Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 121

Θέμα: Cafe racer μπροστινο fairing!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Κάνε μία ερώτηση στον Γρίβα στην MPF. Πιθανό να έχει ακόμη το καλούπι. Πριν χρόνια είχα αγοράσει ένα μαζί με ζελατίνα. Είναι από SS 900.

  2. #17
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Ψηνονται ωραια πραγματα,stay tuned...

    YΓ:Τελικα στην Ελλαδα υπαρχουν ανθρωποι αξιολογοι που δεν τους γνωριζουμε κ αρκουμαστε να στελνουμε τα λεφτα μας εξω αντι να τους στηριζουμε
    Θα σας εξηγησω στο τελος ΤΙ και ΠΩΣ
    Μην μας κρατας σε αγωνια πες μας!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  3. #18
    Άμα είναι να γίνει σοβαρή δουλειά , πάσο .

    Για να δούμε ...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ikarosk Προβολή μηνύματος
    Κάνε μία ερώτηση στον Γρίβα στην MPF. Πιθανό να έχει ακόμη το καλούπι. Πριν χρόνια είχα αγοράσει ένα μαζί με ζελατίνα. Είναι από SS 900.
    Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια,αλλα εκλεισε ηδη η δουλεια με αλλο ατομο που εχει καλουπι απο πιο ιδιαιτερο φαιρινκ
    Κ θα μου φτιαξει κ μια ιδιαιτεροτητα που ζητησα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Μην μας κρατας σε αγωνια πες μας!!
    Δε θελω να πω,να φτιαξω και να παρουσιασω θελω...
    Υπομονη,εδω αλλοι παλευουν 2 χρονια ενα CB και μας πανε με το σταγονομετρο

    Εχει δοθει η παραγγελια για το fairing ,το οποιο θα ειναι χειροποιητο κ θα εχει κ μια ιδιαιτεροτητα.Θα ειναι στα χερια μου σε περιπου 10 μερες.Θα σας ενημερωσω για τον ανθρωπο που το εχει αναλαβει,αφου παραλαβω !

    Θα παραγγελθει κ φαναρι απο ebay αυριο.Θα επιμεινω στην πρωτη επιλογη μου, σε αυτο που ειχα ποσταρει και αν δε μου αρεσει το αλλαζω,δεν εχει κ κανενα τρελο κοστος.
    Ειναι το μονο που βρηκα κ να συνδιαζει αυτα που θελω(καλυτερη αποδοση-τιμη-ευκολη τοποθετηση).Ξερω καποιοι θα διαφωνισετε,αλλα θα προσπαθησω να το κανω να μην δειχνει καγκουρικο!!

    Θελω επισης να ψαξω να βρω τις λαμες που χρησιμοποιει το monster για το φως του,θα με γλιτωσουν απο τον κοπο να φτιαξω αλλες,γτ απλα αλλαζοντας τις κλισεις που εχουν νομιζω θα κανω δουλεια.Αλλιως λαμαρινα inox και κοπτοραπτικη.

    Μολις τα πραγματα θα ειναι στα χερια μου,εχουμε τρυπηματα/κοψιματα του φαιρινκ,βαψιμο(τρεμε Σπυρακοοοοοοο),βασεις+μονταρισμα φαναριου και ελπιζω να πανε ολα καλα και να κουμπωσουν ομορφα κ ωραια και να φτιαχτει κατι αξιολογο.


  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Το φαναρι που αναφερω ειναι το παρακατω(απλα το συζηταμε κ στο ducatisti.gr κ νομιζα το ειχα ποσταρει).
    Ξερω οτι ξεφευγει απο το κλασσικο φαναρι και καποιοι θα "στραβωσετε" αλλα θελω κατι καλυτερο σε φωτισμο κ με νορμαλ τιμη.Κ λεω να το δοκιμασω και βλεπω,αλλωστε ευκολα βρισκω κλασσικο φαναρι αν θελω να το αλλαξω.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων led headlight.jpg‎  

  7. #22
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Δε θελω να πω,να φτιαξω και να παρουσιασω θελω...
    Υπομονη,εδω αλλοι παλευουν 2 χρονια ενα CB και μας πανε με το σταγονομετρο

    Εχει δοθει η παραγγελια για το fairing ,το οποιο θα ειναι χειροποιητο κ θα εχει κ μια ιδιαιτεροτητα.Θα ειναι στα χερια μου σε περιπου 10 μερες.Θα σας ενημερωσω για τον ανθρωπο που το εχει αναλαβει,αφου παραλαβω !

    Θα παραγγελθει κ φαναρι απο ebay αυριο.Θα επιμεινω στην πρωτη επιλογη μου, σε αυτο που ειχα ποσταρει και αν δε μου αρεσει το αλλαζω,δεν εχει κ κανενα τρελο κοστος.
    Ειναι το μονο που βρηκα κ να συνδιαζει αυτα που θελω(καλυτερη αποδοση-τιμη-ευκολη τοποθετηση).Ξερω καποιοι θα διαφωνισετε,αλλα θα προσπαθησω να το κανω να μην δειχνει καγκουρικο!!

    Θελω επισης να ψαξω να βρω τις λαμες που χρησιμοποιει το monster για το φως του,θα με γλιτωσουν απο τον κοπο να φτιαξω αλλες,γτ απλα αλλαζοντας τις κλισεις που εχουν νομιζω θα κανω δουλεια.Αλλιως λαμαρινα inox και κοπτοραπτικη.

    Μολις τα πραγματα θα ειναι στα χερια μου,εχουμε τρυπηματα/κοψιματα του φαιρινκ,βαψιμο(τρεμε Σπυρακοοοοοοο),βασεις+μονταρισμα φαναριου και ελπιζω να πανε ολα καλα και να κουμπωσουν ομορφα κ ωραια και να φτιαχτει κατι αξιολογο.

    Και παει για τριτο χρονο αυτο το CB !!!
    Δεν με λες ζελατινα που με ενδιαφερει μια και η δικη μου ειναι λιγο σπασμενη και καινουρια κανει 150 ευρω συν μεταφορικα απο Γερμανια καμια λυση??
    Περιμενουμε με αγωνια
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  8. #23
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Το φαναρι που αναφερω ειναι το παρακατω(απλα το συζηταμε κ στο ducatisti.gr κ νομιζα το ειχα ποσταρει).
    Ξερω οτι ξεφευγει απο το κλασσικο φαναρι και καποιοι θα "στραβωσετε" αλλα θελω κατι καλυτερο σε φωτισμο κ με νορμαλ τιμη.Κ λεω να το δοκιμασω και βλεπω,αλλωστε ευκολα βρισκω κλασσικο φαναρι αν θελω να το αλλαξω.
    LED ειναι η μου φαινεται???
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Δεν με λες ζελατινα που με ενδιαφερει μια και η δικη μου ειναι λιγο σπασμενη και καινουρια κανει 150 ευρω συν μεταφορικα απο Γερμανια καμια λυση??
    Με βαζεις να πω πραγματα τωρα
    Εκει θα ειναι κ η ιδιαιτεροτητα.Επειδη το ιδιο προβλημα ειχα και με πιο ακριβη τιμη για αυτη που ηθελα(πιο touring),αυτος που θα φτιαξει το φαιρινκ θα φτιαξει κ την ζελατινα πολυεστερικη με την καμπυλοτητα που θελω.
    Δλδ φερινκ και ζελατινα θα ειναι ολο ενα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    LED ειναι η μου φαινεται???
    Ναι ειναι LED.Ισως οχι οτι πιο ταιριαστο αλλα θα το δοκιμασω κ βλεπω.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αυτο το φαιρινκ θα φτιαχτει(ειναι απο ducati Paul Smart) με την ιδια ζελατινα της φωτο,μονο που θα ειναι ενα κομματι ολο...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 2.JPG‎  

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Το φανάρι μ΄αρέσει για το raptor. Σε πόσες μέρες υπολογίζεις να έρθει και με τι κόστος????????

  12. #27
    O Περφεκτ εχει το φερνικ αυτο , το εχει και στο σαιτ 140ευρο.. ειμαι περιεργος να το δω ολλο γεματο... παντος να ξερεις μιας και εχω κανει χμ με ΠΣ1000 οτι βλεπεις μεσα απο την ζελατινα τον δρομο εκτος και αν εισαι πολυ ψηλος...
    ORGIA!!!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ikarosk Προβολή μηνύματος
    Σε πόσες μέρες υπολογίζεις να έρθει και με τι κόστος????????
    Ποιο πραγμα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    O Περφεκτ εχει το φερνικ αυτο , το εχει και στο σαιτ 140ευρο.. ειμαι περιεργος να το δω ολλο γεματο... παντος να ξερεις μιας και εχω κανει χμ με ΠΣ1000 οτι βλεπεις μεσα απο την ζελατινα τον δρομο εκτος και αν εισαι πολυ ψηλος...
    Δε νομιζω οτι δε θα βλεπω το δρομο...

  14. #29
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Ποιο πραγμα?



    Δε νομιζω οτι δε θα βλεπω το δρομο...
    Εγω νομίζω οτι καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς.
    Βαλε ενα καλυμμα στο φαιρινγκ σου οπως ειναι τωρα, και δες πως θα είναι να παρεις μια ιδέα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εγω νομίζω οτι καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς.
    Βαλε ενα καλυμμα στο φαιρινγκ σου οπως ειναι τωρα, και δες πως θα είναι να παρεις μια ιδέα.
    Ετσι οπως ειναι τωρα παντως,δεν χρησιμοποιω καθολου οπτικο πεδιο της ζελατινας.Εκτος κ αν κουμπωσω απο πισω,πραγμα σπανιοτατο.
    Αλλωστε,αν οντως εχω προβλημα,ευκολα κοβεται το πολυεστερικο κομματι κ μπαινει ζελατινα.Αλλα να δωσω 150+ για ζελατινα τωρα δε παιζει...

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cafe Racers
    από hidefnick στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2017, 13:08
  2. CAFE-RACERS Phenomenon
    από SVX στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2009, 08:50
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2008, 09:01
  4. mini cafe racer
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 21:13
  5. Ζήτω τα cafe racers!
    από milaber στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF