Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Βοήθεια (Την συμβουλή σας) για αγορά μτχ Ybr 125 σε 3-4 ημέρες!

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Καλές βόλτες λοιπόν και μην ξεχνάς τον εξοπλισμό [/B]
    ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΙΣ κράνος και μπουφάν

  2. #17
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Καλορίζικο!! Για μέσα στην πόλη δεν θα το μετανιώσεις το μόνο βέβαιο.. αν με έπαιρνε θα το κρατούσα και εγώ..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZauZ
    Καλώς σας βρήκα και επισήμως και πάντα όρθιοι : )
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #19
    Εντυπώσεις μέχρι σήμερα

    Το μηχανάκι το πείρα με 600 χλμ και σήμερα έχει 1300 χλμ. Έκανα το πρώτο service στα 1050 χλμ στο οποίο ρυθμίστηκαν οι βαλβίδες , φρένα , αλυσίδα και γενικότερα έγινε φίλο και φτερό το μηχανάκι γιατί θα κατέβαινε Κρήτη για 3-4 μήνες.

    Πολύ οικονομικό και άριστη επιλογή για μέσα στην πόλη. Μέσα στην πόλη δεν πρόκειται να αντιμετωπίσετε το παραμικρό πρόβλημα από άποψη δύναμης , επιτάχυνσης και ταχύτητας.
    Έξω από την πόλη τώρα

    Το μηχανάκι με 1 άτομο (1.80 ύψος , 75 κιλά) μπορεί να κινηθεί άνετα με 80 χλμ/ώρα σε ανηφορικό δρόμο χωρίς δυσκολία και χωρίς να κουράζει.

    Μπορεί να διατηρήσει ταχύτητες περίπου 90-95χλμ/ώρα αλλά προσωπικά δεν νιώθω και ιδιαίτερα άνετα αν υπολογίσουμε στο ότι είναι ένα ελαφρύ και μικρό μηχανάκι. Για την ιστορία πάντως στην Ποσειδώνος (Αθήνα) είδα στο κοντέρ μέχρι και 125 χλμ/ώρα.

    Η μεγαλύτερη διαδρομή που έχω κάνει μέχρι σήμερα είναι 60 χλμ (30 + 30 χλμ) σε ανηφορικό δρόμο με στροφές και με ταχύτητες από 70 έως 90 χλμ και το μηχανάκι δεν είχε κανένα πρόβλημα, τράβαγε μια χαρά και είχε και άλλο (εγώ και ο δρόμος δεν είχαμε…).

    Ένα πράγμα που δεν μπορώ να συνηθίσω ακόμα είναι ότι αναγκαστικά σε πιο ανοικτό δρόμο λόγο χαμηλού κυβισμού αναγκαστικά το πάς κοντά στις 9000 στροφές και το ακούς και το λυπάσαι (αν και αμφιβάλω αν παθαίνει τίποτα)!

    Με δεύτερο άτομο δεν έχω κάνει και καμία διαδρομή αξιώσεων (εγώ + κοπελιά) μιας και δεν είχε κράνος εκείνη την στιγμή ούτε μπουφάν και άντε να κάναμε συνολικά 10 χλμ σε υπερ-επαρχιακό έρημο δρόμο με μπόλικες στροφές (δεν πιάσαμε πάνω από 50-60 χλμ/ώρα) και πήγαινε άνετα.

    Τον Αύγουστο ετοιμαζόμαστε για διακοπούλες και λέμε να πάρουμε και το τουτού μαζί να δούμε αν θα μας πάει και αν θα τη βγάλει καθαρή!

    Το μηχανάκι θα κάνει μια διαδρομή περίπου 70 χλμ φορτωμένο με πράγματα (σαμάρια) + εμένα + κοπελιά μέχρι το καράβι και μετά αποβίβαση στη Ζάκυνθο (όπου εκεί μάλλον εύκολα θα είναι τα πράγματα). Για εθνική ούτε λόγος φυσικά!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. την βοηθεια σας για αγορα κρανους !
    από alkis1990 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2012, 12:14
  2. θα ηθελα την συμβουλη σας για Shoei
    από gianhs8 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2010, 17:57
  3. Θέλω την γώμη σας για αγορά scooter...
    από scooteristas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2010, 21:18
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2009, 20:30
  5. Λιγο την προσοχη σας για την εκδρομη!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 15:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF