσωπικο κι επωνυμο και εφοσον μπορουμε και να τ' αποδειξουμε ...

    Απο την αλλη, το "μου ειπε ενας φιλος ...", μαλλον δεν ειναι αποδεκτο ...


    Καταληγοντας να πω οτι δεν εχω διαβασει ολο το thread (αν και βλεπω τα "σβησμενα" μυνηματα) και αυτην την στιγμη ΔΕΝ παιρνω θεση επι του θεματος.

    Απλα θελω να ζητησω να καταλαβετε την δυσκολη θεση στην οποια ερχομαστε καποιες φορες ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Να μπω κι εγώ στη μέση μήπως και τα πω με άλλα λόγια...

    Καταρχίν να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει καμμία απολύτως διαπλοκή μεταξύ συνεργείων και moto.gr και πολύ κακώς το σκεφτήκατε. Μην έχετε τόση καχυποψία ρε παιδιά...

    Η εξήγηση είναι ότι πολλά θέματα τα αντιμετωπίζουμε έμπρακτα όταν παρουσιαστούν μέσω κάποιου ποστ. Μέχρι τότε μπορεί να έχουμε κάποια γενική άποψη, αλλά άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη. Μην ξεχνάτε ότι είμαστε ένα φόρουμ της παρέας χωρίς συνδρομές και Δ.Σ. Δεν έχουμε εγχειρίδιο χρήσης για τα πάντα.

    Το θέμα των συνεργείων τέθηκε πρόσφατα μεταξύ μας λόγω κάποιον ποστ και μας δόθηκαν οδηγίες να μην γίνονται ανώνυμα δυσφημιστικά ποστ που μπορεί να εκθέσουν το moto.gr. Αυτό σημαίνει ότι αν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο συνεργείο θα αναφέρει τα στοιχεία του ώστε να φαίνεται ότι τη συγκεκριμένη καταγγελία κάνει κάποιος συγκεκριμένος χρήστης για δικό του λογαριασμό.

    Έχει αναφερθεί και από τον Hornet που είναι και ο πιο αρμόδιος αλλά θα το πω και εδώ, ότι δεν είναι δυνατόν να μπαίνει ο οποιοσδήποτε και να κάνει ανώνυμες καταγγελίες για επαγγελματίες γιατί τότε θα είναι σαν να δίνουμε πεδίο στον καθέ κακόβουλο επισκέπτη που για τον α ή β λόγο έχει προηγούμενα με κάποιον, να μπαίνει και να τον δυσφημίζει.

    Επειδή λοιπόν το θέμα είναι λεπτό, θα πρέπει οι καταγγελίες να γίνονται επώνυμα από τους χρήστες και ακόμα καλύτερα ενημερώνοντας και τον ενδιαφερόμενο ώστε να μπορεί να απαντήσει για να υπάρχει σφαιρική ενημέρωση.

    Τώρα αν κάπου έχουμε κάνει κάποιο λάθος, θα το βρούμε με καλή διάθεση... μη στραβώνετε με το καλημέρα!
    Θάνος..

  6. #21
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Λοιπόν ........ για να ρίξω και εγώ μια άποψιςςςςςς.
    Μάλλον θα δώσω δίκιο στον Καπετάνιο, καθώς θα έλεγα ότι το να είσαι Μοντ σε ένα τέτοιο φόρουμ, είναι ΕΥΘΥΝΗ και όχι προνόμιο, όπως ίσως λανθασμένα νομίζουν κάποιοι.
    Είναι πολύ δύσκολο όταν καλλείσαι να κρατάς λεπτές ισορροπίες ανάμεσα σε 15000 άτομα (μέλη του μοτογρ) γι'αυτό μην πυροβολείτε τους μοντς.
    Έχει σβυστεί και δικό μου ποστάκι κάποτε αλλά προσωπικά θεώρησα ότι ένα π.μ. στον αντίστοιχο μοντ θα έλυνε το θέμα χωρίς κορώνες και προπάντων χωρίς να δημιουργούνται ίσως λάθος εντυπώσεις.........
    Όσο για το συγκεκριμμένο θέμα με τα συνεργεία, θα έλεγα ότι δεν χρειάζονται ονόματα, αλλά μια απλή περιγραφή του περιστατικού........
    Αν κάποιος θέλει παραπάνω πληροφορίες ας στείλλει ένα π.μ. να τις ζητήσει, χωρίς να βάζει σε νομικό κίνδυνο το φόρουμ, το οποίο σε τελική ανάλυση είναι έργο αγάπης κάποιων λίγων ατόμων, το οποίο όμως χαιρόμαστε όλοι.................

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Ας ανακεφαλαιώσουμε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    @Alx GS 11,5:

    Εαν γράφεις για κάποιο συνεργείο οτι πήγες, δεν έκανε καλή δουλειά, "παιδιά μην πατήσετε εκεί" κλπ, ΧΩΡΙΣ να μπορείς να τεκμηριώσεις αυτά που γράφεις (και είναι γραπτά άρα scripta manent), τότε ο θιγόμενος μπορεί να κατηγορήσει εσένα και το moto για δυσφήμιση.

    Μονο εάν καταγείλεις ΕΠΩΝΥΜΩΣ και με συγκεκριμένα στοιχεία μια κακοτεχνία είσαι (είμαστε) οκ.


    Για να στο δώσω με ένα παράδειγμα: Συνεργείο στο οποίο εσύ πηγαίνεις και είσαι πολύ ευχαριστημένος ευθύνεται, στο βαθμό που μπορούμε να συμπεράνουμε, για το γεγονός οτι 3 φορές σε 1 μήνα μου βγήκε η αλυσίδα (τη μία στην εθνική πηγαίνοντας με 140-150...).

    Είδες να έγραψα κάτι για το συνεργείο αυτό; Δεν το έκανα γιατί ΔΕΝ μπορώ να τεκμηριώσω οτι φταίει αυτός. Απλά δεν ξαναπάτησα εκεί. Και σε όσους με ρωτάνε κατ' ιδίαν, δε λέω "είναι χαλια/απατεώνας", απλά εξιστορώ τι συνέβη σε εμένα. Ο καθείς αποφασίζει.

    Το να γράψεις "Ψωμ" με το "Ψωμόπουλος" είναι το ίδιο λάθος. Γι΄αυτό και έφυγαν τα συγκεκριμένα ποστ.

    Πιστεύω τώρα να έγινα κατανοητός.

    Φίλε σόρρυ, αλλά αυτά είναι μπούρδες....

    Τι σημαίνει τεκμηρίωση σε τέτοιου είδους θέματα ???

    Ότι δηλαδή για να γράψω το παράπονό μου για ένα κατά την γνώμη μου κακό συνεργείο πρέπει να έχω την ομολογία του μάστορα σε δήλωση του Ν.1599, ή έκθεση πραγματομοσύνης από 3 καθηγητές Πολυτεχνείου ???

    Ξέρεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι τέτοια πράγματα ΔΕΝ τεκμηριώνονται...

    ΠΟΤΕ δεν φταίει ο μάστορας που δεν έκανε καλά την δουλειά του και ΠΑΝΤΑ υπάρχει κάτι στο οποίο θα ρίξει την ευθύνη....
    Ειλικρινά στα 20+ χρόνια που ασχολούμαι με το θέμα τείνω να πιστέψω ότι τα μαστόρια είναι οι πιο αλάνθαστοι άνθρωποι σε όλον τον κόσμο...Σαν τους γιατρούς ένα πράγμα...

    Αν εγώ μείνω δυσαρεστημένος με την δουλειά του κάθε συνεργείου, ή θεωρήσω ότι η κακή δουλειά του ευθύνεται για μια ζημιά που έπαθα, δεν μπορώ ΕΠΩΝΥΜΑ να το γράψω στο φόρουμ μήπως θεωρηθεί δυσφήμιση ???

    Όπως και δεν μπορώ να γράψω τις τυχόν καλές μου εντυπώσεις από κάποιον μήπως θεωρηθεί διαφήμιση ???

    Την στιγμή που η καταγγελία γίνεται ΕΠΩΝΥΜΑ (και δεν έχω πρόβλημα σε αυτήν την περίπτωση να υπογράψω με το όνομά μου και ΟΧΙ με το nick-name μου), αναφέρεται το πλήρες ιστορικό του θέματος, και ο θιγόμενος αν θέλει έχει την δυνατότητα απάντησης (ακόμα και ας κοινοποιούνται τέτοιες επιστολές αν χρειαστεί), δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κρυβόμαστε....

    Εκτός αν το φόρουμ είναι μόνο για ατέλειωτο μπλα-μπλα ή σπάμμινγκ...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079

    Re: Re: Ας ανακεφαλαιώσουμε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Αν εγώ μείνω δυσαρεστημένος με την δουλειά του κάθε συνεργείου, ή θεωρήσω ότι η κακή δουλειά του ευθύνεται για μια ζημιά που έπαθα, δεν μπορώ ΕΠΩΝΥΜΑ να το γράψω στο φόρουμ μήπως θεωρηθεί δυσφήμιση ???

    Όπως και δεν μπορώ να γράψω τις τυχόν καλές μου εντυπώσεις από κάποιον μήπως θεωρηθεί διαφήμιση ???

    Την στιγμή που η καταγγελία γίνεται ΕΠΩΝΥΜΑ (και δεν έχω πρόβλημα σε αυτήν την περίπτωση να υπογράψω με το όνομά μου και ΟΧΙ με το nick-name μου), αναφέρεται το πλήρες ιστορικό του θέματος, και ο θιγόμενος αν θέλει έχει την δυνατότητα απάντησης (ακόμα και ας κοινοποιούνται τέτοιες επιστολές αν χρειαστεί), δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κρυβόμαστε....

    Εκτός αν το φόρουμ είναι μόνο για ατέλειωτο μπλα-μπλα ή σπάμμινγκ...
    Μα αυτό ακριβώς λέμε ρε συ Θανάση. Ότι αν κάποιος θέλει να πει κάτι, μπορεί να το πει επώνυμα και μόνο.

    Τα περί αποδείξεως νομίζω ότι είναι κάποια παρεξήγηση γιατί και μένα μου φαίνονται παράλογα. Εντέλει δεν είμαστε δικαστήριο για να ζητάμε αποδείξεις.

    Απλά καλό θα είναι ο χρήστης που γράφει το περιστατικό, από τη στιγμή που το κάνει πλέον επώνυμα, να μπορεί να στηρίξει την ιστορία του και σε ένα δικαστήριο αν φτάσει μέχρι εκεί. Που σημαίνει ότι, να μην μπαίνουμε και γράφουμε ιστορίες εν θερμώ από τη φαντασία μας, γιατί τα στοιχεία μας θα είναι στη διάθεση του θιγμένου για όποιες δικές του ενέργειες...
    Θάνος..

  9. #24
    ποσο αστειο και αφελες μου ακουγεται ολο αυτο...
    να προσπαθει ο καπτεν να αποδειξει τα αυταποδεικτα.

    και επειδη δεν μπορω να πιστεψω οτι ο Γιαννης (Ζελι) εχει καχυποψια μεσα του,του δικαιολογω την οργη για το αποτελεσμα που ειχε ,αλλα πρεπει να καταλαβει οτι ειπε βαρεια κουβεντα.
    ειμαι σιγουρος οτι οταν το ξαναδει ηρεμα θα καταλαβει.

    δυστυχως,δεν μπορω να σας αναφερω ΕΔΩ μια (σχεδον) παρομοια εμπειρια μου,(πολλοι την ξερουν)αλλα μπορω να σας πω οτι ολα αυτα που εγιναν ,ηταν με Π.Μ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    φαντασου δλδ,να ειχε γραφτει σε ποστ..

    οταν εχουμε ανθρωπους που θυσιαζουν χρονο και διαθεση για ενα καλυτερο αποτελεσμα χρησης αυτου του χωρου,πρεπει και να τους προστετευουμε απο τους "εξω"...
    νομιζω ειναι αρκετο να τους γαμαμε εμεις,πουεχουν συνηθισει κιολας...
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    925
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Να μπω κι εγώ στη μέση μήπως και τα πω με άλλα λόγια...

    Καταρχίν να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει καμμία απολύτως διαπλοκή μεταξύ συνεργείων και moto.gr και πολύ κακώς το σκεφτήκατε. Μην έχετε τόση καχυποψία ρε παιδιά...
    Εξήγησε μου το παρακάτω.Σε αυτό το ποστ http://www.moto.gr/forums/showthread...0&pagenumber=1

    είχα γράψει παράπονα για ένα συνεργείο.Τα παράπονα ήταν συγκεκριμένα δηλαδή η αδικαιολόγητα υψηλή τιμή του σέρβις(εχω ακόμα τις αποδείξεις) καθως και ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε ΑΚΡΙΒΩΣ μετά το σέρβις,όπου τιο ξαναπήγα την επομένη προσπάθησαν να το διορθώσουν δεν τα καταφεραν και με ταλαιπώρησε για ένα μήνα.ΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ?Είναι φως φανάρι ότι ΔΕΝ έμεινα ευχαριστημένος.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ?
    Ενα μήνα μετά είχε γίνει μια εκδρομή δεν θυμάμαι τεσπα υπήρχε ένα λινκ που σε οδηγούσε σε μια σελίδα με τις φωτογραφίες τις εκδρομής.Ε λοιπον στο φόντο της σελίδας αχνοφαίνονταν η επωνυμία του συνεργείου που έγραψα παράπονα.¨ηθελα να ζητήσω εξηγήσεις αλλά δεν μ αρέσει να φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν,νευριασα γιατί δικαιολογημένα πήγε ο νους μου στο κακό αλλά δεν ξανασχολήθηκα.Τεσπά δεν θέλω να πιέζω καταστάσεις,γράφτηκε αυτό

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Λοιπον επειδη το πραγμα παει ολο για σβυσιμο θα μιλησω για τελευταια φορα για το θεμα...αλλο η ελευθερη διακινηση ιδεων και αλλο λασπολογια δυσφημιση οτι αλλο μπορει να γινει σε ενα ποστ εναντιον διαφορων αλλων...!!!
    Απο εκει και περα εαν αναφερεις ονομαστικως καποιον εμπορικο η δημοσιο οργανισμο,επιχειρηση βαση νομικου πλαισιου εχει δικαιωμα να επιδιδωσει εισαγγελικη κληση στο moto.gr για να παραδωσει τα logs με την κινηση οπως ips ονοματα username κλπ μετα απο την ip βρισκοσαστε !
    Αφηστε κανα ασφαλιστικο μετρο

    Λοιπον αφηστε αυτα τα ψευτοιδεαλιστικα και καθηστε καλα με τα εγω μιλαω ελευθερα και π@π@ριες για when the shit hit the fan ολοι κοκοκο!!!
    Τα χω ξαναδει και τα λεω αυτα!!
    οπότε προσπάθησα να ρθω στην όποια θέση του,ΔΕΝ τα κατάφερα γιατί παίζει και άλλο φόρουμ που δεν είχε προβλήματα με νόμους...είχε όμως προβληματα.Γενικά δεν κατηγορώ γράφω σαν άτομο που δεν καταλαβαίνει και θέλει όσο το δυνατόν ποιο συγκεκριμένες εξηγήσεις για να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή.Το να μου πετάς τη λέξη νόμος κτλ δεν μου φτάνει.Φυσικά αν θέλετε έτσι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    925

    Re: Re: Re: Ας ανακεφαλαιώσουμε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    γιατί τα στοιχεία μας θα είναι στη διάθεση του θιγμένου για όποιες δικές του ενέργειες...

    Εξηγησε το...γιατί έχω και έχουν γράψει σε άλλα φόρουμ.(ΔΕΝ είναι άλλο είναι άλλα).Τι πρόβλημα έχει το Moto.gr που δεν έχουν τα άλλα?

  12. #27
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Το λεω ακομα μια φορα.
    Αφου απαγορευεται βαση των λεγομενων των mods η δυσφημιση,ετσι πρεπει να απαγορευεται και η διαφημιση,γιατι απλα δεν υπαρχει ο αντιλογος.

    Δεν μπορει εγω και ολα τα υπολοιπα μελη να βλεπω μονο τα καλα λογια που εγραψαν 5-10 ατομα για καποιο συνεργειο επειδη ετυχε να ειναι ευχαριστημενοι ενω υπαρχουν αλλοι 100 δυσαρεστημενοι που δεν μπορουν να το πουν και να παω σ αυτο το συνεργειο ως προβατο στην σφαγη!!!

    Σωστα?

    Αυτο λοιπον ειναι στο χερι σας φιλοι mods και πρεπει να προστατεψετε τα μελη του μοτο.γρ

    Οχι δυσφημηση....οχι και διαφημιση!

    Απλα τα πραγματα.

    Δηλαδη δεν πρεπει να πω πως καποιο συγκεκριμενο συνεργειο μου εβαλε αλυσιδογραναζα του εμποριου,ενω εγω ειχα ζητησει (και πληρωσα κιολας) εργοστασιακα στο διπλασιο της τιμης?

    Δεν το αντιληφθηκα ομως εγκαιρως γιατι που να παει το μυαλο μου.Το διαπιστωσα ομως οταν μετα απο 8000χιλ η αλυσιδα και τα γραναζια ειχαν γινει σωβρακολαστιχα παρολη την φροντιδα και την ανελειπη συντηρηση μου.

    Τα αντικατεστησα σε αλλο συνεργειο (μπρος στα ματια μου πλεον) και τα αλλα πηγα και του τα πεταξα στην κυριολεξια απο το πεζοδρομιο μεσα στο μαγαζι του!!!
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  13. #28
    Ας πω και εγώ την εξυπνάδα μου

    Συμφωνώ απόλυτα με τις σκέψεις του Theod και με την πολιτική του Captain

    Σήμερα οπου βαλόμαστε απο διαφημήσεις και marketing ίσως ο μόνος ελεύθερος χώρος να συμφωνήσουμε και να διαφωνήσουμε

    λεκτικά και όχι με βία με ξένους είναι τα forum.Κάτι που είχαν παλιά οι παπούδες μας πηγαίνοντας στα καφενεία.

    Κάτι που χαλάει ίσως τα κέφια των media και αυτών που θέλουν να χαλιναγωγούν απόψεις.

    Επι του θέματος τώρα

    Είναι σίγουρα δύσκολο να αποδείξεις κάποιες ζημιές οπου προκλήθηκαν χάρις σε κάποιο μηχανικό.
    Ή ακόμα μπορεί και να το νομίζεις και να φταις εσύ.
    Και να φταίει ο μηχανικός πάλι δύσκολο είναι.
    Θεωρώ ότι έχει δικαίωμα όποιος αισθάνεται ή ξέρει ότι κάποιος μάστορας τον "κορόιδεψε" να το δηλώνει
    για να προστατεύει τους επόμενους και να ενισχύει τους σωστούς.

    Απο εκεί και πέρα όμως προσωπικά μου αρέσει να σέβομαι και το χώρο οπου μου δίνει βήμα διαλόγου.

    Εφ'όσον δεν υπάρχει κάποιος "έξυπνος" νόμος οπου να κατοχυρώνει το forum απο νομική ευθύνη
    για τα όσα γράφουμε εμείς,τότε δεν φταίνε αυτοί που προσπαθούν να διαφυλάξουν την υπόστασή του(Captain)
    αλλά εμείς οπου δεν σεβόμαστε τους νόμους όπως έχουν.

    Ας μπούμε λίγο στη θέση των παιδιών και ας τους προστατεύσουμε γιατί κοπιάζουν να κρατήσουν ένα ζωντανό σώμα επικοινωνίας
    με μεράκι και πρωσοπικό χρόνο για μια κοινή αγάπη,τα δύκικλα.

    ....Έχω ρέντα σήμερα

    Captain αν και δε σε ξέρω απο κοντά να μου στείλεις τα λεφτά.:wacko: :wacko: :wacko:

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    Εξήγησε μου το παρακάτω.Σε αυτό το ποστ http://www.moto.gr/forums/showthread...0&pagenumber=1

    είχα γράψει παράπονα για ένα συνεργείο.Τα παράπονα ήταν συγκεκριμένα δηλαδή η αδικαιολόγητα υψηλή τιμή του σέρβις(εχω ακόμα τις αποδείξεις) καθως και ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε ΑΚΡΙΒΩΣ μετά το σέρβις,όπου τιο ξαναπήγα την επομένη προσπάθησαν να το διορθώσουν δεν τα καταφεραν και με ταλαιπώρησε για ένα μήνα.ΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ?Είναι φως φανάρι ότι ΔΕΝ έμεινα ευχαριστημένος.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ?
    Ενα μήνα μετά είχε γίνει μια εκδρομή δεν θυμάμαι τεσπα υπήρχε ένα λινκ που σε οδηγούσε σε μια σελίδα με τις φωτογραφίες τις εκδρομής.Ε λοιπον στο φόντο της σελίδας αχνοφαίνονταν η επωνυμία του συνεργείου που έγραψα παράπονα.¨ηθελα να ζητήσω εξηγήσεις αλλά δεν μ αρέσει να φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν,νευριασα γιατί δικαιολογημένα πήγε ο νους μου στο κακό αλλά δεν ξανασχολήθηκα.Τεσπά δεν θέλω να πιέζω καταστάσεις,γράφτηκε αυτό



    οπότε προσπάθησα να ρθω στην όποια θέση του,ΔΕΝ τα κατάφερα γιατί παίζει και άλλο φόρουμ που δεν είχε προβλήματα με νόμους...είχε όμως προβληματα.Γενικά δεν κατηγορώ γράφω σαν άτομο που δεν καταλαβαίνει και θέλει όσο το δυνατόν ποιο συγκεκριμένες εξηγήσεις για να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή.Το να μου πετάς τη λέξη νόμος κτλ δεν μου φτάνει.Φυσικά αν θέλετε έτσι.
    Να σου πω την αμαρτία μου, είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο συγκεκριμένο ποστ, τώρα που έβαλες το link. Άρα δεν μπορώ να ξέρω τι έγραφες και γιατί σβήστηκε.

    Ωστόσο ξαναλέω ότι επώνυμες καταγγελίες, κατά την εκτίμηση μου μπορείς να βάλεις. Το να θίγεις επώνυμα συνεργεία με το nickname xlitos δεν μας καλύπτει. Και ευκαιρίας δοθείσης με το θέμα που άνοιξε, μπορεί να μαζευτούμε οι mods (ευκαιρία ψάχναμε ) και να δούμε με ποιο τρόπο θα τακτοποιήσουμε το θέμα αυτό ώστε να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

    Αυτό που λες για τη φωτογραφία με βρίσκει στο απόλυτο σκοτάδι... Δεν έχω ιδέα για ποια εκδρομή, ποιανού χρήστη τη φωτογραφία, ποιο συνεργείο κλπ κλπ... Νομίζω όμως ότι θα αισθανθώ πολύ ανόητος αν ανακαλύψω από σπόντα μία διαπλοκή μεταξύ συνεργείων και ανθρώπων που γνωρίζω πλέον αρκετό καιρό για να έχω άποψη...

    Αν το καλοσκεφτείς νομίζω ότι εύκολα μπορείς να καταλάβεις το άτοπο ενός τέτοιου συλλογισμού... Δεν έχουμε όφελος κανένα να κάνουμε κάτι τέτοιο! Απορώ γιατί πάει το μυαλό σας εκεί με τη μία...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    Εξηγησε το...γιατί έχω και έχουν γράψει σε άλλα φόρουμ.(ΔΕΝ είναι άλλο είναι άλλα).Τι πρόβλημα έχει το Moto.gr που δεν έχουν τα άλλα?
    Δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος... Ένας φτωχός moderator είμαι... Υπάρχουν οι administrators για τέτοιου είδους εξηγήσεις!

    Μπορώ όμως να σου πω την προσωπική μου γνώμη σαν Θάνος. Αν θίγεις κάποιον, είναι πιο τίμιο να το κάνεις επώνυμα. Έτσι καθαρά και ξάστερα...
    Θάνος..

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Το λεω ακομα μια φορα.
    Αφου απαγορευεται βαση των λεγομενων των mods η δυσφημιση,ετσι πρεπει να απαγορευεται και η διαφημιση,γιατι απλα δεν υπαρχει ο αντιλογος.

    Δεν μπορει εγω και ολα τα υπολοιπα μελη να βλεπω μονο τα καλα λογια που εγραψαν 5-10 ατομα για καποιο συνεργειο επειδη ετυχε να ειναι ευχαριστημενοι ενω υπαρχουν αλλοι 100 δυσαρεστημενοι που δεν μπορουν να το πουν και να παω σ αυτο το συνεργειο ως προβατο στην σφαγη!!!

    Σωστα?

    Αυτο λοιπον ειναι στο χερι σας φιλοι mods και πρεπει να προστατεψετε τα μελη του μοτο.γρ

    Οχι δυσφημηση....οχι και διαφημιση!
    Σ'αυτό το κομμάτι συμφωνώ μαζί σου. Ωστόσο τα καλά λόγια συνήθως λέγονται απλόχερα και δεν προκαλούν αντίλογο. Γι'αυτό και δεν έχει γίνει κάτι μέχρι τώρα. Όμως αυτόν το συλλογισμό σου τον βρίσκω σωστό...

    Αν και δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος να πάρει τέτοιες αποφάσεις, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι θα το συζητήσω.
    Θάνος..

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 15:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  3. υπερδιαφημισμενο συνεργειο
    από costas_k στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2006, 12:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF