Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 64

Θέμα: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

  1. #16
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30
    dbandit καλως σας βρήκα ..
    Να σου πω κάτι?
    Πάντα ταπεινα..
    Επειδή δεν έχει καιρό που έχω μπεί στο τρυπάκι των τεχνικών θεμάτων,εχει 1 χρόνο που άρχισα να ψαχνομαι και ακόμη μαθαίνω(έχω μέλλον) εχω ακούσει πως τα kawasaki βγάζουν προβλήματα,δεν ξερω γιατι το λένε αλλά θα χαρω να ακούσω την άποψη σου περι τους θέματος..
    Τα υπέρ και τα κατά για το ΖΧ6R 2001
    Σ ε ευχαριστω.!
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  2. #17
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Re: Re: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    nimbus μου καλώς σε βρήκα και εδω κουκλάκι μου
    Η αλήθεια είναι πως εχω εναν ερωτα εδω και χρονια με το Gsxr ...
    Οκ σε καποιους/ες μπορει να ακουγεται χαζο και ισως παιδικο,ομως θυμαμαι την πρωτη φορα που το οδηγησα..Το ερωτευτηκα..(είναι μια μοτοσικλετα που ειναι αγρια το παραδεχομαι κ για αυτο ειπα πως πρεπει να αρχισω με κατι αλλο.Σκεφτηκα και για το R6 αλλά σκέφτηκα και τα 10.500 Ευρω.Αν κάνω μια τετοια κινηση θα το κρατησω 2-3 χρόνια.Και δεν είναι καθολου ασχημο μηχανάκι.)
    Ημουν στο τσακ να παω και να παρω το 1000 ακι αλλα σκεφτηκα πως πρωτα πρεπει να παρω και τη αποψη απο πολλα συναδελφακια που ξερουν πιο πολλα απο εμενα.
    Αυτο κάνω κουκλάκι μ΄!Παίρνω γνωμες,γνωσεις,ιδέες απο παλιούς και νέους .. στο τέλος θα ποστάρω ομως την τελική μου απάντηση!
    Σας ευχαριστω όλους/ες..

    κουκλίτσα μου, όπως νομίζεις, κάνε, ένα να ξέρεις ότι μόλις το πάρεις, θα κάνουμε πολλές βόλτες :wacko:
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    dbandit καλως σας βρήκα ..
    Να σου πω κάτι?
    Πάντα ταπεινα..
    Επειδή δεν έχει καιρό που έχω μπεί στο τρυπάκι των τεχνικών θεμάτων,εχει 1 χρόνο που άρχισα να ψαχνομαι και ακόμη μαθαίνω(έχω μέλλον) εχω ακούσει πως τα kawasaki βγάζουν προβλήματα,δεν ξερω γιατι το λένε αλλά θα χαρω να ακούσω την άποψη σου περι τους θέματος..
    Τα υπέρ και τα κατά για το ΖΧ6R 2001
    Σ ε ευχαριστω.!
    Ολοι εχουμε μελλον και πολυ. Σχετικα με την Ελληνικη αγορα η κατασταση ειναι λιγο
    μπερδεμενη και αυτο γιατι αγοραζουμε (οι περισσοτεροι ) συμφωνα με αυτο που λενε οι αλλοι...Επισης εχει καλιεργηθει η αποψη οτι τα Ιαπωνεζικα δε σπανε σε αντιθεση με τα Ευρωπαικα... Η αληθεια οπως παντα ειναι στη μεση...
    Εχω δει Ευρωπαικα του 70 να κυκλοφορουν ακομη και Γιαπωνεζικα 5ετιας να σπανε...Ειναι θεμα συντηρισης και αναβατη πιστευω. Σχετικα με την Κawa δεν εχω να πω πολλα. Καλη εταιρια οπως οι αλλες. Ολες οι εταιριες εχουν βγαλει καποια σκαρτα μοντελα και καποια κορυφαια. Συνηθως στα SS φροντιζουν να μην κανουν λαθη.

  4. #19
    και γιατι ktm-isa να παρεις ενα 600ρακι μονο για ενα χρονο και αφου το ξεζουμησεις, μετα να το δωσεις για να παρεις ενα streetaki 1000ρακι? ... πεταμενα λεφτα αυτες οι διαδικασιες...

    παρε ενα streetaki 1000ρακι κατευθειαν για να εχεις και λιγο ενδιαφερον, και μετα απο εναν χρονο δωστο και παρε.....






















































    ενα VLCCακι με 40.000 ιππους ΠΡΟΠΕΛΑ (πως λεμε τροχο) να εχει και περισσοτερο ενδιαφερον...









































    σε πειραζω ντε... ισως γιατι απλα εμενα μου φανηκαν λιγο υπερβολικα... ισως γιατι εγω ειμαι...































    ΚΟΤΑ και κουλαδι και ζηλευω...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vlcc.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	31,4 KB 
ID:	53946

  5. #20
    ευγε .......η καλυτερη επιλογη .......VFR 800 ,δεν το συζηταω ,εισαι γεννημενη για τετοιο οχημα και ασε τους παρεισακτους και μπερδεμενους να μιλανε για τις ψησταριες τους .


    6800 rpm εκτοξευση στο συμπαν και ασε τους αλλους να σε βγαζουν φωτογραφιες απο πισω ........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	taillight.jpg 
Προβολές:	251 
Μέγεθος:	24,6 KB 
ID:	53947

  6. #21
    Τιν τουτο?

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
    Τιν τουτο?
    αμ που να ξερεις βρε ............ειναι το μηχανημα του μελλοντος ,το οποιο κυκλοφορει και χαμπαρι δεν πηρατε ........δεν πειραζει ,προλαβαινεται ολοι οι απιστοι .......αλλη μια για πρωινο !!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	articalsxpicx161.jpg 
Προβολές:	243 
Μέγεθος:	61,9 KB 
ID:	53950

  8. #23
    και γω που νομιζα οτι μονο στο Μονστερακι μου βρισκουν νωρις και ευκολα τα μαρσπιε κατω (και οι εξατμισεις), αλλα σε αυτο εδω απο πανω, βρισκουν κατω οταν ειναι και... σχεδον ορθιο...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	footpeglow.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	79,5 KB 
ID:	53970

  9. #24
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    Την καλησπέρα μου και πάλι και καλώς σας βρήκα..
    Θα απαντήσω με την σειρά..


    Φιλη EVI απλά έχω δοκιμάσει το Gsxr1000,R1,VFR800 με λίγα λόγια πρίν σκεφτώ κάν να μπώ στο τρυπάκι και να σκεφτώ πως θέλω να πάρω και ενα street-aki δοκίμασα..
    Δεν βρήκα κάποιο Gsxr 750 να δοκιμάσω πρός το παρόν και έτσι δεν μπορώ να εχω γνωμη για το συγκεκριμένο δυστυχώς.
    Θα ακούσω την γνώμη σου και με την πρώτη ευκαιρία θα προσπαθήσω να βρώ καποιο 750,ίσως να εχεις και δίκιο..
    Όσο για τα 400αρακια ο ένας λέει είναι θηρία και θα είναι το καλύτερο σχολείο,και ο άλλος λέει μα γιατί να αρχίσεις με ενα 400 αρακι αφού τόσα χρόνια ήσουν σε χώμα και το χώμα είναι το καλύτερο σχολείο..(βγάλε άκρη)

    EGO GENIKA EIMAI ANTI8ETOS (GIA POLLOYS LOGOYS) GYNAIKES NA ODHGOYN MHXANH.
    ALLA 8A SE ROTHSO MERIKA PRAGMATA KAI META ESY SKEPSOY KAI KANE TO KOYMANTO SOY.
    1)YPARXEI PERIPRTOSH NA PAS GRHGORA ME TO GSXR 1000?
    2)YPARXEI PERIPTOSH NA RISKAREIS TA TRYFERA SOY GONATAKIA?
    3)YPARXEI PERIPROSH NA BORESEIS NA "KRATHSEIS" R1,GSXR 1000?
    (SE YDROROH NA BEI H BROSTINH SOY RODA KAI NA 8ELEIS NA TRABH3EIS PISO THN MHXANH 8A ZHTAS BOH8EIA!STANDART!)
    4)EXEIS SKEFTEI POTE OTI ENA MHXANAKI 200 KILON OTAN PESEI PANO SOY KAI ME MIA A TAXYTHTATA POS 8A SOY KANEI TO KORMAKI?
    5)YPARXEI PERIPTOSH NA EISAI O 8YLHKOS ROSSI KAI 8ELLEIS TOSA ALOGA GIA NA KANEIS TON XAVALE SOY STIS STROFES?
    6)EXEIS SKEFTEI META APO MIA STRAVH POIOS 8A SE PANTREYTEI?
    KAI TELEYTAIO...
    7)EXEIS SKEFTEI POS 8A ANTIDRASEIS ME THN MOTO PERNONTAS APO MIA VITRINA GUCCI?
    ME OLA AYTA (XORIS NA EIMAI MISOGYNHS)APLA 8ELLO NA SOY PO OTI OI MOTO EXOYN KINDYNOYS KAI KALO EINAI ENA NTELIKATO PLASMA SAN THN GYNAIKA NA APOFEYGEI TETOIES KATASTASEIS.
    BOLEPSOY ME KATI MIKRO,NAPERIORHSEIS TO RISKO...KAI GISA TIS ALLES KOPELESTO IDIO PISTEYO (KYRIOS THN KOPELIA ME TO Z)
    THN PISO 8ESH OI MOTO THN EXOYN GIA NA SAS KANOYME BOLTES!!
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    EGO GENIKA EIMAI ANTI8ETOS (GIA POLLOYS LOGOYS) GYNAIKES NA ODHGOYN MHXANH.
    ALLA 8A SE ROTHSO MERIKA PRAGMATA KAI META ESY SKEPSOY KAI KANE TO KOYMANTO SOY.
    1)YPARXEI PERIPRTOSH NA PAS GRHGORA ME TO GSXR 1000?
    2)YPARXEI PERIPTOSH NA RISKAREIS TA TRYFERA SOY GONATAKIA?
    3)YPARXEI PERIPROSH NA BORESEIS NA "KRATHSEIS" R1,GSXR 1000?
    (SE YDROROH NA BEI H BROSTINH SOY RODA KAI NA 8ELEIS NA TRABH3EIS PISO THN MHXANH 8A ZHTAS BOH8EIA!STANDART!)
    4)EXEIS SKEFTEI POTE OTI ENA MHXANAKI 200 KILON OTAN PESEI PANO SOY KAI ME MIA A TAXYTHTATA POS 8A SOY KANEI TO KORMAKI?
    5)YPARXEI PERIPTOSH NA EISAI O 8YLHKOS ROSSI KAI 8ELLEIS TOSA ALOGA GIA NA KANEIS TON XAVALE SOY STIS STROFES?
    6)EXEIS SKEFTEI META APO MIA STRAVH POIOS 8A SE PANTREYTEI?
    KAI TELEYTAIO...
    7)EXEIS SKEFTEI POS 8A ANTIDRASEIS ME THN MOTO PERNONTAS APO MIA VITRINA GUCCI?
    ME OLA AYTA (XORIS NA EIMAI MISOGYNHS)APLA 8ELLO NA SOY PO OTI OI MOTO EXOYN KINDYNOYS KAI KALO EINAI ENA NTELIKATO PLASMA SAN THN GYNAIKA NA APOFEYGEI TETOIES KATASTASEIS.
    BOLEPSOY ME KATI MIKRO,NAPERIORHSEIS TO RISKO...KAI GISA TIS ALLES KOPELESTO IDIO PISTEYO (KYRIOS THN KOPELIA ME TO Z)
    THN PISO 8ESH OI MOTO THN EXOYN GIA NA SAS KANOYME BOLTES!!
    πσ Αρχηγε ? Τα σκευτεσαι ολα αυτα πριν τα γραψεις ή ετσι για να κλεψεις τισ εντυπωσεις? ΟΕΟ? Λες και ολοι οι αλλοι αρσενικοι που καβαλαμε τα 1000 κ τα 750 ξερουμε να τα οδηγουμε! Ασε ρε μαστορα και αστην κοπελα να παρει αυτο που γουσταρει λες και εχει την αναγκη να ακουσει απο σενα το σωστο κ το λαθος σε τετοιο βαθμο. Μην χαλαμε την φαση της μοτο επειδη ειναι
    ''γυναικα''.

  11. #26
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
    πσ Αρχηγε ? Τα σκευτεσαι ολα αυτα πριν τα γραψεις ή ετσι για να κλεψεις τισ εντυπωσεις? ΟΕΟ? Λες και ολοι οι αλλοι αρσενικοι που καβαλαμε τα 1000 κ τα 750 ξερουμε να τα οδηγουμε! Ασε ρε μαστορα και αστην κοπελα να παρει αυτο που γουσταρει λες και εχει την αναγκη να ακουσει απο σενα το σωστο κ το λαθος σε τετοιο βαθμο. Μην χαλαμε την φαση της μοτο επειδη ειναι
    ''γυναικα''.

    KAI POIOS EIPE OTI OLOI OSOI KABALANE 1000cc XEROYN KAI NA TA ODHGOYN?GIAYTO LEO,OSO LIGOTERA CC KALYTERA.
    STHN EY8EIA OLOI PANE.....

    P.S DEN EIMAI OYTE ARXHGOS,OYTE MASTORAS.EIMAI Dr. KAI DN KANO PLAKA

    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  12. #27

    Re: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    (φυσικά θα το παντρευτώ το παλιό,το ξέρω)

    Το μονο σιγουρο.

    Ουτως ή αλλως μετα απο κανα 6μηνο με το 600αρι πιστευω θα αναθεωρησεις τις αποψεις σου για το 1000.(ειναι νωρις για 1000αρια κτμ-ιτσα)
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  13. #28
    Κάποιο κορίτσι τον πάτησε τον xrider και βγάζει χολή τώρα.


    ktm-isa, μη σε τρομάζει, τον έχουμε δεμένο. Δεν έχουμε λόγους να πιστεύουμε ότι είναι επικίνδυνος ακόμα και λυτός, αλλά better safe than sorry, που λένε και οι ιταλομαθείς...


    Σα δε ντρέπεσαι ρε ξεφτίλα! περνιέσαι και για άντρας ρε; η ktm-isa σε έχει ξεφτιλίσει χωρίς να σου έχει μιλήσει καν...:a04:

  14. #29
    NTELIKATO PLASMA SAN THN GYNAIKA
    H γυναίκα είναι φτιαγμένη να γεννήσει, διαδικασία που εσύ δεν πρόκειται να περάσεις ούτε στα πιό τρελά όνειρά σου.

    Οι γυναίκες είναι ντελικάτες, αλλά είναι και πολύ πιο άντρες από κάτι τύπους σαν και σένα. Και, ρωτόντας τον οδοντίατρό μου σήμερα, έμαθα ότι, γενικά οι γυναίκες αντιδρούν λιγότερο από τους άντρες σε ενέσεις και πόνο κτλ. "άσε, θα έρθω αύριο" λένε κάποιοι, μου είπε.

    Άντε στο διάολο, μισογύνη.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Και γαμω.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 06:34
  2. Τη γνωμη σας
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 08:52
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48
  4. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF