Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 85

Θέμα: Ποιός θα πάρει μέρος στον 36ΩΡΟ 2005?

  1. #16
    ΟΔΔΥ φίλε free rider. Ημουν πιτσιρικάς και είχα χρόνο να κάθομαι να τα φτιάχνω. Τα συγκεκριμένα μηχανάκια έχουν κολοσσιαίο δείκτη "αξία προς τιμή". Δεν σπάνε, δεν χαλάνε...δυστυχώς δεν στρίβουν κιόλας γιαυτό τα πούλησα. Το τελευταίο το πήρα το 2000. Δεν ξέρω αν έχει μείνει τίποτα στον ΟΔΔΥ τώρα. Στα μηχανάκια όμως σίγουρα αξίζει να κοιτάξει κανείς. Τα αυτοκίνητα είναι κυρίως μάπα.
    Ερχεται η ώρα η καλή

  2. #17
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.330
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    ΟΔΔΥ φίλε free rider. Ημουν πιτσιρικάς και είχα χρόνο να κάθομαι να τα φτιάχνω. Τα συγκεκριμένα μηχανάκια έχουν κολοσσιαίο δείκτη "αξία προς τιμή". Δεν σπάνε, δεν χαλάνε...δυστυχώς δεν στρίβουν κιόλας γιαυτό τα πούλησα. Το τελευταίο το πήρα το 2000. Δεν ξέρω αν έχει μείνει τίποτα στον ΟΔΔΥ τώρα. Στα μηχανάκια όμως σίγουρα αξίζει να κοιτάξει κανείς. Τα αυτοκίνητα είναι κυρίως μάπα.
    'εχεις απόλυτο δίκιο ,

    για την εποχή τους δε ήταν το κάτι άλλο ...

    θυμάμαι που το απωθημένο μου ήταν το grx750e που το είχε ο ευθυμίου στην βιτρίνα του στα πατήσια ενα κόκκινο ..

    και του το είχα ζητήσει ανταλαγή αλλά δεν προχώρησε η δουλειά τότε για 10 χιλιάδες δρχ...

    έμπλεξα με τον αφερφό του..

    ρε τι θυμόμαστε λέμε..


    και τελείως διαφορετική οδήγηση απο τα σημερινά ..

    το 900 το boldor είχε να καταπληκτικό μοτέρ αλλά δεν ήθελε να έχει καμιά σχέση με τα σημερινά..

    όμως τότε οι μηχανες ήταν άλλο πράμα
    και οι άνθρωποι ήταν διαφορετικοί ..

    τώρα όμως πρέπει να προσαρμοστούμε στα καινούργια ..
    στριψίματα γυροσκοπικά ..
    αναρτήσεις φρένα ..

    ωχ ζαλίστηκα..

    φέρτε μου ενα xs650 να βρώ την ησυχία μου...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #18
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Μήπως -λέει- θα τα πείτε από κοντά, το βράδυ του σαββάτου 28/5 στα Μετέωρα?
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  4. #19
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.330
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Μήπως -λέει- θα τα πείτε από κοντά, το βράδυ του σαββάτου 28/5 στα Μετέωρα?
    καλά θα ήταν ρε Κώστα αλλά ...

    τα κότσια μου δεν φτάνουν ως εκεί...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  5. #20
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    καλά θα ήταν ρε Κώστα αλλά ...

    τα κότσια μου δεν φτάνουν ως εκεί...


    Ετσι, ετσι ...

    Να διαχωριζονται οι αμνοι απο τα εριφια !

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #21
    Πολύ εθνική μυρίζομαι και δεν μου πολύ αρέσει!!

  7. #22
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Ω ρε τι μου θυμίσατε...
    Μέχρι το και το 2003 ήταν το μόνο γεγονός για το οποίο προετοιμαζόμουν 6 μήνες πριν. Τι διαδρομές, χάρτες, υπολογισμούς... ατελείωτες ώρες.
    Και μετά "ο αγώνας". Κανένας δεν τον χαρακτηρίζει έτσι αλλά έτσι είναι. Γιατί πάνω από όλα είναι πρώτα αγώνας με τον εαυτό σου και μετά με τον χρόνο.


    Εγώ προσωπικά δεν έχω συμμετάσχει σε άλλο μοτοσυκλετιστικό event τόσο πορωτικό όσο οι 36 ώρες! Πρέπει να πάρεις μέρος για να το καταλάβεις. Πρακτικά περνάς ένα Σαββατοκύριακο της ζωής σου οδηγώντας την μηχανή σου, μαζί με καμία 150αριά (2002) άλλους συναδέλφους τους οποίους κάθε άλλο παρά ανταγωνιστικά τους βλέπεις. Ολοι είναι μία παρέα. Εχω οδηγήσει υπό δύσκολες συνθήκες όπως βροχή, ζέστη, κρύο, χιόνια.... κάθε χρόνο έλεγα να τα παρατήσω και μετά ανυπομονούσα όλο και περισσότερο να πάρω μέρος στον επόμενο αγώνα.

    Με το καινούργιο format του 2004 με τις φωτογραφίες δεν ήθελα να συμμετάσχω για να μην χαλάσω την γεύση όλων των προηγούμενων χρόνων. Μπορεί να είναι και καλύτερο φέτος γιατί έχουν γίνει βελτιώσεις. Παρόλα αυτά ούτε φέτος προβλέβεται να πάρω μέρος προς το παρόν γιατί δεν παίζει μοτόρι.

    Η συμβουλή μου όμως σε όσουν δεν το έχουν ζήσει είναι να πάνε τον Μάιο και να ζήσουν μια φανταστική εμπειρία. Και αν εγώ δεν είμαι παρών εν σώματι, η σκέψη μου θα ακολουθεί σίγουρα τους φίλους μου στις όμορφες διαδρομές της Ελλάδας.

    Καλό δρόμο παιδιά !!


    2002
    Συμφωνώ στα πορωτικα και στο αισθήματα που σου άφηνε όταν τελείωσε

    Έχω όμως Μερικές Σοβαρές Αντιρρήσεις
    Πρώτα από όλα ήταν αγώνας και ας μην ήταν αγώνας- για λόγους νομικής φύσης
    Και ήταν αγώνας χωρίς νόημα, πέρα του να δοκιμάσεις τις αντοχές του σώματος και την δοκιμασία, του να αποφύγεις κάποιο ατύχημα
    Το δεύτερο το κατάλαβαν μάλλον τα παιδιά της λέσχης και για αυτό νομίζω άλλαξαν το όλο σχέδιο, διότι από θαύμα δεν υπήρξε μέχρι τώρα θανατηφόρο ατύχημα, παρά μόνο τραυματισμοί και πτώσεις
    Εγώ έκανα 1800 χιλιόμετρα από το ξημέρωμα του Σαββάτου μέχρι το βράδυ Κυριακής
    Μην σας πω τι είναι να κατεβαίνεις το Πισοδερι Φλώρινας στις 1 ώρα το βράδυ με βροχή
    Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι, δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα

    Περάσαμε όλα σχεδόν τα βουνά της κεντρικής Ελλάδος με απίστευτες διαδρομές και καταπληκτικά τοπία, από τα οποία δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα

    Γιατί πώς να θυμάσαι τοπία, όταν όλη η προσοχή είναι στραμμένη στην ασφαλή οδήγηση
    Δεν είχα χρόνο να βγάλω ούτε μια φωτογραφία
    Για να βγάλεις φώτο, έπρεπε να έχεις μηχανή συνδεδεμένη στο κράνος

    Η ερώτηση που έκανα σε φίλο συνοδοιπόρο, του τι νόημα έχει όλο αυτό απαντήθηκε με το ότι, σου δίνεται η ευκαιρία, να γνωρίσεις κάποια μέρη και μετά να τα ξανακάνεις με την ησυχία σου
    Ε άμα είναι έτσι,

    χίλιες φορές καλλίτερα ο καινούργιος του χαρακτήρας



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	φλωρινα (small).jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	43,1 KB 
ID:	12893
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  8. #23
    Σήμερα έλαβα από τη MOTO GUZZI την επίσημη πρόσκληση για το 36 ωρο!!!!!


    Μέχρι της 18/05/05 πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή. ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!!

    Έχω και κάποια τηλ. για πληροφορίες στείλτε ΠΜ


    Επίσης μπορείτε να πάτε στη λέσχη κάθε Δευτέρα και Τετάρτη. τηλ. 210-3413369

  9. #24
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    Σήμερα έλαβα από τη MOTO GUZZI την επίσημη πρόσκληση για το 36 ωρο!!!!!


    Μέχρι της 18/05/05 πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή. ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!!

    Έχω και κάποια τηλ. για πληροφορίες στείλτε ΠΜ


    Επίσης μπορείτε να πάτε στη λέσχη κάθε Δευτέρα και Τετάρτη. τηλ. 210-3413369
    Πως πηρες "επισημη προσκληση" ?
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #25
    Ένα λεπτό γράφω τη διαδρομή!!!

  11. #26
    Τρελή διαδρομή!!!!!!!!!

    Στον Κηφισό, (28/05/05) πάμε για Τρίπολη, Βυτίνα, κάποια τοξωτή διαδρομή προς Πάτρα, Ρίο, Ναύπακτο, Μόρνο, Μακρακομη, Πλαστήρα (εκεί θα γίνει κάποιο ιβεντ, κάτι μέσα στη λίμνη υποθέτω) και διανυκτέρευση στη Καλαμπάκα. Αυτή η διαδρομή είναι περίπου 650χμ.

    Ημέρα δεύτερη (πιο δύσκολη) Βασιλητσα, Διστρατο, προς Κόνιτσα, Τσεπελοβο, Ζαγόρια, Ζίτσα, ίσως Σηρακο, Πρέβεζα Αχέροντα, Άκτιο Αστακός, και επιστροφή στα Μέγαρα(goodys) για απονομή!!!!


    Σύνολο περίπου 1280 χλ.

    Μου τα είπε ο άνθρωπος της λέσχης αλλά είναι στο περίπου μιας και δεν έχουν κάνει ακόμη το πιλοτικό!!!

  12. #27

    Copy paste από την ιστιοσελίδα της moto guzzi




    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ MOTO GUZZI
    ΠΡΑΒΙΟΥ 21 & ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ , 118 55 ΡΟΥΦ
    ΤΗΛ. –FAX 210-3413369
    20.4.05
    36 ΩΡΕΣ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ
    Οι «36 Ωρες-Οδοιπορικό Αντοχής» ειναι μια ιδεα της Ελληνικης Λεσχης Moto Guzzi που ξεκινησε το 1998 και φετος διοργανωνεται απο αυτην για 8η χρονια.
    Εχει χαρακτηριστει απο τον ειδικο τυπο σαν το πιο πετυχημενο μοτοσυκλετιστικο δρωμενο εκτος αγωνων.

    Σκοπος της εκδηλωσης ειναι η καλυψη μεγαλων χιλιομετρικων αποστασεων (1600-2200 χλμ) σε περιορισμενο χρονο (2-3 μερες) οδηγωντας κυριως στο επαρχιακο οδικο δικτυο, ανεξαρτητως καιρικων συνθηκων, με ασφαλεια και φυσικα ακολουθωντας τον ΚΟΚ.

    Η εκδηλωση προσελκυει καθε χρονο πανω απο 150 μοτοσυκλετιστες, αν και το 1998 μολις 29 ατομα το ειχαν τολμησει. Δικαιωμα συμμετοχης εχει καθε νομιμος οδηγος, ανεξαρτητως μαρκας μοτο, τυπου και κυβισμου. Η γκαμα περιλαμβανει απο τους πιο εμπειρους συνειδητοποιημενους ταξιδιαρηδες εως αρχαριους που θελουν να εξερευνησουν τις δικες τους δυνατοτητες η της πιθανον καινουργιας μοτο τους. Καποιοι παιρνουν συνεπιβατη φιλο η συντροφο, αποφαση γενναια με προσθετη δυσκολια και κουραση. Επισης συμμετεχουν και λιγες γυναικες οδηγοι, που αποδεικνυουν τις ικνοτητες τους καθε χρονο καλυπτοντας χωρις προβλημα τη μεγαλη διαδρομη.

    Κατα την διαρκεια του οδοιπορικου, αναπτυσσεται η ομαδικοτητα και η συντροφικοτητα στους συμμετεχοντες, ενω στο τελος οι περισσοτεροι νοιωθουν σαν να γνωριζονται καιρο, εχοντας βοηθησει ο ενας τον αλλο σε απροοπτα, μικροβλαβες, αναγνωριση σωστης πορειας κλπ. Ακομα, οι διοργανωτες φροντιζουν να υπαρχουν καποιες εκπληξεις υπο μορφη δοκιμασιας (πχ αργοπορια, πεζοπορια ) η ψυχαγωγικης δραστηριοτητας (πχ αγωνας καρτ) κατα τη διαρκεια της εκδηλωσης, γεγονοτα που αυξανουν την αγωνια και το κεφι.
    Επιπλεον της οδηγικης ικανοτητας και της αντοχης που εξασκει και αναπτυσσει το οδοιπορικο «36 ΩΡΕΣ», δινεται η ευκαιρια σε οσουν συμμετεχουν να ανακαλυψουν μοναδικες ομορφιες της χωρας μας που ειναι δυσκολο να εντοπισουν σε δικες τους προσωπικες εξορμησεις. Οι περισσοτεροι εντοπιζουν στο οδοιπορικο τα μερη που τους αρεσουν και τα επισκεπτονται αργοτερα με μεγαλυτερη ανεση χρονου.

    Τελος με βαση το κυβισμο, τα αποτελεσματα στις «δοκιμασιες» αλλα και τη συντροφικοτητα στην διαδρομη, μοιραζονται κυπελλα σε εκδηλωση απονομης που γινεται λιγες μερες μετα την ληξη του 36ωρου, οπου προβαλλονται με εμφαση οι υποστηρικτες (Δημοι, Νομαρχιες, ΜΜΕ) καθως και οι χορηγοι.

  13. #28
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Δεν απαντησες επι της ταμπακιερας ομως ... :wacko:

    ΠΩΣ πηρες "προσωπικη προσκληση" ?
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Δεν απαντησες επι της ταμπακιερας ομως ... :wacko:

    ΠΩΣ πηρες "προσωπικη προσκληση" ?
    Τους πρώτους του καλούν




















    Απλά στο προηγουμενο 36ωρο είχα δώσει στοιχεία και έτσι μου την έστειλαν ταχυδρομικώς.
    :smilea: :smilea:

  15. #30
    ireneepi
    πολυ καλη φαση!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιός θα πάρει το τίτλο στα Superbikes 2009?
    από road spirit στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2009, 18:44
  2. ποιος θα παρει το.........
    από tati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 17:44
  3. Ποιός θα πάρει το πρωτάθλημα του χωριού;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 18:38
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2005, 16:43
  5. Ποιος Θα Παει
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 12:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF